Opinie o Promiler AL 8000 Plus

Ostatnio aktualizowane: 23.02.24

 

Najważniejsze zalety:

Alkomat ma czuły układ pomiarowy oparty na elektrochemicznym sensorze QMol 2.0, więc nie powinniśmy mieć wątpliwości, czy wyświetlany na ekranie wynik jest wiarygodny. Jeśli przeanalizujemy opinie o urządzeniu Promiler AL 8000 Plus, możemy dojść do wniosku, że nie wymaga częstej kalibracji. Wystarczy ją przeprowadzać co 1000 pomiarów, ewentualnie raz na rok.

 

Najważniejsze wady:

Według niektórych konsumentów sygnały dźwiękowe, które słychać m.in. na początku i po zakończeniu pomiaru są za głośne. Twierdzą oni, że jest to bardzo nieprzyjemny pisk, co może negatywnie wpływać na wygodę użytkowania sprzętu.

 

Werdykt: 9.7/10

Większość kupujących jest zadowolona z wyboru tego produktu, ponieważ jest to dobry alkomat o kompaktowych wymiarach (4,4 cm x 10 cm x 1,6 cm). Po użyciu możemy schować sprzęt do kieszeni, waży tylko 70 g. Poza tym dokładność prezentowanego wyniku to 0,01‰. Dzięki urządzeniu nie trzeba się zastanawiać, czy możemy już prowadzić samochód.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

ACR System

Każdy posiadacz alkomatu musi pamiętać o jego regularnej kalibracji. Bez tego sprzęt nie będzie działał prawidłowo. Może też dojść do jego zablokowania, a wtedy nie nadaje się już do użytku. Konsumenci, którzy zgodzili się na test Promiler AL 8000 Plus stwierdzili, że systematyczna kalibracja alkomatu nie stanowi żadnego problemu. Wszystko za sprawą specjalnego systemu ACR, który z wyprzedzeniem wysyła komunikat o konieczności przekazania urządzenia fachowcom, aby mogli je w odpowiedni sposób skalibrować. To duże udogodnienie w szczególności dla zapominalskich osób. Warto wspomnieć także o innym rozwiązaniu, czyli PSD System (Pre-emptive Sensor Diagnostics). To technologia uniemożliwiająca dokonanie pomiaru w sytuacji, gdy zostanie wykryte nieprawidłowe działanie sensora.

Solidna i dobrze przemyślana konstrukcja

Po alkomat możemy sięgać tak często, jak jest to konieczne i to bez ryzyka, że ulegnie awarii lub się zniszczy. Sprzęt wyróżnia się nie tylko kompaktowymi wymiarami, ale i solidną konstrukcją. Obudowa wykazuje podwyższoną odporność na zarysowania i inne uszkodzenia, więc nawet jeśli nosimy alkomat w torebce czy plecaku, na długo zachowa elegancki wygląd. Urządzenie obsługuje się tylko jednym przyciskiem, dlatego nie trzeba się martwić, że dokonamy pomiaru w niewłaściwy sposób. Co więcej, nie musimy montować ustnika, aby sprawdzić zawartość alkoholu w organizmie, ponieważ jest on wbudowany. Wystarczy go wysunąć, a potem z powrotem wsunąć do obudowy. Trzeba też wspomnieć o tym, że ekran jest duży i szybkie odczytanie wyniku dla nikogo z nas nie będzie trudne. Biorąc to wszystko pod uwagę cena Promiler AL 8000 Plus nie powinna wydawać się wygórowana.

 

Dwa tryby pomiaru

Cechą wyróżniającą sprzęt wśród innych alkomatów jest możliwość wyboru jednego z dwóch dostępnych trybów pomiaru. Po włączeniu pierwszego z nich, czyli aktywnego, po pobraniu próbki na ekranie wyświetla się wynik w postaci cyfrowej, obejmujący zakres od 0,00 do 4,00‰. Możemy przestawić sprzęt na tryb pasywny, a wtedy zobaczymy komunikat „P” (pass) lub „F” (fail). W pierwszym przypadku możemy bez przeszkód wsiąść za kierownicę, gdyż w wydychanym powietrzu alkomat nie wykrył alkoholu (lub jego minimalną, dopuszczalną ilość). Litera „F” świadczy o tym, że nie jesteśmy trzeźwi i nie możemy sami prowadzić auta.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ