Opinie o Promiler iBlow

Ostatnio aktualizowane: 02.12.22

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt dokonuje precyzyjnego pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, wykorzystuje w tym celu nowoczesny sensor elektrochemiczny typu SuraCell. Test Promiler iBlow potwierdził skuteczność działania urządzenia. Nadaje się ono do szybkiego przebadania większej grupy osób. Co więcej, alkomat sprawdza się również w sytuacjach, gdy konieczna jest natychmiastowa interwencja.

 

Najważniejsze wady:

Przed pierwszym użyciem urządzenia należy zapoznać się z instrukcją obsługi. Inaczej możemy mieć problem z dokonaniem pomiaru zawartości alkoholu lub uzyskany wynik nie będzie w pełni wiarygodny. Z czasem użytkowanie sprzętu będzie stawało się coraz łatwiejsze.

 

Werdykt: 9.2/10

Alkomat jest przystosowany do użytku prywatnego, ale nie tylko. Znajduje on zastosowanie również wśród służb mundurowych, na co wpływa efektywność jego działania. Znalezione opinie o Promiler iBlow są pozytywne, a publikujące je osoby uważają, że urządzenie skutecznie rozwiewa wątpliwości, czy po imprezie można bezpiecznie prowadzić samochód.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

4-sekundowy pomiar

Promiler iBlow to nowoczesny alkomat bezustnikowy, dający możliwość dokonania 4-sekundowego pomiaru zawartości alkoholu w organizmie. Z tego powodu sprawdza się on nawet w sytuacjach, gdy osoba badana dmucha w niego krótko. Co ciekawe, sprzęt pracuje zarówno w trybie aktywnym, jak i pasywnym. To oznacza, że możemy go wykorzystać do wykonania testu na obecność alkoholu w pojemniku z płynem.

Łatwa i wygodna obsługa

Urządzenie jest wyposażone w wyświetlacz, na którym wyraźnie widać wynik przeprowadzonego badania. Ma ono także specjalny sygnalizator świetlny. Jeżeli test wykaże brak alkoholu w organizmie, dioda LED zaświeci się na zielono. Czerwone światło oznacza, że czujnik wykrył alkohol i nie możemy sami prowadzić samochodu. Dokładność badania przeprowadzonego za pomocą alkomatu wynosi do 0,01‰, a więc jest ono wiarygodne. Sprzęt ma latarkę, w efekcie czego nawet w ciemności jego używanie jest komfortowe. W obudowie znajdują się małe magnesy dające możliwość przymocowania urządzenia do metalowej powierzchni, co ułatwia jego przechowywanie. Może być ono zasilane czterema lub sześcioma bateriami AA. Ich ilość zależy od tego, na czym bardziej nam zależy: lekkości alkomatu czy dłuższym działaniu. Ponieważ obudowa jest dobrze wyprofilowana, urządzenie nie wyślizguje się z dłoni i nie wypadnie nam niespodziewanie na ziemię. Gdy to uwzględnimy, cena Promiler iBlow powinna wydawać się atrakcyjna.

 

Solidność i niezawodność

Analizując recenzje kupujących, można wywnioskować, że to bardzo solidny i do tego niezawodnie działający model. Pozwala on na dokonanie nawet kilkuset testów w ciągu godziny, dlatego na pewno sprawdzi się w przypadku, gdy konieczne będzie szybkie przebadanie wielu osób. Możemy kalibrować alkomat co 6 miesięcy (lub co 10 000 pomiarów), ale obowiązkowo konfiguruje się go co 12 miesięcy lub 50 000 pomiarów. Urządzenie ma bardzo wytrzymałą obudowę, która nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Nie zniszczy się w wyniku częstego używania. W zestawie znajduje się praktyczny pokrowiec, w którym możemy bezpiecznie przechowywać sprzęt.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ