Ostatnio aktualizowane: 17.09.21

 

Odkurzacz samochodowy – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Warto przeczytać ranking odkurzaczy samochodowych, aby dowiedzieć się, w które modele warto inwestować. Zgodnie z zamieszczonymi w Internecie opiniami konsumentów najlepszym sprzętem obecnie dostępnym na rynku jest Black+Decker PV1200AV z 12V wtyczką pozwalająca na podpięcie urządzenia do gniazda zapalniczki samochodowej. Odkurzacz ma spory pojemnik na kurz, który łatwo się opróżnia (bez kontaktu z brudem). Długi przewód zasilający zapewnia wygodną pracę. Nie trzeba się obawiać, że kabel będzie ograniczał nasze ruchy, co nie pozwoliłoby na dokładne wyczyszczenie wnętrza samochodu. Drugie miejsce w zestawieniu należy do modelu Bosch BHN14090 Move. Jest to ręczny odkurzacz samochodowy sprzedawany w komplecie ze ssawką szczelinową.

10 najlepszych odkurzaczy samochodowych. Opinie w 2021 roku 

 

Czytając nasz ranking odkurzaczy samochodowych, dowiesz się, jakie urządzenia są polecane przez właścicieli aut. Zaprezentowane przez nas modele odznaczają się efektywnością działania i solidnością wykonania, dlatego warto przemyśleć ich zakup. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Odkurzacz samochodowy ma spory pojemnik, do którego zbiera się kurz. Zbiornik można łatwo opróżnić i to bez bezpośredniego kontaktu z zabrudzeniami. Dzięki funkcji Cyclonic możliwe jest odwirowanie większych zabrudzeń od filtra. To pozwala zachować go w lepszym stanie.

Wady

Model ma zintegrowaną dyszę szczelinową, która jest jednak nieco duża. Dobrze byłoby, gdyby w zestawie znajdowała się dodatkowa, mniejsza ssawka szczelinowa.

Podsumowanie

Moc urządzenia jest równa 12,5 W. Sprzęt jest zasilany z gniazda zapalniczki samochodowej. Pojemność zbiornika na odpady jest równa 440 ml. Odkurzacz jest uznawany za efektywnie działający, co stanowi podstawę do wydawania na jego temat pozytywnych opinii.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt jest dostępny w zestawie z wysokiej jakości filtrem. Zrobiono go z materiału, który można czyścić pod bieżącą wodą. Oznacza to, że nie trzeba zbyt często wymieniać filtra na nowy i ponosić związanych z tych kosztów. Odkurzacz jest lekki i poręczny.

Wady

Po naładowaniu urządzenie pracuje przez około 12 minut. Dla niektórych osób nie jest to zadowalający wynik, tym bardziej, że ładowanie odkurzacza zajmuje kilkanaście godzin.

Podsumowanie

Bosch BHN14090 Move jest polecany nie tylko do odkurzania samochodu, ale też sprzątania w domu czy mieszkaniu. Urządzenie pozwala skutecznie usunąć kurz i inne zanieczyszczenia z blatów, kanap czy nawet mebli.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie posłuży nie tylko do czyszczenia wnętrza samochodu, ale też usuwania zabrudzeń z garażu, piwnicy i warsztatu. To świadczy o jego uniwersalności. Model może działać zarówno na sucho, jak i na mokro.

Wady

Niektórzy użytkownicy zwracają uwagę na to, że filtr stosunkowo szybko się zapycha i trzeba często go czyścić. Bywa to irytujące, kiedy chcemy szybko skorzystać z urządzenia.

Podsumowanie

Mimo że sprzęt ma pewne wady, ogólnie jest oceniany pozytywnie przez kupujących. Doceniają oni szerokie możliwości wykorzystania odkurzacza. Zaletą jest wydajny, sprawnie działający silnik. W komplecie znajduje się sporo przydatnych akcesoriów.

 

Odkurzacz samochodowy Black&Decker

 

1. Black+Decker Odkurzacz Samochodowy PV1200AV

 

Dobre opinie zdobywa odkurzacz samochodowy Black+Decker PV1200AV, dlatego musiał się on znaleźć w naszym zestawieniu. Moc urządzenia wynosi dokładnie 12,5 W. Efektywność zasysania powietrza jest na dobrym poziomie. Zbiornik na kurz ma pojemność równą 440 ml, a jego opróżnianie jest proste. Z uwagi na to, że długość kabla zasilającego wynosi 5 m, mamy zapewniony komfort użytkowania sprzętu.

Odkurzacz samochodowy Black&Decker ma moduł ssący, który można ustawić na 1 z 10 pozycji, dzięki czemu możliwe jest usunięcie zabrudzeń także z trudno dostępnych miejsc w aucie. Urządzenie wykorzystuje system Cyclonic, a to pozwala utrzymać filtr w czystości przez dłuższy czas. 

Dlaczego tak dużo osób decyduje się na inwestycję w odkurzacz samochodowy Black&Decker? Powód jest prosty. Przede wszystkim sprzęt pozwala skutecznie zadbać o czystość w samochodzie. Dzięki wtyczce 12V możliwe jest podłączenie urządzenia do gniazda zapalniczki samochodowej, a to pozwala na korzystanie z niego w każdej sytuacji. 

 

 

 

 

Odkurzacz samochodowy akumulatorowy

 

2. Odkurzacz Ręczny Bosch BHN14090 Move

 

Polecamy Twojej uwadze akumulatorowy odkurzacz samochodowy Bosch BHN14090 Move, który waży zaledwie 1,2 kg. Możesz być pewny, że korzystanie z niego jest wygodne i nie powoduje nadmiernego obciążenia dłoni. Sprzęt jest sprzedawany w zestawie ze ssawką szczelinową, ładowarką i akumulatorem. Po naładowaniu odkurzacz działa przez około 12 minut. 

Urządzenie jest doceniane w szczególności za uniwersalność, bo warto podkreślić, że można z niego korzystać nie tylko w samochodzie, ale też w domu. Za pomocą odkurzacza skutecznie usuniemy zabrudzenia z blatu, stołu czy nawet mebli. Model jest sprzedawany w komplecie z wytrzymałym filtrem, który można myć pod bieżącą wodą.

Zastanawiasz się, czy Bosch BHN14090 Move to dobry odkurzacz samochodowy? Jesteśmy pewni, że do zakupu zachęci Cię efektywność działania urządzenia. Model wykorzystuje system High Airflow, który zapewnia wysoki przepływ powietrza i skuteczne oddzielenie kurzu. 

 

 

 

 

Odkurzacz samochodowy Karcher

 

3. Odkurzacz Karcher WD4 Premium 1.348-151.0

 

Wybrany do naszego rankingu odkurzacz samochodowy Karcher WD4 Premium 1.348-151.0 sprawdzi się zarówno do czyszczenia auta, jak i sprzątania garażu, piwnicy czy warsztatu. Jest to sprzęt o dużej mocy ssącej wynoszącej 220 W. Dokładne wymiary urządzenia to: długość – 38,4 cm, szerokość – 36,5 cm i wysokość – 52,6 cm. Jego waga jest równa 7,5 kg, jednak przenoszenie nie powinno być męczące z uwagi na umieszczone przy podstawie kółka.

Zbiornik na odpady liczy 20 l i jest zrobiony z wytrzymałego materiału, jakim jest stal nierdzewna. Odkurzacz należy uznać za praktyczny, ponieważ umożliwia on czyszczenie nie tylko na sucho, ale też na mokro. Za jego pomocą można skutecznie usunąć z tapicerki uporczywe zabrudzenia.

Konsumenci podzielają zdanie, że Karcher WD4 Premium 1.348-151.0 to efektywnie działający odkurzacz, który przyda się do czyszczenia różnych powierzchni. Sprzęt jest wykonany z solidnych materiałów zapewniających długi czas użytkowania.

 

 

 

 

Odkurzacz samochodowy Bosch

 

4. Odkurzacz Akumulatorowy Bosch EasyVac 12

 

Jeśli chcesz kupić odkurzacz samochodowy Bosch, dobry wyborem okaże się model EasyVac 12. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, więc nic nie ogranicza ruchów użytkownika w trakcie sprzątania. Pojemność zbiornika na odpady wynosi 380 ml, więc jest stosunkowo duża (brak konieczności zbyt częstego opróżniania pojemnika).

Akumulatorowy odkurzacz samochodowy jest dostępny w zestawie z przydatnymi akcesoriami: filtrem, ładowarką, akumulatorem, 2 rurami, dyszą do podłóg, końcówką szczotkową i uchwytem na osprzęt. Po naładowaniu sprzęt działa przez zadowalający czas, co wiąże się z zastosowaniem technologii Syneon Chip do inteligentnego sterowania energią. Odkurzacz można z powodzeniem wykorzystać także do sprzątania mieszkania.

Zamieszczone w Internecie opinie o modelu Bosch EasyVac 12 są pozytywne i wskazują, że jest to dobrej jakości odkurzacz pozwalający efektywnie wyczyścić różne powierzchnie. Jest on lekki i poręczny. Jego kształt dostosowano w taki sposób, aby utrzymanie urządzenia w dłoni było wygodne.

 

 

 

 

Odkurzacz samochodowy przenośny

 

5. Odkurzacz Ręczny DexXer AX-6603

 

Odkurzacz ręczny DexXer AX-6603 jest sprzedawany w zestawie z czterema końcówkami czyszczącymi, rurką przedłużką i przewodem zasilającym. Ten odkurzacz samochodowy przenośny ma wymiary 35 x 11 cm, pojemność 2000mAh oraz moc 120 W. Sprzęt zaopatrzono w system podwójnej filtracji, a wielokrotnego użytku filtry można myć pod bieżącą wodą.

Filtracja wpływa na skuteczne odfiltrowanie najmniejszych drobinek brudu, a jednocześnie nie upośledza funkcji ssania. Według producenta sprzęt ten na w pełni naładowanym akumulatorze sprząta nieprzerwanie przez 3- – 40 minut, a do tego jego praca jest cicha.

Jak przekazują użytkownicy model ten jest postrzegany jako dobry i tani odkurzacz samochodowy, a szczególnie klienci cenią sobie niespotykane w innych modelach rozwiązanie wyposażenia go w niewielkiej długości giętki wąż, który pozwala na większy zasięg każdej z czterech końcówek. Opinie klientów też mówią o tym, że DexXer AX-6603 sprawdza się zarówno w domu jak i w samochodzie.

 

 

 

 

Odkurzacz samochodowy bezprzewodowy

 

6. Odkurzacz Samochodowy Baseus Capsule Cordless

 

Prezentujemy bezprzewodowy odkurzacz samochodowy Baseus Capsule Cordless, który ładuje się za pomocą kabla z końcówką USB typu C. Stanowi on jeden z elementów zestawu. Na obudowie znajdują się trzy diody informujące o tym, kiedy należy odłączyć sprzęt od źródła zasilania. Po pełnym naładowaniu odkurzacz wystarcza do 25 minut pracy.

Sprzęt jest polecany do czyszczenia wnętrza samochodu, ale nie tylko. Można go używać także w domu, kiedy chcemy pozbyć się zabrudzeń ze szczelin w sofie, sprzątnąć kurz z dekoracji czy usunąć zabrudzenia z klawiatury w laptopie czy komputerze. Znajdujący się w odkurzaczu filtr można wyjąć i umyć pod bieżącą wodą, więc nie ma konieczności jego wymiany.

Baseus Capsule Cordless to polecany przez konsumentów odkurzacz do czyszczenia samochodów. Jest on lekki i zajmuje mało miejsca, co ułatwia jego przechowywanie. Urządzenie zrobiono z wysokiej jakości materiałów, które wykazują odporność na drobne uszkodzenia mechaniczne.

 

 

 

 

Odkurzacz samochodowy Philips

 

7. Odkurzacz Ręczny Philips FC 6141/01

 

Odkurzacz samochodowy Philips FC 6141/01 ma silnik o mocy 120 W. Kurz zbiera się do specjalnego pojemnika, który mieści dokładnie do 0,5 l zanieczyszczeń. Sprzęt ma kompaktowe wymiary, co ułatwia jego przechowywanie. Uchwyt jest odpowiednio wyprofilowany, tak aby utrzymanie odkurzacza w dłoniach było łatwe i wygodne. 

Model ma 2-stopniową komorę cykloniczną, która zapewnia skuteczną filtrację. Kurz jest zatrzymywany wewnątrz urządzenia, a to przekłada się na lepszą efektywność sprzątania. Zabrudzenia nie wydostają się z powrotem na zewnątrz, nawet najmniejsze cząsteczki. Kupujący otrzymuje małą i dużą szczotkę, końcówkę szczelinową i długą rurę. 

Po krótkiej analizie zamieszczanych w Internecie recenzji można stwierdzić, że opinie o odkurzaczach samochodowych Philips są w większości pozytywne i tak samo jest w przypadku modelu FC 6141/01. Prezentowany odkurzacz ręczny dobrze spełnia swoje zadanie i pozwala utrzymać porządek w samochodzie.

 

 

 

 

Odkurzacz samochodowy 12V

 

8. Odkurzacz samochodowy Omna Bezworkowy z Filtrem HEPA / 12V / 120W

 

Polecamy zapoznać się z opisem bezworkowego odkurzacza samochodowego Omna JS609 o mocy 120 W. Sprawnie działający silnik gwarantuje dobre efekty sprzątania. Co istotne, ze sprzętu możemy korzystać na mokro i na sucho, dlatego też zasługuje on na miano uniwersalnego. Dokładne wymiary produktu są następujące: 37,5 cm x 12,5 cm x 15,5 cm.

Odkurzacz samochodowy 12V (zasilanie z gniazda zapalniczki samochodowej) jest dostępny w komplecie z filtrem HEPA, który skutecznie zatrzymuje zanieczyszczenia i sprawia, że wnętrze urządzenia jest mniej narażone na awarie, a powietrze ma lepszą jakość. Filtr jest przeznaczony do wielokrotnego użytku. Długość kabla zasilającego wynosi 4,8 m, a odkurzacz waży tylko 0,85 kg. 

Użytkownikom podoba się to, że model ma latarkę LED, dzięki której łatwiej zachować precyzję podczas sprzątania wnętrza samochodu. Obudowa urządzenia jest wytrzymała i na jej powierzchni nie widać zarysowań ani innych uszkodzeń mechanicznych. 

 

 

 

 

Odkurzacz samochodowy 230V

 

9. Odkurzacz samochodowy Dometic Waeco PV100

 

Ze względu na to, że test odkurzaczy samochodowych pokazał, że model Dometic Waeco PV100 jest efektywny, postanowiliśmy umieścić go w naszym zestawieniu. Sprzęt ma wymiary: wysokość – 32 cm, szerokość – 27 cm i głębokość – 19,8 cm, a jego waga wynosi 2,15 kg. Kupujący otrzymuje w komplecie szeroką i wąską końcówkę, przewód 12V, ładowarkę 230V i pasek przeznaczony do przenoszenia odkurzacza.

Urządzenie jest dostosowane do pracy w temperaturze sięgającej do +40 st. C. Pojemność zbiornika na odpady jest równa 3,8 l. Pojemnik zrobiono z wytrzymałego polipropylenu. Poliestrowy filtr dobrze blokuje zanieczyszczenia. Odkurzacz samochodowy 230V jest przystosowany do pracy na mokro i na sucho, dlatego też dobrze sprawdza się do usuwania uporczywych zabrudzeń.

Konsumenci, którzy korzystają z modelu Dometic Waeco PV100, są zadowoleni z efektów jego działania. Odkurzacz jest precyzyjny, ma dużą moc, a jego obsługa jest prosta. Akumulator okazuje się wydajny.

 

 

 

 

Odkurzacz piorący samochodowy

 

10. Odkurzacz Piorący Karcher SE 5.100 1.081-200.0

 

Dobrym rozwiązaniem dla osób uczulonych na kurz jest zakup odkurzacza piorącego Karcher SE 5.100 1.081-200.0. Jest on przeznaczony do czyszczenia wykładzin i podłóg twardych a także tapicerki mebli, a także zda egzamin jako odkurzacz piorący samochodowy. Bez problemu odbywa się tu przełączanie trybu pracy z suchego na mokry i odwrotnie.

A płaski filtr falisty, możliwy do samodzielnego wyczyszczenia, dba o zatrzymanie najmniejszych drobinek kurzu wewnątrz urządzenia. Sprzęt ma dwa zbiorniki na czysta i brudna wodę, każdy o pojemności 4 litry, a także 2 -metrowy wąż spryskująco – odsysający.

Na pozostałe wyposażenie składają się: Ssawka szczelinowa i do tapicerki, torebka filtracyjna z papieru, instrukcja obsługi w języku polskim. Wymiary Karcher SE 5.100 1.081-200.0 to: Długość 41,1 cm; szerokość 32 cm; wysokość 46,3 cm, a jego waga wynosi 7,4 kg. Zasięg pracy wynosi 7 metrów, i według producenta, podczas jej trwania sprzęt emituje hałas na poziomie 77 dB. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki odkurzacz samochodowy kupić?

 

Zachowanie porządku w aucie jest jednym z obowiązków właściciela. Trzeba jednak przyznać, że czasami pielęgnacja wnętrza samochodu nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Aby ułatwić sobie pracę, warto wyposażyć się w najlepszy odkurzacz samochodowy, którego wyróżnia efektywność działania. Z wysokiej jakości urządzeniem będzie można szybko i wygodnie pozbyć się zabrudzeń. Na jaki model się zdecydować? Jakie parametry powinien mieć tego typu sprzęt?

Rodzaj zasilania

Zadawane przez konsumentów pytanie dotyczące tego, jaki jest najlepszy odkurzacz samochodowy, wymaga zwrócenia uwagi na sposób zasilania urządzenia. Od tego zależy komfort użytkowania sprzętu i zadowolenie z jego zakupu. W ofercie producentów można znaleźć odkurzacze zasilane sieciowo i akumulatorowo. Które z nich są lepsze? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, jednak warto przyjrzeć się plusom i minusom wynikającym z obydwu rozwiązań. W przypadku odkurzaczy sieciowych minusem może być zbyt krótki kabel zasilający, więc podczas zakupu trzeba na to zwrócić szczególną uwagę. Dobrze, jeśli przewód ma długość ok. 3 m lub więcej. Trzeba też zweryfikować, czy jest on solidnie zrobiony. Odkurzacze mogą być podłączane zarówno do zwykłej sieci elektrycznej, jak i gniazda zapalniczki samochodowej. Druga z wymienionych opcji wydaje się nieco bardziej praktyczna, bo pozwala na korzystanie ze sprzętu w każdych warunkach. Przewagą odkurzaczy sieciowych jest też to, że nie trzeba ich ładować. Niemniej jednak czasami takie modele mogą ograniczać swobodę ruchów i dlatego też wypadają nieco gorzej w porównaniu z urządzeniami na baterie. W przypadku odkurzaczy akumulatorowych należy upewnić się, jaki akumulator otrzymujemy w zestawie, ile trzeba go ładować i na jaki długi czas starcza.

 

Parametry techniczne

Bezpośredni wpływ na skuteczność działania sprzętu ma przede wszystkim jego moc. W odkurzaczach przeznaczonych wyłącznie do samochodów parametr ten wynosi zwykle od kilkunastu do kilkudziesięciu watów. Nieco mocniejsze są modele o szerszych możliwościach zastosowania. Warto wiedzieć też, na efektywność działania urządzenia poza silnikiem wpływ ma także czystość filtra czy pojemność zbiornika. Jeśli pojemnik na odpady jest niemal pełny albo filtr mocno zabrudzony, odkurzacz nie będzie działał tak dobrze, jak na początku.

Dobrze, jeśli wybrany przez nas model ma kompaktowe wymiary, bo wtedy możemy wozić go np. w bagażniku samochodowym albo bez problemu znaleźć miejsce do jego przechowywania w garażu. Należy zwrócić uwagę, czy odkurzacz ma dobrze wyprofilowaną rączkę. Jego waga nie powinna przekraczać kilku kilogramów. Jeśli sprzęt jest cięższy, należy upewnić się, że przy podstawie znajdują się płynnie działające kółka, a rura ssąca jest na tyle duża, aby bez konieczności wkładania sprzętu do pojazdu móc dokładnie wyczyścić jego wnętrze.

Zastanawiając się nad tym, jaki odkurzacz samochodowy wybrać, trzeba także pomyśleć o wielkości zbiornika na kurz. Najlepiej, jeśli będzie on możliwie największy, wtedy nie będzie konieczności jego zbyt częstego opróżniania. Standardem są pojemniki 300 ml i większe. Warto też upewnić się, że usuwanie nagromadzonych w środku zabrudzeń jest łatwe i zajmuje nie więcej niż kilka minut.

 

Dodatkowe akcesoria

Ważnym elementem zestawu są dodatkowe akcesoria. W przypadku odkurzaczy akumulatorowych należy upewnić się, że w komplecie znajduje się ładowarka i bateria. Modele zasilane sieciowo muszą mieć długi przewód. Istotne są także końcówki do odkurzacza. Szczotki o różnej szerokości pozwalają nam skutecznie pozbyć się zabrudzeń z każdego miejsca. Za przydatną końcówkę uważa się ssawkę szczelinową docierającą do trudno dostępnych miejsc. Praktycznym dodatkiem jest też pokrowiec do przechowywania wszystkich akcesoriów.

Funkcjonalność

Inwestując w odkurzacz, nie musimy skupiać się tylko na tym, aby był on odpowiedni do czyszczenia samochodu. Możemy także zdecydować się na zakup urządzenia dopasowanego także do czyszczenia innych powierzchni. Małe, poręczne odkurzacze mogą być przystosowane także do usuwania zabrudzeń w domu np. z blatu, kanap czy nawet mebli. Większe odkurzacze sieciowe często można wykorzystać nie tylko w samochodzie, ale też garażu, piwnicy czy nawet na budowie. 

 

Odkurzacze samochodowe w dobrych cenach

Niektórym osobom może się wydawać, że zakup odkurzacza samochodowego to spory wydatek, jednak w rzeczywistości jest inaczej. Solidnie zrobiony sprzęt można nabyć już nawet za kilkadziesiąt złotych. Standardem są jednak urządzenia w cenie ok. 200 zł i więcej. Koszt zakupu sprzętu zależy w szczególności od jakości jego wykonania, mocy i dołączonych do zestawu akcesoriów. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa odkurzacz samochodowy?

Zasady działania odkurzacza samochodowego są takie same jak w przypadku zwykłego modelu. Oznacza to, że sprzęt jest wyposażony w silnik, który napędza sprężarkę odpowiadającą za zasysanie zanieczyszczeń. Kurz i inne zabrudzenia zwykle są zbieranie do plastikowego zbiornika, rzadziej do worka. Jego pojemność zależy od wielkości sprzętu. Im zbiornik jest większy, tym rzadziej trzeba go opróżniać, co dla osób dbających o czystość w samochodzie ma spore znaczenie. Odkurzacze do auta są często zasilane za pomocą gniazda zapalniczki samochodowej, więc można z nich korzystać także w miejscach z ograniczonym dostępem do prądu. Sprzęty mogą być też zasilane akumulatorowo. Wtedy do pracy wymagają wcześniejszego naładowania, jednak zapewniają maksymalną swobodę ruchów. Odkurzacze samochodowe, podobnie jak modele tradycyjne, mają specjalne filtry.

P2: Odkurzacz samochodowy – jaka moc?

Najbardziej popularne, poręczne odkurzacze samochodowe mają silniki o mocy od kilkunastu do kilkudziesięciu watów. Takie urządzenia całkiem dobrze radzą sobie z usuwaniem zabrudzeń, szczególnie jeśli dbamy o to, aby regularnie czyścić wnętrze swojego auta. Na rynku dostępne są też mocniejsze modele, jednak zwykle mają one szersze możliwości zastosowania. Dla przykładu, można z nich korzystać np. także w celu utrzymania czystości w garażu czy piwnicy. Takie sprzęty są mniej poręczne i bardzo często wymagają one podłączenia do źródła zasilania (nie mają akumulatora).

 

P3: Gdzie kupić odkurzacz samochodowy?

Odkurzacz samochodowy można kupić w sklepach ze sprzętem AGD. Wiemy jednak, że nie każdy ma czas na to, aby udać się do kilku miejsc i porównać ceny urządzeń. Warto pamiętać też o tym, że czasami sprzęty są droższe stacjonarnie i często lepiej zamówić je przez Internet, nawet z dostawą do sklepu. Wybierając takie rozwiązanie, można zaoszczędzić trochę pieniędzy i nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z dostawą. Sposobem na podjęcie dobrej i przede wszystkim korzystnej decyzji zakupowej jest znalezienie w Internecie porównywarki cen. Wpisując w nią nazwę interesującego nas modelu, można dowiedzieć się, w którym sklepie nabędziemy go najtaniej.

 

P4: Jak podłączyć odkurzacz samochodowy w domu?

Niektóre osoby chcą korzystać z odkurzacza samochodowego w domu, aby np. usunąć drobne zanieczyszczenia pojawiające się np. na kanapie. Aby móc to zrobić, trzeba wyposażyć się w zwykły model podłączany do gniazdka sieci elektrycznej. Na rynku można znaleźć dużo tego typu sprzętów. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z akumulatorowego odkurzacza samochodowego. Jest on dostosowany do używania w każdym miejscu. Jeśli dysponujemy sprzętem podłączanym do gniazda zapalniczki samochodowej, możemy rozważyć zakup specjalnego zasilacza 12V z odpowiednią końcówką. Nie jest to duży wydatek.

P5: Ile kosztuje odkurzacz samochodowy?

Najtańsze odkurzacze samochodowe, które są polecane przez użytkowników, można kupić już za około 50 zł, więc taka inwestycja nie jest sporym wydatkiem. Częściej jednak sprzęty tego typu kosztują kilkaset złotych. Wpływ na cenę produktu ma przede wszystkim jakość jego wykonania, moc i zastosowane technologie. Jeśli odkurzacz jest solidny, a jednocześnie poręczny i ma duży zbiornik na odpady, będzie kosztował więcej niż mniej efektywnie działający sprzęt. Można zauważyć też, że wyższa cena nierzadko wiąże się z większą popularnością danej marki. Im producent jest bardziej znany, tym często koszty zakupu jego produktów są nieco wyższe.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 17.09.21

 

Najważniejsze zalety:

Prezentowany odkurzacz samochodowy Black&Decker PV1200AV jest podłączany do gniazda zapalniczki samochodowej, co jest praktycznym rozwiązaniem. Dlatego ze sprzętu można korzystać w każdych warunkach, niezależnie od miejsca, w jakim się znajdujemy. B&D model PV1200AV jest lekki i poręczny, a to gwarantuje komfort jego użytkowania.

 

Najważniejsze wady:

Sprzęt ma specjalną dyszę szczelinową, choć niektórzy uważają, że jest ona nieco duża i dlatego czasami okazuje się mało praktyczna. W recenzjach można przeczytać, że kupującym brakuje w zestawie małej ssawki szczelinowej. 

 

Werdykt: 9.8/10

Sporo osób uważa opisywany model za najlepszy odkurzacz samochodowy dostępny za taką kwotę. Cena Black+Decker PV1200AV nie przekracza 200 zł. Urządzenie działa efektywnie i pozwala szybko usunąć kurz i inne zabrudzenia z foteli samochodowych i podłogi. Jakość jego wykonania jest oceniana jako bardzo dobra.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Podstawowe informacje

Chcąc kupić sprawnie działający odkurzacz do samochodu trzeba zwrócić uwagę na jego parametry. Opisywany model jest tani w eksploatacji m.in. dlatego, że nie wymaga zakupu specjalnych worków na odpady. Zanieczyszczenia zbierają się do zbiornika o pojemności 0,44 l, który można łatwo wyjąć i opróżnić. Moc ssania odkurzacza wynosi 12,5 W, a maksymalny przepływ powietrza to 1060 l/min. Długość przewodu zasilającego wynosi 5 m, więc ze sprzętu można swobodnie korzystać nawet w większym samochodzie. Odkurzacz ma dobrze wyprofilowaną rączkę zapewniającą pewne trzymanie. Waga urządzenia wynosi tylko 1,5 kg.

Praktyczne rozwiązania

Odkurzacz samochodowy B&D Model PV1200AV jest doceniany za to, że zastosowano w nim praktyczne rozwiązania poprawiające komfort użytkowania. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na boczny otwór, który pozwala na szybkie opróżnianie pojemnika z odpadami i to bez brudzenia rąk. Przewód zasilający jest odpowiednio długi i można łatwo owinąć go wokół odkurzacza. W efekcie przechowywanie sprzętu jest łatwiejsze. W komplecie znajduje się worek, do którego można włożyć wszystkie dołączone do odkurzacza akcesoria i mieć je w jednym miejscu. 

 

Filtr

Dobry system filtracji sprawia, że opinie o Black+Decker PV1200AV są pochlebne. Prezentowane urządzenie jest wyposażone w technologię Cyclonic, która pozwala na skutecznie pozbycie się większych drobin kurzu z filtra. To z kolei sprawia, że odkurzacz przez cały czas zachowuje dobrą moc ssania, więc działa efektywnie. Filtr jest zmywalny, i można łatwo go zdjąć i umyć. 

 

Moduł ssący

Odkurzacz ma wbudowany specjalny moduł ssący, który można ustawić w jednej z 10 pozycji, a wszystko po to, aby móc usunąć zabrudzenia ze wszystkich trudno dostępnych miejsc. Test Black+Decker PV1200AV wykazał, że możliwość wybierania kąta nachylenia ssawki znacznie poprawia komfort użytkowania sprzętu i sprawia, że efekty jego używania są bardziej satysfakcjonujące.

 

Obudowa

Odkurzacz samochodowy ma obudowę zrobioną z lekkich, a przy tym wytrzymałych tworzyw. Na powierzchni sprzętu nie pojawiają się zarysowania. Warto dodać też, że obudowa nie nagrzewa się szybko w trakcie pracy, nawet jeśli dokładne odkurzanie naszego samochodu zajmuje nam sporo czasu.

 

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 17.09.21

 

Najważniejsze zalety:

Odkurzacz samochodowy jest lekki i poręczny, więc wygodnie się z niego korzysta. Sprzęt waży niewiele ponad 1 kg, a dodatkowo zajmuje mało miejsca. Model ma dobrze wyprofilowaną rączkę gwarantującą pewny chwyt. Odkurzacz można wykorzystać nie tylko do sprzątania samochodu, ale też usuwania okruchów z blatów kuchennych czy odkurzania kanap i foteli. 

 

Najważniejsze wady:

Użytkownicy zwracają uwagę na to, że sprzęt działa tylko przez kilkanaście minut od momentu pełnego naładowania. W tym czasie trudno dokładnie posprzątać samochód, szczególnie jeśli nie odkurzaliśmy go już od dawna. Ładowanie urządzenie trwa długo (zajmuje kilkanaście godzin).

 

Werdykt: 9.7/10

Pozytywne opinie o Bosch BHN14090 zachęcają do tego, aby zainwestować w to urządzenie. Choć ma ono pewne wady, w ogólnej ocenie jest uważane za solidnie wykonane i efektywne. Odkurzacz przydaje się do sprzątania samochodu i domu. Dzięki wskaźnikowi naładowania wiadomo, kiedy sprzęt można odłączyć od źródła zasilania.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Efektywność działania

Urządzenie wykorzystuje system High Airflow, który gwarantuje dobrą efektywność odkurzania. Przepływ powietrza w sprzęcie jest wysoki, więc kurz jest skutecznie odseparowywany od reszty. Dodatkowo odkurzacz został wyposażony w filtr, który zrobiono z dobrego gatunkowo materiału. Istnieje możliwość mycia go pod bieżącą wodą. Jak wykazał test Bosch BHN14090, utrzymanie go w czystości nie jest to trudne. 

Ssawka szczelinowa

Model jest dostępny w zestawie ze ssawką szczelinową, która nadaje się do usuwania kurzu i innych zabrudzeń znajdujących się w trudno dostępnych miejscach. Oznacza to, że bez zbędnego wysiłku pozbędziemy się nieczystości z fotelu samochodowego, mebli domowych czy nawet szuflad, w których przechowujemy przyprawy, mąkę i inne sypkie produkty spożywcze.

 

Komfort użytkowania

Kupujących do zakupu produktu zachęca przystępna cena Bosch BHN14090. Duże znaczenie mają też dobre recenzje, z których wynika, że urządzenie działa efektywnie i w związku z tym nie trzeba kilka razy odkurzać tego samego miejsca, aby stało się ono idealnie czyste. Sprzęt waży tylko 1,2 kg, więc korzystanie z niego nie jest męczące. Dodatkowo odkurzacz ma dobrze wyprofilowaną rączkę, która zapewnia odpowiedni komfort użytkowania i precyzję pracy. Sporo osób docenia również to, że urządzenie jest łatwe w obsłudze i ma zasilanie akumulatorowe. W rezultacie można z niego korzystać w każdym miejscu.

 

Wyposażenie dodatkowe

W komplecie znajduje się odpowiednio wyprofilowana ssawka szczelinowa. Zestaw zawiera też akumulator wraz z ładowarką. Kupujący otrzymuje również kartę gwarancyjną i instrukcję w języku polskim, z której można dowiedzieć się dokładnie, jak obsługiwać sprzęt, dbać o niego i zachować bezpieczeństwo pracy. 

 

Prosty design

Choć w przypadku odkurzaczy samochodowych wygląd ma drugorzędne znaczenie, część kupujących zwraca na niego uwagę. Popularnością cieszą się szczególnie urządzenia zachowane w prostej stylistyce i taki właśnie jest opisywany przez nas model. Ma on czarną obudowę z szarymi elementami. Jest ona wykonana z dobrego gatunkowo materiału, który nie nagrzewa się w trakcie pracy.

 

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 17.09.21

 

Najważniejsze zalety:

Karcher WD4 Premium 1.348-151.0 to bardzo dobry odkurzacz samochodowy, który można wykorzystać do czyszczenia na sucho i na mokro. Sprzęt nadaje się nie tylko do czyszczenia auta, ale też garażu, piwnicy czy tarasu. Zasięg pracy urządzenia wynosi 7,5 m, więc wygodnie się z niego korzysta. U podstawy znajdują się obrotowe kółka ułatwiające przenoszenie. 

 

Najważniejsze wady:

Urządzenie ma wbudowany filtr, który poprawia efektywność działania. Niemniej jednak po pewnym czasie użytkowania można zaobserwować, że filtr zdecydowanie szybciej się zapycha niż na początku. 

 

Werdykt: 9.6/10

Co przekonuje do zakupu tego sprzęt? Bez wątpienia wystawiane przez użytkowników pozytywne opinie o Karcher WD4 Premium mają wpływ na popularność tego odkurzacza. Pochlebne recenzje stanowią dowód na to, że działa on efektywnie i jest łatwy w obsłudze. Jakość wykonania sprzętu jest bardzo dobra.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Parametry

Podstawowym aspektem, na który należy zwrócić uwagę podczas zakupu odkurzacza, wbrew pozorom nie jest cena odkurzacza Karcher WD4 Premium. Przede wszystkim warto dokładnie sprawdzić, jakie parametry ma urządzenie i na tej podstawie podjąć decyzję, czy jest ono dla nas odpowiednie. Moc ssąca odkurzacza wynosi 220 W. Pojemność zbiornika na odpady jest równa 20 l, więc nie trzeba co chwilę przerywać pracy i go opróżniać. Zbiornik zrobiono ze stali nierdzewnej, czyli jednego z najtrwalszych materiałów. Sprzęt waży 7,5 kg, ma kółka u podstawy i wygodny, duży uchwyt na obudowie. Dokładne wymiary urządzenia to: długość – 38,4 cm, szerokość – 36,5 c i wysokość – 52,6 cm. 

Standardowe wyposażenie

Urządzenie jest dostępne z wieloma praktycznymi akcesoriami. W zestawie znajduje się wąż ssący o długości równej 2,2 m i szerokości 35 mm. Kupujący otrzymuje dwie rury ssące, uniwersalną ssawkę i końcówkę szczelinową. Jednym z elementów zestawu jest także płaski filtr falisty z kasetą pozwalającą na jego sprawne wyciąganie. Wąż i inne akcesoria można przechowywać na obudowie, co jest praktycznym rozwiązaniem ułatwiającym zachowanie porządku. 

 

Uniwersalne przeznaczenie

Karcher WD4 Premium 1.348-151.0 to odkurzacz o szerokich możliwościach zastosowania. Można go używać do sprzątania samochodu, warsztatu, garażu, piwnicy czy nawet podjazdu. Przy jego pomocy można też usunąć niewielką ilość wody, która znajduje się np. na podłodze. Co istotne, ten sprzęt nadaje się do czyszczenia na sucho i na mokro, więc przy jego użyciu można pozbyć się uporczywych zabrudzeń. Osoby przeprowadzające test odkurzacza Karcher WD4 Premium przyznają, że działa efektywnie. Czyszcząc fotel na mokro, można wyczyścić np. plamy po herbacie.

 

Komfort użytkowania

Atutem tego sprzętu jest to, że gwarantuje on wysoki komfort użytkowania. Przede wszystkim chcąc rozpocząć czyszczenie na mokro, nie trzeba zmieniać filtra. Ponadto filtr można łatwo wyjąć celem jego wyczyszczenia, bez konieczności dotykania brudnej powierzchni. Pozycja parking pozwala na bezpieczne przechowywanie sprzętu. Bezpośrednio do węża ssącego można łatwo podłączyć różne ssawki i swobodnie je wymieniać.

 

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 17.09.21

 

Odkurzacze piorące do samochodu – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeżeli potrzebujesz piorącego odkurzacza do samochodu, jesteś w odpowiednim miejscu. Dla osób, takich jak Ty przygotowaliśmy ranking prezentujący kilka godnych uwagi sprzętów. Najchętniej kupowany jest obecnie model Karcher SE 4002 z silnikiem o mocy 1440 W. To urządzenie idealnie nadające się do sprzątania nie tylko w aucie, ale także w domu czy biurze. Odkurzacz ma 7,5 m kabel zasilający, który, wraz z rurą ssącą, gwarantuje 9 m zasięg pracy. Z uwagi na wygodny, dobrze wyprofilowany uchwyt przenoszenie sprzętu z miejsca na miejsce nie sprawi Ci problemu, podobnie jak opróżnianie zbiornika na wodę. Urządzenie wyróżnia się solidną obudową, która nie jest podatna na uszkodzenia. Polecamy Ci też odkurzacz Karcher Puzzi 8/1, którego moc wynosi 1200 W. Sprzęt nie jest zbyt duży, więc z pewnością szybko znajdziesz idealne miejsce do przechowywania go. Urządzenie umożliwia szybkie wypranie tapicerki czy dywanów, a także zebranie z podłogi rozlanego napoju lub zalegającego błota.

3 najlepszych odkurzaczy pionowych do samochodu. Opinie w 2021 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Odkurzacz pozwala na szybkie usunięcie suchych i mokrych zanieczyszczeń. Z jego pomocą szybko przywrócimy czystość siedzeniom w samochodzie. Urządzenie wyposażono w uchwyt 3w1, który ułatwia przenoszenie i opróżnianie zbiornika na wodę.

Wady

Co prawda sprzęt jest efektywny, ale jednocześnie zbyt hałaśliwy. Dźwięki generowane przez odkurzacz w czasie pracy mogą być tak drażniące, że konieczne staje się założenie słuchawek.

Podsumowanie

Urządzenie jest zasilane sieciowo. Ma ono 7,5 m kabel, co przekłada się, razem z rurą ssącą na 9 m zasięg pracy. Model wyposażono w silnik o mocy 1400 W. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 4 l. Do odkurzacza dołączono kilka akcesoriów, w tym ssawkę do tapicerki.

Drugi wybór

Zalety

Za sprawą urządzenia możemy wyprać tapicerkę samochodową, przywrócić jej dawny wygląd i w dodatku pozbyć się nieprzyjemnych zapachów w aucie. Odkurzacz ma długi kabel zasilający, więc nie ogranicza swobody ruchów (zapewnia 9 m zasięg pracy).

Wady

Po każdym użyciu należy dokładnie umyć wnętrze odkurzacza. Jeśli o tym zapomnimy, pompka doprowadzająca wodę do węża zacznie się zatykać, a to utrudni szybkie wypranie tapicerki.

Podsumowanie

Odkurzacz ma dwa zbiorniki na wodę – jeden na czystą (7 l), a drugi na brudną (8 l). To sprzęt o mocy 1200 W. W komplecie są akcesoria do sprzątania, które można przechowywać w zintegrowanych z obudową schowkach. Model ma wygodną rączkę do przenoszenia.

Rozważ też

Zalety

Odkurzacz ma bardzo duży zasięg pracy (ponad 20 m), więc możemy swobodnie posprzątać w samochodzie bez potrzeby stosowania długiego przedłużacza. Model ma estetyczną obudowę w zielonym kolorze, na której są oczy i buzia.

Wady

W podstawie sprzętu są kółka ułatwiające przesuwanie go po podłodze, jednak ze względu na to, że głośno piszczą, niekiedy wygodniejsze jest przemieszczanie się z odkurzaczem w ręce.

Podsumowanie

Urządzenie ma moc 1200 W. Sprzęt świetnie nadaje się do użytku nie tylko w domu, ale i w biurze czy sklepie. Odkurzacz pozwala na sprzątanie na sucho i mokro, efektywnie pierze dywany oraz tapicerkę. Jego obudowa wykazuje odporność na uszkodzenia.

 

1. Odkurzacz piorący Karcher SE 4002

 

Karcher SE 4002 to odkurzacz piorący do samochodu w dobrej cenie zapewniający dokładne czyszczenie dywanów i wykładzin na całej długości ich włosia. Roztwór wody i środka czyszczącego nanoszony jest na wykładzinę lub tapicerkę pod ciśnieniem i jednocześnie odsysany jest brud. To wszystko w tym samym przejściu roboczym.

Do odkurzacza często dołączany jest środek do prania dywanów i tapicerki RM 519, który oprócz właściwości czyszczących, również ułatwia wysychanie powierzchni po sprzątaniu. Oprócz dyszy podłogowej, w zestawie znajduje się również dysza ręczna, która bardzo łatwo wyczyścić wnętrze auta.

Konsumenci wykorzystują urządzenie zarówno do prac domowych, jak i czyszczenia auta. Potwierdzają, że w obu tych rolach sprzęt sprawdza się znakomicie. Model dokładnie sprząta śmieci, pozostawiając nawierzchnię czystą i świeżą. Środek dołączony do zestawu dobrze usuwa plamy i zdaniem kupujących bardzo ładnie pachnie. Osoby, które używają odkurzacz na co dzień potwierdzają jego wysoką jakość wykonania.

Model Karcher SE 4002 to dobry odkurzacz piorący do samochodu do 1000 zł o mocy 1440 W. Wymiary urządzenia to: 38,6 cm x 48 cm x 44,1 cm. Sprzęt waży 7,8 kg.

 

Zalety

Duży zasięg pracy: Urządzenie wymaga podłączenia do prądu, ale nie stanowi to problemu. Odkurzacz ma 7,5 m kabel, co w połączeniu z rurą zapewnia 9 m zasięg pracy.

Wygodny uchwyt: Model ma wygodny uchwyt 3w1, za sprawą którego przenoszenie sprzętu z miejsca na miejsce i opróżnianie zbiornika na wodę jest bardzo proste.

Wygodne przechowywanie: Odkurzacz jest wygodny w przechowywaniu, gdyż ma kompaktowe wymiary, a w jego obudowie jest schowek na akcesoria.

Wytrzymała obudowa: Obudowa urządzenia jest wykonana z solidnego plastiku, który wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Dodatkowe akcesoria: W komplecie jest kilka przydatnych akcesoriów: ssawka do tapicerki, ssawka szczelinowa, dysza z nasadką do twardych podłóg, dysza ekstrakcyjna i ssawka uniwersalna.

 

Wady

Za głośno pracuje: Mimo że sprzęt działa efektywnie, to wielu jego posiadaczy narzeka, że jest zbyt hałaśliwy.

 

 

 

 

2. Karcher Odkurzacz Puzzi 8/1

 

Karcher Puzzi 8/1 jest urządzeniem czyszczącym runo wykładziny i usuwającym przy tym nieprzyjemny zapach. Sprzęt zostawia po praniu tylko niewielką wilgoć resztkową, dzięki czemu z czyszczonej powierzchni można bardzo szybko korzystać.

Sprzęt sprawdzi się nie tylko w domu i aucie, ale również do sprzątania biur, hoteli itp. Na obudowie Puzzi znajdziemy obrazkową instrukcję, która w prosty sposób przedstawia obsługę urządzenia. Duży, wygodny włącznik odkurzacza można obsługiwać stopą, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Zbiornik na wodę brudną można bardzo łatwo wyczyścić. Przez jego pokrywę można kontrolować poziom wody.

Za sprawą bogatego wyposażenia urządzenie można stosować na wielu powierzchniach w domu. Konsumenci bardzo cenią produkt za jego niezawodność oraz łatwość konserwacji. Każdy element odkurzacza można dokładnie umyć. Jest to ważne, zwłaszcza gdy odkurzacz jest używany do sprzątania miejsc publicznych.

Odkurzacz Karcher Puzzi 8/1 waży 9,8 kg, a jego wymiary to: 53 cm x 33 cm x 44 cm. Moc urządzenia wynosi 1200 W.

 

Zalety

Profesjonalna dysza ręczna: Sprzęt jest wyposażony w profesjonalną dyszę ręczną, która nanosi na czyszczoną powierzchnię detergent i zasysa brud. Po wypraniu tapicerka w samochodzie jest jedynie lekko wilgotna.

Łatwe opróżnianie zbiorników: Wewnątrz obudowy odkurzacza są dwa zbiorniki na wodę – jeden na czystą (7 l), a drugi na brudną (8 l). Ich wyjęcie i opróżnienie nie jest trudne.

Kompaktowe wymiary: Sprzęt nie jest zbyt duży, dlatego z pewnością zmieści się w szafie. Co więcej, urządzenie możemy swobodnie przenosić z miejsca na miejsce w dłoni lub przesuwać po podłodze (ma kółka w podstawie).

Nie tylko do samochodu: Odkurzacz możemy wykorzystać do sprzątania w samochodzie, a także w domu. Z jego pomocą wypierzemy kanapę, dywany i pozbędziemy się rozlanego na podłodze płynu.

 

Wady

Mało praktyczny: Urządzenie jest przystosowane tylko do odkurzania na mokro. Aby przed praniem pozbyć się suchych zanieczyszczeń trzeba sięgnąć po zwykły odkurzacz.

 

 

 

 

3. Numatic Gve370-2 George

 

Numatic Gve370-2 George to wielozadaniowe urządzenie. Sprzęt jest bardzo solidny i łatwy w utrzymaniu w czystości. Można nim sprzątać zarówno na sucho, jak i na mokro.

Odkurzacz workowy zbiera suche zabrudzenia. Może również zbierać ciecz i inne, mokre zanieczyszczenia. Odkurzaczem można szorować na mokro twarde powierzchnie, np. gresy czy lastryko. Sprzętem wypierzemy również wykładziny i dywany, a także tapicerki. Wygląd odkurzacza jest bardzo interesujący, jak na tego typu urządzenie. Odkurzacz spogląda na nas otwartymi oczami i miło się uśmiecha.

Każdy, kto nabył ten sprzęt jest bardzo zadowolony z zakupu. Jest to solidne urządzenie, łatwe w utrzymaniu w czystości oraz bardzo przydatne w każdym gospodarstwie domowym i miejscu, gdzie jest dużo wykładzin oraz kanap i foteli. Sprzęt bardzo dobrze radzi sobie ze sprzątaniem każdej powierzchni i nie pracuje zbyt głośno, co jest bardzo ważne zwłaszcza w miejscach, gdzie przebywa jednocześnie dużo osób lub w domu, gdzie są małe dzieci.

Odkurzacz Numatic Gve370-2 George ma moc 1060 W. Wymiary sprzętu to: 35,5 cm x 35,5 cm x 51 cm. Model waży 8,8 kg.

 

Zalety

Sprzęt 5w1: Odkurzacz na pewno spodoba się osobom szukającym użytecznego sprzętu. Idealnie nadaje się on do odkurzania na sucho, mycia twardych posadzek (np. gresów), prania tapicerek, zbierania wody z podłogi, a także prania dywanów oraz chodników. Z pomocą urządzenia sprzątanie staje się znacznie łatwiejsze.

Zasięg pracy: Aby wyprać tapicerkę samochodową nie ma potrzeby podłączania sprzętu do długiego przedłużacza, gdyż ma 10 m kabel zasilający, co w połączeniu ze sporą rurą zapewnia duży zasięg pracy.

Przydatne akcesoria: Razem z odkurzaczem otrzymujemy: ssawkę z włosiem do zbierania wody, ssawkę do tapicerki, ssawkę okrągłą, ssawkę do sprzątania na sucho, dwa węże ssące, ssawkę szczelinową i ssawkę trójkątną.

 

Wady

Piszczące kółka: Znajdujące się w podstawie urządzenia kółka piszczą podczas przesuwania, dlatego część osób woli przenosić sprzęt w dłoniach.

 

 

 

 

Jaki odkurzacz piorący do samochodu wybrać?

 

Odkurzacz piorący to sprzęt przydatny w każdej, ręcznej myjni samochodowej, a także osobom, które chcą samodzielnie zadbać o czystość swojego auta. Urządzenie dokładnie czyści dywany i tapicerkę usuwając z nich brud, kurz i roztocza. Nasz dzisiejszy poradnik zakupowy pomoże Ci wybrać odpowiedni model do Twojego auta lub myjni.

Zwykle odkurzacze piorące do aut mają moc około 100 W – 400 W. Najdroższe i najmocniejsze modele na rynku mają aż 2300 W. Większy silnik to większa obudowa. Pamiętajmy, że im większy model odkurzacza wybierzemy, tym trudniej będzie nam manewrować nim w aucie.

Wiele osób twierdzi, że ważną sprawą przy zakupie odkurzacza jest ilość dodatkowych końcówek, które pomagają wyczyścić trudno dostępne zakamarki auta. Istotny jest również filtr, który dodatkowo oczyszcza powietrze z roztoczy i drobinek kurzu. Dobrze, aby dało się go łatwo wymienić i wyczyścić.

Kupujący twierdzą, że najlepsze odkurzacze piorące do samochodu mają wystarczająco duże zbiorniki na wodę z płynem do prania, aby wyczyścić całą tapicerkę samochodu. Pojemnik na płyn powinien mieć wygodną podziałkę, która pozwoli na odpowiednie dozowanie płynu. Dobrze, aby zbiornik łatwo było napełnić i wyczyścić po skończonym sprzątaniu.

Najlepszy odkurzacz piorący do samochodu w 2021 roku pomaga wyczyścić samochód w środku zarówno na sucho, jak i na mokro. Dokładnie zbiera on wszystkie zanieczyszczenia i okruchy, aby potem można było wszystko wyprać. Jeśli chcemy wyczyścić wnętrze auta samodzielnie, pamiętajmy, by gruntowne sprzątanie przeprowadzać przy możliwie ładnej pogodzie, aby auto w środku można było dokładnie wysuszyć. Odkurzacz może do końca nie zebrać całej wilgoci i może ona gromadzić się w zakamarkach auta doprowadzając do rozwoju grzybów i pleśni.

Dobrze, aby odkurzacz piorący nadawał się również do wyczyszczenia dywanów i wykładzin w domu. Jeśli odkurzacz jest wyposażony np. w filtr Hepa, stosowanie takiego urządzenia przyczyni się do poprawy samopoczucia alergików, oczyszczając powietrze z pyłków, sierści i roztoczy. Poza tym sprzątanie odkurzaczem piorącym systematycznie znacznie ogranicza ilość szkodliwych drobnoustrojów w naszym domu.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 17.09.21

 

Samochody mieszczące 7 osób to idealne rozwiązanie, które daje wystarczającą ilość miejsca, pozwalając wyjechać większą rodziną na wakacje. Są nie tylko praktyczne w wyjątkowych sytuacjach, ale przede wszystkim zapewniają nieograniczoną przestrzeń w codziennym użytkowaniu. W zależności od wyboru samochodu użytkownik otrzymuje możliwość dowolnego zagospodarowania bagażnika oraz wysoki komfort jazdy. Jakie są najlepsze samochody 7-osobowe warte uwagi? 

 

Samochody 7-osobowe czy SUV? 

Auta z siedmioma miejscami siedzącymi to bardzo praktyczne rozwiązanie, które docenią szczególnie posiadacze licznej rodziny. Od paru lat dużą popularnością cieszą się pojazdy typu SUV, które mają większy prześwit oraz delikatnie terenowy charakter, co pozwala pokonywać znacznie bardziej wymagający teren. Klasyczne minivany mają jednak przewagę w postaci praktyczności, której poszukują osoby mające więcej niż trójkę dzieci. Rodzinne samochody zostały zaprojektowane po to, aby zapewnić wygodę oraz bezpieczeństwo podczas każdej podróży, co przekłada się na ich osiągi i jednocześnie pozwala na ekonomiczną jazdę. Oprócz tego, minivany bardzo często są wyposażone w różnego rodzaju systemy automatyczne oraz odsuwane drzwi tylne, co ułatwia wsiadanie, a także załadunek większego bagażu lub towaru. Mimo wszystko większy SUV może być odpowiedzią na potrzeby rodziny lubiącej aktywny wypoczynek i potrzebującej auta, któremu niestraszne wzniesienia i nierówności na drodze. Aby wybrać najlepsze samochody 7-osobowe, skupiliśmy się zarówno na minivanach, jak i na suvach. 

 

Samochody 7-osobowe – ranking 

• Opel 7-osobowy: Kompaktowy i bardzo wygodny minivan, czyli Opel Zafira II generacji jest uważany za jednego z najpopularniejszych w swoim segmencie. Auto było produkowane w latach 2005 – 2010 w polskiej fabryce w Gliwicach. W 2008 roku pojazd przeszedł delikatny lifting, który jest zauważalny głównie w zmianie przednich oraz tylnych lamp. Auto uważane jest za trwałe i bezawaryjnie, gama silników również jest korzystna zarówno dla fanów jednostek benzynowych, jak i Diesla. W przypadku motorów z zapłonem iskrowym użytkownicy mogą wybrać m.in.: 1.6 CNG ecoFLEX 94 KM 69 kW, 1.6 CNG ecoFLEX Turbo 150 KM 110 kW, 1.6 Ecotec 115 KM 85 kW, 1.6 Turbo Ecotec CNG 150 KM 110 kW, 1.6 Twinport ecoFLEX 115 KM 85 kW, 1.6 Twinport ECOTEC 105 KM 77 kW, 1.8 ECOTEC 140 KM 103 kW, 1.8 Ecotec 120 KM 88 kW, 2.0 turbo ECOTEC 200 KM 147 kW, 2.0 turbo ECOTEC OPC 240 KM 177 kW, a także 2.2 DIRECT ECOTEC 150 KM 110 kW. W bogatej ofercie są dostępne także motory z fabryczną instalacją gazową: 1.8 LPG ecoFLEX 137 KM 101 kW. W przypadku jednostek Diesla przyszli właściciele również mają z czego wybierać: 1.7 CDTI ecoFLEX 125 KM 92 kW, 1.7 CDTI ecoFLEX 110 KM 81 kW, 1.7 CDTI Ecotec 110 KM 81 kW, 1.7 CDTI Ecotec 125 KM 92 kW, 1.9 CDTI ECOTEC 100 KM 74 kW, 1.9 CDTI ECOTEC 120 KM 88 kW, a także 1.9 CDTI ECOTEC 150 KM 110 kW.

• Honda 7-osobowa: Już I generacja Hondy CR-V wyprodukowana w 1995 roku była większa niż pozostałe samochody podobnej klasy. Model z biegiem lat stał się rozpoznawalny na drogach i wciąż cieszy się uznaniem wśród kupujących, co ma bezpośrednie przełożenie na wysoką cenę nawet za 10-, 15-letnie samochody. I generacja konkurowała z Toyotą Rav-4 i oferowała jedynie dwie wersje jednostki napędowej – obie benzynowe: 2.0 16 V 147 KM 108 kW oraz 2.0 16 V RD1 128 KM 94 kW. Dużą popularność zdobyła III generacja produkowana od 2006 roku (facelifting 2010 rok). Auta z motorami benzynowymi otrzymały legendarne i niezawodne jednostki i-VTEC w wersji: 2.0 i-VTEC 150 KM 110 kW oraz 2.4 i-VTEC 170 KM 125 kW. W przypadku Diesli był jeden silnik 2.2 i-CDTi o mocy 140 KM 103 kW. Dopiero po faceliftingu dołożono jeszcze jeden motor wysokoprężny 2.2 i-CDTi 150 KM 110 kW. Rewolucje można zaobserwować w przypadku V generacji produkowanej od 2018 roku. Samochód ma większy o 40 mm rozstaw osi, prześwit zwiększony o 40 mm, szersze nadwozie o 35 mm oraz zbiornik paliwa umieszczony przed tylną osią, co umożliwiło dołożenie dwóch dodatkowych siedzeń, uzyskując auto dla 7 osób. Nowa Honda CR-V ma tylko trzy warianty silników: 1.5 VTEC TURBO 173 KM 127 kW, 1.5 VTEC TURBO 193 KM 142 kW, a także motor hybrydowy 2.0 iMMD 184 KM 135 kW. 

• Volkswagen Touran 7-osobowy: Niemiecki minivan wyróżnia się wysoką jakością, prostotą oraz ekonomicznymi jednostkami napędowymi. Wewnątrz auta jest bardzo dużo miejsca, a dodatkowym ułatwieniem są przesuwane siedzenia środkowego rzędu. Dobrze przemyślane rozwiązanie pozwala wykorzystać samochód nie tylko do przewozu osób, ale także większych towarów. Auto produkowane od 2003 roku jako segment K uzupełnia linię pojazdów klasy MPV. II generacja modelu pojawiła się w 2010 roku, a w 2015 roku zaczęto produkować już III generację. Pierwszy Volkswagen Touran jest dostępny w następujących odmianach z jednostkami benzynowymi: 1.4 TSI 140 KM 103 kW, 1.4 TSI 170 KM 125 kW, 1.6 102 KM 75 kW, 1.6 FSI 116 KM 85 kW, a także 2.0 FSI 150 KM 110 kW. Oprócz czystej benzyny można było wybrać samochód z fabryczną instalacją gazową, czyli silnik 2.0 EcoFuel 109 KM 80 kW. W ofercie są także motory wysokoprężne, takie jak: 1.9 TDI 100 KM 74 kW, 1.9 TDI 90 KM 66 kW, 1.9 TDI 105 KM 77 kW, 1.9 TDI DPF 105 KM 77 kW, 2.0 TDI 140 KM 103 kW, 2.0 TDI 170 KM 125 kW, a także 2.0 TDI DPF 140 KM 103 kW. Osoby decydujące się na III generację Volkswagena Tourana mogą wybierać wśród nowych silników benzynowych po zabiegu downsizingu. Do wyboru są jednostki napędowe, takie jak: 1.0 TSI 115 KM 85 kW, 1.2 TSI 110 KM 81 kW, 1.4 TSI 150 KM 110 kW, 1.5 TSI EVO 150 KM 110 kW, a także 1.8 TSI 180 KM 132 kW. W ofercie są również jednostki Diesla, których jest więcej niż tych z zapłonem iskrowym. Klient ma do wyboru motory: 1.6 TDI 110 KM 81 kW, 1.6 TDI 115 KM 85 kW, 2.0 TDI 150 KM 110 kW, 2.0 TDI SCR 190 KM 140 kW, 2.0 TDI SCR 122 KM 90 kW oraz 2.0 TDI SRC 115 KM 85 kW. Osoby, które już zdecydowały się na zakup samochodu zwracają uwagę na jego bezawaryjność, dobrą wentylację oraz wydajne ogrzewanie. Samochód idealnie nadaje się do codziennej jazdy, a także na dłuższy wyjazd z rodziną. 

• BMW 7-osobowe: Osoby lubiące niemiecką motoryzację z tylnym napędem chętnie wybierają BMW w wersjach rodzinnych. W zależności od potrzeb warto przyjrzeć się modelom Gran Tourer serii 2 oraz X5. Pierwszy to rodzinny minivan, który miał przyciągnąć zamożnych i wielodzietnych klientów, jednak nie do końca osiągnięto zamierzony efekt. Auto mimo ładnej sylwetki i dostępności 7 różnych jednostek napędowych nie przekonało przyszłych właścicieli. W ofercie bawarskiego koncernu były silniki benzynowe, takie jak: 216i 102 KM, 75 kW, 218i 136 KM 100 kW, 220i 192 KM 141 kW oraz motory Diesla: 214d 95 KM 70 kW, 216d 116 KM 85 kW, 218d 150 KM 110 kW, a także 220d 190 KM 140 kW. Wiceprezes koncernu BMW Peter Henrich osobiście przyznał, że auto jest wykonane bardzo solidnie, jednak koncepcja tworzenia minivanów z logo bawarskiego koncernu nie współgra z dotychczasowym charakterem aut. Aby dopasować się do wymagań rynku, BMW zaproponowało wyższe rozwiązanie w postaci wielkiego i ciężkiego SUV-a X5. Mimo wielkich gabarytów samochód prowadzi się podobnie, jak zwykłego sedana ze sportowym charakterem. Pierwszy model oznaczony jako E53 był produkowany w latach 2000-2006, następnie na rynku pojawił się E70, F15 oraz G05. Pierwsza generacja oferowała 7 wariantów silników, z czego tylko 2 wysokoprężne. Kupujący mógł wybrać między jednostkami benzynowymi: 3.0i 231 KM 170 kW, 4.4i 286 KM 210 kW, 4.4i 320 KM 235 kW, 4.6iS 340 KM 250 kW, a także 4.8iS 360 KM 265 kW. W przypadku jednostek Diesla do wyboru były motory 3.0d 184 KM 135 kW, 3.0d 218 KM, 160 kW. Duży SUV w zależności od silnika był w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie 6,1 – 10,5 s. Najnowsza generacja produkowana od 2018 roku oferuje znacznie większe udogodnienia zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażerów. W ofercie znalazł się model z napędem hybrydowym typu plug-in. Oczywiście jak przystało na 7-osobowy samochód, w bagażniku znajdują się dwa dodatkowe fotele, które w razie potrzeby można szybko rozłożyć i cieszyć się jazdą w większym gronie. 

• Nissan 7-osobowy: Poszukując rodzinnego auta o terenowym charakterze, warto zwrócić uwagę na jeden z najlepiej sprzedających się modeli w 2019 roku, czyli na Qashqaia. Samochód jest połączeniem praktyczności oraz oszczędności, ponieważ ma ekonomiczne jednostki, które są bezawaryjne. Auto jest produkowane od 2007 roku oraz jest przypisane do I segmentu pojazdów kompaktowych typu SUV. Obecnie na rynku są trzy generacje: I produkowana od 2007 do 2013 roku, II od 2014 do 2021 roku oraz III od 2021 roku. Od 2009 roku w produkcji są modele z dodatkowymi 2 fotelami znajdującymi się w przestrzeni bagażowej. Osoby decydujące się na zakup Nissana Qashqaia +2 mają do wyboru następujące jednostki napędowe: Benzynowe 1.6 117 KM 86 kW, 1.6 115 KM 85 kW, 1.6 Start/Stop 117 KM 86 kW, 2.0 140 KM 103 kW oraz Diesle 1.5 dCi 106 KM 78 kW, 1.5 dCi DPF 110 KM 81 kW, 1.6 dCi DPF 130 KM 96 kW, 2.0 dCi 150 KM 110 kW, a także 2.0 dCi DPF 150 KM 110 kW. 

• Chevrolet 7-osobowy: Kompaktowy samochód zaliczany do crossoverów SUV segment I jest produkowany od 2006 roku. Chevrolet Captiva pojawił się w miejsce Daewoo Musso po bankructwie koncernu Daewoo oraz przejęciu przez koreańskiego Chevroleta. Pojazd ma ciekawą stylistykę i sporo miejsca wewnątrz, co pozwala na komfortowe podróżowanie. I generacja była dostępna z dwoma silnikami benzynowymi oraz trzeba Diesla. W gamie jednostek z zapłonem iskrowym znalazły się motory: 2.4 i 16 V FWD 141 KM 104 kW oraz 3.2L 230 KM 169 kW. W przypadku Diesli do wyboru są: 2.0 SOHC 127 KM 93 kW, 2.0D 150 KM 110 kW, a także 2.0D 127 KM 93 kW. II generacja produkowana od 2011 roku oferuje jednostki napędowe, takie jak: 2.4 DOHC 167 KM 123 kW, 3.0 V6 258 KM 190 kW, 2.2D 163 KM 120 kW, a także 2.2D 184 KM 135 kW. 

• Toyota 7-osobowa: Fani Toyoty mają do wyboru dwa równie niezawodne modele. Pierwszym jest Avensis Verso produkowany od 2001 roku do 2009 roku. Samochód ma płytę podłogową pochodzącą z Avensisa II, jednak Verso ma o wiele większe nadwozie, zwiększony rozstaw osi i pomieści 7 osób. W przypadku jednostek benzynowych i Diesla przyszły właściciel mógł wybrać: 2.0 150 KM 110 kW, 2.4 VVT-i 156 KM 115 kW, 2.4 VVT-i 163 KM 120 kW, 2.4 VVT-i 170 KM 125 kW oraz 2.0 D-4D 116 KM 85 kW. Wśród zalet Toyoty Avensis Verso właściciele wymieniają dobrej jakości karoserię, widoczność zza kierownicy oraz dużą przestrzeń zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Drugi model, który również pomieści 7 osób to Corolla Verso II. Samochód ma tylko 4370 mm długości, co oznacza, że jest zwrotny w mieście, pozwala na bezproblemowe przemieszczanie się po ciasnym parkingu oraz zużywa niewiele paliwa. Dużą zaletą pojazdu jest bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, co zostało wyróżnione pięcioma gwiazdkami w testach zderzeniowych EuroNCAP. Toyota Corolla Verso II jest dostępna z czterema jednostkami: 1.6 i 110 KM 81 kW, 1.8 i 130 KM 96 kW, 2.2 D-4D 136 KM 100 kW, a także 2.2 D-CAT 177 KM 130 kW.  

• Peugeot 7-osobowy: Francuski crossover klasy średniej segment I jest produkowany od 2009 roku. Peugeot 5008 bazuje na rozwiązaniach zapożyczonych z prototypu zaprezentowanego w 2008 roku pod nazwą Prologue Concept. I generacja określana jako minivan zmieniła się w 2017 roku głównie z powodu zmniejszającego się popytu na rodzinne samochody. Nowa moda spowodowała, że konstruktorzy musieli „podnieść” nadwozie, tworząc crossovera. Wersja przed faceliftingiem miała dwie jednostki benzynowe i pięć motorów Diesla: 1.6 THP 156 KM 115 kW, 1.6 VTi 120 KM 88 kW, 1.6 e-HDi FAP 115 KM 85 kW, 1.6 HDi FAP 115 KM 85 kW, 1.6 HDi FAP 110 KM 81 kW, 2.0 HDi FAP 150 KM 110 kW, 2.0 HDi FAP 163 KM 120 kW. Auto po faceliftingu otrzymało dodatkowo jeden motor benzynowy 1.2 PureTech 130 KM 96 kW oraz Diesle z technologią BlueHDi: 1.6 BlueHDi 120 KM 88 kw, oraz 2.0 BlueHDi 150 KM 110 kW. II generacja Peugeota 5008 zadebiutowała w 2017 roku, a cała konstrukcja bazuje na nowoczesnej modularnej platformie podłogowej PSA EMP2 Platform. Samochód ma 4630 mm długości oraz 2840 mm rozstaw osi, dostępny jest zarówno w wersji 5, jak i 7-osobowej. Tak duże auto wymaga jednak odpowiedniego traktowania oraz regularnych porządków w jego wnętrzu. Do tego celu przyda się wysokiej jakości odkurzacz samochodowy, który pozwala usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Peugeot produkowany od 2020 roku model można kupić z silnikami w 4 opcjach: 1.2 PureTech 130 KM 96 kW, 1.6 PureTech 180 KM 132 kW, 1.5 BlueHDi 130 KM 96 kW, a także 2.0 BlueHDi 177 KM 130 kW.