Opinie o Xiaomi 70mai Dash Cam Pro

Ostatnio aktualizowane: 23.02.24

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt jest zaawansowany pod względem technologicznym, bo daje możliwość sterowania głosem. Komendy należy wydawać w języku angielskim. Kamera samochodowa jest w stanie np. zrobić zdjęcie czy nagrać wideo, kiedy użyjemy odpowiedniego zwrotu. Istotnym atutem modelu są jego kompaktowe wymiary. Zamontowane na przedniej szybie urządzenie nie zmniejsza pola widzenia kierowcy.

 

Najważniejsze wady:

W nielicznych opiniach można przeczytać, że parowanie kamery z aplikacją na telefon jest nieco trudne. Czasami pojawiają się problemy z szybkim nawiązaniem połączenia. Dołączona do zestawu instrukcja nie jest opracowana w języku polskim.

 

Werdykt: 9.4/10

Zdaniem kierowców Xiaomi 70mai Dash Cam Pro to dobra kamera samochodowa w przystępnej cenie. Model jest przystosowany do używania kart pamięci o pojemności do 64 GB. Urządzenie ma mikrofon i głośnik, a pojemność baterii jest równa 500 mAh. Kamera jest przystosowana do pracy w skrajnych warunkach, radzi sobie w temperaturze od -20 st. C. do nawet +60 st. C.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Czujnik wstrząsów i tryb parkingowy

Prezentowana kamera samochodowa ma sporo ciekawych funkcji, które zwiększają zadowolenie z jej użytkowania i sprawiają, że zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie. Na uwagę zasługuje wbudowany czujnik wstrząsów, który zabezpiecza nagrane wideo w razie ostrego hamowania lub zderzenia. Dzięki takiej ochronie nie musimy się martwić, że kolizja na drodze nie zostanie zarejestrowana i nie będziemy mieli żadnych dowodów. Co istotne, czułość wspomnianego sensora jest regulowana z poziomu ustawień urządzenia. Kamera ma też tryb parkingowy, więc reaguje na wstrząs i zaczyna wtedy nagrywać. To daje gwarancję, że jeśli ktoś zarysuje nam pozostawiony np. przed sklepem samochód, będziemy mieć na to dowód. Aby tryb parkingowy należycie działał, konieczne jest wykorzystanie dodatkowego zasilania.

Inne funkcje

Urządzenie ma sporo innych funkcji m.in. automatyczne rozpoczęcia nagrywania po uruchomieniu silnika. Przydatna jest też opcja ostrzeżenia przed kolizją i przed niekontrolowaną zmianą pasa ruchu. Kierowcy doceniają możliwość sterowania głosem, Komendy należy wydawać w języku angielskim. Za ich pomocą można zrobić zdjęcie (take picture), nagrywać wideo (record video) i uruchomić nagrywanie bez dźwięku (record without sound) lub z dźwiękiem (record with sound). Z uwagi na sporą ilość zastosowanych udogodnień, opinie o Xiaomi 70mai Dash Cam Pro są pozytywne.

 

Szeroki kąt widzenia

Przeprowadzony przez kierowców test Xiaomi 70mai Dash Cam Pro wykazał, że kamera nagrywa obraz w zadowalającej jakości. Jest ona dobrze przystosowana do działania także w trudnych warunkach oświetleniowych, czego dowodem jest przysłona f/1.8. Dzięki niej do kamery trafia sporo światła, co przekłada się na lepsze efekty. Sprzęt ma szerokokątny obiektyw 140 stopni, więc wszystko, co musi znaleźć się na nagraniu, jest tam zawarte. Kamera ma funkcję WDR, która reguluje ekspozycję.

 

Jakość wykonania

Solidność kamery jest kolejnym czynnikiem zachęcającym do jej zakupu. Sprzęt jest zrobiony z dobrej jakości materiałów, obudowa jest trwała i mocna. Montaż kamery jest prosty i nie wymaga szczególnych umiejętności. Cena Xiaomi 70mai Dash Cam Pro wynosi około 250 zł.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ