Opinie o Viofo A119

Ostatnio aktualizowane: 23.09.23

 

Najważniejsze zalety:

Wideorejestrator ma czytelny wyświetlacz, który umożliwia swobodne przeglądanie nagrań, a także wykonanych z jego pomocą zdjęć. Menu w języku polskim jest przejrzyste, dlatego też wybieranie konkretnych ustawień nie zajmuje dużo czasu. Urządzenie dobrze rejestruje obraz w trybie nocnym. W skład kompletu wchodzą wszystkie akcesoria potrzebne do sprawnego montażu kamery samochodowej.

 

Najważniejsze wady:

Urządzenie nie ma filtra polaryzacyjnego, więc pojawiające się na szybie refleksy świetlne mogą być widoczne na nagraniach i nieco wpływać na ich ogólną jakość. Czasami zdarza się, że nagranie nie jest tak wyraziste, jak byśmy tego oczekiwali. 

 

Werdykt: 9.8/10

Choć prezentowany model ma pewne wady spora grupa osób twierdzi, że to najlepsza kamera samochodowa w tym przedziale cenowym. Sprzęt ma slot na kartę pamięci microSD. Przydatną opcją jest możliwość obsługi modułu GPS, dzięki któremu kamera może zapisywać współrzędne geograficzne i osiąganą w trakcie jazdy prędkość.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Nagrywanie i robienie zdjęć

Kamera samochodowa pozwala na nagrywanie filmów w jakości 2K (1440p), które mają zadowalającą jakość. Co więcej, wideorejestrator ma też funkcję aparatu fotograficznego (rozdzielczość zdjęć wynosi 2560×1440 pikseli). Wyświetlane na 2-calowym ekranie fotografie są czytelne, więc wygodnie się je przegląda i można uchwycić na nich szczegóły.

Dodatkowe funkcje

Powodem popularności tego sprzętu jest bez wątpienia jego funkcjonalność potwierdzona przez osoby przeprowadzające test Viofo A119. Urządzenie ma opcję WDR znajdującą zastosowanie przy nagrywaniu obrazu w trudnych warunkach oświetleniowych. To za jej sprawą obraz nie jest ani prześwietlony, ani niedoświetlony. Warto wspomnieć także o tym, że kamera samochodowa ma wbudowany mikrofon i głośnik, więc rejestruje nie tylko obraz, ale też dźwięk. Model ma detekcję ruchu, więc może nagrywać obraz tylko wtedy, gdy zostanie wykryty ruch. Użytkownik może też skorzystać z funkcji automatycznego uruchamiania, wtedy sprzęt będzie włączał się jednocześnie z zapłonem silnika. Przydatna jest opcja zapętlania umożliwiająca nagrywanie bez przerwy przez nieograniczony czas. Do urządzenia można też dokupić moduł GPS, który będzie zapisywał prędkość jazdy i współrzędne geograficzne. 

 

Obsługa kart pamięci

Wideorejestrator może obsługiwać karty microSD o pojemności do 128 GB. Producent zwraca jednak uwagę, że większość tego typu kart ma format plików exFAT, który nie jest obsługiwany przez kamerę samochodową. Niemniej jednak zadbano o to, aby rozwiązać ten problem i zaimplementowano w modelu możliwość sformatowania karty do odpowiedniego formatu plików, czyli FAT32. Nie trzeba już zastanawiać się, jak poprawnie to zrobić ani pobierać żadnych programów i tracić dużo czasu na konfigurację. 

 

Obiektyw

Urządzenie ma szklany, szerokokątny obiektyw, który podlega regulacji w pionie i w poziomie. W rezultacie bez większego wysiłku można dopasować kąt nagrywania odpowiednio do swojego samochodu i oczekiwań. Obiektyw jest zrobiony z dobrej jakości materiałów, dlatego jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Pozytywne opinie o Viofo A119 to potwierdzają.

 

Łatwy montaż

W komplecie znajduje się miniaturowy uchwyt z naklejką 3M, która umożliwia łatwe zamontowanie urządzenia w samochodzie. Ze względu na to, że kamera ma stosunkowo małe wymiary i jest lekka, dobrze przylega do szyby i zachowuje stabilność, a także nie przysłania pola widzenia kierowcy. Kupujący podkreślają też, że cena Viofo A119 jest odpowiednia do jakości wykonania i zastosowanych rozwiązań.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ