Opinie o Navitel MR250

Ostatnio aktualizowane: 23.02.24

 

Najważniejsze zalety:

Kamera samochodowa w lusterku Navitel MR250 jest dobrze oceniana przez użytkowników, ponieważ wykazuje dużą odporność na działanie wilgoci i innych, niesprzyjających warunków. Świadczy to o wysokiej jakości wykonania urządzenia. Wideorejestrator nagrywa nie tylko obraz, ale też dźwięk. 5-calowy wyświetlacz jest przejrzysty i umożliwia sprawną obsługę sprzętu.

 

Najważniejsze wady:

Z uwagi na to, że lusterko jest lekko przyciemnione na początku korzystanie z niego może okazać się nieco niewygodne. Potrzeba czasu, żeby przyzwyczaić się do nowego elementu w naszym samochodzie, na co wskazują osoby wystawiające opinie o Navitel MR250.

 

Werdykt: 9.6/10

Nie ulega wątpliwości, że warto zainwestować w ten sprzęt, ponieważ wyróżnia go trwałość, a jakość uzyskanych nagrań jest bardzo dobra. Kamera samochodowa wykorzystuje nowoczesną technologię podwójnego zapisu, więc możliwe jest rejestrowanie zarówno tego, co dzieje się z przodu, jak i z tyłu urządzenia. To praktyczne rozwiązanie, które przydaje się w momencie kolizji. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Nagrywanie

Rejestrowany obraz jest zapisywany w formacie MP4, a robione zdjęcia w JPG. Rozdzielczość nagrań wynosi 1920×1080 pikseli (Full HD), więc uwzględniają one przydatne szczegóły.  Ilość klatek na sekundę wynosi 30 fps. Kamera samochodowa nagrywa dźwięk i ma opcję rejestrowania obrazu w pętli. Możemy być pewni, że każde ważne zdarzenie zostanie zapisane na karcie pamięci i będzie mogło stanowić dowód w sprawie. Soczewkę wykonano z 4-warstwowego szkła, kąt nagrywania wynosi 160 stopni.

Funkcjonalność

Kamera samochodowa ma G-Sensor, który dba o to, aby w przypadku gwałtownego hamowania czy kolizji nie doszło do uszkodzenia lub utraty zapisanych plików. Jeśli sprzęt jest podłączony do źródła zasilania, jego uruchomienie następuje automatycznie po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Kamerka ma też opcję wykrywania ruchu i nagrywania wideo, kiedy samochód jest zaparkowany. To zdecydowanie zwiększa jego bezpieczeństwo. W przypadku jakiegokolwiek aktu wandalizmu właściciel ma stosowne dowody w sprawie. Należy też wspomnieć, że urządzenie wykorzystuje technologię podwójnego zapisu, więc obraz jest nagrywany z przodu i z tyłu. Użytkownicy wykonali test Navitel MR250, aby potwierdzić, że każda ze wspomnianych funkcji działa poprawnie. Konsumenci przyznają, że obsługa urządzenia nie sprawia kłopotów. Konfiguracja przebiega pomyślnie bez żadnych problemów.

 

Elementy zestawu

Producent zadbał o to, aby w komplecie znalazły się wszystkie potrzebne do pracy akcesoria. Poza kamerą w zestawie znajduje się solidnie zrobiona ładowarka samochodowa 12/24 V, kabel wideo i kabel miniUSB. Montaż nie jest trudny, bo opakowanie zawiera potrzebne do tego naklejki i śrubki. W zestawie otrzymujemy również miękką ściereczkę z mikrofibry, która ułatwi nam pielęgnację. Trzeba przyznać, że cena Navitel MR250 jest atrakcyjna, szczególnie jeśli uwzględnimy ilość dodatkowych akcesoriów. Nie można też zapominać, że jakość wykonania sprzętu jest bardzo dobra. Na powierzchni kamery nie pojawiają się zarysowania ani inne nieestetycznie wyglądające ślady użytkowania. To również zachęca do inwestycji właśnie w tę kamerę samochodową.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ