Opinie o Mio Mivue C320

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Kamera samochodowa umożliwia nagrywanie tego, co dzieje się na drodze w jakości Full HD. Oznacza to, że na wideo można łatwo dostrzec szczegóły. Nagrywane filmy są zapisywane z wykorzystaniem technologii H.264, więc pojemność plików, mimo bardzo dobrej jakości wideo nie jest zbyt duża. Model ma szklaną soczewkę, która dobrze pracuje w słabych warunkach oświetleniowych.

 

Najważniejsze wady:

Przeglądając opinie o Mio Mivue C320 można natrafić na komentarze, z których wynika, że urządzenie czasami się zacina. Nie ma wtedy możliwości jego zresetowania, przyciski nie reagują na dotyk i trzeba chwilę poczekać, aby móc ponownie ustawić kamerę. Niektórym osobom brakuje też trybu parkingowego.

 

Werdykt: 9.7/10

Model ma czujnik wstrząsów, który przy wykryciu nagłej zmiany ruchu rozpocznie nagrywanie. W efekcie użytkownik ma pewność, że wszystkie ważne zdarzenia zostaną zarejestrowane przez kamerę. Model ma też zabezpieczenie przed skasowaniem i nadpisaniem filmów. Nagrywanie może rozpoczynać się także automatycznie po uruchomieniu samochodu. Istnieje możliwość łatwego udostępniania filmów w popularnych serwisach internetowych.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wysoka jakość nagrań

Kamera zapisuje obraz w rozdzielczości Full HD 1080p 30fps, więc nagrania zachowują bardzo dobrą szczegółowość. To duża zaleta, bo mamy pewność, że zarejestrowane wideo będzie mogło stanowić ważny dowód w sprawie np. w przypadku stłuczki drogowej. Szerokokątny obiektyw 130 stopni z przysłoną f/2.0 gwarantuje duży zakres widzenia. Dokładne wymiary urządzenia to: szerokość – 51,2 mm, wysokość – 62,6 mm i grubość – 35 mm. Model waży dokładnie 60 g, więc jest lekki i łatwo się go przenosi. 

Komfort użytkowania

Czasami zdarza się tak, że nowoczesne kamery samochodowe są trudne w obsłudze, ale nie w przypadku Mio Mivue C320. Test wykazał, że korzystanie z urządzenia jest proste. Ma to związek z dużym, 2-calowym wyświetlaczem, który jest czytelny. Co więcej, menu jest dostępne w języku polskim, więc nawet bez znajomości języków obcych można z łatwością obsłużyć sprzęt. Zmiana ustawień kamery przebiega szybko, bo wszystkie opcje są rozmieszczone w intuicyjny sposób. Dla użytkowników istotne jest też to, że można łatwo udostępniać nagrane filmy na portalach, takich jak Facebook i YouTube.

 

Zawartość zestawu

Cena Mio Mivue C320 nie jest wysoka, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w skład zestawu poza kamerą wchodzą wszystkie potrzebne do jej użytkowania akcesoria, czyli: ładowarka samochodowa, uchwyt przyssawkowy i obszerna instrukcja obsługi. Kupujący przyznają, że przyssawka jest wykonana w sposób solidny, więc kamera nie przesuwa się w trakcie użytkowania. Istotne jest również to, że jej montaż nie zajmuje dużo czasu i nie wymaga użycia żadnych dodatkowych narzędzi. Sprzęt można ustawić w różny sposób, tak aby idealnie dopasować obszar nagrywania do swoich potrzeb. 

 

Wykonanie

Obudowę zrobiono z dobrych gatunkowo materiałów, tak aby wykazywała ona możliwie największą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ma ona ciemny kolor, dlatego sprzęt pasuje wyglądem do różnych samochodów. Model zajmuje mało miejsca, jest estetycznie wykonany, a co najważniejsze dobrze rejestruje to, co dzieje się na drodze i w razie potrzeby dostarcza dowodów potrzebnych do rozwiązania sprawy np. w przypadku kolizji czy wypadku.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ