Opinie o Midland Alan 109

Ostatnio aktualizowane: 02.12.22

 

Najważniejsze zalety:

To bardzo łatwe w obsłudze CB radio, które można zamontować niemal w każdym samochodzie. Wynika to z jego kompaktowych wymiarów. Urządzenie jest praktyczne, gdyż ułatwia komunikację z innymi kierowcami. Ważne jest to,  że w czasie rozmowy nie pojawia się uciążliwy szum, na co wpływają zastosowane technologie.

 

Najważniejsze wady:

Jak przekonują niektórzy kierowcy, najlepiej podłączyć sprzęt na stałe do zasilania w aucie. Inaczej po wyjęciu kluczyka ze stacyjki CB radio straci pamięć ostatniego ustawionego kanału i później trzeba będzie szukać go ponownie.

 

Werdykt: 9.3/10

Urządzenie waży ok. 1 kg, a jego całkowite wymiary to: 12,2 cm x 16,5 cm x 3,8 cm. Można je zamontować zarówno w aucie ciężarowym, jak i osobowym, szybko znajdziemy odpowiednie miejsce w kabinie, gdzie nie będzie przeszkadzać. Pojawiające się na temat modelu Midland Alan 109 opinie są pozytywne, dlatego warto przemyśleć jego zakup.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Regulacja szumów

Wiele osób używających na co dzień CB radia narzeka na ciągłe szumy utrudniające komunikację z innymi uczestnikami ruchu drogowego. Jednak problem ten nie dotyczy sprzętu Midland Alan 109, test przeprowadzony wśród jego posiadaczy to potwierdził. Wynika to z wykorzystanych rozwiązań, takich jak standardowa blokada szumów SQUELCH. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w płynną regulację czułości odbiornika RF GAIN. Jeżeli dodatkowo odpowiednio dostroimy antenę samochodową, na pewno z łatwością skontaktujemy się z innymi kierowcami poruszającymi się tą samą trasą.

Użyteczność

Sprzęt bez wątpienia przyda się kierowcom zawodowym i wszystkim osobom, które każdego dnia spędzają w samochodzie kilka godzin i pokonują wielokilometrowe trasy. Dzięki niemu można informować o ewentualnych korkach czy kontrolach drogowych oraz ostrzegać przed niebezpieczeństwem. Jeżeli podłączymy do CB radia głośnik typu tuba, będziemy mogli wykorzystywać go jako wzmacniacz akustyczny. Urządzenie zapewnia duży zasięg, nawet w zabudowanym terenie. Średnio wynosi on kilka, a niekiedy nawet kilkanaście kilometrów. Z tego powodu nie musimy się martwić o nagłą utratę łączności. Do zakupu sprzętu zachęca nie tylko efektywność jego działania, ale też niska cena Midland Alan 109.

 

Łatwa obsługa

To, że CB radio jest łatwe w obsłudze potwierdzają nawet osoby, które do tej pory nie miały styczności z podobnymi urządzeniami. Ma ono trzy pokrętła, a więc do zmiany poziomu głośności dźwięków, kanału oraz czułości odbiornika. Na obudowie znajduje się mała dioda, za sprawą której możemy szybko sprawdzić, jaka jest moc odbieranego sygnału. Informuje nas ona także o ewentualnych problemach związanych z układem antenowym. Nie można nie wspomnieć o tym, że sprzęt ma specjalny przełącznik pozwalający na szybkie włączenie kanału 9, czyli tzw. zastrzeżonego kanału ratunkowego. Chcąc zmienić CB radio we wzmacniacz akustyczny wystarczy skorzystać z przełącznika CB/PA. Co więcej, nie ma żadnego problemu z określeniem, jaki kanał ustawiliśmy, ponieważ jest on pokazywany na niewielkim wyświetlaczu. Już po kilku dniach jazdy z CB radiem można się nauczyć, gdzie znajdują się poszczególne pokrętła. To oznacza, że obsługując sprzęt nie musimy odwracać głowy w jego stronę i stale obserwujemy to, co dzieje się na drodze.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ