Opinie o Fitalco Neon F1

Ostatnio aktualizowane: 23.09.23

 

Najważniejsze zalety:

Za pomocą urządzenia możemy szybko dokonać pomiaru zawartości alkoholu w organizmie i to z dokładnością do 0,01 promila. Ma ono bardzo solidną obudowę, która nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Zauważyły to osoby, które zgodziły się przeprowadzić test Fitalco Neon F1. W dodatku alkomat ma kompaktowe wymiary i jest poręczny.

 

Najważniejsze wady:

Nie wszyscy kupujący uważają, że jest to łatwy w obsłudze model. Po zakupie urządzenia warto najpierw zapoznać się z instrukcją, aby przekonać się, do czego służą poszczególne funkcje. Inaczej pierwsze dokonanie pomiaru może okazać się kłopotliwe.

 

Werdykt: 9.8/10

To nowoczesny sprzęt, który może być używany nawet przez służby mundurowe. Często słyszy się, że jest to najlepszy alkomat do 500 zł, gdyż niezawodnie działa i zapewnia precyzyjny wynik pomiaru. Urządzenie waży 155 g, a jego wymiary to: 12,6 cm x 6,9 cm x 2,9 cm. Wyposażono je w datownik oraz zegarek.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Szybki i precyzyjny pomiar

Konsumenci, którzy opublikowali już opinie o Fitalco Neon F1 przekonują, że za pomocą modelu można dokonać precyzyjnego pomiaru. Co ważne, nie zajmuje to dużo czasu. Czas przygotowania urządzenia do pracy to ok. 15 sekund, a wydychanie powietrza do ustnika zajmuje 10 sekund. To, w jakiej formie zostanie pokazana zawartość alkoholu w organizmie zależy od wartości wyniku. Jeżeli mieści się ona w zakresie od 0,00 do 0,49 promila, na wyświetlaczu pojawią się cyfry. Jeśli wskazanie będzie obejmowało przedział od 0,50 do 3 promili, wynik zostanie podświetlony na czerwono, usłyszymy również sygnał ostrzegawczy. W sytuacji, gdy zawartość alkoholu będzie wynosiła ponad 3 promile, na wyświetlaczu pojawi się komunikat: Hi. Po 10 sekundach sprzęt automatycznie się wyłączy, a to zapobiega szybkiemu rozładowaniu baterii. Należy wspomnieć, że w pamięci urządzenia można zapisać do 10 pomiarów, co pozwala np. na przeanalizowanie tempa metabolizowania alkoholu przez nasz organizm.

Wytrzymałość

Nawet jeśli alkomat jest używany bardzo często, nie ulegnie szybko awarii. Obudowa została wykonana z dobrych gatunkowo materiałów i zabezpiecza przed uszkodzeniem wbudowany czujnik elektrochemiczny IV generacji PRO. Temperatura pracy sprzętu obejmuje zakres od 0 st. C do 40 st. C, więc nie musimy się martwić, że niekorzystne czynniki zewnętrzne wpłyną negatywnie na dokładność wyniku. Alkomat jest zasilany baterią, która wystarcza na dokonanie 500 pomiarów. W razie potrzeby możemy go podłączyć do gniazda zapalniczki samochodowej, w zestawie jest niezbędny w tym celu zasilacz. Do urządzenia dołączono również etui, w którym możemy je bezpiecznie przechowywać, a także zapasowe ustniki. Mimo to cena Fitalco Neon F1 jest atrakcyjna.

 

Przydatny w różnych sytuacjach

Urządzenie przydaje się w sytuacjach, kiedy nie mamy pewności, czy możemy bezpiecznie prowadzić samochód. Takie wątpliwości często pojawiają się np. po imprezie, podczas której wypiliśmy kilka drinków. Za pomocą alkomatu można szybko się przekonać, czy jadąc autem nie stwarzamy zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu. Sprzęt często znajduje zastosowanie również w zakładach pracy. Wielu pracodawców decyduje się na jego zakup i sięga po niego, gdy pojawia się podejrzenie, że dany pracownik wykonuje swoje obowiązki pod wpływem alkoholu (co może być niebezpieczne).

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ