Opinie o Blaupunkt BP 2.0 FHD

Ostatnio aktualizowane: 02.12.22

 

Najważniejsze zalety:

Rejestrator jazdy ma szerokokątny obiektyw, więc nagrywa spory obszar drogi. Jakość wideo jest określana jako bardzo dobra. Kamera samochodowa ma wbudowany akcelerometr G-Sensor, który zabezpiecza przed nadpisaniem lub przypadkowym usunięciem nagrania w przypadku wystąpienia wstrząsu. Model ma możliwość robienia zdjęć. Obudowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

 

Najważniejsze wady:

Sprzęt nie jest tak łatwy w obsłudze, jak można by tego oczekiwać. Na początku wybieranie ustawień może zająć nam dużo czasu, a wykonany przez użytkowników test Blaupunkt BP 2.0 FHD to potwierdza. Czasami pojawia się problem z tym, że kamera ustawia ostrość na szybę, a nie na drogę.

 

Werdykt: 9.4/10

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Elementy zestawu

W komplecie znajduje się kamera DVR o wymiarach: długość – 63 mm, szerokość – 30 mm i wysokość – 58 mm i wadze równej 50 g. Jak widać, sprzęt zajmuje mało miejsca, dlatego łatwo się go przenosi, jego montaż też nie jest skomplikowany. Do zestawu dołączono także solidnie zrobiony uchwyt, który utrzymuje urządzenie w stabilnej pozycji, nawet przy ostrych zakrętach i dużej prędkości. Kupujący otrzymuje też ładowarkę samochodową z przewodem o długości równej 3,5 m i kabel USB. W instrukcji obsługi znajdują się wszystkie ważne informacje dotyczące użytkowania urządzenia.

Jakość obrazu

Kamera rejestruje obraz w rozdzielczości 1920×1080 pikseli, to jakość Full HD, więc wideo zawiera szczegóły. Należy też zwrócić uwagę na szerokokątny obiektyw (kąt widzenia równy 120 stopni), który obejmuje swoim zasięgiem duży obszar. Model ma tryb nagrywania dzień i noc, więc nawet po zmierzchu można korzystać z kamery i być zadowolonym z jej pracy. Urządzenie jest wyposażone w mikrofon. Daje też możliwość robienia zdjęć. Pliki mogą być zapisywane w formacie: AVI, JPG i MPJG. Kamera jest dostosowana do obsługi kart pamięci microSD i microSDHC o pojemności do 32 GB. 

 

Funkcjonalność

Opinie o Blaupunkt BP 2.0 FHD sugerują, że powodem popularności kamery samochodowej jest jej funkcjonalność. Model daje m.in. możliwość nagrywania w pętli, a także rozpoczynania rejestrowania obrazu zaraz po przekręceniu kluczyków w stacyjce. Użytkownicy dobrze wypowiadają się na temat trybu nocnego i podkreślają jego dużą przydatność. Zapisywany po zmroku obraz ma zadowalającą jakość. Nie można nie wspomnieć o czujniku G-Sensor, który nie dopuszcza do tego, aby podczas zdarzenia drogowego doszło do usunięcia zarejestrowanego filmu.

 

Wytrzymałość i atrakcyjny design

Obudowa urządzenia została zrobiona z wysokiej jakości tworzyw, co pozwala sądzić, że nawet po dłuższym czasie użytkowania kamera będzie dobrze się prezentowała. Na jej powierzchni nie powinny pojawiać się zarysowania. Urządzenie ma prosty design, co docenią osoby, którym zależy na tym, aby każdy element wyposażenia samochodowego pasował do pozostałych. Ciemna obudowa ładnie kontrastuje ze srebrnymi przyciskami, które są lepiej widoczne. Sprzęt zajmuje mało miejsca, jest poręczny i łatwo dopasować go do wnętrza każdego samochodu. Dodatkowo cena Blaupunkt BP 2.0 FHD jest atrakcyjna, za sprzęt trzeba zapłacić ok. 150 zł.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Nick

April 7, 2022 at 11:16 am

Tryb nocny i tryb parkingowy to porażka …

Odpowiadać
Świat motoryzacji

April 11, 2022 at 10:45 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.com

Odpowiadać