Opinie o Anytone Smart

Ostatnio aktualizowane: 02.12.22

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie ma bardzo małe wymiary, dlatego po zamontowaniu w samochodzie nie powinno przeszkadzać kierowcy. Ma ono solidną obudowę wykazującą podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jak wykazały przeanalizowane opinie o Anytone Smart, działanie sprzętu można szybko dopasować do swoich potrzeb. Pozwala na to m.in. 9-stopniowa regulacja automatycznej blokady szumów.

 

Najważniejsze wady:

Pojawiają się pojedyncze komentarze sugerujące, że wieszak został źle wyprofilowany, przez co szybkie odwieszenie mikrofonu nie zawsze jest możliwe. Ma to negatywny wpływ na wygodę  użytkowania urządzenia. Niemniej jednak większość kierowców jest zadowolona z zakupu urządzenia.

 

Werdykt: 9.3/10

To popularne CB radio wyróżniające się nowoczesnym designem. Jego wymiary to: 10,8 cm x 10,5 cm x 2,5 cm. Sprzęt można bez przeszkód zamontować np. w przestrzeni między fotelem kierowcy i pasażera. Wyposażono go w przełącznik AM/FM, ma też wyjście na zewnętrzny głośnik. Moc wyjściowa modelu wynosi 4 W.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wiele przydatnych funkcji

Przeprowadzono test Anytone Smart, który pokazał, że kierowcy chwalą urządzenie przede wszystkim za dużą ilość przydatnych funkcji. Mowa tu np. o automatycznej blokadzie szumów ASQ. Dzięki niej ryzyko nagłego zerwania połączenia i przerwania rozmowy jest zmniejszone do minimum. Blokada nie przyczynia się do zacinania sygnałów, a dodatkowo gwarantuje komfortowy odsłuch. CB radio ma też funkcję RF Gain, czyli tłumienia czułości odbiornika. Przydaje się ona w szczególności w mieście. Do wyboru mamy 6 poziomów tłumienia, każdy z nich obniża czułość urządzenia o 6 dB. To pozwala nam na precyzyjne ustawienie sprzętu, aby działał tak, jak powinien i to niezależnie od sytuacji. Do urządzenia możemy podłączyć głośnik zewnętrzny, gdyż ma przeznaczone do tego gniazdo. Jednak użycie go zwykle nie jest konieczne ze względu na dobrej jakości dźwięk.

Czytelny wyświetlacz

CB radio ma stosunkowo duży i dostatecznie czytelny wyświetlacz. Pokazują się na nim informacje dotyczące numeru ustawionego kanału, wybranej emisji (AM lub FM), a także włączonych dodatkowych funkcji. Wyświetlacz jest podświetlany na bursztynowy kolor. Co ważne, nie przeszkadza on w nocy, gdyż światło nie jest bardzo intensywne. Jednocześnie pokazywane na wyświetlaczu informacje szybko odczytamy nawet w słoneczny dzień.

 

Naturalna barwa dźwięku

Mimo że cena Anytone Smart jest niska, nie jest to sprzęt słabej jakości. Jak przyznają kierowcy, to solidne i niezawodnie działające urządzenie zapewniające naturalną barwę dźwięku. Z tego względu bez trudu zrozumiemy komunikaty, które przekazują inni kierowcy i jeśli zajdzie taka potrzeba, z łatwością poprowadzimy z nimi dłuższą rozmowę. Warto podkreślić, że wyjściowa moc CB radia (wynosząca 4 W) jest taka sama, jak w przypadku znacznie większych modeli.

 

Łatwy dobór odpowiedniej anteny

Żeby CB radio prawidłowo działało, konieczny jest dobór oraz montaż odpowiedniej anteny. Jednak nie jest to bardzo trudne. W przypadku sprzętu Anytone Smart możemy zdecydować się na stosunkowo krótki model, czyli do 50 cm lub 100 cm, a także znacznie dłuższy, powyżej 200 cm. To wpływa na zasięg CB radia. Jeśli wybierzemy antenę do 50 cm, będzie on wynosił średnio ok. 2 – 3 km, a powyżej 200 cm nawet 15 km.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ