Opinie o Alcofind AF-35

Ostatnio aktualizowane: 02.12.22

 

Najważniejsze zalety:

Alkomat obsługuje się tylko jednym przyciskiem, a to zmniejsza do minimum ryzyko popełnienia błędu podczas pomiaru i otrzymanie niewiarygodnego wyniku. Ekran jest podświetlany, dlatego nawet przy słabym świetle bez trudu odczytamy pokazywaną wartość. Istotnym atutem sprzętu jest też krótki czas pobierania próbki wynoszący 3 sekundy.

 

Najważniejsze wady:

Wiele osób wybrało model Alcofind AF-35. Opinie na jego temat są głównie pozytywne, ale pojawiają się nieliczne komentarze, że wyłączenie urządzenia po dokonaniu pomiaru zajmuje zbyt dużo czasu. Jest to uciążliwe, jeśli nie chcemy ponownie sprawdzać zawartości alkoholu w organizmie, tylko szybko włożyć alkomat do torby.

 

Werdykt: 9.3/10

Sprzęt znajduje zastosowanie w wielu miejscach. Jest on używany nie tylko przez kierowców, ale i np. w ośrodkach opiekuńczych. Alkomat ma niewielkie wymiary (4,7 cm x 10,8 cm x 1,7 cm) i waży tylko 85 g. Zakres pomiarowy obejmuje wartości od 0,00 do 5,00‰, a dokładność pomiaru to +/- 0.005% BAC w 0.1% BAC.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Ustnik wielorazowego użytku

Razem z alkomatem otrzymujemy w zestawie zapas 6 ustników wielorazowego użytku. To oznacza, że nie musimy ich wyrzucać zaraz po dokonaniu jednego pomiaru, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Nie ma potrzeby noszenia przy sobie kilku ustników, aby mieć możliwość dokonania większej ilości pomiarów w odpowiednich odstępach czasu. To samo dotyczy sytuacji, jeśli z urządzenia chce skorzystać nie jedna, ale dwie osoby lub więcej. Wystarczy wtedy przemyć ustnik pod bieżącą wodą i wytrzeć do sucha. Test Alcofind AF-35 pokazał, że to bardzo trwały element budowy urządzenia, który nie powinien szybko się zniszczyć.

Wiele opcji dodatkowych

Podstawową funkcją alkomatu jest dokonywanie pomiaru zawartości alkoholu w organizmie. Jednak został on wyposażony w kilka dodatkowych opcji, które zwiększają komfort użytkowania. Jest nią m.in. możliwość zapisania w pamięci sprzętu 10 ostatnich wyników pomiaru, co pozwala na sprawdzenie, jak szybko nasz organizm radzi sobie z metabolizowaniem alkoholu. Poza tym alkomat ma sygnalizator dźwiękowy, który powiadamia o niskim poziomie naładowania baterii, początku i końcu pomiaru, a także uszkodzeniu sensora. W razie potrzeby możemy skorzystać z trybu diagnostyki, aby pozbyć się wątpliwości, czy urządzenie działa tak, jak powinno.

 

Certyfikaty i świadectwa

Urządzenie spełnia wszystkie podstawowe normy i ma certyfikat CE, który dopuszcza go do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej. Mimo to cena Alcofind AF-35 nie jest wysoka. Ponadto modelowi przyznano świadectwo kalibracji. Co to oznacza? Alkomat może być wykorzystany do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie zaraz po zakupie i wyjęciu z opakowania. Nie ma potrzeby samodzielnego dobierania ustawień czy oddawania sprzętu do serwisu, aby fachowcy przygotowali go do użytku. Pamiętajmy, że jak każdy inny alkomat, model marki Alcofind wymaga regularnej kalibracji. Powinna się ona odbywać co rok lub co 500 pomiarów.

 

Zasilany bateriami

Sprzęt jest zasilany 2 bateriami AAA, które później wystarczy wymienić na nowe. Co ważne, po dłuższym czasie bezczynności urządzenie wyłącza się automatycznie, więc nie należy się martwić, że ulegnie awarii lub baterie rozładują się za szybko. Tego typu alkomaty są bardzo wygodne w użyciu, gdyż można dokonać pomiaru w dowolnym miejscu i o każdej porze.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ