Ostatnio aktualizowane: 13.04.21

 

Opony wielosezonowe – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Opony, które okazały się najbardziej popularnym i najczęściej kupowanym produktem, to Opony Michelin CrossClimate + 195/65 R15 91H. Dzieje się tak, bo jest to opona sprawująca się dobrze zarówno latem, jak i zimą, co potwierdzają zadowoleni użytkownicy. Jest to produkt klasy PREMIUM, doskonale spisujący się zarówno na mokrej jak i zaśnieżonej powierzchni. Długość drogi hamowania producent określa na tożsamy z innymi oponami przeznaczonymi do letniego użytkowania. Popularność w zakupach ten model zyskał również z powodu niewielkiego poziomu hałasu jaki emituje podczas toczenia i dobrych parametrach określających indeks prędkości. Polecanym produktem przez użytkowników opon o rozmiarze 16 cali jest produkt Nokian Weatherproof 205/55 R16 91H. Opony te należą również do klasy PREMIUM i skutecznie odprowadzają wodę i błoto z powierzchni, a także dobrze prowadzą się po suchej powierzchni asfaltu. Zyskały one sporą grupę zadowolonych użytkowników, którzy polecają ich zakup.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

9 najlepszych opon wielosezonowych. Opinie w 2021 roku

 

Poniżej przedstawiamy doceniane przez użytkowników opony wielosezonowe. Jeśli masz za mało doświadczenia i wiedzy, aby samodzielnie dokonać wyboru opon do swojego auta, a myślisz o oponach wielosezonowych – ten artykuł jest dla Ciebie.  Ranking zawiera kilka sprawdzonych produktów, które zyskały wielu entuzjastów. 

 

Opony wielosezonowe 15

 

1. Opony Michelin CrossClimate + 195/65 R15 91H 

 

Jeśli szukasz opon wielosezonowych 15 cali, to z pewnością zainteresują Cię Opony Michelin CrossClimate + 195/65 R15 91H. Producent podaje, że droga hamowania przy użyciu tego produktu ma podobne parametry jak opony letnie. Takie parametry można uzyskać zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni. Opona jest również przystosowana do użytku po zaśnieżonych drogach. Te opony wielosezonowe 15 są przystosowane do kół, których felgi mają rozmiar 15 cali. Szerokość opony to 195 mm, natomiast profil, oznaczony liczba 65 przekłada się na wartość 126,75 mm wysokości profilu.

W przypadku wyboru odpowiedniej opony warto również przypatrzeć się takim parametrom jak indeks nośności, który mówi o tym jak duży ciężar może ona unieść. W przypadku opisywanej opony wielosezonowej 15 marki Michelin wartość ta wynosi 91, co oznacza, że pojedyncza opona przeniesie maksymalnie 615 kg. Produkt ten charakteryzuje również stosunkowo niewielki poziom hałasu wynoszący 69 dB. Natomiast to, na co zwracają uwagę użytkownicy, to klasa „B” przyczepności do mokrej nawierzchni, potwierdzająca opinię producenta o jej dobrej wartości.

 

 

 

 

Opony wielosezonowe 16

 

2. Opony Nokian Weatherproof 205/55 R16 91H

 

Opony wielosezonowe 16, to ogumienie pasujące do wielu pojazdów, zatem wielu użytkowników szuka właśnie tego rozmiaru. Możemy więc polecić najlepiej sprzedający się produkt z tej kategorii, którym są opony Nokian Weatherproof 205/55 R16 91H. Wśród użytkowników panuje opinia, że trzymają się one dobrze drogi zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni i można na nich mknąć bezpiecznie do 210 km/godz. Użytkownicy stwierdzają również, że odprowadzanie wody jest skuteczne nawet przy sporych prędkościach, a pojazd sunie jakby przyklejony do drogi.

Jest to zasługą nowej mieszanki gum zawierającej krzemionkę. Nie dziwi więc, że klasa przyczepności do podłoża została określona tu jako „A”. Na uwagę zasługuje również niewielki poziom głośności, jaki opony emitują tocząc się po asfalcie. Jest on okreslany na 69 dB, choć użytkownicy przyznają, że zależy on od rodzaju i jakości nawierzchni, po której przemieszcza się pojazd. Generalnie są one oceniane jako warte uwagi opony wielosezonowe 16 cali. 

 

 

 

 

Opony wielosezonowe 14

 

3. Opona Fulda MultiControl 175/65 R14 82T 

 

Rekomendacją użytkowników cieszą się także opony wielosezonowe 14 cale, marki Fulda MultiControl 175/65 R14 82T. Przeznaczone są one do mniejszych modeli samochodów i są jednymi z bardziej popularnych w tym rozmiarze. Polimerowa mieszanka adaptacyjna zwiększa powierzchnię, która ma kontakt z podłożem, dzięki temu samochód dobrze trzyma się drogi. Lamele 3D Bubble usztywniają bieżnik, a dodatkowe krawędzie poprawiają przyczepność. Dzięki tym cechom opony wielosezonowe 14 Fulda MultiControl utrzymują samochód dobrze zarówno na suchej, mokrej jak i zaśnieżonej powierzchni.

Na uwagę zasługują również rowki MultiControl, które odprowadzając skutecznie wodę i błoto wspomagają dobrą przyczepność. Określona ona została literką „C” – jest to trzeci wynik w skali od „A” do „G”. Producent tu zadbał również o taki kształt opony, aby bieżnik na niej zużywał się równomiernie i pozwalał na wieloletnią eksploatację. Osoby, które używają tych opon na co dzień przekazują, że mają one też dobre parametry, gdy rozważamy ich poziom emisji hałasu. 

 

 

 

 

Opony wielosezonowe 17

 

4. Opony Goodyear Vector 4Seasons Gen-2 215/55 R17 

 

Opony Goodyear to chyba produkt znany każdemu kierowcy. Dlatego postanowiliśmy zamieścić w rankingu opony wielosezonowe 17 cali Goodyear Vector 4Seasons Gen-2 215/55 R17. Charakteryzuje je klasa przyczepności na mokrej powierzchni na poziomie „B”. Dzieje się tak, bo producent wyposażył swój produkt w gęste lamele waflowe 3D, które zapewniają dobrą trakcję nie tylko latem, ale też na śniegu i lodzie. O dobrą przyczepność, niezależnie od pory roku, dba również technologia SmartTRED, która poprzez specjalnie zaprojektowane strefy bieżnika pozwala na przystosowanie się powierzchni opony do aktualnie panujących warunków na drodze.

Opony charakteryzuje również opór toczenia na poziomie „C” i poziom hałasu do 69 dB. Trwałość natomiast ma zapewnioną dzięki specjalnej mieszance z jakiej została wytworzona. Sprawia ona, że podczas toczenia nacisk jest rozkładany równomiernie, co z kolei gwarantuje równomierne zużycie przekładające się na długi czas eksploatacji. To właśnie jest argumentem, który przytaczają użytkownicy Goodyear Vector 4Seasons Gen-2 215/55 R17 pytani o powód zakupu właśnie tego modelu.

 

 

 

 

Opony wielosezonowe 195/65 R15

 

5. Opona Barum Quartaris 5 195/65R15 91H

 

Wielu użytkowników jest przywiązanych do marki Barum. Dlatego przedstawiamy opony wielosezonowe 195/65 r15 klasy ekonomicznej Barum Quartaris 5 195/65R15 91H. Producent przeznacza te opony wielosezonowe dla mniejszych modeli samochodów używanych w mieście, dla właścicieli aut użytkowanych w regionach o łagodnych zimowych temperaturach, a także osób pokonujących mniejsze odległości. Opony te dobrze sprawują się przez cały rok i nie ma potrzeby wymiany ogumienia wraz ze zmianą pory roku. Indeks prędkości pozwala na bezpieczne rozwinięcie prędkości do 210 km/godz.

A klasa przyczepności i oporu toczenia na poziomie „C” stawia ten produkt w środku klasyfikacji. Na te parametry składa się dobrze zaprojektowany i wykonany system lameli, kanałów i rowków sprawnie odprowadzających wodę i błoto. Dzięki nim też zapewniona jest krótka droga hamowania. Grono wiernych użytkowników tej marki zapewnia, że Barum Quartaris 5 195/65R15 91H reprezentuje wysoką jakość i dobre parametry przy umiarkowanej cenie. 

 

 

 

 

Opony 205/55 R16 wielosezonowe

 

6. Opony Hankook Kinergy 4S² H750 205/55 R16 94H XL

 

Krzemionkowa mieszanka, z której wykonano oponę Hankook Kinergy 4S² H750 205/55 R16 94H XL sprawia, że ma ona podwyższoną przyczepność do podłoża. Będzie to dobry wybór dla każdego użytkownika, który poszukuje rozmiaru opony 205/55 R16. Wielosezonowe ogumienie ma wiele zalet, a producenci prześcigają się, aby przyczepność takich produktów była doskonała zarówno latem jak i zimą. Struktura Hankook Kinergy 4S² H750 205/55 R16 94H XL to nie tylko doskonała mieszanka, z której produkt jest wykonany. Długą żywotność opony zapewniają 2 szerokie paski stalowe i bezszwowa wzmocniona osłona zwiększająca sztywność bieżnika.

Na wytrzymałość wpływa także linia karkasu wykonana z poliestru, a prowadzenie czynią bardziej stabilnym wypełniacze stopki opony. Za odprowadzanie wody z bieżnika odpowiadają szerokie boczne rowki o wysokim kącie. Producent określa poziom przyczepności na mokrej nawierzchni na poziomie „B”. Kierowcy w tym modelu docenili wzmocnioną konstrukcję twierdząc, że wpływa ona wprost proporcjonalnie na ilość przejechanych kilometrów na jednym komplecie opon. 

 

 

 

 

Opony wielosezonowe Michelin

 

7. Opona Michelin CrossClimate SUV 235/60 R18 107W

 

Podwyższonym indeksem nośności XL może się pochwalić opona Michelin CrossClimate SUV 235/60 R18 107W. Należy ona do klasy PREMIUM i jest przeznaczona do samochodów terenowych. Mówi o tym także jej rozmiar – średnica 18 cali, szerokość 235 mm i profil 60. Opony wielosezonowe Michelin to produkt cieszący się dużym uznaniem klientów. Prezentowane opony CrossClimate SUV 235/60 R18 107W charakteryzuje niski opór toczenia na poziomie „B”. Również kasę „B” przyznano w kwestii skuteczności hamowania auta na mokrej nawierzchni.  Indeks nośności na poziomie 107 pozwala na nacisk na jedną oponę do 975 kg.

Zaletą opony jest odpowiednia elastyczność zarówno w wysokich temperaturach latem, jak i niskich zimą. Również kierunkowy bieżnik w kształcie litery V wpływa na bezpieczeństwo, dobrze odprowadzając wodę, zapobiegając aquaplaningowi. Na wybór tych opon zdecydowały się osoby ceniące dobre wykonanie i wysoką jakość przekładającą się na bezpieczeństwo i bezawaryjne długie użytkowanie. 

 

 

 

 

Opony wielosezonowe 13

 

8. Opona Debica Navigator 2 175/70 R13 82T 

 

Wielu kierowców uważa, że nasza rodzima firma Dębica jest marką, która zabezpieczy ich potrzeby, gdy poszukują opon wielosezonowych. Wśród tych kierowców sporym powadzeniem cieszą się opony wielosezonowe 13 cali Dębica Navigator 2 175/70 R13 82T. Jest to model przeznaczony do najmniejszych pojazdów, są to opony o szerokości 175 mm i profilu 70. Indeks prędkości opony na poziomie „T” umozliwia bezpieczne rozwinięcie prędkości do 190 km/godz.

A indeks nośności pozwala na obciążenie jednej opony ciężarem do 475 kg. O ograniczonej przyczepności do podłoża mówi zaś indeks przyczepności na mokrej powierzchni na poziomie „F”. Potwierdzają to również użytkownicy, którzy zalecają przy mokrej nawierzchni nieco ograniczyć prędkość auta. Użytkownicy zwracają też uwagę na wysoką trwałość prezentowanego modelu. Na oponach tych można przejechać do 60 tys. kilometrów zarówno zimą jak i latem. Kierowcy podkreślają również wyjątkowo atrakcyjną cenę opon Dębica. 

 

 

 

 

Opony wielosezonowe 185/65 R15

 

9. Opona Nexen NBLUE 4 Season 185/60 R15 88 H

 

Chcemy przedstawić w rankingu opony wielosezonowe 185/65 R15. Produktem wartym uwagi są opony Nexen NBLUE 4 Season 185/60 R15 88 H, posiadające udoskonalone odprowadzanie wody co sprawia, że cechuje je dobra przyczepność do mokrego podłoża. Opony radzą sobie również dobrze na ośnieżonej nawierzchni, bowiem przyczepność została tu zoptymalizowana i dostosowana zarówno do warunków letnich jak i zimowych. Opony te charakteryzuje również niska ścieralność, co z kolei przekłada się na długi czas użytkowania.

Na bezpieczeństwo użytkowana wpływa także indeks drogi hamowania określony na poziom „B”, wskazując na wysoką skuteczność i krótką drogę zatrzymania pojazdu.  O wyborze tych właśnie opon decydują wśród kierowców, nie tylko ich wysokie parametry techniczne dotyczące trwałości i bezpieczeństwa, ale też niski poziom hałasu jaki emitują na asfalcie kształtujący się na poziomie 69dB.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie opony wielosezonowe kupić?

 

Wielu kierowców jest poirytowanych ciągłą wymianą opon w samochodzie. Tym bardziej, że zimy mamy coraz łagodniejsze i w wielu miejscach trudno jest znaleźć zimą leżący śnieg. Więc jeśli i Ty należysz do grona osób, które myślą o zakupie opon wielosezonowych, zapraszamy do lektury naszego przewodnika, w którym wyjaśniamy jakie cechy takie opony powinny mieć, aby spełniały wymagania bezpiecznego prowadzenia auta zarówno zimą jak i latem. Pewne jest, że opinie o oponach wielosezonowych stopniowo są coraz lepsze.

Dobra opona wielosezonowa 

Opony letnie to takie, które przystosowane są do suchej lub mokrej powierzchni i stosunkowo wysokich temperatur. Maja one raczej gładką budowę i szerokie rowki do odprowadzania wody.  Ich budowa ma małe opory toczenia i emituje mało hałasu. Opona zimowa to taka, która ma mocno porowatą strukturę, musi skutecznie odprowadzać duże ilości błota, a mieszanka, z której jest zrobiona musi być odporna na niskie temperatury przy zachowaniu przyczepności. Opona wielosezonowa musi te dwie, wydające się nie do pogodzenia cechy, połączyć. Uzyskuje się to przez ograniczenie liczby lameli w stosunku do modeli zimowych i wprowadzeniu bardziej miękkiej mieszanki gumy niż w modelu zimowym. Bieżnik takiego ogumienia ma cechy zarówno opony letniej jak i zimowej. Podczas silnego mrozu opona taka będzie bardziej miękka od modelu letniego, ale nie tak miękka jak opona zimowa. Natomiast latem, w wysokich temperaturach właściwości opony pozwolą zachować dobrą przyczepność, ale będzie się ona zużywała nieco szybciej niż model letni. Zatem jaką oponę wielosezonową wybrać, aby miała cechy pozwalające na jej eksploatację w tak skrajnych warunkach? O tym w dalszej części przewodnika. 

 

Jaka jest najlepsza opona wielosezonowa? 

Opona wielosezonowa, podobnie jak te letnie i zimowe, posiada cechy, które wskazują jakie są jej parametry. Obok doboru odpowiednich rozmiarów do posiadanej felgi auta, trzeba zawracać uwagę właśnie na te parametry. Sztuką jest więc kupić dobrą i tanią oponę wielosezonową o bardzo dobrych parametrach.  

Jednym z najważniejszych parametrów jest współczynnik przyczepności opony. Test opon wielosezonowych przeprowadza się w warunkach kontrolowanych. Auto zostaje rozpędzone do prędkości 80 km/h i w wyznaczonym punkcie zaczyna hamować. Efektywność określa się literowo od „A” (najlepsze parametry) do „G” (najsłabsze parametry) w siedmiostopniowej skali. Zatem oznaczenie „B” klasyfikuje skuteczność hamowania na drugim miejscu skali. 

Biorąc pod uwagę indeks prędkości, który ustala z jaką maksymalną prędkością można się poruszać autem zapewniając odpowiednią przyczepność do podłoża, najlepsza opona wielosezonowa będzie miała indeks „Y”. Skala ta obejmuje 13 poziomów oznaczanych literowo, gdzie „K” to jest najniższy poziom prędkości i wynosi 110 km/h, a „Y” jest najwyższy i wynosi 300km/h. Najczęściej mamy do czynienia z indeksem „H”, który oznacza dozwoloną prędkość 210 km/h. W samochodzie powinno się montować opony o indeksie równym lub wyższym od tego, który przekazuje nam instrukcja auta. 

Przeglądając ranking opon wielosezonowych warto też zawrócić uwagę na to jaki hałas emitują opony podczas toczenia. Może nie wpływa to bezpośrednio na bezpieczeństwo jazdy, jednak hałasujące opony potrafią być uciążliwe dla osób podróżujących na dłuższych trasach. Mamy tu oznaczenia od 1 do 3. Pierwsze z oznaczeń określa poziom ok. 65 dB, numer 3 to około 72 dB. Opinie o oponach wielosezonowych przekazują, że wartość 69 dB jest wartością występującą najczęściej. 

Inne parametry opon wielosezonowych

Producenci wciąż pracują nad tym, aby polepszać parametry opon. O tym czy opona „trzyma się drogi” decyduje rodzaj bieżnika i kształt opony. Duże znaczenie mają tu kształt i rozejście się kanałów obwodowych i kątowych. Istotny jest zarówno kształt, jak i szerokość i wysokość rowków odprowadzających wodę, rodzaj rzeźby bieżnika i szerokość opony. Wszystkie te wymiary muszą w odpowiedni sposób współpracować ze sobą. Na przykład model o zaokrąglonych brzegach minimalizuje ryzyko akwaplanacji. Polecany jest również kształt bieżnika przypominający literę V, ale trzeba tę oponę zamontować w dobą stronę w stosunku do kierunku jazdy pojazdu. 

Opinie o oponach wielosezonowych mówią również, że należy zwracać uwagę na datę produkcji opony. Produkt ten, nawet nieużywany – starzeje się. Dlatego przed zakupem sprawdźmy jaka jest data produkcji opon, które sobie upatrzyliśmy. Wiek opony to 4-cyfrowe oznaczenie na bocznej części ogumienia. Pierwsze dwie cyfry mówią o miesiącu produkcji, dwie ostatnie odnoszą się do roku. Np. 1118 oznacza produkcję z listopada 2018 roku. 

 

Opony wielosezonowe w dobrych cenach

Ceny opon są różnorakie. Zależą one od wielkości opony (mniejsze średnice charakteryzuje znacznie niższa cena) i na przykład modele o średnicy 13 cali możemy kupić już na niewiele więcej jak 100 zł. Na cenę wpływa też marka i renoma producenta. Im bardziej znany i ceniony producent, tym droższe jego produkty.  Przyjmując, że chcemy się zaopatrzyć w produkt zadowalającej jakości, ale o umiarkowanej cenie, za 1 oponę trzeba będzie średnio zapłacić od 200 do 300 zł. Opony do samochodów terenowych, o większej średnicy felg to koszt nawet 600 – 1000 zł za 1 oponę. 

 

 

FAQ

 

P1: Opony wielosezonowe czy warto?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Opini może być tyle ilu kierowców. Najpowszechniejsza jednak opinia jest taka, że opony wielosezonowe są polecane głownie dla kierowców, którzy poruszają się po drogach w rejonach, gdzie zima rzadziej daje znać o sobie, a drogi są utrzymane w stanie suchym bądź mokrym z rzadko pojawiającym się błotem pośniegowym. Opony takie polecane są szczególnie użytkownikom miejskim, gdzie drogi są znakomicie utrzymane i niemal nigdy nie występują trudne warunki. Natomiast zdecydowanie odradza się używanie takich opon w rejonach górskich, gdzie panują trudne warunki drogowe i zalega na nich śnieg. 

P1: Opony wielosezonowe jak rozpoznać?

Każda opona jest zaopatrzona w wiele rozmaitych oznaczeń. Mamy tu oznaczenia dotyczące rozmiaru, indeksu nośności czy nawet daty produkcji. Ważnym jest, aby umieć rozpoznać oznaczenie mówiące o tym, że opona, która mamy przed sobą jest oponą wielosezonową. Producenci oznaczają taką oponę w dwojaki sposób. Może to być oznaczenie 3PMSF lub rysunek płatku śniegu na tle trzech szczytów. Czasem znajdziemy oba oznaczenia. 

 

P1: Co to są opony wielosezonowe?

Opony wielosezonowe, jak wskazuje nazwa, są do używania w różnych sezonach pogodowych. Opona taka łączy cechy zarówno produktów przeznaczonych na zimę z tymi do wykorzystania letniego. Zatem taka opona ma nieco twardszą gumę tak, aby zachowała odpowiednie właściwości zarówno w zimie, podczas mrozów, jak i w lecie, gdy temperatura często przekracza 30 stopni. Druga najważniejsza cecha to w odpowiedni sposób wykonane lamele i ich ograniczenie w stosunku do tych jakie występują w oponach zimowych. Jednocześnie ograniczenie to nie może wpływać na jakość i skuteczność odprowadzania wody i błota z opon. 

 

P1: Ile wytrzymują opony wielosezonowe?

Zwykle trwałość opony nie do końca zależy od tego, czy jest to model wielosezonowy czy nie. Panuje opinia, że opony całoroczne szybciej się ścierają latem. Jednak dobrej jakości opona powinna wystarczyć na ok. 4 – 5 lat użytkowania i przejechania na niej 60 – 70 tysięcy kilometrów. 

P1: Jakie opony lepsze zimowe czy wielosezonowe?

Nie da się odpowiedzieć na tak zadane pytanie. Z całą pewnością opona zimowa będzie lepiej się sprawowała (pod warunkiem rozpatrywania tych samych jakości wykonania i zastosowanych materiałów) zimą niż opona całoroczna. Jednak, gdy zechcemy używać zimową oponę latem, to z pewnością lepiej się będzie sprawować model całoroczny. 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Opony całoroczne – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

 

Opony całoroczne 15

 

1. Opona Całoroczna Debica Navigator 2

 

Dębica Navigator 2 to opony całoroczne o średnicy 15 cali. Dobrze sprawdzają się one zarówno na suchej, jak i mokrej powierzchni np. pokrytej śniegiem. Model ma szerokie rowki obwodowe, które są w odpowiedni sposób połączone z rowkami poprzecznymi. Dzięki temu woda i błoto pośniegowe są skutecznie usuwane z opony.

Produkt jest odpowiedni do samochodów osobowych. Opony łączą w sobie zalety modeli letnich oraz zimowych i są dobrą propozycją dla osób, którym zależy na oszczędności nie tylko pieniędzy, ale też czasu. Model ma wskaźnik nośności 91, a indeks prędkości to T. Szerokość opony jest równa 195 mm. 

Czytając opinie na temat produktu Dębica Navigator 2, nietrudno dojść do wniosku, że warto w niego zainwestować. Większość osób, które zdecydowały się na ten krok, jest zadowolona z podjętej decyzji. Opony zapewniają bezpieczeństwo na drodze i dobrą przyczepność do nawierzchni bez względu na panujące za oknem warunki.

 

 

 

Opony całoroczne 16

 

2. Opona Całoroczna Goodyear Vector 4Seasons G2

 

Do naszego zestawienia wybraliśmy opony całoroczne o średnicy 16 cali, czyli Goodyear Vector 4Seasons G2. Ich indeks nośności to 91, a indeks prędkości H (do 210 km/h). W trakcie pracy generowany jest hałas na poziomie 68 dB. Ogumienie ma gęste lamele waflowe 3D, więc trakcja na śniegu i lodzie jest bardzo dobra.

Opony wykorzystują technologię Weather Reactive, która sprawia, że dobrze dopasowują się do warunków na drodze, niezależnie od pory roku. Na uwagę zasługuje też technologia SmartTRED, dzięki której strefy bieżnika dopasowują się do aktualnych warunków, jakie panują na drodze.

Istotną zaletą stanowiącą zachętę do zakupu tego ogumienia jest to, że ma ono niski opór toczenia, więc nie ma obaw o zwiększenie zużycia paliwa. Kierowcy doceniają też, że opony mają niski profil, a w związku z tym siła nacisku jest równomiernie rozłożona. Ponadto produkt jest trwały.

 

 

 

Opony całoroczne Dębica

 

3. Opona całoroczna osobowa Dębica Navigator 195/60R15 88H

 

Postanowiliśmy przedstawić Ci opony całoroczne Dębica Navigator 195/60R15 88H, które są doceniane przez kierowców za wytrzymałość. Szerokość ogumienia jest równa 195 mm, indeks nośności wynosi 81, a prędkości jest oznaczony jako H. Model generuje hałas na poziomie 70 dB. 

Opony powstały ze specjalnej mieszanki gumy wyróżniającej się solidnością. Konstrukcja bieżnika i części bocznych ogumienia została tak przemyślana, aby zapewnić użytkownikowi dobrą przyczepność do jezdni, niezależnie od aktualnej pory roku. Kupując ten model, nie trzeba obawiać się o zjawisko aquaplaningu, które polega na gromadzeniu się wody na oponach. Ogumienie ma trzy szerokie rowki obwodowe i ukośne, które sprawnie pochłaniają wodę i pozbywają się jej nadmiaru z powierzchni opon.

Zakup produktu Dębica Navigator 195/60R15 88H to dobra decyzja, szczególnie dla osób, które chcą zaoszczędzić czas i pieniądze. Z wielu komentarzy na temat modelu wynika, że jest on wytrzymały i dobrze sprawdza się podczas jazdy w każdych warunkach. Ogumienie zostało przystosowane do suchych i mokrych nawierzchni.

 

 

 

Opony całoroczne 205/55 R16

 

4. Opony całoroczne Kleber Quadraxer 2 205/55 R16 91H

 

Polecamy Twojej uwadze opony całoroczne 205/55 R16 Kleber Quadraxer2, które oznaczone są klasą B, jeśli mowa o skuteczności hamowania. To jeden z najwyższych poziomów w modelach przystosowanych do używania cały rok. Można mieć pewność, że ogumienie dobrze sprawdza się na mokrych nawierzchniach. 

Indeks prędkości opon jest oznaczony jako H (210 km/h), a indeks nośności to 91. Ogumienie jest objęte 5-letnią gwarancją producenta. Generowany hałas wynosi 68 dB. Przeprowadzony przez producenta test opon całorocznych wykazał, że model wykazuje odporność na wystąpienie zjawiska aquaplaningu. Ryzyko pojawienia się go jest zmniejszone o 8% na drodze prostej i o 4% na zakrętach.

Kierowcy za zaletę tego produktu uznają kierunkową rzeźbę bieżnika w układzie V. Odprowadzanie wody z powierzchni opon jest możliwe dzięki kanałom rynnowym. Na bezpieczeństwo jazdy wpływa to, że droga hamowania została skrócona o 1,6 m. 

 

 

 

Opony całoroczne 195/65 R15

 

5. Opony całoroczne Nokian Weatherproof 195/65 R15 91T

 

Opinie o oponach całorocznych Nokian są pozytywne, dlatego do naszego zestawienia postanowiliśmy wybrać jeden z produktów tej marki. Mowa tutaj o ogumieniu Weatherproof gwarantującym bezpieczną jazdę w zimie, a także latem. Model zapewnia dobrą przyczepność do pokrytej śniegiem nawierzchni. 

Opony mają indeks prędkości T (190 km/h) i indeks nośności 91. Są one przystosowane do małych i średnich samochodów. Między centralnymi klockami znajdują się głębokie i otwarte kanały, które zwiększają przyczepność ogumienia, a także skutecznie pozbywają się wody i błota pośniegowego. To wszystko sprawia, że kierowcy łatwiej jest zachować stabilność w trakcie jazdy, nawet gdy warunki na drodze są bardzo wymagające.

Osoby, które kupiły prezentowane opony całoroczne 195/65 R15, są zadowolone z podjętej decyzji. Wskazują oni, że zapewnienia producenta na temat wytrzymałości produktu są zgodne z prawdą. Mieszanka bieżnika jest dostosowana do zmiennych warunków i wahań temperatury.

 

 

 

Opony całoroczne 14

 

6. Opona całoroczna osobowa Fulda MultiControl 

 

Fulda MultiControl to opony całoroczne o średnicy 14 cali i szerokości równej 165 mm. Indeks prędkości jest oznaczony jako T, a indeks nośności wynosi 79. Ogumienie zapewnia dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni. Jest to możliwe za sprawą lameli 3D Bubble Blade.

Opony zostały wykonane z mieszanki polimerowej, która wykazuje bardzo dobre właściwości, zarówno jeśli mowa o stabilności jazdy, jak i wytrzymałości produktu. Rowki MultiControl sprawiają, że woda i błoto pośniegowe są skutecznie odprowadzane z powierzchni ogumienia, a to przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa jazdy. Producent zapewnia, że bieżnik w oponach zużywa się równomiernie. 

Fulda MultiControl to dobre i tanie opony całoroczne, które powinny spełnić oczekiwania sporej grupy kupujących. Opinie na temat produktu są z reguły pozytywne. Do jego największych zalet zalicza się wytrzymałość, możliwość stabilnej jazdy i łatwe zakładanie. Ogumienie gwarantuje długi przebieg.

 

 

 

Opony całoroczne Falken

 

7. Opona całoroczna osobowa Falken Euro All Season AS210

 

Jeśli interesują Cię dobre opony całoroczne, przejdź do opisu Falken Euro All Season AS210. Powstały one z myślą o jeździe po zróżnicowanej nawierzchni, w zmiennych warunkach atmosferycznych. W ogumieniu zastosowano nowoczesny bieżnik, który odpowiada za skuteczne odprowadzanie wody, śniegu i błota pośniegowego. To z kolei zdecydowanie zmniejsza ryzyko wpadnięcia w poślizg.

Opony całoroczne Falken zostały tak wykonane, aby ograniczyć opór toczenia i nie powodować większego spalania. Generowany przez model hałas nie jest uciążliwy. O wysokiej jakości ogumienia świadczy to, że jest ono objęte 5-letnią gwarancją producenta. Opony zapewniają krótki czas hamowania nawet na drodze pokrytej śniegiem.

Dla kierowców najważniejsze jest to, aby jazda w trudnych warunkach była bezpieczna. Prezentowane opony spełniają ten wymóg, a dodatkowo są wytrzymałe i zapewniają długi czas eksploatacji. Do ich zakupu zachęca też atrakcyjna cena.

 

 

 

Opony całoroczne 175/65 R14

 

8. Firestone Multiseason Opony całoroczne

 

Opony całoroczne 175/65 R14 Firestone Multiseason są zaliczane do klasy średniej i polecane kierowcom, którzy najczęściej jeżdżą po mieście w regionach, w których zimy są stosunkowo łagodne. Jak wynika z wielu opinii, ogumienie zapewnia dobrą przyczepność do nawierzchni bez względu na panującą za oknem pogodę. Należy jednak pamiętać, że dla zachowania maksymalnego bezpieczeństwa jedną z najważniejszych kwestii jest dostosowanie prędkości jazdy do aktualnych warunków.

Prezentowane opony całoroczne mają szerokość równą 175 mm, ich średnica wynosi 14 cali. Indeks nośności to 82, a indeks prędkości T. Na ogumieniu znajduje się oznaczenie M+S, z którego wynika, że jest ono dostosowane do jazdy po błocie i śniegu. Model ma też znak 3PMSF (symbol trzech szczytów górskich i płatka śniegu), co oznacza, że spełnia wymagania europejskie dotyczące jazdy w warunkach zimowych.

Konsumenci zgodnie twierdzą, że warto zainwestować w opony całoroczne Firestone Multiseason. Jest to bez wątpienia oszczędne i rozsądne rozwiązanie. Opony są wytrzymałe i zapewniają bezpieczeństwo.

 

 

 

Opony całoroczne 17

 

9. Opony całoroczne Kleber Quadraxer 2 205/55 R17 95V

 

Dlaczego w naszym rankingu znalazły się opony całoroczne o średnicy 17 cali, czyli Kleber Quadraxer 2? Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna. Powodem takiej decyzji są przede wszystkim pozytywne opinie na temat produktu, z których wynika, że jest on wytrzymały i dobrze sprawdza się w każdych warunkach.

Opony całoroczne Kleber Quadraxer 2 mają szerokość równą 205 mm. Indeks nośności to 95, a prędkości V. Jest to model przeznaczony do aut osobowych. Do produkcji ogumienia wykorzystano wytrzymałą mieszankę gumową, więc wykazuje ono dużą odporność na ścieranie.

Czytając opinie o oponach całorocznych Kleber Quadraxer 2, można dowiedzieć się, że to produkt ceniony przez kierowców, którym zależy na oszczędnych, a jednocześnie dobrych rozwiązaniach. Ogumienie zapewnia odpowiednią stabilność w trakcie jazdy i łatwo się je zakłada.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments