Opinie o Hankook Kinergy 4S2 H750

Ostatnio aktualizowane: 23.09.23

 

Najważniejsze zalety:

Dobre opony wielosezonowe odznaczają się wytrzymałością i taki też jest model Hankook Kinergy 4S2 H750. Nie bez przyczyny zdobywa on dobre opinie kierowców. Do wykonania produktu wykorzystano mieszankę krzemionkową, która charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością, także w przypadku mokrej nawierzchni. Blok bieżnika ma ząbkowany rowek, który czyni jazdę zimą bardziej bezpieczną. 

 

Najważniejsze wady:

Niektóre komentarze sugerują, że opony są trudne w montażu. Takie recenzje są wydawane przede wszystkim przez osoby, które nigdy wcześniej nie robiły tego samodzielnie i nie mają doświadczenia. Warto pamiętać, że opony można wymienić w punkcie wulkanizacyjnym i nie wiąże się to z wysokimi kosztami, tym bardziej biorąc pod uwagę, że model taki jak Hankook Kinergy 4S2 H750 można użytkować przez kilka sezonów.

 

Werdykt: 9.4/10

Zamieszczone w Internecie opinie o Hankook Kinergy 4S2 H750 stanowią potwierdzenie na to, że opisywany produkt jest solidnie wykonany. Spora część osób, które wybrały ten model uważa, że gwarantuje on bezpieczeństwo podczas jazdy w wymagających warunkach. Te opony wielosezonowe są polecane w szczególności kierowcom, którzy na co dzień jeżdżą po miejskich drogach. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Podstawowe dane

Opona wielosezonowa trafiła do sprzedaży w 2019 roku. Jej szerokość wynosi 205 mm, a profil jest równy 55. Średnica to 16, a indeks nośności 94. Indeks prędkości jest oznaczony jako H (do 210 km/h). Opór toczenia to klasa C, a przyczepność do mokrej nawierzchni jest określony klasą B. Ta opona wielosezonowa nie generuje dużego hałasu wewnętrznego w porównaniu z innymi popularnymi modelami (wartość ta wynosi 72 dB). Cena Hankook Kinergy 4S2 H750 nie jest wysoka. Za komplet nowych opon do naszego samochodu zapłacimy około 1000 złotych, a będziemy mogli z nich korzystać przez długi czas.

Do użytku przez cały rok

Hankook Kinergy 4S2 H750 to opona przystosowana do używania przez cały rok bez względu na panujące warunki pogodowe. Do jej produkcji wykorzystano mieszankę zawierającą sporo surowców pochodzenia naturalnego. To gwarantuje dobrą przyczepność gumy do podłoża nawet w przypadku niskiej temperatury. Model ma szerokie rowki, które skutecznie odprowadzają wodę, co zmniejsza ryzyko poślizgu w trakcie intensywnych opadów. Dobrze przemyślana konstrukcja blokowa zapewnia krótką drogę hamowania także latem, kiedy nawierzchnia jest sucha i nierzadko gorąca. Kierowcy przeprowadzający test Hankook Kinergy 4S2 H750 z reguły uważają, że produkt dobrze się spisuje w każdych warunkach pogodowych.

 

Wykonanie

Opona wielosezonowa została zrobiona z mieszanki krzemionki, która odznacza się wytrzymałością. Boczne rowki są odpowiednio szerokie, więc skutecznie odprowadzają nadmiar wody. Łączniki znajdujące się między klockami bieżnika są wklęsłe i zwiększają sztywność obwodową (zgodnie z informacjami przekazanymi przez producenta nawet o 4%). Takie rozwiązanie wpływa też pozytywnie na sterowność. Jazda zimą jest bezpieczniejsza i wygodniejsza, ponieważ rowek krawędziowy jest delikatnie ząbkowany. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ