Opinie o Barum Quartaris 5

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Opony wielosezonowe 195/65 R15 przedstawiają wygodę użytkowania i bezpieczeństwo. Dzięki temu, że są to opony wielosezonowe nie trzeba co pół roku wymieniać ogumienia na inne. Jednocześnie sztywna konstrukcja opon zapewnia dobre sterowanie pojazdem, a system lameli pozwala na sprawne odprowadzenie wody i błota pośniegowego.

 

Najważniejsze wady:

Klasa przyczepności, czyli inaczej efektywność hamowania to klasa „C”. Aczkolwiek klasa ta jest zaliczana do wysokich klas przyczepności (od „A” do „C”), biorąc pod uwagę, że kolejne oznaczenia to „D” i „E” stawia te opony w środku klasyfikacji. Dlatego polecane są one głównie do jazdy miejskiej, gdzie drogi są systematycznie oczyszczane. 

 

Werdykt: 9.2/10 

Opony charakteryzuje średnia klasa przyczepności oraz podobny opór toczenia. Zarówno te cechy jak i poziom hałasu na poziomie 70 dB charakteryzuje ten produkt dokładnie tak, jak został zaklasyfikowany przez producenta. Opony przedstawiają klasę ekonomiczną i adekwatna do klasy jest ich jakość i cena.  

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dobra klasa ekonomiczna do miejskich samochodów

Producent przeznacza te opony wielosezonowe dla odbiorców posiadających samochody miejskie średniej klasy. Opony dobrze się spiszą w warunkach miejskich i rejonach o łagodnym przebiegu zimy, a także dla osób przemierzających stosunkowo niewielkie odległości. Indeks prędkości wynosi tu 210 km/h, dlatego samochód w razie potrzeby spisze się również poza miastem, gdy jego właściciel ma dłuższą drogę do pokonania, również zimą z błotem pośniegowym. Opony zapewniają bezpieczeństwo zimą i dobrze sprawują się latem. Dzięki kompletowi takich opon użytkownik nie musi wymieniać ogumienia co pół roku. Dodatkowo jako reprezentant klasy ekonomicznej, Barum Quartaris 5 maja również przyjazną cenę, co doceniają ich użytkownicy.   

Odprowadzanie błota i wody

Opona, dzięki swojej konstrukcji, pozwala na sprawne usuwanie z jej powierzchni błota pośniegowego i wody. Projektanci zaplanowali system lameli, rowków i kanałów na powierzchni opony w taki sposób, aby obracając się na drodze sprawnie oddawała błoto i wodę zbieraną z powierzchni drogi. Dzięki takiej konstrukcji jazda jest bezpieczniejsza, bo pojazd jest zabezpieczony przed akwaplanacją, potwierdzają to testy Barum Quartaris 5. Zjawisko to jest niebezpieczne nie tylko zimą, gdy częściej na drodze panują trudniejsze warunki. Również latem, podczas opadów mamy do czynienia z takim zjawiskiem i istnieje niebezpieczeństwo poślizgów. Opisywana opona dodatkowo ma zwiększoną liczbę krawędzi bieżnika. Sprawia to, że droga hamowania się skraca. 

 

Marka Barum – myśl technologiczna Continental.

Naukowcy pracujący nad rzeźbą opony Barum Quartaris 5 czerpali z doświadczeń kolegów z koncernu Continental, gdyż ta czeska marka jest jego częścią. Dzięki takiemu rozwiązaniu powstał produkt klasy średniej o bardzo przyzwoitych parametrach i bardzo przystępnej cenie.  Opony zostały przeznaczone dla użytkowników preferujących spokojny styl jazdy, o niewielkich rocznych przebiegach, szukających oszczędności. Dla takich kierowców zostały te opony stworzone i dobrze spełniają swoją rolę. Parametry opony pozwalają na jej eksploatację zarówno w zimie w minusowych temperaturach i śliskiej drodze, jak i latem, gdy panują wysokie temperatury. Opinie o Barum Quartaris 5 świadczą o tym, że marka trafiła w potrzeby klientów. 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ