Opinie o Michelin CrossClimate SUV

Ostatnio aktualizowane: 26.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Produkt klasy PREMIUM. To opony wielosezonowe o klasie przyczepności do podłoża wynoszącej „B”. Dzięki zastosowaniu inteligentnych elastomerów i nowatorskiej konstrukcji bieżnika opona ma właściwości dostosowujące ją do warunków na drodze. Sprawia to, że jej właściwości są równie wysokie latem jak i zimą.   

 

Najważniejsze wady:

Brak technologii Run Flat. Część użytkowników oczekuje, że opony klasy PREMIUM powinny być wyposażone w Run Flat. Michelin CrossClimate SUV 235/60 R18 107W nie zostały w nie wyposażone. W związku z tym użytkownik jest zmuszony wozić koło zapasowe do użycia w razie przebicia opony. 

 

Werdykt: 9.4/10

Opinie o Michelin CrossClimate SUV 235/60 R18 107W przekazują, że opona jest ceniona przez użytkowników, a jej wielosezonowość potwierdzona. Zarówno opory toczenia, jak i skuteczność hamowania zostały określone wysoką notą „B”. Testy Michelin CrossClimate SUV 235/60 R18 107W pokazują też, że bieżnik w kształcie litery V skutecznie odprowadza wodę i błoto pośniegowe. Opona zachowuje również dobre parametry latem podczas upałów. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Podwyższony indeks nośności XL

Opona jest przeznaczona do samochodów typu SUV czy crossover. Są to jedne z większych samochodów osobowych, zatem duże znaczenie ma wzmocnienie opony. Oznaczenie XL to skrót od słów „extra load” oznaczających ogumienie o wzmocnionej konstrukcji. Dzięki takim parametrom jedna opona jest w stanie unieść ciężar do 975 kg. Klasa Premium ma też wysoki indeks prędkości, pozwalający na bezpieczne użytkowanie opony do prędkości 270 km/h. Zaletą jest też 5-cio letnia gwarancja producenta, który w przypadku wykrycia jakiejkolwiek wady ogumienia, przy zużyciu mniejszym niż 20% wymieni opony na nowe egzemplarze. Wysoką jakość Michelin CrossClimate SUV 235/60 R18 107W potwierdzają również wydane o nich opinie użytkowników. 

Opór toczenia i klasa skuteczności hamowania

Opór toczenia w klasie „B” oznacza, że opony nie wpływają negatywnie na dodatkowe zużycie paliwa, ponieważ opór ten jest minimalny. Cieszy to użytkowników, ponieważ zużycie paliwa jest zauważalnie mniejsze niż przy oponach klasy „C” czy „D”. Natomiast skuteczność hamowania na poziomie „B” oznacza, że są to jedne z najbardziej bezpiecznych opon użytkowanych w samochodzie. Klasę skuteczności hamowania CrossClimate SUV 235/60 R18 107W potwierdziły testy przeprowadzone przez producenta.  Klasa „B” pozwala skutecznie zatrzymać auto niezależnie od warunków panujących na drodze. Hamowanie będzie skuteczne również na drodze oblodzonej czy z dużą ilością błota. Wpływa na to bieżnik kierunkowy w kształcie litery V, ponieważ dobrze odprowadza z opon wodę zapobiegając aquaplaningowi.

 

Niska emisja hałasu

Każda opona ma określony parametr hałasu jaki emituje na zewnątrz pojazdu. W przypadku CrossClimate SUV 235/60 R18 107W jest to 69 dB. Jest to jeden z niższych wyników emitowanego hałasu przez opony. Dlatego podróżowanie nawet na długich dystansach nie będzie uciążliwe ze względu na zbyt duży hałas. Z resztą nie są to jedyne opony Michelin, które uzyskały tak dobre noty dotyczące hałasu. Zatem marka ta, produkując opony o najwyższych parametrach, stara się, aby wysokie normy wykonania dotyczyły nie tylko tych najważniejszych obszarów, ale też takich, które sprawiają, że produkt staje się luksusowy. Użytkownicy chwaląc CrossClimate SUV 235/60 R18 107W przekazują, że opony warte są ceny wyznaczonej przez producenta.  

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ