Ranking 11 najlepszych kołpaków w 2024

Ostatnio aktualizowane: 26.05.24

 

Kołpaki – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Zakup nowych kołpaków wiążę się z odpowiednim dopasowaniem produktu do stylu samochodu, a także wybraniem właściwego rozmiaru i sposobu montażu do stalowych felg. Polecanymi modelami, które mają dużo pozytywnych opinii wśród użytkowników, są kołpaki 15 do Renault, Peugeot, VW, Opel, Audi, Citroen. Produkt w rozmiarze 15 cali ma kolor srebrny pasujący do większości kolorów nadwozia. Kołpaki montuje się za pomocą metalowego pierścienia dociskającego, który pozwala szybko i bezproblemowo zamontować dekiel na felgę. Wysokiej jakości tworzywo jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i przypadkowe delikatne zarysowania. Polecanym produktem jest także Górecki VR Carbon kołpaki 16 do Audi, Citroen, Ford, Opel, VW, Kia, Seat, wyróżniające się sportowym akcentem w postaci znaczka na jednym ramieniu.


11 najlepszych kołpaków. Opinie w 2024 roku 

 

Poszukując nowych kołpaków do samochodu, należy zwrócić uwagę na odpowiednie dopasowanie danego wzoru do pojazdu, a także na aspekty techniczne takie jak rozmiar czy sposób montażu. Nie wszystkie modele będą odpowiednio pasować do stylu danego pojazdu, dlatego też warto sprawdzić ofertę kilku producentów i dobrać odpowiedni produkt. Aby wybrać najlepszą opcję, warto sprawdzić ranking kołpaków do samochodów osobowych, gdzie znajdują się modele polecane przez użytkowników.  

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Komplet uniwersalnych kołpaków pasuje do większości felg stalowych montowanych na samochodach osobowych. Metalowy pierścień dociskający umożliwia szybki i trwały montaż, co sprawia, że kołpaki są dobrze osadzone i solidnie się trzymają. Tworzywo można myć za pomocą myjki ciśnieniowej z dodatkiem środka myjącego.

Wady

Uniwersalne kołpaki mają specjalnie tłoczoną płaską powierzchnię umożliwiającą naklejenie emblematu o średnicy do 57 mm. Większe naklejki nie mieszczą się w wyznaczonym miejscu.

Podsumowanie

Kołpaki w kolorze srebrnym dopasowane do felg stalowych w rozmiarze 15 cali. Do produktu można dobrać emblematy o średnicy do 57 mm, które należy nakleić w odpowiednim miejscu. Prezentowany model ma specjalnie wycięty otwór umożliwiający osadzenie w miejscu, gdzie jest wentyl oraz metalowy pierścień ułatwiający montaż.

Drugi wybór

Zalety

Sportowe kołpaki są wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest odporne na uszkodzenia. Uwagę na modny, sportowy wzór dodatkowo zwraca emblemat na jednym ramieniu. Kołpaki mają specjalne wycięcie na wentyl, które umożliwia łatwiejszy montaż. Za pomocą pierścienia można dopasować rozmiar do felgi.

Wady

Kołpaki są zaprojektowane w sportowym stylu, mają strukturę przypominającą karbon oraz emblemat w kolorze srebrno-czerwonym. Wzór pasuje wyłącznie do samochodów w sportowym stylu.

Podsumowanie

Produkt w rozmiarze 16 cali jest dopasowany do samochodów marek Audi, Ford, Citroen, Opel, Seat, Kia, a także VW. Siedmioramienny wzór z elementami imitującymi karbon w kolorze czarnym pasuje do wielu kolorów nadwozi w sportowych samochodach. Model ma zatrzaski umożliwiające szybki montaż bez uszkodzenia felg.

Rozważ też

Zalety

Uniwersalne kołpaki wyróżniające się wzorem w kolorach czarnym i niebieskim są wykonane z mocnego i odpornego na uszkodzenia tworzywa ABS. Model ma wycięty otwór pozwalający na szybki montaż przez dobre dopasowanie do wentyla w feldze. Zastosowanie tworzywa ABS sprawia, że kołpak nie pęka podczas montażu.

Wady

Prezentowany model ma miejsce na emblemat o średnicy do 55 mm. Kołpaki Quad Bicolor Blue są czarno-niebieskie, co sprawia, że wzór nie pasuje do wszystkich kolorów nadwozia.

Podsumowanie

Sportowe, uniwersalne kołpaki w rozmiarze 15 cali pasują do aut marek takich jak: VW Golf, Seat Leon, a także Audi A3. Efektowny wygląd sprawia, że czarno-niebieskie kołpaki wyróżniają pojazd na drodze. Zatrzaski kołpaków są wykonane z mocnego tworzywa sztucznego, które nie powoduje uszkodzenia felg.

 

Kołpaki 15 

 

1. Kołpaki 15 do Renault, Peugeot, VW, Opel, Audi, Citroen

 

Klasyczne kołpaki 15 cali przeznaczone do samochodów popularnych niemieckich i francuskich marek są wykonane z wysokiej jakości tworzywa, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Materiał, z jakiego są wykonane, pozwala na wieloletnie użytkowanie bez obaw o warunki atmosferyczne takie jak ujemna temperatura czy wilgoć. Kołpaki 15 cali do samochodów marki Opel, Audi, VW, Peugeot, Renault, a także Citroen bez problemów mogą być użytkowane w zimie. 

Kołpaki 15 cali w kolorze srebrnym są uniwersalne, co sprawia, że pasują do większości felg stalowych na rynku. Produkt jest dobrze dopasowany za sprawą metalowego pierścienia dociskającego zapewniającego trwałość, a także odpowiedni docisk do felg. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala zamontować kołpak w kilka minut i w razie potrzeby szybko zdemontować. Trwały materiał można bez przeszkód czyścić z użyciem myjki ciśnieniowej. 

Test kołpaków wskazuje, że konsumenci chętnie wybierają klasyczny, dziesięcioramienny wzór pasujący do wielu samochodów o różnych kolorach nadwozia. Osoby, które zdecydowały się zakupić produkt, zwracają uwagę na możliwość dokupienia emblematów wybranej marki.  

 

 

 

 

Kołpaki 16 

 

2. Górecki VR Carbon Kołpaki 16 do Audi, Citroen, Ford, Opel, VW, Kia, Seat 

 

Sportowe kołpaki 16 cali Górecki VR Carbon sprzedawane w komplecie są dobrym wyborem dla osób poszukujących modelu pasującego do samochodu ze sportowym charakterem. Siedmioramienny wzór w kolorze czarnym z elementami imitującymi karbon pasuje do wielu kolorów nadwozia. Kołpaki 16 cali do VW, Audi i Seata można zamontować do modeli w nadwoziu hatchback, co dodatkowo uatrakcyjni ich wygląd. 

Atrakcyjny wygląd oraz sportowy charakter sprawia, że kołpaki 16 cali pasują także do sportowych samochodów Ford, Kia, a także Citroen, co pozwala zamontować je do wielu różnych modeli. Produkt jest wyposażony w zatrzaski wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego, co nie powoduje uszkodzeń felgi. Model ma  zaciskowy pierścień, który w zależności od potrzeb można rozprężyć, zapewniając optymalne dopasowanie. Kołpaki 16 cali do samochodów Opel, a specjalne wycięcie na wentyl ułatwia montaż.  

Osoby, które zakupiły sportowe kołpaki, są zadowolone z prostego i szybkiego montażu, który odbywa się bez pomocy narzędzi. Tworzywo dobrze dopasowuje się do felg, co dodatkowo poprawia wygląd kół w pojeździe. 

 

 

 

 

Kołpaki 15 VW 

 

3. Kołpaki 15 do VW Golf, Audi A3, Seat Leon 4szt 

 

Uniwersalne dwukolorowe kołpaki 15 cali są przeznaczone do popularnych niemieckich marek samochodów, które są chętnie wybierane przez młodych nabywców. Sportowy charakter produktu sprawia, że pojazd mimo stalowych felg wygląda bardzo korzystnie. Model w kolorze czarno-niebieskim pasuje do wybranych barw nadwozia, a ciekawe połączenie zwraca uwagę wśród innych kierowców. Na samym środku istnieje możliwość naklejenia emblematu danej marki o maksymalnej średnicy 55 mm. 

Stylowe kołpaki 15 cali pasują do VW Golf, Seat Leon, a także Audi A3. Produkt ma  możliwość zamontowania do innych marek samochodów wyposażonych w zwykłe stalowe felgi. Wykonane z wysokiej jakości, odpornego na pęknięcia tworzywa ABS mogą być użytkowane przez kilka sezonów. Zatrzaski są wykonane z tworzywa sztucznego, które nie powoduje uszkodzenia lakieru na feldze. 

Opinie o kołpakach w rozmiarze 15 cali są pozytywne wśród osób, które poszukiwały modelu wyróżniającego się wśród innych zarówno wzorem, jak i kolorem. Konsumenci, którzy zdecydowali się na produkt, zwracają uwagę na prosty i szybki montaż niewymagający użycia narzędzi. 

 

 

 

 

Kołpaki 13

 

4. Kołpaki 13 do Fiat Seicento, Panda, Punto 4szt 

 

Wysokiej jakości komplet kołpaków samochodowych w rozmiarze 13 cali jest dobrym wyborem dla osób posiadających miejskie auta z małymi kołami. Model w kolorze czarno-srebrnym pasuje do wielu barw karoserii, a co najważniejsze stanowi modny dodatek, który sprawi, że samochód będzie wyglądał podobnie jak w przypadku wyposażenia go w felgi aluminiowe. Producent przewidział możliwość naklejenia dowolnego emblematu o średnicy do 54 mm. 

Kołpaki 13 cali są w pełni uniwersalne i pasują do wielu marek samochodów. Bez przeszkód mogą je zakładać właściciele Fiatów Seicento, Fiatów Panda czy Fiatów Punto. Produkt jest wykonany z mocnego i odpornego na pęknięcia tworzywa ABS. Zatrzaski, które zabezpieczają przed przypadkowym zgubieniem kołpaka, również są wykonane z tworzywa, co sprawia, że nie rysują felg. 

Konsumenci, którzy posiadają prezentowany wzór, zwracają uwagę na to, że są to dobre i tanie kołpaki do samochodów osobowych. Ciekawy wzór i odpowiednio dopasowane kolory sprawiają, że produkt ładnie prezentuje się na kołach. 

 

 

 

 

Czarne kołpaki 

 

5. 4x Kołpaki Delta Black 16” do Audi 

 

Czarne kołpaki Delta Black w sportowym stylu nadają się do zamontowania we wszystkich modelach samochodów wyposażonych w koła w rozmiarze 16 cali. Nadają się do montowania w większości aut osobowych oraz dostawczych, które mają koła w tym rozmiarze. Kołpaki samochodowe montuje się w bardzo prosty sposób bez użycia narzędzi. Montaż na wcisk oraz pewne przymocowanie za pomocą specjalnego pierścienia dociskowego wykonanego z metalu. 

Kołpaki 16 cali Delta Black mają trwałą powłokę, która jest odporna na drobne zarysowania. Model montuje się na wcisk, co sprawia, że nawet podczas przypadkowego otarcia o krawężnik kołpak nie spadnie. Dwuwarstwowy lakier ładnie się błyszczy, co dodatkowo sprawia, że dziesięcioramienne kołpaki pasują do nadwozi typu hatchback, sedan czy kombi. Produkt jest wykonany z trwałego materiału ABS, który jest elastyczny i odporny na odpryski. 

Użytkownicy wystawiają pozytywne opinie na temat czarnych kołpaków samochodowych. Model ładnie się prezentuje i ma modny, dziesięcioramienny kształt pasujący do wielu nadwozi.  

 

 

 

 

Kołpaki 14 

 

6. 4xKołpaki 14 Cali Sparco Honda, Seat, Toyota, Renault 

 

Kołpaki 14 cali w kolorze czarnym imitującym karbon pasują do wielu samochodów o sportowym charakterze. Prezentowany model wyróżnia się białym emblematem Sparco, kojarzonym z włoską firmą specjalizującą się w produkcji sportowych akcesoriów oraz wyposażenia do samochodów. Wysokiej jakości farba użyta do pomalowania kołpaków jest odporna na odpryskiwanie oraz zmienne warunki atmosferyczne, co sprawia, że produkt nadaje się do użytku w okresie jesienno-zimowym. 

Białe naklejki na kołpaki w formie emblematów Sparco oraz karbonowy wzór na ramionach sprawiają, że produkt prezentuje się bardzo stylowo. Sportowy model pasuje do samochodów marek takich jak: Honda, Toyota, Seat, a także Renault. Rant kołpaków jest wzmocniony stalowym drutem, który skutecznie ogranicza możliwość zagubienia w trakcie jazdy. Wycięcie na wentyl pozwala dobrze dopasować kołpak do stalowej felgi. 

Kierowcy, którzy zdecydowali się zakupić produkt, zwracają uwagę, że to dobre kołpaki w sportowym stylu nadające się do użytkowania przez wiele sezonów. Dziewięcioramienny wzór połączony z czarnym karbonem i białymi naklejkami Sparco prezentuje się bardzo okazale. 

 

 

 

 

7. Kołpaki Górecki z kolekcji 4Racing Nardo 16

 

Podczas poszukiwań kołpaków do swojego samochodu, warto zapoznać się z modelem Górecki Nardo 16. Produkt składa się z zestawu, w którym znajdziesz 4 sztuki. Proponowana dekoracja samochodu ma średnicę 16 cali, a dostępne są także mierzące 13 cali, 14 cali lub 15 cali.

Model jest wykonany z materiału w kolorze czarnym, a niektóre jego elementy są srebrne. Takie połączenie barw wygląda elegancko i sprawia, że podczas jazdy auto świetnie się prezentuje. Kołpaki są wykonane z wysokiej jakości materiału ABS, który jest odporny na negatywne warunki atmosferyczne, czyli deszcz, śnieg i słońce. Na model nie wpływają także promienie UV. Ponadto produkt nie niszczy się, nawet jeśli myjesz samochód w myjni ciśnieniowej.

Wymiary opakowania są równe: szerokość – 20 cm, wysokość – 50 cm i głębokość – 50 cm. Waga produktu wynosi 2,8 kg. Producent Górecki zyskał wysoką pozycję na rynku, ponieważ wprowadził wiele kołpaków, które spodobały się wielu użytkownikom. Konsumenci doceniają opisywany model za łatwy i szybki montaż.

 

 

 

 

8. Kołpaki Michelin Céline R13 2MIL92004

 

Michelin Céline R13 2MIL92004 to zestaw uniwersalnych, dobrych i sprawdzonych kołpaków do samochodu osobowego. W komplecie znajdują się 4 sztuki, więc możesz je założyć na wszystkie koła.

Model jest wykonany z tworzywa ABS w kolorze srebrnym i chromowym – został dwukrotnie pokryty metaliczną farbą. Produkt jest wzmocniony chromowanymi obręczami, co zwiększa jego wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Kołpaki odbijają światło, dzięki czemu widać je z oddali nawet do 100 m, co sprawia że zwiększają bezpieczeństwo podczas jazdy nocą. Model pasuje na koła o średnicy 14 cali. Produkt cechuje się mocnym przyleganiem, więc nie ma obawy o zgubienie go w trakcie jazdy.

Kołpaki są bardzo łatwe w montażu i intuicyjnie nałożysz je na koła. W wewnętrznym pierścieniu możesz znaleźć wgłębienie, ułatwiające dostanie się do zaworu. Użytkownicy cenią ten produkt za dużą wytrzymałość.

 

 

 

 

9. Kołpaki wciskane w kolorze Quad srebrny

 

Modelem, który jest odpowiedni do zakładania na felgi prawie każdego samochodu osobowego, jest Quad srebrny. Kołpak jest atrakcyjną dekoracją auta. Produkt cechuje bardzo łatwe nakładanie na koło, ponieważ wystarczy go wcisnąć na miejsce.

Ten dobry i tani kołpak jest przeznaczony do zakładania na koła o średnicy 14 cali, chociaż w ofercie można także znaleźć modele mierzące 13 cali, 15 cali i 16 cali. W zestawie znajdują się 4 sztuki kołpaków.

Produkt ma metalowe, wykonane ze stali nierdzewnej obręcze, które są jednocześnie sprężyste – sprawiają one, że jest on dobrze wzmocniony, a felgi skutecznie chronione. Model ma srebrne wykończenie, które ładnie połyskuje – efekt jest szczególnie widoczny podczas jazdy w słońcu. W ofercie można znaleźć także kołpaki czarno-czerwone lub czarno-srebrne. Zapakowany komplet waży 2,5 kg. Konsumenci uważają, że produkt bardzo atrakcyjnie się prezentuje, uzupełniając wygląd samochodu.

 

 

 

 

10. Kołpaki 15 do Kia Citroen Fiat Ford Opel Vw Seat

 

Produkt Górecki VR Carbon Black jest wart uwagi, ponieważ wyróżnia go duża precyzja wykonania – podczas produkcji zadbano o najmniejsze detale. Zmiana kołpaków na prezentowane umożliwia szybkie i stosunkowo tanie odnowienie wyglądu auta.

Model zrobiono z tworzywa sztucznego ABS z dodatkiem karbonu, które jest dość elastyczne oraz odporne na czyszczenie ciśnieniowe oraz detergenty. W zestawie znajdziesz 4 sztuki produktu. Górecki VR Carbon Black ma średnicę równą 15 cali, ale jest także dostępny w innych wymiarach (13 cali, 14 cali, 16 cali). Pierścień modelu jest regulowany, co powoduje, że można go założyć na prawie każdy samochód z felgami o średnicy 15 cali.

Montaż produktu nie wymaga do pomocy żadnych narzędzi. Klienci przekazują opinie o kołpakach mówiące o tym, że modele te mają bardzo ładny design. W przypadku opisywanego produktu użytkownicy zauważyli, że po założeniu jest stabilny i dobrze trzyma się felgi.

 

 

 

 

11. Jestic Zestaw Kołpaków 4 Szt Delta Ring Black 14

 

Zestaw kołpaków Jestic Delta Ring Black 14 przyda się do każdego samochodu osobowego ze standardowymi felgami. Model skutecznie chroni je oraz śruby, a jego dodatkowym benefitem jest atrakcyjny wygląd o nowoczesnym wzornictwie.

Model jest odpowiedni na felgi o średnicy 14 cali (znajdziesz także w innych rozmiarach: 13 cali, 14 cali i 15 cali). Produkt jest zrobiony z tworzywa ABS, które jest elastyczne, a także odporne na różne negatywne warunki pogodowe. Materiał został pokryty lakierem w metalicznej kolorystyce i ma czarne wykończenie.

W zestawie znajdziesz 4 sztuki. Co istotne, model można błyskawicznie zamontować na felgi, a nakładanie produktu jest bezpieczne, ponieważ wykorzystuje się do niego metalowy pierścień, który stabilnie go utrzymuje. Konsumenci doceniają Jestic Delta Ring Black 14 za ładny design i twierdzą, że samochód pięknie się w nich prezentuje.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jakie kołpaki kupić? 

 

Kołpaki samochodowe to jeden z elementów, których montaż planujemy na z okresem jesienno-zimowy, a także początek wiosny. To właśnie wtedy większość kierowców decyduje się na zmianę kół z letnich na zimowe. Optymalnym rozwiązaniem, z którego korzysta większość posiadaczy samochodów osobowych, jest dysponowanie dwoma kompletami kół składających się z alufelg wraz z oponami letnimi oraz felg stalowych z oponami zimowymi. Każdy kierowca jednak wie, że popularne stalówki nie wyglądają atrakcyjnie, a samochód traci na wyglądzie, szczególnie wtedy, gdy felga nie jest nowa i ma za sobą kilka przejechanych sezonów. Zimą warunki drogowe są o wiele trudniejsze dla pojazdu ze względu na panujące warunki drogowe w postaci dużej ilości soli i piasku, które mają bezpośredni wpływ na pojawianie się korozji. Głównie z tego względu samochód należy dokładnie myć także w zimie, pomimo tego, że po kilku przejażdżkach będzie ponownie brudny. Regularne mycie pozwala usunąć sól drogową i chronić metalowe elementy przed rdzą. 

Felgi stalowe mają to do siebie, że są podwójnie narażone na uszkodzenia. Oprócz wszechobecnej soli występuje również o wiele większe ryzyko zadrapania lub wjechania w krawężnik, który pod warstwą śniegu i błota pośniegowego jest niewidoczny dla kierowcy. Aby chronić stal przed bezpośrednim działaniem szkodliwych warunków, należy zainwestować w dobre kołpaki, które sprawią, że auto będzie o wiele lepiej się prezentować. Odpowiednio dobrane mogą zmienić estetykę samochodu i sprawić, że pojazd będzie wyglądał na zadbany.  

Jakie kołpaki wybrać? 

Wydaje się, że zakup kołpaków jest prosty i nie wymaga od właściciela pojazdu zastanowienia. Okazuje się jednak, że poszukując odpowiedniego produktu, należy zwrócić uwagę na kilka czynników, które są decydujące w czasie zakupu. O tym, jakie są najlepsze kołpaki do danego modelu samochodu, można się często przekonać dopiero wtedy, gdy zostaną założone na felgi. Kupując nowy komplet, należy zwrócić uwagę na wygląd oraz wzór modelu, który wydaje się dobrze dopasowany do stylu i koloru nadwozia. Na rynku można znaleźć różne warianty, które bez problemu można dobrać do auta. Dostępne są wersje przypominające z wyglądu alufelgi lub takie, które są całkowicie zabudowane. Niektóre kołpaki można dopasować do sportowego hatchbacka, inne zaś będą pasować wyłącznie do eleganckiego sedana. Warto także zastanowić się, czy nie kupić oryginalnego produktu przeznaczonego do danej marki i modelu samochodu. Większość ma tłoczone lub klejone logo marki, co zwraca uwagę. 

Oprócz sfery wizualnej należy również kierować się aspektami technicznymi. Najlepsze kołpaki muszą być odpowiednio dopasowane do rozmiaru kół założonych na samochodzie. Aby wiedzieć jaki rozmiar dekli będzie prawidłowy, należy znać wartość określającą średnicę wewnętrzną opony. Jeśli jest taka możliwość, warto to sprawdzić, odczytując rozmiar znajdujący się na oponie po zewnętrznej i wewnętrznej stronie. W większości przypadków to ostatnia liczba znajdująca się w ciągu cyfr i liter. Prawidłowe odczytanie ciągu alfanumerycznego pozwala na określenie pełnego rozmiaru koła, co zdecydowanie ułatwi zakup kołpaków. Jeśli na boku opony znajduje się ciąg znaków np. 205/55 R16, co oznacza, że opona jest osadzona na felgę 16-calową. Analogicznie, jeśli po literce R będzie 13, należy kupić dekle na felgi 13-calową, 14 na 14 cali, 15 na 15 cali itd. Jeśli właściciel pojazdu ustali, jaki jest rozmiar felgi, może kupić odpowiednio pasujące kołpaki.

Podczas wyboru należy zwrócić uwagę na sposób mocowania. Mogą być kołpaki mocowane na:

                 ♦ Śruby kół: Dobrej jakości produkty, które zazwyczaj są dopasowane do konkretnych marek i modeli samochodów. Są droższe od uniwersalnych i wykonane z trwałego tworzywa sztucznego odpornego na uszkodzenia. Ten sposób mocowania sprawia, że nie ma ryzyka zgubienia kołpaków. Droższe modele są wykonane z trwałego i odpornego na uszkodzenia tworzywa ABS. 

                 ♦ Wcisk: Mocowanie na wcisk za pomocą metalowego pierścienia jest znanym i popularnym sposobem, który w krótkim czasie umożliwia zamontowanie kołpaków na felgę. Zazwyczaj ten sposób montażu spotyka się w modelach uniwersalnych, które są o wiele tańsze niż te przeznaczone do konkretnych marek. Minusem tego rozwiązania jest ryzyko zgubienia kołpaków w czasie jazdy. Większość uniwersalnych kołpaków jest wykonana z tworzywa sztucznego.  

Kołpaki w dobrych cenach 

W zależności od producenta oraz oferty koszt zakupu kołpaków samochodowych może być niewielki lub bardzo wysoki. W wielu sklepach można kupić produkt na sztuki, co dodatkowo obniża koszty zakupu całego kompletu. Za cztery kołpaki w rozmiarze 13 cali właściciel pojazdu musi zapłacić od 50 zł wzwyż za 4 sztuki. Większe rozmiary powyżej 16 cali to wydatek od 100 zł. Za kołpaki przeznaczone do konkretnej marki samochodu, kupowane u autoryzowanego sprzedawcy można zapłacić nawet do 500 zł za nowy komplet.  

 

 

FAQ

 

P1: Jak zamontować kołpaki? 

Montaż kołpaków wydaje się na ogół prosty, jednak czasami może sprawić wiele problemów. Szczególnie dużą trudność sprawia prawidłowy montaż bez przypadkowego uszkodzenia tworzywa. Pęknięcia lub złamania kawałków plastiku zdarzają się bardzo często, dlatego też montaż kołpaków może sprawiać trudności osobom, które robią to po raz pierwszy. W trakcie zakładania ważne jest, aby drut znajdujący się po wewnętrznej stronie był odpowiednio ułożony. Należy także zwrócić uwagę na wycięte miejsce na wentyl, aby przypadkiem w trakcie zakładania nie doszło do jego uszkodzenia. Na początku trzeba odpowiednio dopasować kołpak do felgi i spróbować delikatnie go nałożyć. Można sobie pomóc, przyginając lekko zaczepy, które mają za zadanie zablokować dekiel na feldze. Ważne jest jednak to, aby przy montażu nie używać za dużo siły, ponieważ może dojść do uszkodzenia tworzywa. 

 

P2: Gdzie kupić kołpaki? 

Kołpaki można kupić w wielu sklepach zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet. Decydując się na skorzystanie z oferty sklepów stacjonarnych, nie trzeba długo czekać na przesyłkę i można od razu zobaczyć, w jakim kolorze jest produkt. Czasami zdjęcia umieszczone w ofertach internetowych odbiegają od tego, jak dany model wygląda w rzeczywistości, co w przypadku dopasowania do koloru nadwozia może okazać się istotne. Średniej jakości kołpaki można kupić stacjonarnie w niektórych większych marketach na sztuki, co jest bardzo wygodne w przypadku zgubienia lub uszkodzenia jednego egzemplarza. W sklepach motoryzacyjnych również można znaleźć ciekawe modele, które w zależności od preferencji kupującego można odpowiednio dopasować. W Internecie można skorzystać z bogatej oferty popularnego serwisu sprzedażowego, gdzie można znaleźć różne wzory, kolory i rozmiary, a także produkty przeznaczone do konkretnych marek samochodów. 

P3: Jakie kołpaki pasują do srebrnego auta? 

Osoby posiadające samochody ze srebrnym kolorem nadwozia mają wiele możliwości dopasowania kołpaków do pojazdu. Tak naprawdę ładny wzór, który jest odpowiednio dobrany do stylistyki auta, sprawi, że całość będzie wyglądała o wiele lepiej, niż bez. W przypadku srebrnego nadwozia można zdecydować się na kołpaki w tym samym kolorze lub dwukolorowe srebrno-czarne. Równie ładnie będą się prezentować egzemplarze w czarnym macie z dodatkiem błyszczących drobinek, które mienią się w słońcu. Odważne osoby, które chcą wyróżniać się na ulicy, mogą zdecydować się na bardziej wyraźne kolory takie jak: Róż, czerwień, pomarańczowy, neonowa zieleń lub fiolet. Eksperymentując w ten sposób, należy jednak mieć pewien umiar. 

 

P4: Jak pomalować kołpaki? 

Malowanie kołpaków to czynność, do której należy się odpowiednio przygotować, jeśli właścicielowi pojazdu zależy, aby nowa powłoka przetrwała kilka sezonów. Bezsensowne jest malowanie plastiku zwykłą farbą w sprayu, ponieważ pod wpływem niskiej temperatury, wody oraz otarć warstwa zacznie się brzydko łuszczyć. Aby odpowiednio przygotować się do malowania kołpaków, należy zakupić wszystkie niezbędne produkty i porządnie zmatowić powierzchnię papierem wodnym o gradacji 800. Następnie należy całość odtłuścić i nałożyć dwie warstwy preparatu zwiększającego przyczepność. Po 15 minutach można przystąpić do nakładania podkładu akrylowego, lakieru bazy w dwóch warstwach oraz bezbarwnego lakieru utwardzającego całą powierzchnię. 

 

P5: Jak wyczyścić plastikowe kołpaki? 

Czyszczenie kołpaków wykonanych z tworzywa sztucznego jest równie trudne co wyczyszczenie felg stalowych czy alufelg. Różnego rodzaju osady oraz pył z klocków hamulcowych po czasie mogą być bardzo trudne do usunięcia, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy znacznie rzadziej myje się samochody. Do tego należy dodać sól drogową oraz piasek, które również sprawiają sporo problemów, jeśli chodzi o pozostawienie śladów na powierzchni. Jednym z lepszych rozwiązań jest użycie specjalnego preparatu przeznaczonego do czyszczenia kół, który skutecznie usuwa wszelkie osady. Najlepszym i najczęściej polecanym jest środek nazywany „krwawiącą felgą”, który po aplikacji zaczyna barwić na czerwony kolor i rozpuszczać wszystkie uporczywe zabrudzenia. Po upływie zalecanego czasu należy spłukać preparat wodą pod ciśnieniem i kołpaki będą wyglądać jak nowe. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ