Opinie o Michelin Crossclimate+

Ostatnio aktualizowane: 18.07.24

 

Najważniejsze zalety:

Michelin Crossclimate+ to opony całoroczne, co oznacza, że nie trzeba ich wymieniać, kiedy zacznie się zima. Dobrze sprawdzają się one w każdych warunkach, zarówno w trakcie jazdy po suchej, jak i mokrej nawierzchni. Jak zapewnia producent, wraz ze zużywaniem się opon na bieżniku pojawiają się specjalne kanały, które zwiększają przyczepność do podłoża.

 

Najważniejsze wady:

Choć na suchej nawierzchni opony są bardzo ciche, w trudniejszych warunkach generują stosunkowo duży hałas. Niektórym osobom może to przeszkadzać w trakcie jazdy. Większość kierowców podkreśla jednak, że cena Michelin Crossclimate+ jest atrakcyjna i za taką kwotę trudno znaleźć równie dobre opony całoroczne.

 

Werdykt: 9.7/10

Aby kupić dobrej jakości produkt, warto zawsze sprawdzić ranking. Opony Michelin Crossclimate+ można znaleźć w wielu zestawieniach, co potwierdza, że są one dobrze sprawdzone przez kierowców i znawców tematu i chętnie wybierane przez kierowców. To model o średnicy 16 cali, odpowiedni do samochodów osobowych, przystosowany do jazdy cały rok. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wykonanie

Opony zrobiono z nowatorskiej mieszanki gumowej powstałej na bazie elastomerów funkcjonalnych i przy wykorzystaniu domieszki krzemionki. Przeprowadzony test Michelin Crossclimate+ jest gwarancją bezpiecznej jazdy. Potwierdził on, że opony dobrze się spisują nawet w trakcie wymagających warunków pogodowych. Zachowują one bardzo dobrą przyczepność podczas jazdy w lecie i w zimie. Kierowcy testowali produkt, pokonując ponad 5 mln kilometrów w temperaturach od -30 st. C do +40 st. C, a opony zostały sprawdzone pod każdym kątem. Producent zapewnia, że trwałość prezentowanego modelu niejednokrotnie jest nawet o 25% wyższa niż w przypadku innych opon całorocznych klasy premium. Warto również dodać, że prezentowany produkt zajął 1. miejsce w teście opony całorocznych ADAC w 2016 roku. To kolejne potwierdzenie jego wysokiej jakości.

Rzeźba bieżnika

Opony mają charakterystyczną rzeźbę bieżnika, która zwiększa efekt zazębienia na śniegu niezależnie od pokonywanego dystansu. Co więcej, bieżnik jest sztywny, a to przekłada się na jego większa trwałość. Na bieżniku rozmieszczone zostały też specjalne lamele 3D, które zwiększają mobilność i ułatwiają hamowanie na suchej nawierzchni. Jak wiadomo, opony z czasem zaczynają się zużywać, jednak nie trzeba się martwić o bezpieczeństwo jazdy. Wraz z tym procesem na bieżniku pojawiają się specjalne kanały, które poprawiają przyczepność opon. 

 

Całoroczne zastosowanie

Do zakupu produktu zachęcają nie tylko pozytywne opinie Michelin Crossclimate+, ale też to, że z opon można korzystać przez cały rok. Stanowi to sporą oszczędność czasu i pieniędzy. Takie rozwiązanie jest polecane w szczególności osobom, które jeżdżą samochodem sporadycznie i preferują spokojny styl jazdy. Opony wielosezonowe są łatwe w konserwacji, nie trzeba ich często wymieniać. Model Michelin Crossclimate+ to produkt odpowiedni do samochodów osobowych. Tego typu opony pozwalają na bezpieczną jazdę niezależnie od warunków panujących na drodze.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ