Opinie o Frigo 2

Ostatnio aktualizowane: 18.07.24

 

Najważniejsze zalety:

Opony zimowe spełniają europejskie standardy dotyczące produkcji tego typu produktów. Bieżnik jest wykonany w taki sposób, aby gwarantować możliwie najlepszą przyczepność do podłoża, a tym samym bezpieczną jazdę. Opony wyróżnia niski poziom emitowanego szumu, a także niewielkie opory toczenia. Zapewniają one krótką drogę hamowania, dzięki czemu pozwalają na szybką reakcję kierowcy.

 

Najważniejsze wady:

Choć większość osób twierdzi, że opony dobrze sprawdzają się podczas gołoledzi, opadów deszczu i śniegu, znajdą się i tacy użytkownicy, którzy nie do końca są zadowoleni z ich właściwości. Nieliczna grupa kierowców twierdzi, że w trakcie trudnych warunków atmosferycznych prowadzenie auta wymaga bardzo dużego skupienia i dobry umiejętności. 

 

Werdykt: 9.8/10

Wiele osób podziela zdanie, że Frigo 2 to najlepsze opony, jakie można kupić obecnie na rynku. Stosunek ceny do jakości ich wykonania jest bardzo atrakcyjny. Model ma średnicę równą 16 cali. Klasa oporu toczenia i klasa przyczepności to C.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Mieszanka gumowa na bazie krzemionki

Do produkcji opon zimowych wykorzystano mieszankę gumową na bazie krzemionki, co przekłada się na większą elastyczność. Potwierdzają to opinie o Frigo 2, które w większości są pozytywne. Opony wykazują dobrą przyczepność do podłoża, co ma kluczowe znaczenie w trakcie prowadzenia samochodu w trudnych warunkach atmosferycznych. Kierowcy łatwiej jest manewrować autem, a w razie wystąpienia niebezpiecznych sytuacji, ma szansę na wyprowadzenie samochodu z poślizgu. 

Bieżniki

Bieżniki mają kierunkową budowę i szerokie rowki obwodowe i poprzeczne. W związku z tym opony są odporne na tzw. aquaplaning, co oznacza, że woda pokrywająca ich powierzchnię jest skutecznie z nich odprowadzana. Podobnie dzieje się z błotem śniegowym, które bardzo często pojawia się na drogach, kiedy temperatura jest nieco wyższa. 

 

Klocki barkowe

Opony mają masywne klocki barkowe, co zdaniem wielu osób jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Dowodem na to jest przeprowadzony test Frigo 2, z którego wynika, że wspomniane klocki zwiększają stabilność pojazdu, a w związku z tym poruszanie się nim w wymagających warunkach jest łatwiejsze. 

 

Lamele

Ze względu na to, że opony mają dużo lameli, powierzchnia ich styku z nawierzchnią jest stosunkowo duża. To z kolei sprawia, że droga hamowania jest krótsza, a samochód wykazuje lepszą przyczepność do drogi. Bez wątpienia wpływa to na bezpieczeństwo jazdy. Dzięki temu rozwiązaniu zdecydowanie trudniej jest wejść w poślizg.

 

Przeznaczenie

Cena Frigo 2 nie jest wysoka, dlatego jest to produkt cieszący się dużym zainteresowaniem właścicieli samochodów. Opony są przeznaczone do samochodów osobowych. Ich średnica wynosi 16 cali. Indeks nośności wynosi 91, jest to do 615 kg na oponę. Poziom głośności sięga do 71 dB.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ