Opinie o Dębica Presto UHP 2

Ostatnio aktualizowane: 18.07.24

 

Najważniejsze zalety:

Opony letnie Dębica Presto UHP 2 mają asymetryczny wzór bieżnika, a także usztywnione zewnętrzne żebro, co zapewnia dobre prowadzenie i możliwość łatwego manewrowania samochodem po suchej nawierzchni, także przy dużej prędkości. Barki bieżnika mają zaokrąglone krawędzie. Taka konstrukcja jest gwarancją skutecznego odprowadzania wody. W efekcie nie ma obaw o wystąpienie zjawiska aquaplaningu.

 

Najważniejsze wady:

Czytając niektóre opinie Dębica Presto UHP 2, można dojść do wniosku, że są to stosunkowo głośne opony. Nie każdy zgadza się z tym stwierdzeniem, ale pewna grupa kierowców wskazuje to jako wadę produktu. To wpływa to jednak w znacznym stopniu na komfort jazdy. 

 

Werdykt: 9.5/10

To model przeznaczony do samochodów osobowych, odpowiedni w okresie letnim. Opony zostały wyprodukowane w 2024 roku, a ich gwarancja liczy 5 lat od tego momentu. W procesie produkcji wykorzystano mieszankę gumową na bazie krzemionki. Powstały w ten sposób materiał zapewnia odpowiednią przyczepność także do mokrego podłoża.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Bieżnik

Bieżnik ma asymetryczny wzór i usztywnione zewnętrzne żebro. W związku z tym kierowca ma zagwarantowaną lepszą kontrolę nad samochodem. Jego prowadzenie nie powinno być trudne, nawet przy większej prędkości. Woda jest skutecznie usuwana z powierzchni opon, więc ryzyko wystąpienia zjawiska nazywanego aquaplaningiem jest małe. Odpowiednie wykonanie bieżnika jest jedną z podstawowych zalet tego produktu, która to zachęca do inwestycji w niego. Kierowcy przyznają, że dobrze wykonana konstrukcja jest gwarancją bezpiecznej jazdy, na czym zależy każdemu posiadaczowi samochodu.

Wykonanie

Wiele osób zwraca uwagę na wykonanie produktu, bo po tym można stwierdzić, czy jest on wytrzymały. Do produkcji prezentowanej opony wykorzystano nową mieszankę gumową, która skutecznie redukuje utratę energii i zmniejsza opory toczenia. Przekłada się to na nieco mniejsze zużycie paliwa. Kierowcy zwracają także uwagę na sporą ilość krawędzi tnących, które skutecznie odprowadzają wodę, która gromadzi się na oponie, zapewniając tym samym lepszą przyczepność do podłoża i mniejsze ryzyko wpadnięcia w poślizg. To szczególnie ważne w trakcie opadów, kiedy nawierzchnia jest wilgotna i łatwiej stracić panowanie nad pojazdem. Należy również podkreślić, że ciśnienie w oponie jest rozprowadzane równomiernie, a to dobrze wpływa na trwałość Dębica Presto UHP 2. Cena modelu jest przystępna i nie wydaje się wygórowana, kiedy weźmiemy pod uwagę jego wszystkie zalety.

 

Krótka droga hamowania

Osoby wykonujące test Dębica Presto UHP 2 przyznały, że droga hamowania jest krótka, więc kierowca ma szansę odpowiednio szybko zareagować, kiedy na drodze dojdzie do niebezpiecznej sytuacji. To często pozwala uniknąć zderzenia z innym samochodem. Należy jednak pamiętać, że najważniejsze jest jednak to, aby zachować rozsądek na drodze i przewidywać to, co może się wydarzyć.

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Tomasz

October 16, 2021 at 7:49 pm

Po 1,5 roku użytkowania opon … jedna wielka kicha. Przy każdym ruszaniu z miejsca na światłach i na skrzyżowaniu opony się ślizgają (włącza się ESP i ABS) droga hamowania ….. dramat. Głośne, nie mają wgl. przyczepności jak by źle dobrana mieszanka gumy mówimy o rozmiarze 225/55/17 XL. TANDETA

Odpowiadać
Świat motoryzacji

October 18, 2021 at 9:00 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.com

Odpowiadać