Opinie o Continental Wintercontact TS 860

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Opony marki Continental są dobrze oceniane przez kierowców i nie inaczej jest w przypadku tego modelu. Jest on wykonany z solidnych materiałów, co gwarantuje długi czas użytkowania. Produkt otrzymał pierwsze miejsce w testach opon zimowych Auto Bild 2017, ADAC 2017 i Autoexpress 2017 i 2016. 

 

Najważniejsze wady:

Z niektórych komentarzy wynika, że opona jest stosunkowo głośna, co można odczuć przede wszystkim podczas trudnych warunków drogowych. Jeśli jednak w czasie jazdy słuchamy muzyki, nie powinno nam to przeszkadzać.

 

Werdykt: 9.4/10

Przeprowadzony przez kierowców test Continental Wintercontact TS 860 dowiódł, że to opona zimowa na najwyższych poziomie. W procesie jej produkcji zadbano o to, aby miała odpowiednią konstrukcję i gwarantowała bezpieczeństwo, kiedy warunki na drogach nie są najlepsze (oblodzona, mokra nawierzchnia, intensywne opady śniegu i deszczu). Produkt zrobiono z naturalnej mieszanki krzemionkowej.  

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Lamele i rowki

Na uwagę zasługuje konstrukcja opisywanego produktu. Opona zimowa ma specjalne lamele, które skutecznie odprowadzają gromadzącą się na jej powierzchni wodę. To zmniejsza ryzyko wpadnięcia w poślizg podczas intensywnych opadów deszczu. Z opony w trakcie jazdy skutecznie usuwana jest nie tylko ciecz, ale też lód. Opona ma trójwymiarowe rowki, które znacznie poprawiają jej przyczepność do podłoża, co przydaje się szczególnie podczas pokonywania zakrętów na drodze pokrytej warstwą śniegu. Jak zapewnia producent, opona wczepia się niejako w śnieg, a to zapewnia stabilność jazdy. 

Wykonanie

Produkt zrobiono ze specjalnej mieszanki krzemionkowej, do której dodano matrycę polimerową i żywicę. Opona zimowa przez długi czas zachowuje elastyczność i w związku z tym dobrze przenosi siłę hamowania na drogę. Nawet jeśli poruszamy się samochodem w trudnych warunkach i pojawi się konieczność szybkiego hamowania, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziemy w stanie bezpiecznie zatrzymać swoje auto (nie wpadniemy w poślizg). Wystawiane przez kierowców opinie o Continental Wintercontact TS 860 potwierdzają, że ten model nadaje się do jazdy nawet po oblodzonej, śliskiej powierzchni.

 

Przeznaczenie

Opona zimowa Continental należy do klasy premium, a to oznacza, że jest przeznaczona dla wymagających kierowców. Produkt dobrze sprawdza się w przypadku aut kompaktowych i tych pochodzących z klasy średniej. Oponę można zamontować w następujących modelach: Audi A4, Mercedes Benz C-Class i BMW serii 3. Mając na uwadze bardzo dobre właściwości Continental Wintercontact TS 860, cena produktu nie wydaje się zbyt wysoka. Jedna opona kosztuje około 250 zł, więc za cały komplet zapłacimy mniej więcej 1000 zł. Model ma szerokość 195 mm, profil wynosi 65. Średnica produktu jest równa 15 cali, a indeks nośności jest oznaczony jako 91. Indeks prędkość to T (do 190 km/h). Generowany hałas zewnętrzny wynosi 72 dB.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ