Opinie o Centra CB500

Ostatnio aktualizowane: 28.05.23

 

Najważniejsze zalety:

Za sprawą baterii możemy bez trudu odpalić samochód, nawet w mroźne dni lub jeśli nie jeździmy nim codziennie. Efektywność jej działania potwierdził specjalnie przeprowadzony test Centra CB500. Zaletą akumulatora jest również tzw. magiczne oczko. To wskaźnik, za pomocą którego możemy szybko sprawdzić poziom naładowania baterii.

 

Najważniejsze wady:

Nie jest to dobry wybór dla wszystkich kierowców. Trzeba mieć na uwadze to, że akumulator nie jest przeznaczony do samochodów z systemem start-stop (w który wyposaża się dużą część nowoczesnych aut).

 

Werdykt: 9.3/10

Analizując pojawiające się na temat modelu Centra CB500 opinie można wywnioskować, że jest on odpowiedni do pojazdów osobowych ze standardowym wyposażeniem. Wymiary akumulatora są równe: 20,7 cm x 17,5 cm x 19 cm. Jego prąd rozruchowy wynosi 450 A, a pojemność to 50 Ah.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Niezawodność

Mimo że cena Centra CB500 nie jest wysoka (przeciętnie jest to nieco ponad 200 zł), nie należy się obawiać, że kupujemy słabej jakości produkt. Wielu kierowców przyznaje, że akumulator działa niezawodnie przez kilka lat, więc na długo można zapomnieć o konieczności jego wymiany. Za sprawą baterii możemy bez trudu uruchomić auto, którym pokonujemy tylko krótkie trasy lub jeździmy sporadycznie. Nie powinniśmy mieć problemu z rozruchem samochodu nawet zimą w mroźne dni.

Kratka 3DX

Cechą wyróżniającą jest zastosowanie specjalnej kratki 3DX (wszystkie modele marki Centra są w nią wyposażone). To wzmocniona siatka mająca kształt rombu, która zapewnia znacznie lepszą przyczepność masy aktywnej. Ma to pozytywny wpływ na trwałość akumulatora. Co więcej, wspomniany typ kratki wykazuje większą odporność na korozję i działanie wibracji, a w dodatku zapewnia dobre przewodnictwo elektryczne. Trzeba wspomnieć także o tym, że proces produkcji kratki 3DX nie ma tak negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

 

Nie wymaga kontrolowania ilości elektrolitu

Centra CB500 to akumulator bezobsługowy, co oznacza, że nie musimy stale kontrolować poziomu elektrolitu ani go uzupełniać. To bardzo duże udogodnienie, dlatego większość aut jest wyposażona w tego typu baterię. Trzeba pamiętać, że prawidłowy sposób działania samochodowego akumulatora uzależniony jest właśnie od elektrolitu. Jeżeli płynu jest za mało, może dojść do odsłonięcia płyt umieszczonych wewnątrz baterii, w efekcie czego pokryją się siarczanem i stracą swoje właściwości. Przyczynia się to do problemów z zapłonem, zwłaszcza przy większych przymrozkach lub po kilku dniach postoju auta na parkingu. Systematyczne dolewanie wody destylowanej do akumulatora może po pewnym czasie stać się uciążliwe, dlatego obsługowe modele stają się coraz mniej popularne.

 

Spełnia europejskie standardy

Bateria ma stosowne certyfikaty i spełnia europejskie standardy w zakresie jakości produkcji. Należy podkreślić, że Centra to jeden z bardziej znanych producentów akumulatorów samochodowych w naszym kraju. Oferowane przez niego modele są wyposażone w nowoczesne technologie i coraz częściej wykorzystuje się je jako fabryczne wyposażenie wielu aut. Bateria CB500 jest polecana do różnych pojazdów popularnych marek, takich jak np. Alfa Romeo Mito i Spider, BMW 1, Fiat Punto i Brava, Kia Ceed, Mazda 2, Toyota Auris czy Seat Altea.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ