Opinie o Opinie o Delphi DS150E

Ostatnio aktualizowane: 02.10.22

 

Najważniejsze zalety:

Po dokonaniu dość skomplikowanej instalacji Delphi DS150e ujawnia wiele możliwości diagnostycznych. Według większości użytkowników sprzęt diagnozuje bezbłędnie większość marek samochodowych, a sam program jest intuicyjny w działaniu i prosty w obsłudze. Za pomocą interfejsu zdiagnozuje się auto, znajdzie przyczyny usterek, a z katalogu części wybierze właściwy element do wymiany. 

 

Najważniejsze wady:

Według użytkowników Delphi DS150e ma oprogramowanie trudne do instalacji, wymagające wiele uwagi i czasu. Dodatkowo użytkownicy narzekają na to, że instrukcja obsługi Delphi DS150e jest napisana w sposób nieczytelny. Zatem początki z urządzeniem nie są łatwe i wymagają zaangażowania użytkownika. 

 

Werdykt: 9.6/10

Ze względu na wszechstronność zastosowania interfejsu przy wielu markach, wiele osób uważa, że  komputer diagnostyczny spełnia zadanie pełnej diagnostyki. Zadowolenie mechaników samochodowych podnosi fakt, że interfejs podaje wszystkie informacje w języku polskim i jest przystosowany do diagnostyki zarówno samochodów osobowych jak i dostawczych.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Diagnozowane moduły

Według opisu producenta i doświadczeń mechaników samochodowych, którzy przeprowadzili test Delphi DS150e sprzęt jest przydatny przy diagnozowaniu silników zarówno benzynowych jak i wysokoprężnych, potrafi przeprowadzić diagnostykę układu hamulcowego łącznie z modułami ABS, ASR, EBS, zwalniaczem i elektrycznym hamulcem postojowym. Diagnostyce można też poddać skrzynię biegów, klimatyzację, wszelkie wskaźniki deski rozdzielczej, a także takie układy bezpieczeństwa jak AirBag, SRS czy immobilizer. Właściciel interfejsu zdiagnozuje również zawieszenie pojazdu w zakresie pneumatyki i elektroniki, jak również Delphi DS150e wykona niektóre adaptacje systemu audio, sprzęgła czy przepustnic. Za pomocą sprzętu wykonamy także takie czynności jak reset kontrolki serwisowej albo cofanie tłoczków hamulcowych. 

Funkcje diagnostyczne

Delphi DS150e to sprzęt, który dokona odczytu pomiarów pracy czujników, sterowników, parametrów pracy pomp oraz dostarczy specjaliście informacji na temat pracy turbosprężarki, ciśnienia występującego na listwie wtryskowej, a także dostarczy danych z magistrali elektrycznej pojazdu. Wśród informacji znajdą się dane, które pozwolą zweryfikować przebieg pojazdu. Bardzo ważną funkcją interfejsu jest możliwość wypalania filtrów cząstek stałych DPF/FAP, a także adaptacje sprzęgła, przepustnic i na przykład czujnika skrętu. Jak przekazują opinie, Delphi DS150e ma także funkcję zapisu parametrów pracy podczas jazdy, co jest niezwykle przydatne, gdy zaistnieje potrzeba oceny pracy podzespołów pod obciążeniem. Sprzęt oferuje także możliwość wymuszonego uruchomienia podzespołów, takich jak wentylatory, pompy paliwowe czy wtryskowe, w celu ich diagnostyki. 

 

Komunikacja i wymagania sprzętowe

Delphi DS150e komunikuje się za pomocą USB lub modułu Bluoetooth, a w skład kupowanego zestawu wchodzi interfejs z Bluoetooth, przewód OBD2, przewód USB, a także sterowniki na płycie CD CARS i TRUCK. Pobranie sterowników jest możliwe również z załączonego do produktu linku. Ponadto do sprzętu dołączona jest instrukcja instalacji oraz film instruktażowy. Sprzęt został umieszczony w trwałej metalowej obudowie i współpracuje on z oprogramowaniem Windows XP, Vista, 7,8 i 10 w wersji 32 i 65 bitowej. Sprzęt pozwoli na zdiagnozowanie samochodów osobowych, ciężarowych, a także naczep. Według użytkowników Delphi DS150e cena interfejsu diagnostycznego jest bardzo przystępna. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ