Ostatnio aktualizowane: 26.10.21

 

Głośnik samochodowy – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wszyscy wiemy, jak zbawienną moc w czasie wielogodzinnych podróży samochodem może mieć muzyka. Są sytuacje, kiedy działa na nas pobudzająco, dlatego, aby zapewnić sobie wysokiej jakości dźwięki potrzeba odpowiednich głośników. Z pomocą przychodzi nam model Alpine SXE-1750S, który zapewnia optymalne brzmienia, pozbawione szumów i nieczystości. Użyte do produkcji wysokiej jakości materiały pozwalają na długoletnie użytkowanie. Warto wspomnieć również o głośnikach TS-G1710F marki Pioneer, które są chętnie wybierane przez konsumentów. Odznaczają się łatwym montażem, który w dużym stopniu ułatwiają dołączone przez producenta śrubki i maskownice, gwarantujące estetyczny wygląd. Sprzęt zapewnia odpowiedni bas, nawet przy bardzo niskich dźwiękach, co jest doceniane wśród kierowców lubiących mocną muzykę.

7 najlepszych głośników samochodowych. Opinie w 2021 roku

 

Przygotowaliśmy dla Ciebie ranking głośników samochodowych. Dzięki niemu dowiesz się, które modele są warte uwagi ze względu na dobre parametry oraz atrakcyjną cenę.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zestaw zawiera cztery głośniki, ich maksymalna moc wynosi 280 W, dlatego zapewniają wyraźne i czyste dźwięki. Za sprawą użytych do produkcji wysokiej jakości materiałów, głośniki gwarantują długoletnie użytkowanie. Ich montaż oraz obsługa nie stanowią dużego problemu. Spora ilość otworów montażowych umożliwia ustawienie głośników pod różnymi kątami.

Wady

Prezentowane głośniki w zestawie nie mają potrzebnych maskownic. Generuje to dodatkowe koszty, ponieważ użytkownik musi je dokupić we własnym zakresie.

Podsumowanie

Dokonując zakupu głośników, możemy zapomnieć o problemie cichych i mało wyraźnych dźwięków w naszym samochodzie. W prezentowanym zestawie znajdziemy cztery głośniki z możliwością ustawienia ich pod paroma, możliwymi kątami.

Drugi wybór

Zalety

Pioneer TS-G170F to nowoczesna wersja głośników samochodowych przeznaczona do wydobycia czystych i optymalnych dźwięków. Sprzęt umożliwia odpowiedni bas nawet bardzo niskich tonów oraz bezproblemowy montaż w większości samochodów. Producent do zestawu dołącza dwie maskownice, które zapewniają estetyczny wygląd całości.

Wady

Dla części kierowców problem stanowi za duża średnica. Przed zakupem trzeba upewnić się, czy głośniki będą odpowiednie do naszego samochodu.

Podsumowanie

Głośniki samochodowe marki Pioneer zapewniają optymalne brzemienia za sprawą stożków IMPP. Odznaczają się maksymalną mocą wejściową wynoszącą 280 W oraz czułością o wartości 89 dB. Produkt waży 0,57 kg.

Rozważ też

Zalety

Dwudrożny głośnik, więc model ten odtwarza w dobrej jakości zarówno niskie, jak i wysokie tony. Duże pasmo przenoszenia od 60 Hz do 20 kHz, pozwalające na wierne odtworzenie dźwięków. Łatwy montaż w samochodzie, dzięki dołączonej, precyzyjnej instrukcji montażu. W komplecie klient otrzymuje 2 głośniki.

Wady

Do zestawu nie zostały dołączone maskownice i trzeba je dokupić oddzielnie. W przeciwnym wypadku elementy konstrukcji głośników będą widoczne od zewnątrz. Głośniki też słabo przenoszą niskie tony.

Podsumowanie

Model dwudrożny do montażu w samochodzie, zawierający instrukcje montażu i wszystkie niezbędne elementy do jego wykonania. Średnica wynosi 16,5 cm. Są to głośniki typu uniwersalnego dla osób, które chcą uzyskać przyzwoite brzmienie za niewielkie pieniądze.

 

1. Głośniki Samochodowe Alpine SXE-1750S

 

Borykasz się z problemem mało wyrazistych i cichych dźwięków podczas jazdy samochodem? Mamy na to sposób. Polecamy zakup zestawu czterech głośników marki Alpine. Ich maksymalna moc wynosi aż 280 W, co zapewnia głębokie i silne brzmienia w trakcie podróży. Głośniki wykonano z trwałych elementów, dlatego bez problemu posłużą Ci przez dłuższy okres czasu.

Prezentowany zestaw głośników samochodowych, których pasmo przenoszenia wynosi 60 Hz, sprawi, że wydobywające się z radia melodie będą czyste i wielowymiarowe. Głośniki mają standardową średnicę, wynoszącą 16,5 cm, dlatego ich montaż nie sprawia problemu. Ułatwiają go także liczne otwory, które zapewniają ustawienie pod wybranym kątem. Skuteczność prezentowanego sprzętu jest wysoka, ponieważ wynosi 92 dB., dlatego umożliwia głośne oraz wysokie brzmienia.

Kierowcy, którzy dokonali zakupu prezentowanego zestawu głośników samochodowych, wyrażają o nim w większości pozytywne opinie. Ich zdaniem sprzęt zapewnia czyste oraz mocne brzmienia, a także bezproblemowy montaż, który nie zabiera dużo czasu.

Głośniki samochodowe Alpine SXE-1750S mają średnicę wynoszącą 16,5 cm. Ich skuteczność wynosi 92 dB., a pasmo przenoszenia 60 Hz.

 

Zalety

Moc: Zestaw głośników samochodowych odznacza się dużą mocą, wynoszącą aż 280 W. Zapewnia to czyste i wielowymiarowe brzmienia, które umilą niejedną podróż samochodem.

Skuteczność: Prezentowany model ma tzw. wysoką skuteczność. Jej wartość to 92 dB., dlatego zachwyca wszystkich fanów głośnego słuchania muzyki.

Montaż: Montaż sprzętu jest bezproblemowy. Przyczynia się do tego liczba otworów, która pozwala na umiejscowienie głośników pod kilkoma kątami.

Średnica: Model ma uniwersalną średnicę, która wynosi 16 cm. Pozwala to na dopasowanie głośników do większości samochodów.

Użytkowanie: Sprzęt wykonano z trwałego tworzywa i wysokiej jakości materiałów, co zapewnia długoletnie użytkowanie bez obaw o zniszczenia i urazy mechaniczne.

 

Wady

Maskownica: Producent do zestawu nie dołączył potrzebnej maskownicy. Powoduje to, że użytkownik musi dokupić ją we własnym zakresie, co generuje dodatkowe koszty. Brak maskownic powoduje również mało estetyczny wygląd głośników.

 

 

 

 

2. Głośniki Samochodowe Pioneer TS-G1710F

 

Ranking prezentuje zestaw dwóch głośników samochodowych marki Pioneer wykonany z wykorzystaniem stożka kompozytowego IMPP. Montaż sprzętu w samochodzie zapewnia uzyskanie optymalnych dźwięków. Maksymalna moc wejściowa wynosi 280 W. Głośniki zapewniają bardzo dobry bas nawet wśród niskich tonów, co jest ważne w przypadku osób lubiących mocne brzmienia.

Głośniki samochodowe marki Pioneer uwydatnią wszystkie dźwięki płynące z radia, co w znacznym stopniu umila długą podróż. Zestaw zawiera dwie maskownice oraz śrubki. Dodatkowe elementy, jakie zapewnia użytkownikom producent, przyczyniają się do łatwego montażu głośników w samochodzie oraz nie wymuszają na konsumentach dodatkowych kosztów. Sprzęt samochodowy można zainstalować na głębokości 49,7 mm, jego minimalna moc wejściowa wynosi 40 W, a średnica 17 cm. Do produkcji głośników użyto miedzianej cewki, co przyczynia się do długiego użytkowania.

Osoby, które dokonały zakupu prezentowanych głośników marki Pioneer, są zadowolone z podjętej decyzji i wyrażają o nich pozytywne komentarze, zachęcając w ten sposób innych do zakupu. Konsumenci doceniają estetyczny wygląd sprzętu oraz czyste dźwięki, jakie zapewnia w trakcie podróży.

Głośniki samochodowe Pioneer TS-G1710F zapewniają naturalne brzmienia. Ich nominalna moc wejściowa wynosi 40 W, a maksymalna 280 W. Szerokość sprzętu to 17 cm.

 

Zalety

Bas: Głośniki samochodowe marki Pioneer bardzo dobrze podkreślają bas, nawet w przypadku najniższych tonów. Jest to szczególnie doceniane wśród kierowców, którzy w trakcie podróży lubią słuchać mocnych brzmień.

Dodatkowe akcesoria: Producent do zestawu dołączył dodatkowe akcesoria, takie jak maskownice oraz śrubki, co w znacznym stopniu ułatwia montaż i nie generuje dodatkowych kosztów.

Wygląd: Głośniki w sprzedaży dostępne są w kolorze czarnym, mają klasyczny i elegancki wygląd, dlatego bardzo dobrze prezentują się w każdym samochodzie, niezależnie od koloru tapicerki.

Moc: Prezentowany zestaw ma maksymalną moc wejściową wynoszącą 280 W, co sprawia, że płynące z radia dźwięki są czyste i naturalne.

 

Wady

Średnica: Średnica głośników okazuje się za duża. Powoduje to niekiedy problem z montażem, dlatego przed zakupem lepiej upewnić się, czy zestaw będzie odpowiedni do naszego auta.

 

 

 

 

3. Głośniki samochodowe Alpine SXE-1725S

 

3.Alpine SXE-1725STen zestaw głośników Alpine jest dwudrożny, co oznacza, że w ich brzmieniu bardzo dobrze oddzielają się wysokie oraz niskie tony. Moc wyjściowa sięgająca w najlepszych momentach 220 W stawia komplet na pozycji jednego z najpotężniejszych w naszym zestawieniu. Średnica 16,5 cm należy do standardowych, dlatego głośniki doskonale dopasują się do fabrycznych otworów wielu samochodów.

Standardowe pasmo przenoszenia (60 Hz – 20 kHz) pozwala na dość wierne odtworzenie utworów muzycznych. Według opinii zadowolonych Klientów, podczas pracy głośników nie powstają żadne zniekształcenia, a ich brzmienie znacznie przewyższa dotychczas zainstalowany w samochodzie sprzęt grający.

Tak zwana skuteczność głośników jest w tym przypadku wysoka: ma wartość 92 dB. Ucieszy to wszystkich fanów głośnego słuchania muzyki. Do produktu dołączono oczywiście instrukcję montażu – będzie on przydatna szczególnie dla osób, które chcą zainstalować sprzęt w swoim aucie własnoręcznie. Nie będzie to trudne, z uwagi na okrągły kształt. Jeśli planujesz zakup o wartości do 200 zł, jest to jedna z najlepszych propozycji.

Alpine SXE-1725S to głośniki typu uniwersalnego. Model ten ładnie się prezentuje. Niektórzy twierdzą, że nawet bez maskownic pięknie w aucie wygląda.

 

Zalety

Głośnik dwudrożny: Głośnik ten jest dwudrożny. Znajdziemy więc w jego wnętrzu układ nisko i wysokotonowy. Będzie on więc w stanie odtworzyć muzykę o szerokim zakresie brzmienia.

Jakość dźwięku: Dużo użytkowników chwali ten model za dobrą jakość dźwięku.

Łatwy montaż: Dzięki swoim małym wymiarom model ten jest bardzo łatwy w montażu. Będziemy mogli go dopasować do fabrycznie przystosowanego miejsca na instalację sprzętu.

Wysoka moc wyjściowa i znamionowa: Głośnik charakteryzuje się wysoką mocą wyjściową wynoszącą 220 W. Natomiast moc znamionowa tego modelu to 40 W.

 

Wady

Brak maskownic w zestawie: Niestety producent nie pomyślał o dodaniu do głośników maskownic. Oznacza to, że użytkownik musi je dokupić i dodatkowo zapłacić za nie.

 

 

 

 

4. Głośnik samochodowy Hertz DSK 165.3

 

Produkt firmy Hertz ma najszerszą średnicę pośród prezentowanych przez nas w tym zestawieniu głośników do samochodu – 165 mm. Jest to rozmiar, który pozwala maksymalnie wypełnić standardowe miejsca na głośnik w przednich drzwiach, typowe dla większości aut.

Zatem to doskonała propozycja, ponieważ nie wymaga dużej ingerencji w fabryczną budowę samochodu. Do sprzętu oczywiście dołączono kable montażowe, dlatego można bez dodatkowego wkładu szybko podłączyć głośniki do swojego radia. Zestaw wyposażony jest w tweeter, czyli głośnik wysokotonowy, dzięki czemu wysokie tony zabrzmią w wyraźnym oddzieleniu od średnich oraz niskich.

Dzięki mocy wyjściowej o wysokości 160 W sprzęt doskonale pasuje do małych oraz średnich pojazdów. Pasmo przenoszenia 50 Hz – 21 kHz pozwala na odtworzenie większości dźwięków słyszalnych dla ludzkiego ucha. Według wielu opinii Klientów, głośniki Hertza to najlepsze głośniki w swojej kategorii cenowej.

Kupujący cenią sobie również niewymagający montaż tego zestawu car audio. Głośniki bardzo często przewyższają swoim brzmieniem możliwości fabrycznie zainstalowanego w autach sprzętu.

Hertz DSK 165.3 to najlepszy głośnik samochodowy w 2021 roku. Ten dwudrożny głośnik z tweeterem ma średnicę 16,5 cm i maksymalną moc wyjściową 160 W. Charakteryzuje się on również łatwym montażem.

 

Zalety

Wbudowany tweeter: Dzięki wbudowanemu tweeterowi, czyli głośnikowi wysokotonowemu model ten odtwarza wysokie dźwięki w bardzo dobrej jakości. Słuchacz z łatwością będzie mógł odróżnić wysokie brzmienia od tonów średnich i niskich.

Idealnie dopasowane do samochodu: Ze względu na swoją średnicę, 165 mm, model ten idealnie wpasuje się w miejsce fabrycznie przeznaczone do montowania głośników w przednich drzwiach samochodu. Nie musimy się więc martwić, że nie znajdziemy na urządzenie miejsca w naszym aucie.

Głośnik dwudrożny: Jest to rodzaj głośnika dwudrożnego. Oznacza to, że posiada on osobny układ dla niskich i wysokich tonów. Dlatego też, jakość odtwarzanego dźwięku będzie wysoka i powinna zadowolić większość odbiorców.

Wysokiej jakości głośnik wysokotonowy: Wbudowany głośnik wysokotonowy DT 24,3 z neodymowym magnesem oddaje każdy szczegół słuchanej muzyki. Tak dobra jakość brzmienia w głośnikach saochodowych jest rzadko spotykana.

Łatwa instalacja: Ponieważ średnica wynosi 16,5 cm a głębokość tylko 64 mm urządzenie łatwo zainstalować w samochodzie.

 

Wady

Wysoka cena: Niestety koszt zakupu wynosi, w zależności od sklepu 250 – 300 zł. Za tę cenę otrzymamy dwa głośniki. Niemniej jednak na rynku są dostępne tańsze modele.

 

 

 

 

5. Głośniki basowe 165mm Focal R-165S2 woofery 16.5cm

 

Model Focal R-165S2 nadaje się do montażu w większości samochodów, może z powodzeniem zastąpić zamontowany fabrycznie sprzęt nagłaśniający. W zestawie otrzymujemy dwa głośniki i dwie maskownice. Pasmo przenoszenia produktu mieści się w zakresie od 60 Hz do 20 000 Hz, a jego średnica wynosi 16,5 cm.

Głośniki świetnie podkreślają niskie, jak i wysokie tony. Sprzęt ten jest łatwy w montaż (również dlatego, że do kompletu dołączono wszystkie, niezbędne akcesoria). Produkt wyposażono w cewkę o wymiarach: wysokość – 1,1 cm i średnica – 2,5 cm. Moc nominalna opisywanego modelu to 60 W, a maksymalna – 120 W.

Z opinii opublikowanych w Internecie wynika, że sprzęt nagłaśniający Focal R-165S2 sprawia, że słuchanie muzyki w samochodzie staje się przyjemnością. Produkt elegancko wygląda po zamontowaniu w drzwiach, a do tego działa niezawodnie. To bardzo dobrej jakości głośniki o czułości 91 dB, których impedancja wynosi 4 Ohmy. Ponieważ jest to model dwudrożny, ma dwie membrany oraz osobny układ nisko- i wysokotonowy.

Głośniki Focal R-165S2 to model dwudrożny komponentowy z pasmem przenoszenia w zakresie od 60 Hz do 20 000 Hz. Impedancja produktu to 4 Ohmy, a czułość – 90 dB. Średnica sprzętu wynosi 16,5 cm.

 

Zalety

Uniwersalność: Ze względu na wymiary głośników możemy zamontować je w wielu autach różnych marek.

Dobrze podkreślony bas: Sprzęt świetnie podkreśla niskie tony, co z pewnością spodoba się osobom lubiącym muzykę rockową, drum and bass lub house.

Łatwy montaż: Według wielu konsumentów samodzielny montaż głośników jest łatwy, ponieważ potrzebne do tego akcesoria zostały dołączone do zestawu. Poza tym przeważnie nie jest konieczne poszerzanie fabrycznych otworów w drzwiach.

Elegancki design: Produkt jest dostępny w czarnym kolorze i świetnie się prezentuje, dlatego idealnie pasuje nawet do bardzo eleganckich aut.

Duża moc: Nominalna moc głośników to 60 W, więc sprzęt gwarantuje doskonałej jakości dźwięk.

 

Wady

Konieczność wygłuszenia drzwi: Czasami, by zwiększyć komfort słuchania muzyki w samochodzie konieczne jest wygłuszenie drzwi. Nie każdy z nas samodzielnie sobie z tym poradzi.

 

 

 

 

6. Jbl Stage 600C Głośniki 2 Drożne 150W

 

Produkt JBL Stage 600C ma moc szczytową 150 W. To okrągłe głośniki o średnicy 16,5 cm, dlatego pasują do większości samochodów znanych marek. Z tego względu nie powinniśmy mieć problemów z zamontowaniem sprzętu w swoim aucie bez pomocy fachowca. Impedancja prezentowanego modelu to 4 Ohmy, a jego pasmo przenoszenia mieści się w zakresie od 50 Hz do 20 000 Hz.

Sprzęt marki JBL wyróżnia się wykorzystaniem formowanej wtryskowo membrany stożkowej woofera wykonanej z polipropylenu. Tego typu rozwiązanie sprawia, że produkt jest wyjątkowo czuły. Do zestawu dołączono akcesoria w postaci obręczy montażowych, wkrętów montażowych, kabli audio oraz dwóch maskownic. Głośniki są solidne, ponieważ wykonano je z dobrych gatunkowo komponentów.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup opisanego produktu są zadowoleni z dokonanego wyboru. Wszystko przez to, że sprzęt jest bardzo łatwy w montażu, a do tego ma dużą moc. Ponadto głośniki gwarantują niski poziom zakłóceń oraz niezauważalne przejście pomiędzy średnimi i wysokimi częstotliwościami.

Dwudrożne głośniki JBL Stage 600C mają średnicę 16,5 cm. To sprzęt o mocy maksymalnej 150 W i impedancji wynoszącej 4 Ohmy. Częstotliwość produktu obejmuje zakres od 50 Hz do 20 000 Hz.

 

Zalety

Okrągły kształt: Z uwagi na to, że głośniki są okrągłe, a ich średnica wynosi 16,5 cm doskonale pasują do wielu aut. Sprzęt możemy zamontować sami, ponieważ najczęściej nie trzeba powiększać fabrycznych otworów montażowych w drzwiach.

Akcesoria montażowe w komplecie: Zestaw obejmuje nie tylko głośniki, ale i maskownice oraz niezbędne do montażu akcesoria (wkręty, obręcze i kabel audio). Nie musimy osobno kupować potrzebnych elementów.

Niski poziom zakłóceń: Model zapewnia niski poziom zakłóceń, na co wpływa przede wszystkim zbalansowany tweeter wyposażony w kopułkę z Mylaru. Nic nie powinno więc nam przeszkadzać podczas słuchania muzyki.

 

Wady

Zbyt prosty design: Według niektórych użytkowników design głośników jest zbyt prosty, w efekcie czego sprzęt nie wygląda po montażu tak elegancko, jak powinien.

 

 

 

 

7. Głośniki samochodowe Kenwood KFC-E 1065

 

4.Kenwood KFC-E 1065Proponowany przez firmę Kenwood komplet KFC-E 1065 to kolejny zestaw dwurożny z tweeterem, czyli oddzielnym komponentem wysokotonowym. To dobre głośniki samochodowe, jednak znacznie mniejsze gabarytowo niż nasze wcześniejsze propozycje. Stąd ich atrakcyjna cena (poniżej stu złotych).

Właśnie dzięki małej średnicy (10 cm) będą odpowiednie dla posiadaczy małych, miejskich aut, którzy poszukują łagodnego brzmienia car audio. Głośniki wyposażono w pełen zestaw instalacyjny (wkręty, przewody głośnikowe, maskownice), co z pewnością ucieszy majsterkowiczów, chcących samodzielnie zainstalować sprzęt w samochodzie.

Jeśli chodzi o parametry urządzenia, uwagę zwraca szerokie pasmo przenoszenia: 45 Hz – 22 kHz. Górna granica obejmuje nawet wartości wyższe niż słyszalne dla ludzkiego ucha. Dzięki temu możesz być pewien, że w pełni docenisz brzmienie każdego utworu muzycznego.

Mały rozmiar głośników sprawia, że dobrze sprawdzają się jako zainstalowane z przodu, w duecie z większymi zamontowanymi z tyłu auta. Jako, że Kenwood zawsze dostarcza sprzęt grający o wysokiej jakości wykonania, możemy z czystym sumieniem polecić zakup tego produktu.

Kenwood KFC-E 1065 to dwudrożny głośnik z tweeterem. Model ten jest sprzedawany w komplecie z maskownicami, przewodami i wkrętami montażowymi. W zestawie znajdują się dwa głośniki.

 

Zalety

Wbudowany tweeter: Tweeter wbudowany w tym modelu pozwala na odtwarzanie wysokich i niskich dźwięków. Otrzymamy w szczególności dobre brzmienie wysokich tonów.

Bogate wyposażenie: Kupując ten model w zestawie otrzymamy dwa głośniki oraz maskownice do nich. W wyposażeniu są również przewody głośnikowe i wkręty montażowe. Oczywiście z komplecie znajdziemy także instrukcję montażu i kartę gwarancyjną.

 

Wady

Mała średnica: Model ten jest okrągłego kształtu, a jego średnica wynosi tylko 10 cm. Oznacza to, że dźwięk będzie uboższy w porównaniu z modelami o większej średnicy.

Małe pasmo przenoszenia: Kenwood KFC-E 1065 oferuje pasmo przenoszenia w zakresie od 45 Hz do 22 kHz. Nie otrzymamy więc pełnego brzmienia wykorzystując te głośniki.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki głośnik samochodowy kupić?

 

Jazda samochodem jest o wiele przyjemniejsza, jeśli może jej towarzyszyć muzyka. Często jednak cierpimy z powodu kiepskiej jakości sprzętu. Słabe głośniki powodują, że słuchane piosenki tracą na głębi, a niektóre elementy utworów nawet nie są słyszalne. Niestety znalezienie odpowiednich głośników to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza dla osób, które nie znają się na sprzętach audio.

Fakt, że producenci często przedstawiają nowości technologiczne oznacza, że by wiedzieć, jaki jest najlepszy głośnik samochodowy musimy być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami technologicznymi. Dlatego też postanowiliśmy omówić kilka najważniejszych cech tych urządzeń, na które powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli chcemy zakupić nowe głośniki do naszego samochodu.

Przede wszystkim, jeśli w naszym aucie mamy przygotowane przez producenta miejsce na głośniki, powinniśmy dobrać odpowiedni rozmiar głośników. Nie tylko będziemy mogli sprzęt ukryć i tym samym zachować przestrzeń w samochodzie. Producenci pojazdów zazwyczaj zostawiają miejsce do poprowadzenia kabli. Tak więc po skończonej instalacji wszystko będzie wyglądać estetycznie.

Oczywiście, jeśli planujemy zainstalować system dźwiękowy, który będzie priorytetem w naszym samochodzie to możemy zdecydować się na opcje umieszczenia subwoofera w bagażniku oraz rozmieszczenia dodatkowych głośników przeznaczonych do odtwarzania wyższych tonów w miejscach, które nam najbardziej odpowiadają. Ignorując zalecenia producenta samochodu. Na jakie parametry również powinniśmy zwrócić uwagę?

 

Membrana

To, z jakiego materiału została wykonana membrana głośnika wpływa na jakość dźwięku, który będzie się z niego wydobywał. Obecnie na rynku produkowane są głośniki z membraną wykonaną z papieru, polipropylenu i aluminium. Membrany papierowe są najbardziej popularne. Zazwyczaj znajdziemy je w sprzęcie średniej klasy. Niestety nie przekazują one najlepiej niskich tonów.

Membrany zrobione z polipropylenu znajdziemy zazwyczaj w głośnikach lepszej klasy. Są one twardsze od tych papierowych, dlatego też lepiej przewodzą niskie dźwięki. Jednak wydobywający się z głośnika polipropylenowego dźwięk nie będzie aż tak ciepły, jak ten pochodzący z membrany papierowej. Głośniki z membraną wykonaną z polipropylenu są czułe na działania temperatury, są jednak odporne na działanie czynników zewnętrznych. Tymczasem te wykonane z papieru mogą ulec zniszczeniu pod wpływem światła. Natomiast aluminiowe membrany stosowane są głównie w głośnikach basowych.

 

Moc głośników

Moc głośników powinniśmy rozpatrywać w połączeniu z mocą wzmacniacza. Zasada jest taka, by urządzenie miało przynajmniej 1,5 razy większą moc niż wzmacniacz, lub radio, przez które będziemy słuchać muzyki.

Pamiętajmy jednak, że często podawana przez producentów moc szczytowa, nazywana inaczej muzyczną jest osiągana tylko przez chwilę w czasie grania muzyki, nie jest to stała wartość. Dlatego powinniśmy większą uwagę zwracać na parametr: moc znamionowa oznaczona również, jako RMS. Ta wartość powinna również być podana przez producentów. Jest ona bardziej miarodajna, gdyż utrzymywana jest przez głośnik podczas pracy na stałym poziomie.

 

Typ głośnika

Zastanawiając się nad zakupem głośnika samochodowego możemy rozpatrywać wybór pomiędzy jedno, dwu, trzy, oraz czterodrożnych modeli. Parametr ten określa ile membran zostało zainstalowanych w głośniku. Wiadomo, że im więcej ich jest w danym modelu, tym lepszy dźwięk uzyskamy.

W sprzęcie jednodrożnym całe pasmo jest puszczane przez jedną membranę, natomiast w głośnikach o wyższej drożności pasma są rozdzielane. Oznacza to, że w słuchanych piosenkach będziemy mogli usłyszeć więcej szczegółów, które w głośnikach o niskiej jakości byłyby niewykrywalne dla naszych uszu. Urządzenia dwudrożne mają osobne układy dla niskich i wysokich tonów, głośniki trzydrożne dodatkowo są wyposażone w układ średnich tonów, a czterodrożne w supertweeter, czyli układ nadający eteryczności muzyce dzięki odtwarzaniu ultra wysokich częstotliwości.

W sprzedaży możemy też spotkać głośniki koaksjalne, czyli szerokopasmowe współosiowe. Posiadają one duży głośnik emitujący niskie tony oraz dodatkowo wbudowane małe głośniczki do odtwarzania wysokich dźwięków.

Pasmo przenoszenia

Pasmo przenoszenia to termin, który określa zakres częstotliwości przenoszony przez słuchawki, czy głośniki. Jest ono wyrażone w Hz. Gdy poznamy pasmo przenoszenia danego sprzętu to dowiemy się, jakie najwyższe i najniższe dźwięki to urządzenie odtworzy.

W teorii więc, im wyższe pasmo przenoszenia, tym lepszy model głośnika. Pamiętajmy jednak, że ucho ludzkie nie jest doskonałe. Przeciętny człowiek jest w stanie usłyszeć częstotliwość dźwięku w zakresie od 20 do 20 000 Hz. Bez problemu znajdziemy głośniki samochodowe w dobrych cenach, które oferują pasmo przenoszenia w zakresie od 40 – 60 Hz do 20 000 -22 000 Hz.

 

Podsumowanie

Po lekturze naszego poradnika powinniście już wiedzieć, jaki głośnik samochodowy wybrać. Po zakupie odpowiedniego sprzętu pamiętaj jednak, by zamontować to w taki sposób, by efekt dźwiękowy był jak najlepszy. Generalna zasada jest taka, by głośniki przeznaczone do odtwarzania niskich tonów umieszczać w niższych partiach auta, a do wysokich w wyższych. Warto też najpierw zainstalować sprzęt odtwarzający niskie dźwięki, po czym przetestować, gdzie najlepiej będzie umieścić głośniki wysokotonowe.

Urządzenia niskotonowe najczęściej montowane są w dolnej części drzwi, pod siedzeniem lub w bagażniku. Natomiast głośniki odtwarzające wysokie tony najczęściej spotkamy w pobliżu bocznych lusterek, czy na desce rozdzielczej. Pamiętajmy tylko, by nie instalować żadnego z głośników zbyt blisko własnych uszu i uszu Twoich pasażerów.

 

 

Jak podłączyć głośniki do samochodu?

 

Słuchanie muzyki podczas jazdy samochodem nie jest możliwe, jeśli w aucie nie ma głośników. Choć w większości pojazdów znajdziemy fabrycznie zamontowany system nagłośnienia, wielu kierowców narzeka, że nie zapewnia on dobrej jakości dźwięków. Jeżeli kupiłeś głośniki, ale masz problem z ich montażem, nasze wskazówki na pewno Ci pomogą.

Od czego zacząć wymianę fabrycznie zamontowanych głośników?

Standardowo systemy nagłaśniające w autach rozmieszczone są w drzwiach – zarówno z przodu, jak i z tyłu. Przed wymianą na model o lepszych parametrach musimy dowiedzieć się, w jaki sposób należy zdemontować tapicerkę. W kilkunastoletnich samochodach na drzwiach można zauważyć połączenia śrubowe, niekiedy ukryte za specjalnymi zaślepkami. Musimy więc wykręcić wszystkie śruby, uważając jednocześnie, aby żadnej z nich nie zgubić i nie uszkodzić. W nowszych autach zdejmowanie tapicerki jest mniej kłopotliwe, ponieważ do jej mocowania wykorzystuje się jedynie zaczepy otwierane bez użycia narzędzi. Odsłonięte głośniki musimy wykręcić, a następnie wyjąć wtyczkę wraz z całym okablowaniem.

 

Montaż zwrotnicy

Kiedy udało nam się zdemontować stare głośniki, czeka nas instalacja zwrotnicy, czyli zestawu filtrów odpowiadającego za podział sygnału na węższe pasma (w celu umożliwienia dotarcia do wszystkich części systemu nagłaśniającego). Jak to zrobić? Najlepszym wyjściem jest wywiercenie otworów w poszyciu drzwi – w ten sposób z łatwością przykręcimy zwrotnicę. Fabryczne połączenia głośników zazwyczaj mają dwie końcówki. Należy je odciąć, usunąć niewielki fragment izolacji i przykręcić kable, pamiętając o polaryzacji. Aby mieć pewność, że przewody nie odłączą się przypadkowo (co zdarza się głównie w przypadku woofera), można je przylutować. Niekiedy okazuje się, że wymiana głośników wymaga zastosowania dystansów – elementów ułatwiających idealne dopasowanie do drzwi. Produkty te znajdziemy w większości sklepów z częściami samochodowymi, a ich cena często wynosi mniej niż 100 zł.

 

Podłączenie głośnika wysokotonowego

Do podkreślenia wysokich dźwięków potrzebny jest głośnik wysokotonowy. Jego montaż nie powinien nam sprawić zbyt wielu problemów, zwłaszcza jeśli auto ma przygotowane fabrycznie miejsce. Wbrew powszechnej opinii, posiadacze starszych samochodów nie muszą wywiercać dodatkowych otworów w kabinie, ponieważ mogą zamontować wysokotonowy sprzęt nagłaśniający na podszybiu w kabinie. W tym celu należy przeciągnąć kabel głośnika do drzwi tam, gdzie poprowadzone zostały wiązki elektryczne (konieczne jest więc zdjęcie tapicerki). Po upewnieniu się, że wszystko działa tak, jak powinno, a jakość dźwięku jest zadowalająca, możemy ponownie zamontować boczki na drzwiach.

Na co trzeba uważać, montując głośniki?

Z podłączeniem nowych głośników w aucie nie powinniśmy się spieszyć. Z tego względu najlepiej jest zrobić to w dzień wolny od pracy, gdy nigdzie nam się nie spieszy. Bardzo ważne jest, aby wszystkie śruby odkręcać dokładnie i powoli, z zaczepami także należy obchodzić się ostrożnie. Unikniemy w ten sposób uszkodzenia elementów mocujących boczki na drzwiach. Jeżeli konieczne jest wywiercenie otworów do montażu zwrotnicy, użyjmy w tym celu odpowiedniego sprzętu. Szczególną ostrożność powinny zachować właściciele aut z ręcznym mechanizmem odkręcania szyb, ponieważ podczas demontażu głośników może łatwo dojść do uszkodzenia haczyków trzymających korbkę.

Niewłaściwie zamontowane głośniki w aucie nie będą działać, dlatego dopilnujmy, czy wszystkie przewody zostały podłączone tak, jak powinny. Zgodnie z zasadą polaryzacji, plus na wyjściu radia musimy połączyć z plusem na systemie nagłośnienia, a minus z minusem. Mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy wszystkie wątpliwości, jakie głośniki samochodowe są polecane i jak należy je zainstalować w aucie.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 26.10.21

 

Subwoofery samochodowe – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Dobry subwoofer samochodowy według konsumentów powinien być wytrzymały, niezbyt duży, a także łatwy w montażu. Jednocześnie musi on zapewnić wysokiej jakości dźwięki, aby umilić wielogodzinne podróże autem. W naszym zestawieniu znalazły się wyłącznie urządzenia, które spełniają wszystkie wspomniane wymagania. Pod uwagę podczas wyboru braliśmy też opublikowane w Internecie opinie osób, które zdążyły już wypróbować zakupione przez siebie sprzęty. Pierwsze miejsce w rankingu zajął subwoofer Blaupunkt GTB 8200 A, który ma kompaktowe wymiary i zmieści się nawet w niewielkim bagażniku. Jego podstawowym atutem jest zastosowanie technologii bass-reflex, za sprawą której urządzenie doskonale podkreśla niskie tony. Drugie miejsce z kolei należy do produktu Alpine SBG-1244BP. To sprzęt o dużej mocy, który wyróżnia się przede wszystkim oryginalnym designem. Został on wyposażony w podświetlenie, które podnosi jego estetykę. Co więcej, wspomniany subwoofer jest wydajny i odporny na uszkodzenia. Osoby chcące zapoznać się z dokładnymi opisami pozostałych trzech modeli, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Głośnik wyróżnia się czystym i mocnym basem. Poza tym ma on dużą moc wyjściową (200 W), co gwarantuje wydajną pracę. Model ma obudowę typu bass-reflex, która ma wbudowany wzmacniacz. Dlatego niskie tony są lepiej słyszalne, a emitowane dźwięki wyraźne. Nie musisz się też martwić o szumy i zniekształcenia.

Wady

Urządzenie najlepiej sprawdzi się w samochodach z pojemnym bagażnikiem, ponieważ zabiera stosunkowo dużo miejsca. Niestety, umieszczenie głośnika w małym pojeździe może okazać się skomplikowane.

Podsumowanie

Prezentowany sprzęt ma pasmo przenoszenie mieszczące się w przedziale 35 Hz do 500 Hz. Atutem głośnika jest bardzo prosty montaż w samochodzie. Skuteczność dźwięku to 93 dB. Urządzenie polecane jest w samochodach, których radia nie mają wzmacniacza.

Drugi wybór

Zalety

Subwoofer ma bardzo dużą moc wyjściową (800 W), dlatego może on pracować przez długi czas. Emitowane dźwięki są czyste i pozbawione zniekształceń. Budowa Band Pass zapewnia dobrą jakość niskich dźwięków. Sprzęt wyróżnia się również nowoczesnym designem. Cała obudowa jest podświetlana, przez co głośnik ciekawie się prezentuje.

Wady

Niektórym kupującym trudność sprawił montaż modelu. Niestety, instrukcja obsługi nie jest zbyt czytelna, co bardzo wydłuża proces instalacji subwoofera w samochodzie. Warto zlecić tę czynność profesjonaliście.

Podsumowanie

Urządzenie ma średnicę 12 cali, a jego wymiary to: długość – 47,3 cm, wysokość – 38 cm i głębokość – 31,4 cm. Obudowa ma czarny kolor, co ciekawie łączy się z akrylowym okienkiem. Całość podświetlona jest na niebiesko. Jest to sprzęt pasywny.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie ma nowoczesną obudowę bass-reflex, która wzmacnia siłę basów. Dzięki temu możesz cieszyć się najwyższej jakości dźwiękiem. Sprzęt bardzo dobrze oddaje wszystkie rodzaje dźwięków, zarówno wysokie, jak i niskie tony. Obudowa została wykonana z wytrzymałych materiałów, więc wewnętrzny mechanizm jest dobrze chroniony.

Wady

Model ma dość duże wymiary, a do tego jest ciężki. Dlatego samodzielne zainstalowanie go w samochodzie wymaga pomocy profesjonalisty.

Podsumowanie

Jest to wzmacniacz tranzytowy bipolarny, więc cechuje się on dużą mocą (500 W). Zakres pasma przenoszenia waha się między 20 Hz a 200 Hz. Zapewnia to dobrą słyszalność wysokich tonów. Model wyróżnia się ciekawym, nowoczesnym designem. Subwoofer można podłączyć do radia samochodowego przez wejście RAC.

 

 

5 najlepszych subwooferów samochodowych. Opinie w 2021 roku

 

Stworzony przez nas ranking subwooferów samochodowych z pewnością uzupełni Twoją wiedzę na temat takich sprzętów. Mamy nadzieję, że znajdziesz tu urządzenie, które spełni wszystkie Twoje wymagania.

 

1. Subwoofer samochodowy Blaupunkt GTb8200A

 

Blaupunkt GTB 8200 A to subwoofer aktywny, którego maksymalna moc wyjściowa wynosi 200 W. To doskonały produkt dla aut z małym bagażnikiem. Jego wymiary to: długość – 250 mm, wysokość – 260 mm oraz głębokość – od 202 mm do 270 mm. Nie zajmie on więc zbyt dużo miejsca. Poza tym urządzenie można zamontować również w samochodzie, którego radio nie zostało wyposażone w wyjście na wzmacniacz.

Pasmo przenoszenia sprzętu mieści się w zakresie od 35 Hz do 500 Hz. Obudowa typu bass-reflex z wbudowanym wzmacniaczem klasy D sprawia, że niskie tony są doskonale podkreślone. Dlatego też subwoofer w szczególności spodoba się osobom lubiącym mocniejsze brzmienie.

Na podstawie opinii publikowanych w Internecie można stwierdzić, że model Blaupunkt GTB 8200 A cieszy się dużym zaufaniem konsumentów. Docenili go oni głównie za idealne dopasowanie do każdego samochodu. Za atut można uznać również niezwykle prosty montaż, który sprawia, że z zainstalowaniem urządzenia można poradzić sobie samodzielnie.

Subwoofer do auta Blaupunkt GTB 8200 A ma moc maksymalną 200 W. Pasmo przenoszenia modelu mieści się w zakresie od 30 Hz do 200 Hz. Sprzęt ma wymiary: wysokość – 27,2 cm, szerokość – 26 cm oraz głębokość – 25 cm.

 

Zalety

Łatwy montaż: Subwoofer jest łatwy w montażu. Ponieważ urządzenie wyposażono w adapter HI-INPUT możemy je zainstalować także w przypadku, gdy nasze radio samochodowe nie ma wyjść RCA.

Aktywna skrzynia basowa: Sprzęt ma obudowę typu bass-reflex i wbudowany wzmacniacz. To gwarantuje czysty i świetnie podkreślony bas, a tym samym uprzyjemnia słuchanie muzyki.

Kompaktowe wymiary: Produkt ma kompaktowe wymiary, można go zamontować nawet w bardzo małym bagażniku.

Wytrzymałość: To solidny subwoofer, który ma metalowe ochraniacze głośników. Zapobiega to przypadkowemu uszkodzeniu urządzenia.

Centralnie umieszczony głośnik: Głośnik został zainstalowany w centralnym miejscu obudowy, co zapewnia równomierne rozchodzenie się dźwięku w kabinie samochodu.

 

Wady

Słaba jakość wysokich dźwięków: Choć niskie tony są dobrze podkreślone, wysokie dźwięki według części konsumentów są lekko zniekształcone.

 

 

 

 

2. Subwoofer w obudowie Band Alpine SBG-1244BP

 

Przedstawiamy subwoofer Alpine SBG-1244BP o średnicy 12 cali. Jego maksymalna moc wyjściowa wynosi 800 W. To niezwykle wydajny sprzęt, który przeznaczony jest do montażu w bagażniku samochodu. Zastosowana w tym przypadku konstrukcja budowy to Band Pass. Takie rozwiązanie pozwala wydobyć silniejszy i niższy dźwięk.

Cechą wyróżniającą prezentowany model jest design. Obudowa w czarnym kolorze idealnie komponuje się z akrylowym okienkiem i niebieskim podświetleniem. Wszystko to sprawia, że subwoofer jest niezwykle elegancki i nowoczesny. Jego wymiary to: długość – 473 mm, wysokość – 380 mm i głębokość od 314 mm do 414 mm. Urządzenie należy do grupy produktów pasywnych.

Konsumenci twierdzą, iż jedną z najważniejszych zalet opisanego wyżej sprzętu jest oryginalny wygląd. Subwoofer świetnie prezentuje się w samochodzie. Poza tym zapewnia on wysokiej jakości dźwięk z wyraźnie podkreślonym basem. Przez to słuchanie muzyki podczas podróży autem jest przyjemniejsze.

Model Alpine SBG-1244BP ma moc znamionową 250 W. Wymiary produktu to: 47,3 cm x 38 cm x 31,4 cm. Pasmo przenoszenia sprzętu mieści się w zakresie od 28 Hz do 200 Hz.

 

Zalety

Efektowny design: Subwoofer wyróżnia się przede wszystkim oryginalnie wyglądającą obudową z akrylowymi okienkami i niebieskim podświetleniem.

Odporność na uszkodzenia: Urządzenie ma pasmowo-przepustową konstrukcję, dlatego nie należy się obawiać, że przesuwające się w bagażniku przedmioty uderzą o obudowę i doprowadzą do uszkodzenia sprzętu.

Wyrazisty bas: Produkt doskonale podkreśla niskie tony, a jest to możliwe za sprawą specjalnej obudowy typu band bass.

Pasuje do wszystkich aut: Subwoofer nie jest zbyt duży, dlatego można go zamontować zarówno w samochodzie z dużym bagażnikiem, jak i miejskim, kompaktowym aucie typu hatchback.

 

Wady

Zbyt głośna muzyka: Niektórzy konsumenci uważają, że odtwarzana w samochodzie muzyka jest zbyt głośna i przeszkadza w skupieniu się na prowadzeniu pojazdu (nawet, jeśli ją ściszymy).

 

 

 

 

3. Subwoofer aktywny Peiying PY-BB300X

 

Subwoofer Peiying PY-BB300X wyposażono we wzmacniacz na tranzystorach bipolarnych, w efekcie czego ma on stosunkowo dużą moc (500 W). Z tego względu nie mogliśmy go pominąć w naszym rankingu. Ponieważ urządzenie ma obudowę bass-reflex, doskonale podkreśla ono niskie tony. Jego pasmo przenoszenia mieści się w zakresie od 20 Hz do 200 Hz, dlatego dobrze słyszalne są również tony wysokie.

Sprzęt prezentuje się niezwykle nowocześnie i oryginalne. Wszystko ze względu na połączenie czarnej obudowy z membraną w jaskrawym, pomarańczowym kolorze. Wymiary powyższego modelu wynoszą: 35 mm x 52 mm x 35 mm. Bez problemów zmieści się on w każdym aucie. Co więcej, subwoofer można podłączyć bezpośrednio do radia wyposażonego w wyjście RCA. W ten sposób stworzymy kompletną konstrukcję audio, pozwalającą cieszyć się swoją ulubioną muzyką podczas jazdy.

Wielu konsumentów chwali produkt marki Peiying za ciekawy design, a także dobrą jakość dźwięku. Atutami wspomnianego urządzenia są także: prosty i mało kłopotliwy montaż, wytrzymałość oraz kompaktowy rozmiar.

Urządzenie Peiying PY-BB300X ma wymiary: 36 cm x 52 cm x 35 cm. Moc maksymalna subwoofera to 500 W. To model, którego pasmo przenoszenia mieści się w zakresie od 20 Hz do 200 Hz.

 

Zalety

Ciekawy wygląd: Sprzęt ma czarno-pomarańczową obudowę, która oryginalnie się prezentuje. Produkt wygląda nowocześnie i możemy go dopasować do wnętrza bagażnika. Wszystkie detale zostały starannie dopracowane.

Duża moc: To doskonała propozycja dla osób, którym zależy na wysokiej jakości dźwiękach. Produkt ma wbudowany wzmacniacz na tranzystorach bipolarnych, a to gwarantuje bardzo dużą moc. Słuchanie muzyki podczas jazdy samochodem będzie wyjątkowo przyjemne.

Wygodne sterowanie: Subwooferem możemy sterować zdalnie. Wystarczy w tym celu połączyć sprzęt z radiem samochodowym przy pomocy kabla pasującego do wyjścia REM.

 

Wady

Za cichy bas: Użytkownicy uważają, że bas nie jest podkreślony tak, jak powinien, w efekcie czego niskie tony czasami nie są zbyt dobrze słyszalne.

 

 

 

 

4. Subwoofer Aktywny JBL CS 1204B

 

Chcielibyśmy zaprezentować model JBL CS 1204B, którego moc szczytowa wynosi 1000 W. Przez to sprzęt jest niezwykle mocny i gwarantuje wysokiej jakości dźwięk. Subwoofer ma zamkniętą obudowę, co pozwala uwydatnić bas. Ze względu na niewielkie wymiary (380 mm x 410 mm x 370 mm), produkt można bez obaw zamontować nawet w samochodzie z małym bagażnikiem. Z pewnością nie zabierze on zbyt dużo wolnej przestrzeni.

Urządzenie zostało wyposażone w aluminiową maskownicę, która świetnie chroni membranę basowego głośnika. W opisywanym modelu zastosowano specjalną cewkę oddającą ciepło w bardziej efektywny sposób. Przez to sprzęt może grać znacznie głośniej, a jednocześnie dłużej, bez ryzyka przegrzania i pojawienia się awarii.

Wydawane przez konsumentów opinie o subwooferach samochodowych marki JBL najczęściej zawierają wiele pochlebnych słów. Również produkt CS 1204B cieszy się dużym zainteresowaniem. Wpływ na to ma zarówno prosty i elegancki design, jak też bardzo dobra jakość wykonania. Chociaż urządzenie jest niewielkie, to zapewnia ono czyste i mocne dźwięki.

Urządzenie JBL CS 1204B ma moc ciągłą wynoszącą 250 W (moc szczytowa to 1000 W). Pasmo przenoszenia modelu mieści się w zakresie od 40 Hz do 300 Hz. Sprzęt ma wymiary: 41 cm x 38 cm x 37 cm.

 

Zalety

Niewielka obudowa: Biorąc pod uwagę całkowite wymiary obudowy z pewnością uda nam się zamontować subwoofer nawet w aucie z niewielkim bagażnikiem (bez obaw o ograniczenie wolnej przestrzeni).

Progresywny resor dolny: Produkt został wyposażony w progresywny resor dolny. Takie rozwiązanie gwarantuje lepszą kontrolę membrany przy ekstremalnych wychyleniach (w porównaniu do resora linearnego). Zapobiega to powstawaniu zniekształceń przy ustawieniu wysokiego poziomu głośności.

Maskownica z aluminium: Aluminiowa maskownica nie tylko świetnie wygląda, ale też dobrze chroni membranę basowego głośnika przed uszkodzeniami mechanicznymi.

 

Wady

Brak wzmacniacza: To subwoofer pasywny, a więc nie wyposażono go we wzmacniacz. Przez to musimy sami skompletować sprzęt nagłaśniający.

Złej jakość brzmienie: Pojawiają się opinie, że urządzenie nie zapewnia bardzo dobrej jakości brzmienia (choć dużo może zależeć od naszych preferencji).

 

 

 

 

5. Subwoofer Blaupunkt GTT 1200 DE

 

Osoby planujące znaleźć dobry i tani subwoofer samochodowy, powinny zapoznać się z modelem Blaupunkt GTT 1200 DE. Jego maksymalna moc to 600 W, a pasmo przenoszenia mieści się w zakresie od 35 Hz do 500 Hz. Obudowa w kształcie tuby sprawia, że sprzęt można łatwo dopasować do kształtu bagażnika, a jednocześnie zyskać nieco wolnej przestrzeni.

Wymiary urządzenia to: wysokość – 484 mm, szerokość – 328 mm oraz średnica – 300 mm. Ponieważ jest to model pasywny, nie został on wyposażony we wzmacniacz. Mimo to subwoofer gwarantuje dobrej jakości dźwięk z wyraźnie podkreślonym basem. Może on więc umilić każdą podróż autem.

Konsumenci, którzy zamontowali w swoim samochodach prezentowany model zapewniają, że sprawdza się on doskonale. Nie tylko nie zajmuje on dużo miejsca, ale też jest wyjątkowo solidny i odporny na uszkodzenia. Co więcej, subwoofer jest prosty w montażu, gdyż w zestawie znajdują się wszystkie niezbędne do zainstalowania go elementy.

Blaupunkt GTT 1200 DE to dobry subwoofer samochodowy do 250 zł, którego pasmo przenoszenia obejmuje zakres od 35 Hz do 500 Hz. Wymiary modelu to: wysokość – 48,4 cm, szerokość – 32,8 cm oraz średnica głośnika – 30 cm. To sprzęt o maksymalnej mocy 850 W.

 

Zalety

Wytrzymała obudowa: Obudowa urządzenia została wykonana z czarnej płyty wiórowej o grubości 1,3 cm, dlatego wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne. Przesuwające się w bagażniku przedmioty nie przyczynią się więc do powstania nieestetycznych zadrapań i przetarć.

Zapewnia czyste brzmienie: Po podłączeniu subwoofera do radia możemy cieszyć się czystym brzmieniem bez zakłóceń. To model z obudową typu bass-reflex, dlatego doskonale podkreślone są zwłaszcza najniższe tony.

 

Wady

Nieodpowiedni kształt: Urządzenie ma kształt tuby, dlatego może pojawić się problem z dopasowaniem go do wnętrza bagażnika.

Wymaga doboru wzmacniacza: Subwoofer nie ma wzmacniacza, dlatego sami musimy go dobrać. Osoby, które do tej pory nie używały takich sprzętów w swoich autach, mogą mieć problem z zakupem odpowiedniego modelu.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki subwoofer samochodowy kupić?

 

Dla wielu osób jakość muzyki jest jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na komfort prowadzenia samochodu. Bardzo często zwykłe radia i głośniki montowane w autach nie są w stanie wydobyć oczekiwanych, głębokich dźwięków. Z tego powodu kierowcy ulepszają sprzęt grający tak, aby był w stanie odtworzyć tony nawet o bardzo niskiej częstotliwości. Z takim zadaniem świetnie radzą sobie subwoofery. Zakup idealnego urządzenia nie jest jednak łatwą decyzją. Obecnie w sklepach znajdziemy szereg sprzętów, które różnią się od siebie pod wieloma względami. Z tego powodu konsumenci często zastanawiają się, jaki subwoofer samochodowy wybrać, aby okazał się idealnym urządzeniem do ich auta. W niniejszym artykule skupimy się na najważniejszych właściwościach, które wpływają na efektywność pracy sprzętu nagłaśniającego.

Wielkość – jaki subwoofer jest najlepszy?

Zanim zaczniesz zastanawiać się nad parametrami urządzenia, warto w pierwszej kolejności skupić się na jego cechach zewnętrznych. Nawet najlepszy subwoofer samochodowy może okazać się bezużyteczny, jeśli np. nie będziesz w stanie zmieścić go do auta. Z tego względu przed zakupem zastanów się, gdzie chciałbyś umieścić sprzęt. Najczęściej użytkownicy montują urządzenia w bagażniku. Po pierwsze, dźwięki wydawane przez głośnik są bardzo mocne, dlatego też subwoofer ustawiony tuż przy kierowcy mogły stwarzać zagrożenie np. zagłuszenia, a po drugie, zajęcie miejsca w tylnej części auta nie ogranicza możliwości przewozu określonej ilości osób w samochodzie.

Następnym krokiem jest dokładne zmierzenie danej powierzchni. Sprawdź szerokość np. bagażnika oraz jego wysokość i głębokość. Określ również, czy planujesz kupić urządzenie o maksymalnych możliwych wymiarach, czy jednak zależy Ci na wolnej przestrzeni w aucie. Jeśli jesteś zwolennikiem mocnego brzmienia, jednak dysponujesz niewielkim samochodem, zawsze możesz zastanowić się nad usunięciem tylnego siedzenia. Oczywiście, taki sposób pozbawi Cię możliwości przewozu 2 lub 3 osób, jednak jeśli rzadko zdarza Ci się podwozić większą liczbę ludzi, warto rozważyć tę możliwość.

 

Aktywny i pasywny

Obecnie w sklepach znajdziemy subwoofery w 2 typach: aktywny i pasywny. Pierwszy z nich to urządzenie przeznaczone dla amatorów dobrej jakości muzyki, którzy nie mają czasu i możliwości, aby skupiać się na przyłączaniu kilku elementów nagłośnienia. Wybierając sprzęt aktywny, kupujemy subwoofer, wzmacniacz i wszystkie potrzebne podzespoły zamknięte w jednym urządzeniu. Takim sposobem unikniemy problemu łączenia poszczególnych kabli i dobierania każdego elementu osobno. Oczywiście, dźwięk emitowany przez tego typu sprzęt nie będzie najwyższej jakości, jednak z pewnością okaże się znacznie lepszy niż ten, generowany przez zwykłe samochodowe głośniki.

Jeśli zależy Ci na perfekcyjnych brzmieniach, powinieneś rozważyć opcję zakupu subwoofera pasywnego. Jest to znacznie droższe rozwiązanie, jednak mimo wszystko o wiele bardziej profesjonalne. W przypadku tego urządzenia musisz odpowiednio dopasować głośnik do wzmacniacza i połączyć je szeregiem kabli. Zadanie jest jak najbardziej możliwe do wykonania. Wystarczy dobrze przeczytać instrukcję obsługi i krok po kroku wypełniać konkretne polecenia. W przypadku, gdy pomimo starań subwoofer ciągle nie działa, warto zaczerpnąć rady fachowca np. w salonie samochodowym. Być może problemem nie jest złe podłączenie, a parametry podzespołów, które nie są np. kompatybilne z danym typem złaczy.

 

Konstrukcja

Subwoofery dzielimy również pod względem konstrukcji. To od niej zależy, czy wybrany przez nas model będzie emitował oczekiwany dźwięk. Do najbardziej popularnych urządzeń zaliczamy sprzęty typu: closed, vented, radpass, compact-sub i bandpass.

Pierwszy produkt – closed, jak sama nazwa wskazuje jest subwooferem zamkniętym, co oznacza, że korpus nie posiada żadnych otworów. Jest to najbardziej popularne urządzenie, charakteryzujące się dobrej jakości dźwiękiem za stosunkowo niską cenę.

Kolejny typ – vented przypomina wyglądem podłużną tubę z otworem. Ten rodzaj sprzętu jest znacznie droższy niż closed, jednak biorąc pod uwagę jakość dźwięku, vented wykazuje o wiele większą efektywność pracy. Jedynym minusem jest spory korpus, który dość trudno jest zmieścić do niewielkiego bagażnika.

Dla amatorów muzyki, którzy poszukują budżetowego rozwiązania do swojego auta, konsumenci proponują zakup subwoofera compact – sub. Jest to niedrogi sprzęt o niewielkich wymiarach, który dość łatwo zamontujemy nawet na tylnym siedzeniu. Dość ważną właściwością urządzenia jest to, że nie wzmacnia ono muzyki tak bardzo, aby ogłuszyć kierowcę, a jedynie podkreśla niskie basy, dzięki czemu utwory brzmią znacznie lepiej.

Produktem z wyższej półki jest subwoofer redpass. Wewnątrz urządzenia znajdują się dwa głośniki działające na bardzo niskich częstotliwościach. Pierwszy z nich emituje głębokie tony, które następnie przetwarzane są przez drugi odbiornik, potęgując siłę i drgania poszczególnych dźwięków. Ten rodzaj subwoofera jest jednym z najdroższych urządzeń, dlatego też rzadko spotyka się go w zwykłych samochodach. Najczęściej nabywany jest przez osoby, które np. startują w konkursach na najlepsze nagłośnienie samochodowe.

Ostatnim typem subwoofera jest bandpass. Jego praca opiera się na przenoszeniu przez tunel rezonansowy niskich tonów z membrany głośników. Takie rozwiązanie pozwala na niemal całkowite zniwelowanie wszelkich zniekształceń liniowych, dzięki czemu generowane dźwięki są bardzo czyste i głębokie. Jest to dość drogi sprzęt z bardzo wysokiej półki jakościowej.

Moc

Bardzo istotnym parametrem subwoofera jest jego moc. Niestety niektórzy producenci nieznanych marek dość często oszukują swoich klientów oferując im urządzenia o dużej sile, które w rzeczywistości okazują się słabe i nieefektywne. Dlatego też, podczas zakupów postaraj się bacznie przyjrzeć danemu modelowi i ocenić, czy zapisane w instrukcji właściwości odpowiadają temu, jak wygląda sprzęt. Jeśli więc sprzedawca oferuje Ci subwoofer o mocy 500 W, jednak jego obudowa jest dość mała i lekka, możesz być niemal pewien, że parametry nie są zgodne z możliwościami danego produktu.

Konsumenci zalecają, aby wybór mocy oprzeć głównie na swoich potrzebach. Jeśli zakup subwoofera związany jest z Twoimi preferencjami dotyczącymi muzyki, warto skupić się na sprzętach o mocy od 150 W do 250 W. Takie parametry z pewnością spełnią Twoje oczekiwania bez konieczności wydawania dużej sumy pieniędzy na zbyt mocny sprzęt. Jeśli jednak poszukujesz urządzenia, z którym będziesz jeździł na różnego rodzaju konkursy, powinieneś zdecydować się na produkt o znacznie większych możliwościach. Do wyboru masz subwoofery, których moc sięga nawet 1000 W. Pamiętaj jednak, aby pełną efektywność głośników prezentować jedynie w ściśle określonych warunkach. Jazda z włączoną do granic możliwości muzyką może być bardzo niebezpieczna i przeszkadzać nie tylko Tobie, ale również innym uczestnikom ruchu.

 

Subwoofery samochodowe w dobrych cenach

W zależności od możliwości urządzenia, subwoofery możemy kupić w różnych cenach. Proste modele do codziennej jazdy są znacznie tańsze, niż urządzenia konkursowe. Z tego powodu dobrze przemyśl swoje potrzeby i zdecyduj, jaki sprzęt będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Najtańszy subwoofer o dosyć dobrej jakości kosztuje ok. 200 zł, natomiast cena nieco lepszych i mocniejszych modeli sięga nawet 500 zł. Jest to spora rozbieżność, dlatego konsumenci radzą, aby decyzji nie podejmować pochopnie.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 26.10.21

 

Subwoofery samochodowe pod siedzenie – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Najlepszym subwooferem samochodowym pod siedzenie okazał się Pioneer TS-WX130EA. Zdobył on najwięcej dobrych recenzji od użytkowników, więc postanowiliśmy umieścić go na pierwszym miejscu naszego zestawienia. Sprzęt ma dobre parametry, dlatego zapewnia dźwięk na wysokim poziomie. Niezależnie od tego, jakiej muzyki słuchamy, nie mamy problemów z zakłóceniami np. nieprzyjemnymi szumami. Dodatkowo subwoofer jest łatwy w instalacji, ma on złącze głośnikowe i RCA. Na uwagę zasługuje również to, że sprzęt zajmuje mało miejsca, więc nie ma problemu z tym, aby umieścić go w samochodzie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że niektóre osoby mogą szukać czegoś innego i nie być zainteresowane zakupem tego urządzenia. Z tego też powodu przygotowaliśmy inne propozycje. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się subwoofer samochodowy pod siedzenie Focal BUS l 20. Ma on kabel ISO, więc możliwe jest jego bezpośrednie podłączenie do radioodtwarzacza. Sprzęt jest solidnie wykonany i ładnie się prezentuje.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie zostało wyposażone zarówno w wejście głośnikowe, jak i wejście RCA. To oznacza, że można je bez trudu podłączyć nie tylko do fabrycznego, ale również do zamiennego zestawu stereo. Subwoofer ma kompaktowe wymiary i na pewno zmieści się pod siedzeniem.

Wady

Co prawda sprzęt bardzo dobrze podkreśla niskie tony, ale większość kupujących przyznaje, że te wysokie nie zawsze są wyraźnie słyszalne.

Podsumowanie

To subwoofer aktywny, którego maksymalna moc jest równa 160 W. Waży on nieco ponad 3 kg. Pasmo przenoszenia modelu obejmuje zakres od 40 do 200 Hz, a jego czułość wynosi 98 dB. Urządzenie można umieścić pod siedzeniem lub w bagażniku, jeśli pojawi się taka konieczność.

Drugi wybór

Zalety

Model jest wyposażony w kabel ISO, który w łatwy sposób można połączyć z radiem. Produkt jest wykonany z mocnego aluminium. Do zestawu dołączono okablowanie, dlatego do instalacji nie trzeba niczego dokupować. Co ważne, akcesorium generuje wyraźne dźwięki.

Wady

Część konsumentów uważa, że do sprzętu powinien być dołączony również pilot. Wówczas obsługa byłaby bardziej komfortowa.

Podsumowanie

Jest to produkt, którego instalacja nie jest skomplikowana. Jest on przeznaczony do montażu pod siedzeniem, więc nie zabierze dużo miejsca. Moc sprzętu wynosi 150 W. Obudowa modelu jest bardzo solidnie wykonana.

Rozważ też

Zalety

Niektóre elementy urządzenia wykonano z kauczuku, w związku z tym wibracje podczas jazdy są tłumione. Akcesorium sterujemy przy pomocy pilota, na którym każdy przycisk jest opisany, więc nie ma problemu z obsługą. W zestawie razem z subwooferem znajdziemy też 4 metrowy przedłużacz.

Wady

Podłączenie urządzenia jest dość skomplikowane. Osobom, które nie mają doświadczenia może zająć ta czynność nieco więcej czasu.

Podsumowanie

Montaż produktu zajmuje jedynie kilka minut, a wszystkie potrzebne części znajdują się w zestawie. Maksymalna moc sprzętu wynosi 150 W. Ten subwoofer samochodowy waży 2,5 kg i jest wykonany z materiałów w kolorze srebrnym.

 

 

3 najlepszych subwooferów samochodowych pod siedzenie. Opinie w 2021 roku

 

1. Pioneer subwoofer TS-WX130EA

 

Zachęcamy do zapoznania się z dokładnym opisem subwoofera samochodowego pod siedzenie Pioneer TS-WX130EA. To sprzęt za który nie zapłacimy tak dużo, jak za inne dostępne w sklepach modele. Ma on kompaktową konstrukcję, jego dokładne wymiary to: 28 cm x 20 cm x 7 cm. Urządzenie ma prostokątny kształt, ciemną obudowę i prosty design pasujący do każdego samochodu.

Maksymalna moc wyjściowa jest równa 160 W, a moc znamionowa to 50 W. Pasmo przenoszenie wynosi od 40 Hz do 200 Hz. Urządzenie wykorzystuje wzmacniacz klasy D, dzięki któremu jego montaż jest prostszy. Rekomendowany przez nas sprzęt obsługuje wysoki i niski sygnał wejściowy (głośnik i RCA). Wynika z tego, że kupujący nie będzie miał problemów z rozbudową systemu audio.

Opinie, jakie można przeczytać na temat Pioneer TS-WX130EA, są pozytywne, co potwierdza, że konsumenci są zadowoleni z zakupu tego sprzętu. Ich zdaniem ma on intuicyjny system obsługi, więc użytkowanie subwoofera jest komfortowe.

Pioneer TS-WX130EA to bardzo dobry subwoofer samochodowy pod siedzenie do 500 zł. Dokładne wymiary sprzętu to: 28 cm x 20 cm x 7 cm. Jego moc wyjściowa wynosi 160 W.

 

Zalety

Prosta instalacja: Jak wynika z opinii użytkowników, instalacja subwoofera nie jest trudna. Model jest wyposażony we wzmacniacz klasy D, który obsługuje wysoki i niski sygnał wejściowy (wejście głośnikowe i RCA). W efekcie nie ma żadnych problemów z rozbudową systemu audio.

Wysokiej jakości dźwięk: Urządzenie zapewnia wysokiej jakości dźwięk. Basy są dobrze słyszalne, a dodatkowo nie tracą przestrzennego charakteru. Niezależnie jakiej muzyki słuchamy, ten sprzęt dobrze się sprawdza.

Kompaktowe wymiary: Subwoofer ma kompaktowe wymiary, dlatego można łatwo znaleźć miejsce do jego umieszczenia. Urządzenie bez trudu zmieści się pod przednim fotelem.

Łatwa obsługa: Korzystanie ze sprzętu nie jest trudne. Jego obsługa odbywa się za pomocą przełączników, które są umieszczone w widocznym miejscu na urządzeniu.

Prosty design: Do zakupu tego subwoofera zachęca także fakt, że ma on prosty design i dlatego pasuje do każdego samochodu.

 

Wady

Podatna na zarysowania obudowa: Niektórzy użytkownicy zauważyli, że stosunkowo szybko na powierzchni modelu pojawiają się zarysowania.

 

 

 

 

2. Focal BUS l 20 subwoofer

 

Focal BUS l 20 to urządzenie, którego instalacja nie sprawia większego problemu. Jest on wyposażony w specjalny kabel ISO, który łatwo można połączyć z radiem. Sprzęt jest przeznaczony do zainstalowania pod siedzeniem, więc nie będzie zabierał zbyt dużo miejsca nawet w małym samochodzie.

Urządzenie jest wykonane z mocnego aluminium, które nie ulega zniszczeniu. Jeżeli chodzi o moc, to wynosi ona 150 W. Możemy być pewni, że wszystkie basy będą brzmiały wyraźnie, a subwoofer to idealny wzmacniacz dla zwykłego radio.

Moduł sterowania subwooferem nie jest skomplikowany i łatwo znajdziemy odpowiedni przycisk. W zestawie znajdziemy całe okablowanie, więc do instalacji nie musimy niczego dokupować. Użytkownikom najbardziej podoba się solidna obudowa produktu. Wspominają oni także o wyraźnym dźwięku, jaki generuje subwoofer.

Subwoofer samochodowy pod siedzenie Focal BUS l 20 ma moc równą 150 W. Pasmo przenoszenia wynosi od 45 Hz do 150 Hz.

 

Zalety

Prosta instalacja: Producent zwraca uwagę na to, że sprzęt jest wyposażony w specjalny kabel ISO, który pozwala na łatwe podłączenie subwoofera do radia samochodowego. Nie trzeba specjalnych umiejętności, aby to zrobić.

Kompaktowa konstrukcja: Kupujący doceniają kompaktową konstrukcję sprzętu. Bez problemu mieści się on pod siedzeniem nawet w małym samochodzie. W związku z tym w żaden sposób nie przeszkadza pasażerom.

Materiał wykonania: Do produkcji Focal BUS l 20 wykorzystano dobre gatunkowo aluminium, które nie jest podatne na zarysowania.

Okablowanie: W komplecie otrzymujemy niezbędne okablowanie, więc nie musimy tracić pieniędzy i czasu na zakup potrzebnych do instalacji akcesoriów.

 

Wady

Brak pilota: W zestawie nie ma zdalnego pilota, a część osób uważa, że to ułatwiłoby obsługę urządzenia.

 

 

 

 

3. Clarion SRV250 subwoofer

 

Chcielibyśmy zaprezentować jeden z najczęściej wybieranych subwooferów samochodowych – Clarion SRV250. Urządzenie jest znane z tego, że montaż nie zabiera więcej niż kilka minut, a wszystkie części znajdziemy w zestawie. Subwoofer idealnie mieści się pod siedzeniem każdego, nawet najmniejszego samochodu. Warto dodać, że rozbudowanie nagłośnienia nie jest skomplikowane.

Niektóre części subwoofera są wykonane z kauczuku. Dlatego podczas jazdy wibracje są tłumione, a my możemy cieszyć się bardzo wyraźnym dźwiękiem. Maksymalna moc sprzętu to 150 W. Subwooferem sterujemy z pomocą pilota. Każdy przycisk jest dobrze opisany, więc wybranie odpowiedniej opcji nie powinno być kłopotliwe.

Prezentowany subwoofer samochodowy pod siedzenie w dobrej cenie waży jedynie 2,5 kg. W zestawie znajdziemy również 4 metry przedłużacza, więc nie musimy się martwić, że nie starczy nam kabla. Urządzenie jest utrzymane w srebrnej kolorystyce. Subwoofer prezentuje się elegancko i można go zainstalować nawet w nowoczesnych typach samochodów. Estetyczny wygląd to właśnie cecha, którą chwali wielu kierowców. Uważają również, że urządzenie jest dobrze wykonane.

Clarion SRV250 to subwoofer samochodowy pod siedzenie, którego moc znamionowa wynosi 74 W, a moc maksymalna jest równa 150 W.

 

Zalety

Pilot przewodowy: Kupujący otrzymuje w zestawie pilot przewodowy, który pozwala na szybkie sterowanie sprzętem, a dokładniej parametrami takimi jak: wzmocnienie i częstotliwość graniczna filtru dolnoprzepustowego.

Wejścia: Model ma dwa wejścia, RCA i głośnikowe, więc nie powinno być żadnych problemów z jego podłączeniem. Potwierdzają to osoby wykonujące test subwooferów pod siedzenie tej marki.

Aluminiowa komora: Warto zwrócić uwagę na aluminiową, odlewaną pod ciśnieniem komorę. Dzięki niej możliwe jest dobre odwzorowanie basowych brzmień.

 

Wady

Skomplikowana instalacja: Część użytkowników ma problem z tym, aby dobrze podłączyć urządzenie. Ta czynność według nich zajmuje więcej czasu, niż powinna.

 

 

 

 

Jaki subwoofer samochodowy pod siedzenie wybrać?

 

Podczas jazdy wielu kierowców słucha muzyki. Dla niektórych nie jest ona jedynie elementem towarzyszącym, lecz ważnym czynnikiem, który poprawia komfort jazdy. Aby poprawić jakość odtwarzanej muzyki, wiele osób decyduje się na wybór specjalistycznego sprzętu. Abyśmy mogli wyraźnie słuchać ciężkich tonów powinniśmy zainwestować w dobry subwoofer. Chcesz wybrać ten najlepszy? Zastosuj się do wskazówek z naszego krótkiego poradnika.

Najlepszy subwoofer samochodowy pod siedzenie w 2021 roku nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Jeżeli sprzęt jest zbyt duży, to z pewnością nie zmieści się we wskazanym przez nas miejscu. Właśnie dlatego wybierz subwoofer, który swobodnie mieści się po siedzeniem każdego samochodu. Ważne jest również, aby można było swobodnie wyciągnąć sprzęt spod siedzenia.

Wiele osób powtarza, że najlepsze subwoofery samochodowe pod siedzenie mają dużą moc. Optymalny wynik to od 150 W do 250 W. Taka moc pozwala nam na wyraźne odsłuchiwanie bardzo wysokich oraz niskich tonów. Wszystko jednak zależy od naszych preferencji. Jeżeli oczekujesz od sprzętu dużej mocy, to najlepszym wyborem będzie subwoofer, który ma moc około 500 W.

Do wyboru mamy dwa rodzaje subwooferów: pasywny oraz aktywny. Pierwszy z nich musi być podłączony do wzmacniacza, co może zająć trochę czasu. Takie rozwiązanie gwarantuje jednak wysoką jakość odtwarzanej muzyki. Skomplikowane podłączenie sprzętu może jednak wymagać porady fachowca. Z kolei subwoofer aktywny to taki, którego wszystkie części są zamknięte w jednym urządzeniu. Jakość muzyki nie jest tak dobra, jak w przypadku pierwszego typu, lecz instalacja zajmuje nie więcej niż kilka minut.

Subwoofery różnią się również pod względem konstrukcji. Jednym z najpopularniejszych urządzeń jest subwoofer closed, który nie ma żadnych otworów i generuje bardzo dobrej jakości dźwięk. Typ compact-sub ma bardzo małe gabaryty, więc z pewnością zmieści się pod siedzeniem każdego samochodu. Z kolei subwoofer redpass ma dwa oddzielne głośniki. Emituje on wysokiej jakości dźwięki i dlatego jest wybierany przez osoby, którym zależy na tym parametrze. Subwoofer bandpass niweluje zniekształcenia liniowe poprzez przenoszenie niskich tonów.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 26.10.21

 

Radioodtwarzacze 2 din – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Po dogłębnej analizie oferty rynkowej, przejrzeniu kilkunastu stron i receznji, znaleźliśmy kilka ciekawych radioodtwarzaczy 2 din. Konsumenci, po wypróbowaniu każdego z nich, podzieli się swoimi recenzjami, na podstawie których wyłoniliśmy model Vordon HT-869BT, mający wiele atutów. Jednym z nich jest obecność stosunkowo dużego ekranu LCD. Należy wspomnieć, że rozdzielczość wyświetlacza jest dość wysoka, a do tego jest to ekran dotykowy, co umożliwia nam sterowanie dotykiem. Jeśli nie lubimy takich nowoczesnych rozwiązań, na pewno zainteresuje nas dołączony do zestawu pilot. Model Vordon HT-869BT charakteryzuje się wyraźnym dźwiękiem. Możemy więc cieszyć się nieprzerwaną żadnymi szumami muzyką oraz głosem osoby, z którą prowadzimy rozmowę telefoniczną. W zestawie znajdziemy również specjalny gadżet, który ułatwi nam manewry podczas jazdy samochodem. Na drugim miejscu konsumenci zgodnie umieścili Vordon Dignity HT-869V2. Jest to model, który ma wiele ciekawych funkcji. Jedną z nich jest MirrorLink, która ułatwia nam sterowanie produktem. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat tych i innych produktów, przejdź do kolejnej części naszego artykułu.

5 najlepszych radioodtwarzaczy 2 din. Opinie w 2021 roku

 

Poniżej znajduje się przygotowany przez nas ranking radioodtwarzaczy 2 din. Zapraszamy Cię do zapoznania się z pięcioma najlepszymi urządzeniami dostępnymi na rynku.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie to bez problemu odtwarza muzykę z karty pamięci oraz innego nośnika danych. Podczas rozmowy telefonicznej dźwięk jest bardzo wyraźny. Dobrze słyszymy rozmówcę i to samo tyczy się naszego głosu po drugiej stronie słuchawki.

Wady

Niektórzy użytkownicy twierdzą, że urządzenie to jest stosunkowo awaryjne. Wiele razy zdarzyło się, że radioodtwarzacz nagle przestał działać, wyłączył się lub się zaciął. Może być to uciążliwe.

Podsumowanie

Radioodtwarzacz posłuży nam jako sprzęt do odtwarzania muzyki, a także do rozmowy telefonicznej. Ma wejścia na kartę SD, pendrive i USB, więc możemy słuchać naszych ulubionych playlist.

Drugi wybór

Zalety

Jedną z najciekawszych funkcji jest MirrorLink, która pozwala nam na odzwierciedlenie ekranu naszego smartfona na ekranie radioodtwarzacza. Co więcej, sterowanie głośnością GPS i muzyki jest bardzo łatwe.

Wady

Konsumenci donoszą, że kamerka do cofania nie zawsze działa dobrze. Po uprzednim wyłączeniu i włączeniu silnika kamerka traci połączenie z radiem, co sprawia, że po ponownym uruchomieniu samochodu możemy mieć z nią problem.

Podsumowanie

Jest to jedyny sprzęt, który pozwala nam na jednoczesne sterowanie głośnością dźwięku w GPS oraz muzyki. Umożliwia nam to korzystanie z obu funkcji w tym samym czasie. Jedynym mankamentem może być awaryjna kamera cofania.

Rozważ też

Zalety

Możemy bardzo łatwo podłączyć nasz smartfon do prezentowanego radioodtwarzacza. Wystarczy, że zrobimy to za pomocą złącza USB. Oprócz tego urządzenie samoczynnie wyszukuje inny sprzęt z Bluetooth.

Wady

Pilot, który został dołączony do zestawu nie zawsze łączy się z radioodtwarzaczem. Czasem musimy poczekać dłuższą chwilę aż pilot zacznie odpowiadać. Może to być niekomfortowe.

Podsumowanie

Jest to radioodtwarzacz 2 din, który pozwala nam na wykonywanie połączeń telefonicznych. Model wyposażony jest w głośnik oraz w mikrofon. Lepiej jednak używać dotykowego ekranu niż pilota.

 

1. Vordon Radioodtwarzacz samochodowy HT-869BT

 

Jednym z najciekawszych radioodtwarzaczy 2 din jest Vordon HT-869BT. Urządzenie to ma ekran LCD, którego przekątna to aż 7 cali. Możemy, więc bez problemu widzieć wszystko, co się dzieje na ekranie. Umożliwia nam to również rozdzielczość, która wynosi 800 x 400 pikseli. Dodatkowo należy wspomnieć, że ekran jest dotykowy, ale jednocześnie możemy używać sprzętu z poziomu pilota zdalnego sterowania.

Dużą zaletą prezentowanego odtwarzacza jest łączność Bluetooth. Pozwala nam ona na prowadzenie rozmów bez konieczności trzymania urządzenia w rękach. Nie można tutaj zapomnieć o opcji wbudowanego w urządzeniu mikrofonu. Dźwięk wydobywający się ze sprzętu jest wyraźny. Odtwarzacz ten służy przede wszystkim do odtwarzania muzyki w różnych formatach. Potrafi on odczytywać pliki z kart pamięci, pamięci przenośnej, a także telefonów. Dodatkową funkcją tego modelu jest obecność kamery cofania. Nie można też zapomnieć, że sprzęt pomoże w bezpiecznym manewrowaniu samochodem przy jeździe do tyłu.

Użytkownicy szczególnie cenią Vordon HT-869BT za funkcjonalność oraz za płynne działanie. Bardzo pozytywnie oceniają również możliwość sterowania urządzeniem przy użyciu pilota.

Sprzęt Vordon HT-869BT ma 7-calowy wyświetlacz, którego rozdzielczość to 800 x 400 pikseli. Moc wyjściowa radioodtwarzacza to 4 x 45 W.

 

Zalety

Obsługuje najpopularniejsze formaty plików: Urządzenie obsługuje najbardziej popularne formaty plików, czyli: MP3, MP4, WMA, AVI oraz RMVB. Pozwala ono na słuchanie muzyki, jak również oglądanie filmów.

Łatwa obsługa: Obsługa radioodtwarzacza nie jest skomplikowana, na co wpływa przede wszystkim duży i czytelny, dotykowy wyświetlacz.

Wbudowany Bluetooth: Sprzęt ma wbudowany moduł Bluetooth, w efekcie czego możemy swobodnie prowadzić rozmowy telefoniczne podczas jazdy (bez potrzeby trzymania telefonu przy uchu).

Odtwarzanie muzyki z zewnętrznych nośników: W czasie prowadzenia auta możemy słuchać muzyki z zewnętrznych nośników danych, czyli pendrive’a lub karty microSD.

Możliwość podłączenia kamery cofania: Do radioodtwarzacza możemy podłączyć kamerę cofania. Włącza się ona automatycznie po wrzuceniu biegu wstecznego.

 

Wady

Zacina się: Jak zauważyli kierowcy, nie jest to bezawaryjne urządzenie. Czasami się zacina lub nagle wyłącza, co bywa nieco uciążliwe.

 

 

 

 

2. Radioodtwarzacz samochodowy Vordon Dignity HT-869V2

 

Na naszej liście postanowiliśmy umieścić radioodtwarzacz Vordon Dignity HT-869V2. Ma on kilka ciekawych funkcji, którym warto się bliżej przyjrzeć. Jedną z nich jest nawigacja MapFactor Navigator. W aplikacji tej znajdziemy mapy całej Europy, które ciągle się aktualizują. Kolejna kwestia to podświetlane klawisze oraz podświetlenie nocne, które umożliwia nam obsługę sprzętu w każdych warunkach.

Z pomocą prezentowanego radioodtwarzacza mamy możliwość słuchania muzyki prosto z karty pamięci. Ciekawą opcją jest to, że możemy sterować głośnością nawigacji, jak i muzyki. Możemy, więc słuchać radia i jednocześnie korzystać z nawigacji. Jedną z bardziej użytecznych funkcji urządzenia jest MirrorLink. Działa ona w taki sposób, że kopiuje ekran podłączonego do odtwarzacza smartfona.

Ekran sprzętu ma rozdzielczość 800 x 480 pikseli, a jego przekątna wynosi 7 cali, co zapewnia nam komfort podczas wybierania opcji pracy. Użytkownicy oceniają radioodtwarzacz Vordon Dignity HT-860V2, jako bardzo użyteczny i funkcjonalny sprzęt. Zazwyczaj są oni bardzo zadowoleni z jego działania oraz eleganckiej prezencji.

Radioodtwarzacz Vordon Dignity HT-869V2 ma moc wyjściową 4 x 45 W. Wyposażono go w 7-calowy ekran o rozdzielczości 800 x 400 pikseli.

 

Zalety

Pełni funkcję nawigacji: Sprzęt ma wbudowany moduł GPS, a w zestawie znajdziemy kartę z zainstalowaną nawigacją MapFactor Navigator. Nie musimy więc korzystać ze specjalnej aplikacji na smartfonie, aby szybko i bezpiecznie dojechać do celu.

Przydatne złącza: Radioodtwarzacz ma złącza, które mogą się przydać. Mowa tu m.in. o porcie USB dającym możliwość podłączenia pendrive’a, jak również o czytniku kart pamięci.

Funkcja MirrorLink: Przeprowadzony wśród konsumentów test radioodtwarzaczy 2 Din pokazał, że wielu osobom spodobała się funkcja MirrorLink. Dzięki niej na ekranie sprzętu widać pulpit smartfona.

Słuchanie muzyki i komunikatów nawigacji: Urządzenie pozwala na jednoczesne słuchanie muzyki oraz komunikatów nawigacji, co jest dużym udogodnieniem.

 

Wady

Awaryjna kamera cofania: Do radioodtwarzacza można podłączyć kamerę cofania, jednak często urządzenia tracą połączenie, co utrudnia bezpieczne zaparkowanie auta.

 

 

 

 

3. Radioodtwarzacz samochodowy Blow AVH-9880

 

Blow AVH-9880 to odtwarzacz, który z cała pewnością pozytywnie Cię zaskoczy. Wyposażony został w dotykowy ekran, który bardzo łatwo i szybko się obsługuje. Ułatwia nam to też fakt, że jest on kolorowy.

W urządzeniu znajdziemy port USB, więc możemy łatwo podłączyć nasz telefon. Umożliwia nam to słuchanie muzyki ze smartfonu oraz wykonywanie połączeń podczas jazdy samochodem. Radioodtwarzacz automatycznie wykrywa urządzenia z funkcją Bluetooth, wystarczy więc, że uaktywniamy łączność na naszym telefonie.

Sprzęt pozwala nam również na odtwarzanie muzyki z karty SD – nie musimy nosić ze sobą dodatkowych urządzeń, aby mieć możliwość posłuchania ulubionej muzyki.

Ten dobry i tani radioodtwarzacz 2 din potrafi odtwarzać formaty MP3, MP4 i MP5. Dodatkowo posiada on złącze AUX i w zestawie ma pilot zdalnego sterowania. Użytkownicy pozytywnie oceniają radioodtwarzacz BlowAVH-9880. Uważają, że jest to solidny sprzęt, który bardzo łatwo się obsługuje.

Blow AVH-9880 to urządzenie z 7-calowym, kolorowym ekranem dotykowym (jego rozdzielczość to 1920 x 1080 pikseli). Moc wyjściowa audio to 4 x 50 W.

 

Zalety

Zastępuje zestaw głośnomówiący: Ponieważ radioodtwarzacz wyposażono w moduł Bluetooth, można go bezprzewodowo połączyć ze smartfonem. Tym samym zastępuje on zestaw głośnomówiący. Za sprawą sprzętu możemy wygodnie i bezpiecznie rozmawiać przez telefon podczas prowadzenia samochodu.

Dotykowy panel: Ekran urządzenia jest dotykowy, a to sprawia, że wygodnie się je obsługuje. Możemy szybko wybrać interesującą nas opcję. Jeśli pojawi się taka potrzeba, możemy też sterować radioodtwarzaczem za pomocą niewielkiego pilota.

Obsługuje pliki wideo: Sprzęt obsługuje wiele formatów audio, takich jak: WMA, MP3, OGG, WAV, APE i AAC. Jednak to nie wszystko, ponieważ daje on możliwość odtwarzania plików wideo: MP4, DVI, DTA, AVI, RM, FLV i 3GP.

 

Wady

Wolna reakcja przy obsłudze pilotem: Osoby używające pilota zauważyły, że radioodtwarzacz często reaguje zbyt wolno.

 

 

 

 

4. Radioodtwarzacz JVC KW-R520

 

Dużą popularnością wśród kierowców cieszy się urządzenie JVC KW-R520. To radioodtwarzacz o mocy wyjściowej 4 x 50 W, który ma wielokolorowy wyświetlacz z płynną zmianą barwy podświetlenia. Jego wymiary montażowe są równe: 17,8 cm x 11,2 cm x 15,8 cm. Sprzęt waży 1,6 kg.

Opisywany model obsługuje wiele różnych formatów plików, w tym: MP3, WMA, WAV i FLAC. Jest on wyposażony w kilka złączy, a są to: gniazdo AUX, port USB, RCA Pre-out (przedwzmacniacz) oraz RCA Sub-out (subwoofer). Za sprawą radioodtwarzacza słuchanie muzyki w aucie jest przyjemne, możemy swobodnie zmieniać balans dźwięku, zależnie od własnych potrzeb.

Za co konsumenci chwalą sprzęt? Ich zdaniem jest on łatwy w obsłudze i do tego bardzo dobrze się prezentuje. Dla wielu osób istotne jest to, że urządzenie obsługuje najbardziej popularne formaty plików muzycznych. Poza tym możemy nim sterować za pomocą swojego smartfona (jeśli ma system Android).

Model JVC KW-R520 to dobry radioodtwarzacz 2 Din do 400 zł, którego moc wyjściowa jest równa 4 x 50 W. Ma on wymiary: 17,8 cm x 11,2 cm x 15,8 cm.

 

Zalety

System RDS: Urządzenie wyposażono w system RDS, który pozwala na przesyłanie dodatkowego sygnału cyfrowego poprzez konwencjonalną emisję UKF FM. Dzięki temu na ekranie wyświetla się m.in. nazwa stacji radiowej czy ważne informacje dla kierowców.

Możliwość zmiany koloru wyświetlacza: Kolor podświetlenia wyświetlacza możemy dowolnie zmieniać i dopasowywać do własnych potrzeb.

Korektor dźwięku: Za sprawą wbudowanego korektora dźwięku możemy dostosowywać ustawienia brzmienia zależnie od słuchanego gatunku muzycznego.

 

Wady

Niekompatybilny z systemem iOS: Radioodtwarzacz nie jest kompatybilny ze smartfonami z systemem iOS, więc nie każdy z nas może go obsługiwać za pomocą telefonu.

Nie odtwarza filmów: Sprzęt nie jest dobrym wyborem dla kierowców, którzy chcą znaleźć model odtwarzający nie tylko pliki muzyczne, ale również wideo.

 

 

 

 

5. Radioodtwarzacz Alpine IVE-W560BT

 

Radioodtwarzacz Alpine IVE-W560BT pozwala nie tylko na słuchanie muzyki z różnych nośników czy ulubionych stacji radiowych, ale i oglądanie filmów. Ma on dotykowy wyświetlacz o przekątnej 6,2 cala. Urządzenie obsługuje różne formaty plików: WMA, MP3, MPEG-4, AVI i XVID. Ponadto jest ono kompatybilne ze smartfonami z systemem Android, jak również iOS.

Prezentowany model ma moduł Bluetooth, dlatego daje możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych podczas jazdy samochodem (bez ryzyka otrzymania mandatu czy narażania siebie i innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo). Urządzenie można obsługiwać za pomocą smartfona, ale też pilota, który został dołączony do kompletu.

Sprzęt zebrał wiele pochlebnych opinii konsumentów. Możemy w nich przeczytać, że radioodtwarzacz wygląda elegancko, a jego obsługa nie jest skomplikowana. Kierowcy często podkreślają, że zapewnia on bardzo dobre brzmienie (także ze względu na 3-pasmowy korektor). Ciekawe jest to, że urządzenie daje możliwość rozbudowy systemu w aucie o tuner cyfrowej telewizji DVB-T.

Sprzęt Alpine IVE-W560BT ma 6,2-calowy ekran, który obsługuje się dotykowo. Moc wyjściowa urządzenia to 4 x 50 W.

 

Zalety

Odtwarzanie plików z różnych nośników: Radioodtwarzacz pozwala na odtwarzanie plików z kilku różnych nośników. Może to był płyta CD lub DVD, pendrive, iPod lub smartfon. Ponadto urządzenie obsługuje najpopularniejsze formaty, m.in. MP3, JPG i MPEG-4.

Obsługa na kilka sposobów: Możemy sami zdecydować, w jaki sposób będziemy obsługiwać radioodtwarzacz, a więc za pomocą pilota (dołączony do kompletu), smartfona, ewentualnie przyciskami na kierownicy. Jeśli wybierzemy ostatnią opcję, konieczne jest dokupienie dodatkowego interfejsu Alpine.

 

Wady

Brakuje funkcji nawigacji: Kierowcy przyznają, że choć urządzenie ma wiele nowoczesnych opcji, to jego wadą jest brak funkcji nawigacji. Z tego powodu konieczne jest korzystanie z aplikacji na smartfonie.

Nie ma czytnika kart pamięci: Sprzęt nie został wyposażony w czytnik kart pamięci, a to uniemożliwia słuchanie muzyki z tego typu nośników.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki radioodtwarzacz 2din kupić?

 

Radioodtwarzacz – według wielu osób niezbędne wyposażenie auta. Jazda bez muzyki w tle dla wielu kierowców jest nużąca, poza tym często podróż do pracy to jedyny moment, gdy możemy zrelaksować się przy muzyce lub posłuchać wiadomości.

W tym poradniku chcemy odpowiedzieć na pytanie, jaki radioodtwarzacz 2 din jest najlepszy. Mamy nadzieję, że nasz artykuł ułatwi Ci wybór.

Czym jest odtwarzacz 2 din?

Zapewne wiele osób zada sobie pytanie, co oznacza symbol 2 din. Spieszymy z wyjaśnieniem. Jeśli chodzi o radioodtwarzacze do samochodu spotykamy się z dwoma typami – 1 din i 2 din. Pierwszy rodzaj to radio montowane w standardowej kieszeni o wymiarach 5 cm x 18 cm x 15 cm. Drugi typ, czyli omawiany 2 din to urządzenie multimedialne, wyższe, potrzebujące więcej miejsca. Chcąc kupić taki sprzęt, musimy upewnić się, czy mamy na niego odpowiednio dużo przestrzeni. Część osób zauważa, że takie radioodtwarzacze zostały wyprodukowane z myślą o samochodach wyprodukowanych przez japońskie koncerny.

 

Ekran

Na komfort użytkowania radioodtwarzacza 2 din wpływa przekątna ekranu. Warto mieć na uwadze fakt, że im jest ona większa, tym więcej przestrzeni potrzebujmy na instalację. Najczęściej producenci oferują nam urządzenia z ekranem o przekątnej 6-7 cali, co odpowiada wymiarom niewielkiego tableta. Kolejny istotny aspekt to jakość wyświetlacza. Standardem jest rozdzielczość 800 x 600 pikseli lub 600 x 480 pikseli, ale znajdziemy odpowiednio słabsze i mocniejsze urządzenia.

Ekran może być dotykowy, ale również często spotykamy sprzęty z pokrętłami i przyciskami. Warto wybrać takie urządzenie, którego obsługa nie będzie dla nas problematyczna. Jeśli na co dzień stronimy od produktów dotykowych, nie inwestujmy w taki sprzęt.

Wyświetlacz powinien być wyraźny, najlepiej wybrać model podświetlany, aby jego obsługa w nocy nie stanowiła większego problemu.

 

Funkcje – jaki radioodtwarzacz 2 din wybrać?

Radioodtwarzacze 2 din mają wbudowane radio, często z systemem RDS – Radio Data System, który nie tylko pokazuje nam informacje dotyczące stacji radiowych. Umożliwia też słuchanie radia przez całą długą podróż, bez konieczność ciągłego zmieniania stacji, gdy traci zasięg (samodzielnie zmienia częstotliwośc). Warto też upewnić się, jak obszerną pamięć ma dany model. Niektóre sprzęty umożliwiają nam zapisanie nawet 30 różnych stacji radiowych. W przypadku radia ważną informacją będzie dla nas to, czy sprzęt obsługuje DAB, czyli odbiera stacje w technologii cyfrowej, zapewniającej lepszą jakość dźwięku.

Możliwość słuchania mp3 z pendrive czy telefonu stała się w radioodtwarzaczach 2 din standardem. Produkty tego typu często mają też łączność Bluetooth i pozwalają nam na łatwe podłączenie smartfona. Jeśli lubisz nowinki technologiczne, ta opcja na pewno Cię zainteresuje.

Coraz częściej urządzenia tego typu dają możliwość nie tylko odtwarzania plików w formacie mp3, ale też mp4. O ile w czasie jazdy kierowca musi skupić się na drodze, podczas postoju może obejrzeć serial. Ta funkcja spodoba się też pasażerom.

Pomoc w parkowaniu – to nowoczesna opcja, jakże przydatna kierowcom. W najnowszych samochodach kamery parkowania są już standardem, ale gdy ich nie mamy, taka funkcja okazuje się bardzo ciekawa. Wystarczy, że do radioodtwarzacza podłączymy kamery lub czujnik parkowania i wykonywanie różnych manewrów stanie się zdecydowanie prostsze.

Według wielu osób najlepszy radioodtwarzacz 2 din ma wbudowaną nawigację GPS. Jest to opcja, przez którą cena produktu znacznie wzrasta, ale niewątpliwie jest przydatna. Zwłaszcza, że często zaawansowane modele dają nam dostęp do regularnych aktualizacji map.

 

Złącza

Złącza, czyli wejścia, to ważny element każdego sprzętu. Za podstawę uważa się złącze RCA, USB oraz AUX, nie brakuje też modeli z wejściem HDMI. Ciekawą opcją jest także slot na kartę pamięci np. SD lub micro SD. Chociaż łączność Bluetooth trudno jest zaliczyć do typowych złączy, zdecydowanie jest z nimi powiązana. Ułatwia ona połączenie sprzętu z telefonem czy tabletem, często wspierana jest przez technologię NFC, która wyszukuje znajdujące się w pobliżu urządzenia, z którymi radioodtwarzacz może się połączyć.

Jakość dźwięku

Oczywiście jakość dźwięku będzie zależeć nie tylko od radioodtwarzacza, ale też głośników zamontowanych w aucie. Warto jednak upewnić się, czy sprzęt daje nam możliwość manipulowania dźwiękiem, zmiany tonów, zwiększenie basu czy korektę szumów. Jeśli kochasz muzykę i stawiasz na jakość – takie opcje powinny zwrócić Twoją uwagę. Koniecznie sprawdź, czy model posiada na przykład kilka wejść RCA, które umożliwiają nie tylko podłączenie głośników, ale też wzmacniacza.

 

Radioodtwarzacze 2 din w dobrych cenach

Radioodtwarzacze 2 din znajdziemy w sklepach za około 300 zł, ale też 2000 zł. Jaki model wybrać? Urządzenia tańsze są zwykle mniej rozbudowane, czasem mają gorszy ekran oraz mniej funkcji. Najwięcej kosztują modele z nawigacją, możliwością podłączenia kamery, które stanowią centrum rozrywki multimedialnej. Trzeba jednak zaznaczyć, że już za ok. 1000 zł możemy dostać taki właśnie zaawansowany, rozbudowany model.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 26.10.21

 

Głośniki samochodowe JBL – Ranking

 

 

JBL CS 760 C

 

Naszą pierwszą propozycją jest model JBL CS 760 C. Jest to najlepszy głośnik samochodowy w 2021 roku. Jest on szerokopasmowy i składa się z dwóch, pomniejszych elementów komponentowych. Pierwszy odpowiada za niskie tony, takie jak np. bas, drugi natomiast jest odpowiedzialny za tony wysokie.

Wszystkie elementy przykryte są miękką, wysokiej jakości polipropylenową membraną zawierającą w sobie rozdzielający filtr. Samo urządzenie ma średnicę wynoszącą 16,5 cm, dzięki czemu bez problemu zmieści się w każdym aucie.

Jest to sprzęt dla osób lubiących mocne brzmienie, gdyż taki głośnik zapewnia doskonałą jakość dźwięku nawet najbardziej rockowych utworów, nastawionych na dużą ilość niskich tonów. Ponadto, model ten działa w oparciu o system I-Mount, który polega na polepszeniu jakości dźwięku, jeśli jest to konieczne. Maksymalna moc urządzenia wynosi 150 W. Minimalne pasmo przenoszenia wynosi 20 kHz a maksymalne 55 kHz.

Opinie na temat tego produktu są bardzo pochlebne. Konsumenci docenili głośnik samochodowy JBL CS 760 C za jego wysoką jakość dźwięku oraz atrakcyjną cenę.

 

 

 

 

JBL CS 1214

 

Naszą kolejną propozycją w tym zestawieniu jest głośnik samochodowy JBL CS 1214. Jest to model, który zapewni doskonałą jakość dźwięku w Twoim aucie. Średnica tego urządzenia wynosi aż 30 cm, jednak mimo tak dużego rozmiaru instalacja tego produktu nie będzie stanowiła żadnego problemu. Jego moc szczytowa wynosi 1000 W a moc ciągła 250 W.

Minimalne pasmo przenoszenia tego modelu to 23 kHz a maksymalne: 45 kHz. Urządzenie to posiada cewkę 4 Ohm, która daje możliwość zamontowania dodatkowego, szerokopasmowego wzmacniacza. Dodatkowym atutem tego modelu jest jego dynamiczny, a zarazem elegancki design. Czułość tego urządzenia wynosi 93 dB, dlatego zarówno przy niskich, jak i wysokich tonach, odtwarzany dźwięk jest przyjemny dla ucha. Głośnik ten jest pokryty polipropylenową membraną, która zapewnia większą jakość dźwięku.

Opinie na temat głośnika samochodowego JBL CS 1214 są bardzo pochlebne. Ten głośnik samochodowy JBL w dobrej cenie zyskał uznanie konsumentów nie tylko za wysoką jakość wykonania, ale także wspaniały dźwięk odtwarzany w trakcie jazdy samochodem.

 

 

 

 

JBL CS 752

 

Naszą ostatnią propozycją jest głośnik samochodowy JBL w dobrej cenie, czyli model CS 752. Jest to dwudrożny model o szerokości 13 cm, który świetnie będzie współgrać z fabrycznym radiem auta. Ponadto, ten uniwersalny rozmiar sprawdzi się w przypadku dowolnego auta.

Urządzenie tego typu doskonale spisze się zarówno u osób lubiących mocne brzmienie, jak również tych, którzy gustują w bardziej spokojnej muzyce. Jego stożkowe membrany typu PLUS ONE zapewniają wspaniałą jakość dźwięku, niezależnie od gatunku muzyki i liczby basów. Oprócz tego, model ten działa w oparciu o system I-Mount, który poprawia jakość obrazowania audio.

Opinie na temat modelu JBL CS 752 są bardzo pochlebne. Konsumenci docenili go ze względu na bardzo atrakcyjną cenę oraz ciekawy design, który będzie pasował do wnętrza każdego samochodu.

 

 

 

 

Jaki głośnik samochodowy JBL wybrać?

 

Każde auto posiada radio z wbudowanym systemem audio. Jednak jakość takiego urządzenia często pozostawia wiele do życzenia, dlatego warto jest zainwestować w dobry sprzęt grający. W sklepach elektronicznych jest wiele modeli głośników samochodowych, różniących się od siebie głośnością, basem i wieloma innymi parametrami. Tak duża liczba produktów może utrudnić wybór dobrego sprzętu. Dlatego przygotowaliśmy poradnik i ranking, w którym przedstawiamy najlepsze głośniki samochodowe JBL w 2021 roku.

Amerykańska firma JBL została założona w 1946 roku przez Jamesa Bullough Lasing’a. Zasłynął on nie tylko z produkcji głośników, ale przede wszystkim z udźwiękowienia pierwszego filmu w historii kinematografii. To właśnie zainspirowało Lasing’a do późniejszych prac nad innowacyjnym sprzętem dźwiękowym. W aktualnym asortymencie marki mamy nie tylko urządzenia audio do użytku domowego, ale również system nagłośnienia aut.

Przed zakupem takiego urządzenia, warto jest zwrócić uwagę na rodzaje głośników samochodowych dostępnych w sklepach. Wśród modeli wyróżniamy sprzęt dwustożkowy, dość przestarzały i o słabej jakości dźwięku oraz szerokopasmowy, składający się z jednego, dużego elementu zawierającego zarówno niskie, jak i wysokie tony. Należy jednak pamiętać, że najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie kilkuczłonowego zestawu głośników, który będzie doskonale rozprzestrzeniał dźwięk w aucie. Jest to jednak dość kosztowny zakup.

Zanim zdecydujemy się na tego typu sprzęt, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na moc samych głośników. Jest ona rozróżniana ze względu na moc szczytową oraz RMS. Ta pierwsza osiągana jest w określonych momentach utworu, natomiast RMS to stały poziom pracy głośnika.

Warto również zwrócić uwagę na jakość wykonania urządzenia, co łatwo można określić przyglądając się membranie danego modelu. Jest to element każdego sprzętu audio, przypominający kształtem cienką blaszkę lub kawałek tkaniny. Odpowiada on za wytwarzanie fal dźwiękowych w trakcie drgań wywołanych pracą głośnika. Taka membrana powinna mieć idealnie gładką powierzchnię, dzięki czemu unikniemy charakterystycznego dla uszkodzonego sprzętu buczenia.

Podczas zakupu głośników samochodowych ważne jest również, by sprawdzić pasmo przenoszenia danego modelu. Odpowiada ono jakości dźwięku i słyszalność tonów wysokich oraz niskich.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 26.10.21

Najlepszymi głośnikami samochodowymi okazały się modele Hertz DCX 130 i Hertz DSK 165. Pierwsze ze wspomnianych urządzeń zyskało przychylność konsumentów przede wszystkim ze względu na jakość odtwarzanego dźwięku. Osoby, które zamontowały sprzęt w swoim samochodzie zapewniają też, że jakość wykonania produktu jest bardzo dobra. W efekcie nie musimy się obawiać, że już po kilku tygodniach użytkowania głośniki będą wymagały naprawy. Internauci twierdzą także, że montaż urządzenia jest prosty, a czas, jaki trzeba poświęcić na instalację nie jest zbyt długi. Dużym ułatwieniem jest również to, że w opakowaniu znajdziemy wszystkie, niezbędne akcesoria montażowe. Hertz DSK 165, czyli głośniki samochodowe, które znalazły się na drugim miejscu w rankingu, mają duża moc. Odtwarzany przez urządzenie dźwięk jest pozbawiony zakłóceń. To gwarantuje nam przyjemne brzmienie nawet przy ustawieniu dużej głośności. Solidnie wykonanie to kolejny atut sprzętu. Jeśli interesuje Cię, jakie jeszcze modele uwzględniliśmy w naszych zestawieniu, zapraszamy do przeczytania go.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt jest gotowy do zamontowania i użytku zaraz po zakupie. Moc głośnika to 80 W, dlatego generuje on dobrej jakości dźwięk. Dzięki stalowemu koszowi wewnętrzne mechanizmy są chronione przed uszkodzeniem. Ze względu na uniwersalne wymiary sprzęt sprawdzi się w większości samochodów.

Wady

Użytkownicy głośnika twierdzą, że mógłby mieć lepszą głębię dźwięku. Wielu brakuje mocnego basu pozwalającego słuchać mocnej, rockowej muzyki.

Podsumowanie

Prosty montaż w samochodzie to zaleta sprzętu, która przekonała wielu konsumentów do zakupu. Odtwarzany dźwięk jest bardzo wyraźny. Użyte do produkcji materiały są wytrzymałe, dlatego głośnik jest odporny na wiele typów uszkodzeń. Poza tym design modelu jest ładny.

Drugi wybór

Zalety

Zestaw składa się z 2 głośników wysokotonowych i 2 średniotonowych o sporej mocy. Dzięki temu sprzęt sprawdzi się podczas odtwarzania niemal każdego typu muzyki. Mocne basy pozwalają cieszyć się rockowymi utworami. Poza tym wbudowane w produkt mocowania są trwałe.

Wady

Część osób napotkała problemy w czasie instalacji głośnika w samochodzie. Instrukcja obsługi nie dla wszystkich jest odpowiednio napisana i nie wyjaśnia wszystkich aspektów.

Podsumowanie

Produkt ma bardzo duże możliwości, więc możesz cieszyć się ulubionymi piosenkami w najwyższej jakości. Design głośnika to jego duża zaleta. Dzięki niemu sprzęt nie tylko będzie odtwarzał muzykę, ale i dopasuje się do wnętrza pojazdu. Mocowania, które dołączono do zestawu są wytrzymałe.

Rozważ też

Zalety

Szerokie spektrum częstotliwości sprawia, że produkt dobrze radzi sobie z każdym typem tonów (niskim, średnim i wysokim). Sprzęt ma wbudowany magnes ferrytowy, który pozytywnie wpływa na jakość odtwarzanego dźwięku i nadaje mu głębi.

Wady

Mimo sporej mocy nie dla wszystkich jakość dźwięku jest wystarczająco dobra, aczkolwiek wiele zależy od tego, jakie mamy oczekiwania i jakiej muzyki słuchamy.

Podsumowanie

Jest to dobrze wykonany głośnik, który możesz podłączyć do radioodtwarzacza lub wzmacniacza. Brzmienie modelu jest bardzo dobre, gdyż przy odtwarzaniu nie słychać zniekształceń. Moc (90 W) pozytywnie wpływa na jakość dźwięków. Basy są mocne i czyste. Poza tym zainstalowanie produktu w samochodzie jest łatwe.

 

 

Głośniki samochodowe Hertz – Ranking

 

 

Hertz DCX 130

 

Hertz DCX 130, to głośniki samochodowe 2- drożne współosiowe o impedancji 4 Ohm i paśmie przenoszenia 65 do 21000 Hz. Wymiary głośnika średnio-niskotonowego (woofera) wynoszą 130 mm x 130 mm x 59 mm, a wymiary głośnika wysokotonowego to 15 mm x 15 mm.

Wysokiej klasy głośnik wysokotonowy z neodymowym magnesem, pozwala na odczuwanie najdrobniejszych szczegółów dźwięku. Instalacja tego modelu, dzięki płytkiemu montażowi (52 mm) jest bardzo prosta. Zestaw nadaje się do zamontowania go w fabrycznie przygotowanych miejscach pod głośniki (średnica otworu montażowego ma 116 mm), a dołączony zestaw wkrętów pozwala na natychmiastowy montaż po zakupie.

W konstrukcji głośników zastosowano magnes ferrytowy, natomiast membrana została wykonana z papieru powlekanego, a kosz ze stali. Maksymalna moc tego zestawu wynosi 80 W. Użytkownicy docenili design tego modelu, nowoczesny wygląd i wzornictwo nowej serii, które zostało dopasowane do współczesnego wnętrza samochodu.

Melomani uważają, że głośniki te nadają się do zamontowania ich w tylnej części samochodu, wtedy najlepiej brzmią. Użytkownicy też przekazują, że są to głośniki samochodowe Hertz w dobrej cenie.

DCX 130 to bardzo dobre głośniki samochodowe Hertz do 150 zł. Urządzenie ma moc równą 80 W. Produkt sprzedawany jest w zestawie z akcesoriami do montażu.

 

Zalety

Jakość dźwięku: Większość osób zapewnia, że jakość wydobywającego się z głośników dźwięku jest zadowalająca. W rezultacie słuchanie muzyki jest przyjemne. Komfort użytkowania zapewnia także odpowiednia moc sprzętu.

Wykonanie: Model zrobiono z wysokiej jakości tworzyw. Kosz w formacie DIN został pokryty lakierem proszkowym, który skutecznie zabezpiecza przed zarysowaniami. Cewkę zrobiono z dobrej gatunkowo miedzi.

Montaż: Po analizie opublikowanych w Internecie opinii na temat produktu można dojść do wniosku, że jest on łatwy w montażu. Sporą zaletą okazuje się to, że w pudełku znajdują się wszystkie akcesoria umożliwiające sprawną instalację sprzętu.

Przeznaczenie: Głębokość montażu to 52 mm. Głośniki będą więc odpowiednie do samochodów różnych marek.

Design: Produkt jest estetycznie wykonany, dlatego dobrze prezentuje się w każdym aucie. Daje to pewność, że głośniki będą wyglądać atrakcyjnie bez względu na stylistykę wnętrza auta.

 

Wady

Zniekształcenia: W nielicznych komentarzach można przeczytać, że zwiększając maksymalnie głośność dźwięku słychać drobne zakłócenia.

 

 

 

 

Hertz DSK 165

 

Kolejny model Hertz DSK 165 to dwudrożny głośnik o wielkości 160 mm i 165 mm (6,3″ i 6,5″). Impedancja tego zestawu wynosi 4 Ohm, a pasmo przenoszenia to 50 do 21000 Hz. Całość zawiera 2 głośniki wysokotonowe i 2 głośniki średniotonowe, o mocy znamionowej 80W.

Wysoka jakość wykonania i stylowy wygląd powoduje, że głośniki nie tylko doskonale spełniają rolę nagłośnienia samochodu, ale również wspaniale się prezentują w nowoczesnym wnętrzu samochodu. Do zestawu producent dołącza 2 zwrotnice, kable i wkręty do mocowania. Głębokość mocowania w tym wypadku wynosi 64 mm. Producent na swój zestaw udziela 24 miesięcznej gwarancji.

Jeśli chodzi o opinie użytkowników, to nie spotkaliśmy żadnej opinii negatywnej. Wszystkie z komentarzy przekazują, że zestaw ten ma olbrzymie możliwości, nawet z fabrycznym radiem z samochodu brzmi bardzo dobrze, a po zamontowaniu wzmacniacza i wymianie radia na lepszy sprzęt efekt jest porywający.

Brzmienie zarówno głośników średnio i niskotonowych, a także wysoko tonowych głośników jest doskonała i zadowoli ucho każdego miłośnika muzyki. Konsumenci jednoznacznie wskazali, że model ten to najlepsze głośniki samochodowe Hertz w 2021 roku.

Model Hertz DSK 165 ma moc 80 W. Produkt wyposażono w 2 głośniki wysokotonowe i 2 głośniki średniotonowe. Głębokość montażu to 61 mm.

 

Zalety

Jakość wykonania: Urządzenie zrobiono z wytrzymałych materiałów. W związku z tym nie ma ryzyka, że głośniki zbyt szybko się zniszczą i będziemy musieli wydawać pieniądze na zakup nowego sprzętu. Na powierzchni produktu nie pojawiają się zarysowania.

Bas: Wiele osób potwierdza, że brzmienie basu jest bardzo dobre. W rezultacie prezentowane głośniki są uznawane za jedne z lepszych modeli dostępnych w tym przedziale cenowym (ok. 250 zł).

Brak zakłóceń: Nawet ustawiając wysoki poziom głośności wydobywający się z urządzenia dźwięk jest pozbawiony zakłóceń. W związku z tym słuchanie ulubionej muzyki jest przyjemne.

Wygląd: Głośniki ładnie komponują się z resztą wyposażenia znajdującego się w samochodzie.

 

Wady

Montaż: Część osób wskazuje, że montaż sprzętu jest skomplikowany, dlatego osoba niedoświadczona może nie poradzić sobie z tą czynnością.

 

 

 

 

Hertz DCX 69

 

Ostatni model Hertz DCX 690, o doskonałym, klasycznym brzmieniu, to modele współosiowe o wymiarach wooferów 6 x 9 cala z serii Hertz Dieci 3. Według producenta głośniki te mogą pracować zasilane mocą radioodtwarzacza, lub być podłączone do wzmacniacza mocy.

Jest to zestaw dwudrożny, szerokopasmowy i współosiowy(coaxial), o mocy znamionowej 90 W i impedancji 4 Ohm. W zestawie znajdują się 2 głośniki o paśmie przenoszenia od 45 do 21000 Hz i rozmiarach 150 x 230 mm (6″ x 9″). Dzięki szerokiemu spektrum częstotliwości, model ten radzi sobie dobrze zarówno z wysokimi tonami, średnimi, a także niskimi.

Na wysoką jakość dźwięku składa się wysokiej jakości wykonanie oraz zastosowanie magnesu ferrytowego w głośniku. Montaż również tu nie przedstawia dużych problemów, gdyż głośnik ten da się zamocować w fabrycznie przygotowanych do takiego sprzętu miejscach.

Głębokość montażu wynosi 77 mm, a do łatwiejszego jego przeprowadzenia producent dołącza wkręty do mocowania, oraz maskownicę. Opinie klientów zaś przekazują nam, że zestaw ma bardzo mocne basy i doskonale spisuje się bez wzmacniacza.

Hertz DCX 69 to głośniki samochodowe o mocy 90 W. Głębokość montażu wynosi 77 mm. Produkt sprzedawany jest w zestawie z maskownicą i wkrętami do mocowania.

 

Zalety

Bez wzmacniacza: Aby korzystać z modelu, nie musimy inwestować we wzmacniacz. Niemniej jednak jego zakup sprawia, że jakość odtwarzanego dźwięku jest znacznie lepsza.

Montaż: Konsumenci doceniają to, że z uwagi na łatwy montaż, każdy może samodzielnie zainstalować urządzenie w swoim samochodzie. Nie trzeba więc korzystać z pomocy fachowców, za którą trzeba zapłacić.

Wykonanie: Osoby, które kupiły prezentowane głośniki samochodowe potwierdzają, że zostały one starannie wykonane. Obudowa produktu jest odporna na wgniecenia i zarysowania.

 

Wady

Bas: Niewielka grupa Internautów uważa, że brzmienie basu w tym sprzęcie nie jest najlepsze.

 

 

 

 

Jakie głośniki samochodowe Hertz wybrać?

 

Najlepsze głośniki samochodowe Hertz to temat naszego poradnika. Na jakie cechy zwracać uwagę, aby takie właśnie były? Postaramy się to wyjaśnić. Pierwszą sprawą, na jaką musisz zwrócić uwagę przed zakupem głośników, to przestrzeń, jaką dysponujesz w Twoim samochodzie, aby zamontować w niej głośniki. W drugiej kolejności przyglądasz się parametrom urządzeń.

Na rynku możemy spotkać głośniki dwustożkowe – są to najprostsze urządzenia – niepolecane dla koneserów muzyki. Kolejne to głośniki szerokopasmowe, zbudowane z jednego, dużego głośnika, który jest odpowiedzialny za niskie tony i wyposażonego w elementy odtwarzające tony wysokie. Jednak dla prawdziwych melomanów najlepsze będą modele dwu, trzy lub czterodrożne. Są to zestawy głośnikowe, które prawidłowo rozmieszczone w samochodzie przenoszą muzykę o najwyższych parametrach.

Na jakość dźwięku ma wpływ membrana głośnika, a dokładniej materiał, z jakiego została wykonana oraz jej wielkość. Najczęściej, w sprzęcie średniej klasy, spotykamy membrany wykonane z papieru. Membrana z polipropylenu wpływa na lepszą jakość przenoszenia niskich tonów, a aluminiowe to membrany montowane przede wszystkim w głośnikach basowych. Należy dodać, że im większa średnica membrany, tym lepsza jakość dźwięku, przy czym najczęściej stosowaną średnicą jest 16,5 cm.

Pasmo przenoszenia, to parametr, jaki powinien zwrócić naszą uwagę. Im jest ono szersze, tym lepsze odwzorowanie dźwięku. Jednak większość z nas ma zdolność słyszenia dźwięków w przedziale 16 Hz a 20 kHz. Zatem wartości dużo poniżej lub powyżej tracą racjonalność zakupu, a mogą wpływać na cenę.

Moc głośników jest bardzo istotna, w przypadku, kiedy chcielibyśmy dodatkowo zamontować wzmacniacz. Muszą one mieć moc o 1,5 razy większą od wzmacniacza. Zwracajmy też uwagę nie na moc szczytową, która urządzenie osiągnąć może tylko przez chwilę, a na moc znamionową oznaczoną, jako RMS.

Dla prawidłowego odtwarzania dźwięku również jest istotny sposób montażu głośników. Najlepsze efekty uzyskasz, gdy przed montażem sprzętu założysz najpierw na drzwi maty wygłuszające, dzięki czemu całe drzwi staną się obudową dla głośnika, co przyczyni się do lepszej jakości dźwięku. Ponadto poleca się, aby z przodu zamontować najlepszej jakości głośniki. Dwa średniotonowe montowane w otworach fabrycznych, oraz dwa wysokotonowe, które można umieścić w pobliżu kokpitu lub bocznych lusterek. Natomiast dwa głośniki niskotonowe można umieścić na tylnej półce, bądź też dolnej części drzwi samochodu.

 

Ostatnio aktualizowane: 26.10.21

 

 

Głośniki samochodowe Pioneer – Ranking

 

 

Pioneer TS-G1331i

 

Model TS-G1331i to jeden z najbardziej popularnych głośników samochodowych, dostępnych obecnie na rynku. Ze względu na dużą moc, która gwarantuje dobrą jakość dźwięku, bardzo wiele osób decyduje się na zakup tego przyrządu. Przy zakupie, w zestawie otrzymujemy dwa głośniki, co potęguje doznania dźwiękowe.

Prezentowany model to głośnik szerokopasmowy, co gwarantuje bardzo dobre odwzorowanie dźwięku. Nie musisz zatem obawiać się zniekształceń. Pasmo przenoszenia modelu waha się między 33 Hz a 24 kHz.

Prezentowane urządzenie cechuje się dużą mocą. Dzięki temu odtwarzany dźwięk jest bardzo czysty. Maksymalna moc wyjściowa to aż 230 W, z kolei znamionowa wynosi 35 W.

Głośnik Pioneer należy do typów uniwersalnych, dzięki czemu bez trudu umieścisz go w swoim samochodzie. Co więcej, jego okrągły kształt jest dość standardowy, zatem wiele modeli aut powinno być do niego przystosowanych. Średnica każdego z głośników wynosi 13 cm.

Opinie konsumentów o prezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników uznało go za najlepszy głośnik samochodowy Pioneer w 2021. Co więcej dużo osób doceniło niewielkie gabaryty głośnika, które dobrze kontrastują z jego dużą mocą. Liczna grupa kierowców jest zdania, że dźwięk urządzenia jest bardzo przejrzysty i pozbawiony zakłóceń.

 

 

 

 

Pioneer TS-G173CI

 

Urządzenie typu TS-G173CI to wysokiej klasy, bardzo estetyczny głośnik samochodowy Pioneer w dobrej cenie. Największą zaletą modelu jest jego uniwersalność, dzięki temu bez trudu zamontujesz go w każdym modelu samochodu.

Wiele osób decyduje się na zakup prezentowanego sprzętu ze względu na zwiększony zakres emisji dźwięku. Sprawia to, że model ten gwarantuje potężne basy. Co więcej typ ten dobrze sprawdza się również podczas odtwarzania wysokich dźwięków.

Czystość odtwarzanej muzyki została zagwarantowana przez wysokopasmową częstotliwość oraz bardzo dużą moc. W pozycji nominalnej wynosi ona 45 W, a w szczytowej 280 W.

Głośnik został wykonany bardzo solidnie, dzięki temu nie musisz martwić się o ewentualne awarie. Jego konstrukcja jest bardzo sztywna i odporna na delikatne obicia i otarcia. W samochodzie należy go zainstalować przy pomocy dołączonych do zestawu śrub, które skutecznie utrzymują go w miejscu.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Użytkownicy docenili go za dobrą jakość dźwięku. Sprzęt ten gwarantuje brak zniekształceń słuchanych piosenek.

 

 

 

 

Pioneer TS-G1031i

 

Głośnik samochodowy Pioneer TS-G1031i to jedno z najczęściej wybieranych urządzeń na rynku. Spowodowane jest to eleganckim i stabilnym wykonaniem. Co więcej, model ten oferuje czysty i głęboki dźwięk. Z tego powodu, nadaje się on do słuchania utworów operowych, jak i muzyki elektronicznej, która pełna jest basów.

Wiedz, że przy zakupie w zestawie otrzymasz dwa głośniki. Wskazane jest umieszczenie ich w dwóch przeciwległych miejscach w samochodzie, co pozwoli Ci uzyskać lepszy dźwięk.

Prezentowany sprzęt jest dość uniwersalny, zatem bez problemu dopasujesz go do swojego auta. Ze względu na niewielkie wymiary, bowiem jego średnica wynosi 10 cm, znalezienie dla niego miejsca nie będzie problemem.

Dzięki wysokopasmowej częstotliwości, dźwięk odtwarzany przez prezentowane urządzenie jest bardzo wyraźny i czysty. Za dobrą jakość odtwarzanej muzyki odpowiada również dość duża moc produktu. Bowiem waha się ona do 30 W do aż 190 W.

Opinie konsumentów o tym głośniku są bardzo pochlebne. Wiele osób zachwala brzmienie sprzętu, dzięki któremu mogą słuchać ulubionych piosenek podczas długich podróży.

 

 

 

Jakie głośniki samochodowe Pioneer wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Osoby, które dużo podróżują, na pewno zgodzą się, że jazda samochodem potrafi być niezbyt interesująca. Z tego powodu, dość duży procent kierowców zasypia za kółkiem. Natomiast tym, co pomoże Ci się obudzić jest często muzyka. Jeśli jednak chcesz cieszyć się dobrym i wyraźnym brzmieniem, które umili Ci czas lub zabawi Twoje dzieci podczas rodzinnej wycieczki, powinieneś kupić dobry sprzęt. Aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym znajdziesz informacje, o tym na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego modelu. Co więcej, na jego końcu umieściliśmy krótkie zestawienie, gdzie znalazły się trzy najlepsze głośniki samochodowe Pioneer.

Japońska marka Pioneer już od ponad 70 lat specjalizuje się w produkcji i dystrybucji wysokiej klasy sprzętów elektronicznych. Obecnie producent staje się jednym z czołowych liderów branży RTV, GPS, Car Audio, DJ oraz PC. Urządzenia Pioneer cechują się dużą precyzją wykonania oraz użyciem najnowszych technologii. O innowacyjności tej marki świadczy to, że wprowadziła ona na rynek pierwszą na świecie nagrywarkę Blu-Ray. Ze względu na dobry stosunek ceny do wykonania, coraz więcej osób decyduje się na zakup przyrządów tej firmy.

Decydując się na zakup głośnika, należy zwrócić uwagę na jego obudowę. Bardzo ważne jest to, aby interesujący Cię model był solidny, gdyż tylko takie urządzenia zapewnią dobrą emisję dźwięków.

Istotną kwestią jest materiał, z którego wykonana została górna zawiesina głośnika. Jednym z najpopularniejszych tworzyw jest guma, która cechuje się dużą wytrzymałością. Alternatywą jest specjalna mieszanka polipropylenu, jednak nie jest ona tak solidna.

Kolejnym, istotnym elementem budowy głośnika są kopułki. Jeśli zależy Ci na delikatnym brzmieniu, warto zakupić urządzenie, gdzie element ten jest wykonany z jedwabiu. Z kolei wybór kopułek z metalu, tytanu lub aluminium gwarantuje bardziej wyraźne barwy.

Następną rzeczą, która wymaga Twojej uwagi jest częstotliwość przenoszenia dźwięku. Im szersze pasmo posiada interesujące Cię urządzenie, tym lepsza będzie jakość dźwięku.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 26.10.21

 

 

Czujniki parkowania na przód auta – Ranking

 

 

Vertex 40KHz

 

Vertex 40KHz to nowoczesny, 8-sensorowy zestaw czujników, który ułatwi wykonywanie ciasnych manewrów i w ostatecznym rozrachunku bezpiecznie zaparkowanie przodem, jak i tyłem. W zestawie znajdziemy 8 czujek, centralkę 8 sensorową, oraz graficzny wyświetlacz LED. Przednie czujniki mają pole widzenia ograniczone do 0,8 m i uruchamiają się automatycznie po naciśnięciu hamulca.

Ten czujnik parkowania na przód auta w dobrej cenie działa na zasadzie sonaru, czyli emituje fale ultradźwiękowe. Po odbiciu się od przeszkody fale wracają do czujnika, a system mierzy prędkość fal, co umożliwia oszacowanie odległości auta od przeszkody. Konsumenci szczególnie sobie chwalą 3-stopniowy sygnał dźwiękowy. Podstawowy zestaw czujników jest w kolorze srebrnym, jednak możemy je pomalować na dowolny kolor cienką warstwą lakieru, co nie wpływa na ich działanie. Sporym atutem jest możliwość łatwego montażu i demontażu czujników.

 

 

 

 

Vertex Basic Buzzer

 

Vertex Basic Buzzer to zestaw czujników parkowania w kolorze czarnym, jednak użytkownik ma możliwość pomalowania go na dowolny kolor. W komplecie znajduje się centralka złożona z 8 sensorów (A-D tył i E-H przód), 8 czujek, a także buzzera (głośniczek). Z racji tego, że buzzer bywa głośny warto zamontować go w bagażniku. Dodatkową jego funkcją jest regulacja i możliwość wyłączenia systemu. Czujniki z przodu włączają się automatycznie po naciśnięciu pedału hamulca, a po 10 minutach same się wyłączają.

Urządzenie działa na zasadzie sonaru emitującego fale ultradźwiękowe, które podczas cofania umiejętnie rozpoznają przeszkody znajdujące się w pobliżu. System włącza się w odpowiednim momencie, tak aby nas poinformować o przeszkodzie.

Ten nowoczesny model rozpoznaje przeszkody, dlatego polecany jest wszystkim kierowcom, którzy mają problemy z parkowaniem, szczególnie w mieście, gdzie przeważnie liczba aut zdecydowanie przekracza ilość dostępnych miejsc parkingowych. Konsumenci w swoich opiniach chwalą przede wszystkim to, że czujnik działa sprawnie, a obsługa jego jest intuicyjna. Dużą zaletą jest również zasięg pracy produktu. Czujnik może pracować w ekstremalnych warunkach. Działa bez zarzutów w temperaturze od -30 st. C do ponad +70 st. C.

 

 

 

Jaki czujnik parkowania na przód auta wybrać?

 

Parkowanie auta to czynność, która bywa problemem nawet dla doświadczonych kierowców. Zatłoczone miasta i ciasne, podziemne parkingi sprawiają, że często musimy być bardzo skoncentrowani, żeby nie uszkodzić samochodu sobie i innym. Z pomocą przychodzą nam czujniki parkowania montowane z przodu pojazdu. Poniższy poradnik podpowie, na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu oraz czym wyróżnia się najlepszy czujnik parkowania na przód auta w 2021 roku?

 

 

Najważniejszym zadaniem czujników parkowania jest komunikowanie kierowcy za pomocą sygnałów dźwiękowych, gdy pojazd zbliża się do przeszkody – ściany, drzewa czy innego auta. Wydawany przez czujniki komunikat dźwiękowy staje się coraz głośniejszy, im bliżej przeszkody znajduje się pojazd. W niektórych urządzeniach sygnałom towarzyszą znaki świetlne, a przykładem może być dioda LED.

Decydując się na zakup czujników trzeba zweryfikować kilka, istotnych kwestii. Najważniejszym elementem jest zasięg. Najlepsze czujniki parkowania na przód auta charakteryzują się obszarem działania od 1,5 metra do 2 metrów. Taka odległość sprawdza się najlepiej, gdyż urządzenia o większym zasięgu informują nas za wcześnie o istniejącej przeszkodzie, przez co mogą wprowadzić w błąd.

Duże znaczenie ma także liczba czujników – im więcej ich zamontujemy, tym pomiar będzie dokładniejszy. Opcja, która jest najczęściej stosowana to system z czterema czujnikami i wyświetlaczem wskazującym odległość od przeszkody i miejsce, w którym się znajduje.

Wyróżniamy dwa sposoby montowania czujników. Tradycyjny polega na wywierceniu w zderzaku otworów i włożeniu w te miejsca sensorów. Druga opcja to zamontowanie produktu w ramce tablicy rejestracyjnej. Jest to niezwykle łatwe rozwiązanie i szczególnie istotne dla użytkowników nowych aut, gdyż wiercenie mogłoby skutkować utratą gwarancji.

Warto także zwrócić uwagę na wyświetlacz, bowiem pozwoli nam dokładnie na ekranie określić bliskość przeszkody i miejsce, w którym się znajduje. Najbardziej polecane są ekrany o wielkości 2-3 cali, gdyż nie zajmą dużo miejsca.