Najlepszy czujnik parkowania na przód auta

Ostatnio aktualizowane: 26.09.23

 

 

Czujniki parkowania na przód auta – Ranking

 

 

Vertex 40KHz

 

Vertex 40KHz to nowoczesny, 8-sensorowy zestaw czujników, który ułatwi wykonywanie ciasnych manewrów i w ostatecznym rozrachunku bezpiecznie zaparkowanie przodem, jak i tyłem. W zestawie znajdziemy 8 czujek, centralkę 8 sensorową, oraz graficzny wyświetlacz LED. Przednie czujniki mają pole widzenia ograniczone do 0,8 m i uruchamiają się automatycznie po naciśnięciu hamulca.

Ten czujnik parkowania na przód auta w dobrej cenie działa na zasadzie sonaru, czyli emituje fale ultradźwiękowe. Po odbiciu się od przeszkody fale wracają do czujnika, a system mierzy prędkość fal, co umożliwia oszacowanie odległości auta od przeszkody. Konsumenci szczególnie sobie chwalą 3-stopniowy sygnał dźwiękowy. Podstawowy zestaw czujników jest w kolorze srebrnym, jednak możemy je pomalować na dowolny kolor cienką warstwą lakieru, co nie wpływa na ich działanie. Sporym atutem jest możliwość łatwego montażu i demontażu czujników.

 

 

 

 

Vertex Basic Buzzer

 

Vertex Basic Buzzer to zestaw czujników parkowania w kolorze czarnym, jednak użytkownik ma możliwość pomalowania go na dowolny kolor. W komplecie znajduje się centralka złożona z 8 sensorów (A-D tył i E-H przód), 8 czujek, a także buzzera (głośniczek). Z racji tego, że buzzer bywa głośny warto zamontować go w bagażniku. Dodatkową jego funkcją jest regulacja i możliwość wyłączenia systemu. Czujniki z przodu włączają się automatycznie po naciśnięciu pedału hamulca, a po 10 minutach same się wyłączają.

Urządzenie działa na zasadzie sonaru emitującego fale ultradźwiękowe, które podczas cofania umiejętnie rozpoznają przeszkody znajdujące się w pobliżu. System włącza się w odpowiednim momencie, tak aby nas poinformować o przeszkodzie.

Ten nowoczesny model rozpoznaje przeszkody, dlatego polecany jest wszystkim kierowcom, którzy mają problemy z parkowaniem, szczególnie w mieście, gdzie przeważnie liczba aut zdecydowanie przekracza ilość dostępnych miejsc parkingowych. Konsumenci w swoich opiniach chwalą przede wszystkim to, że czujnik działa sprawnie, a obsługa jego jest intuicyjna. Dużą zaletą jest również zasięg pracy produktu. Czujnik może pracować w ekstremalnych warunkach. Działa bez zarzutów w temperaturze od -30 st. C do ponad +70 st. C.

 

 

 

Jaki czujnik parkowania na przód auta wybrać?

 

Parkowanie auta to czynność, która bywa problemem nawet dla doświadczonych kierowców. Zatłoczone miasta i ciasne, podziemne parkingi sprawiają, że często musimy być bardzo skoncentrowani, żeby nie uszkodzić samochodu sobie i innym. Z pomocą przychodzą nam czujniki parkowania montowane z przodu pojazdu. Poniższy poradnik podpowie, na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu oraz czym wyróżnia się najlepszy czujnik parkowania na przód auta w 2023 roku?

 

 

Najważniejszym zadaniem czujników parkowania jest komunikowanie kierowcy za pomocą sygnałów dźwiękowych, gdy pojazd zbliża się do przeszkody – ściany, drzewa czy innego auta. Wydawany przez czujniki komunikat dźwiękowy staje się coraz głośniejszy, im bliżej przeszkody znajduje się pojazd. W niektórych urządzeniach sygnałom towarzyszą znaki świetlne, a przykładem może być dioda LED.

Decydując się na zakup czujników trzeba zweryfikować kilka, istotnych kwestii. Najważniejszym elementem jest zasięg. Najlepsze czujniki parkowania na przód auta charakteryzują się obszarem działania od 1,5 metra do 2 metrów. Taka odległość sprawdza się najlepiej, gdyż urządzenia o większym zasięgu informują nas za wcześnie o istniejącej przeszkodzie, przez co mogą wprowadzić w błąd.

Duże znaczenie ma także liczba czujników – im więcej ich zamontujemy, tym pomiar będzie dokładniejszy. Opcja, która jest najczęściej stosowana to system z czterema czujnikami i wyświetlaczem wskazującym odległość od przeszkody i miejsce, w którym się znajduje.

Wyróżniamy dwa sposoby montowania czujników. Tradycyjny polega na wywierceniu w zderzaku otworów i włożeniu w te miejsca sensorów. Druga opcja to zamontowanie produktu w ramce tablicy rejestracyjnej. Jest to niezwykle łatwe rozwiązanie i szczególnie istotne dla użytkowników nowych aut, gdyż wiercenie mogłoby skutkować utratą gwarancji.

Warto także zwrócić uwagę na wyświetlacz, bowiem pozwoli nam dokładnie na ekranie określić bliskość przeszkody i miejsce, w którym się znajduje. Najbardziej polecane są ekrany o wielkości 2-3 cali, gdyż nie zajmą dużo miejsca.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ