Ostatnio aktualizowane: 26.10.21

 

Subwoofery samochodowe pod siedzenie – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Najlepszym subwooferem samochodowym pod siedzenie okazał się Pioneer TS-WX130EA. Zdobył on najwięcej dobrych recenzji od użytkowników, więc postanowiliśmy umieścić go na pierwszym miejscu naszego zestawienia. Sprzęt ma dobre parametry, dlatego zapewnia dźwięk na wysokim poziomie. Niezależnie od tego, jakiej muzyki słuchamy, nie mamy problemów z zakłóceniami np. nieprzyjemnymi szumami. Dodatkowo subwoofer jest łatwy w instalacji, ma on złącze głośnikowe i RCA. Na uwagę zasługuje również to, że sprzęt zajmuje mało miejsca, więc nie ma problemu z tym, aby umieścić go w samochodzie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że niektóre osoby mogą szukać czegoś innego i nie być zainteresowane zakupem tego urządzenia. Z tego też powodu przygotowaliśmy inne propozycje. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się subwoofer samochodowy pod siedzenie Focal BUS l 20. Ma on kabel ISO, więc możliwe jest jego bezpośrednie podłączenie do radioodtwarzacza. Sprzęt jest solidnie wykonany i ładnie się prezentuje.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie zostało wyposażone zarówno w wejście głośnikowe, jak i wejście RCA. To oznacza, że można je bez trudu podłączyć nie tylko do fabrycznego, ale również do zamiennego zestawu stereo. Subwoofer ma kompaktowe wymiary i na pewno zmieści się pod siedzeniem.

Wady

Co prawda sprzęt bardzo dobrze podkreśla niskie tony, ale większość kupujących przyznaje, że te wysokie nie zawsze są wyraźnie słyszalne.

Podsumowanie

To subwoofer aktywny, którego maksymalna moc jest równa 160 W. Waży on nieco ponad 3 kg. Pasmo przenoszenia modelu obejmuje zakres od 40 do 200 Hz, a jego czułość wynosi 98 dB. Urządzenie można umieścić pod siedzeniem lub w bagażniku, jeśli pojawi się taka konieczność.

Drugi wybór

Zalety

Model jest wyposażony w kabel ISO, który w łatwy sposób można połączyć z radiem. Produkt jest wykonany z mocnego aluminium. Do zestawu dołączono okablowanie, dlatego do instalacji nie trzeba niczego dokupować. Co ważne, akcesorium generuje wyraźne dźwięki.

Wady

Część konsumentów uważa, że do sprzętu powinien być dołączony również pilot. Wówczas obsługa byłaby bardziej komfortowa.

Podsumowanie

Jest to produkt, którego instalacja nie jest skomplikowana. Jest on przeznaczony do montażu pod siedzeniem, więc nie zabierze dużo miejsca. Moc sprzętu wynosi 150 W. Obudowa modelu jest bardzo solidnie wykonana.

Rozważ też

Zalety

Niektóre elementy urządzenia wykonano z kauczuku, w związku z tym wibracje podczas jazdy są tłumione. Akcesorium sterujemy przy pomocy pilota, na którym każdy przycisk jest opisany, więc nie ma problemu z obsługą. W zestawie razem z subwooferem znajdziemy też 4 metrowy przedłużacz.

Wady

Podłączenie urządzenia jest dość skomplikowane. Osobom, które nie mają doświadczenia może zająć ta czynność nieco więcej czasu.

Podsumowanie

Montaż produktu zajmuje jedynie kilka minut, a wszystkie potrzebne części znajdują się w zestawie. Maksymalna moc sprzętu wynosi 150 W. Ten subwoofer samochodowy waży 2,5 kg i jest wykonany z materiałów w kolorze srebrnym.

 

 

3 najlepszych subwooferów samochodowych pod siedzenie. Opinie w 2021 roku

 

1. Pioneer subwoofer TS-WX130EA

 

Zachęcamy do zapoznania się z dokładnym opisem subwoofera samochodowego pod siedzenie Pioneer TS-WX130EA. To sprzęt za który nie zapłacimy tak dużo, jak za inne dostępne w sklepach modele. Ma on kompaktową konstrukcję, jego dokładne wymiary to: 28 cm x 20 cm x 7 cm. Urządzenie ma prostokątny kształt, ciemną obudowę i prosty design pasujący do każdego samochodu.

Maksymalna moc wyjściowa jest równa 160 W, a moc znamionowa to 50 W. Pasmo przenoszenie wynosi od 40 Hz do 200 Hz. Urządzenie wykorzystuje wzmacniacz klasy D, dzięki któremu jego montaż jest prostszy. Rekomendowany przez nas sprzęt obsługuje wysoki i niski sygnał wejściowy (głośnik i RCA). Wynika z tego, że kupujący nie będzie miał problemów z rozbudową systemu audio.

Opinie, jakie można przeczytać na temat Pioneer TS-WX130EA, są pozytywne, co potwierdza, że konsumenci są zadowoleni z zakupu tego sprzętu. Ich zdaniem ma on intuicyjny system obsługi, więc użytkowanie subwoofera jest komfortowe.

Pioneer TS-WX130EA to bardzo dobry subwoofer samochodowy pod siedzenie do 500 zł. Dokładne wymiary sprzętu to: 28 cm x 20 cm x 7 cm. Jego moc wyjściowa wynosi 160 W.

 

Zalety

Prosta instalacja: Jak wynika z opinii użytkowników, instalacja subwoofera nie jest trudna. Model jest wyposażony we wzmacniacz klasy D, który obsługuje wysoki i niski sygnał wejściowy (wejście głośnikowe i RCA). W efekcie nie ma żadnych problemów z rozbudową systemu audio.

Wysokiej jakości dźwięk: Urządzenie zapewnia wysokiej jakości dźwięk. Basy są dobrze słyszalne, a dodatkowo nie tracą przestrzennego charakteru. Niezależnie jakiej muzyki słuchamy, ten sprzęt dobrze się sprawdza.

Kompaktowe wymiary: Subwoofer ma kompaktowe wymiary, dlatego można łatwo znaleźć miejsce do jego umieszczenia. Urządzenie bez trudu zmieści się pod przednim fotelem.

Łatwa obsługa: Korzystanie ze sprzętu nie jest trudne. Jego obsługa odbywa się za pomocą przełączników, które są umieszczone w widocznym miejscu na urządzeniu.

Prosty design: Do zakupu tego subwoofera zachęca także fakt, że ma on prosty design i dlatego pasuje do każdego samochodu.

 

Wady

Podatna na zarysowania obudowa: Niektórzy użytkownicy zauważyli, że stosunkowo szybko na powierzchni modelu pojawiają się zarysowania.

 

 

 

 

2. Focal BUS l 20 subwoofer

 

Focal BUS l 20 to urządzenie, którego instalacja nie sprawia większego problemu. Jest on wyposażony w specjalny kabel ISO, który łatwo można połączyć z radiem. Sprzęt jest przeznaczony do zainstalowania pod siedzeniem, więc nie będzie zabierał zbyt dużo miejsca nawet w małym samochodzie.

Urządzenie jest wykonane z mocnego aluminium, które nie ulega zniszczeniu. Jeżeli chodzi o moc, to wynosi ona 150 W. Możemy być pewni, że wszystkie basy będą brzmiały wyraźnie, a subwoofer to idealny wzmacniacz dla zwykłego radio.

Moduł sterowania subwooferem nie jest skomplikowany i łatwo znajdziemy odpowiedni przycisk. W zestawie znajdziemy całe okablowanie, więc do instalacji nie musimy niczego dokupować. Użytkownikom najbardziej podoba się solidna obudowa produktu. Wspominają oni także o wyraźnym dźwięku, jaki generuje subwoofer.

Subwoofer samochodowy pod siedzenie Focal BUS l 20 ma moc równą 150 W. Pasmo przenoszenia wynosi od 45 Hz do 150 Hz.

 

Zalety

Prosta instalacja: Producent zwraca uwagę na to, że sprzęt jest wyposażony w specjalny kabel ISO, który pozwala na łatwe podłączenie subwoofera do radia samochodowego. Nie trzeba specjalnych umiejętności, aby to zrobić.

Kompaktowa konstrukcja: Kupujący doceniają kompaktową konstrukcję sprzętu. Bez problemu mieści się on pod siedzeniem nawet w małym samochodzie. W związku z tym w żaden sposób nie przeszkadza pasażerom.

Materiał wykonania: Do produkcji Focal BUS l 20 wykorzystano dobre gatunkowo aluminium, które nie jest podatne na zarysowania.

Okablowanie: W komplecie otrzymujemy niezbędne okablowanie, więc nie musimy tracić pieniędzy i czasu na zakup potrzebnych do instalacji akcesoriów.

 

Wady

Brak pilota: W zestawie nie ma zdalnego pilota, a część osób uważa, że to ułatwiłoby obsługę urządzenia.

 

 

 

 

3. Clarion SRV250 subwoofer

 

Chcielibyśmy zaprezentować jeden z najczęściej wybieranych subwooferów samochodowych – Clarion SRV250. Urządzenie jest znane z tego, że montaż nie zabiera więcej niż kilka minut, a wszystkie części znajdziemy w zestawie. Subwoofer idealnie mieści się pod siedzeniem każdego, nawet najmniejszego samochodu. Warto dodać, że rozbudowanie nagłośnienia nie jest skomplikowane.

Niektóre części subwoofera są wykonane z kauczuku. Dlatego podczas jazdy wibracje są tłumione, a my możemy cieszyć się bardzo wyraźnym dźwiękiem. Maksymalna moc sprzętu to 150 W. Subwooferem sterujemy z pomocą pilota. Każdy przycisk jest dobrze opisany, więc wybranie odpowiedniej opcji nie powinno być kłopotliwe.

Prezentowany subwoofer samochodowy pod siedzenie w dobrej cenie waży jedynie 2,5 kg. W zestawie znajdziemy również 4 metry przedłużacza, więc nie musimy się martwić, że nie starczy nam kabla. Urządzenie jest utrzymane w srebrnej kolorystyce. Subwoofer prezentuje się elegancko i można go zainstalować nawet w nowoczesnych typach samochodów. Estetyczny wygląd to właśnie cecha, którą chwali wielu kierowców. Uważają również, że urządzenie jest dobrze wykonane.

Clarion SRV250 to subwoofer samochodowy pod siedzenie, którego moc znamionowa wynosi 74 W, a moc maksymalna jest równa 150 W.

 

Zalety

Pilot przewodowy: Kupujący otrzymuje w zestawie pilot przewodowy, który pozwala na szybkie sterowanie sprzętem, a dokładniej parametrami takimi jak: wzmocnienie i częstotliwość graniczna filtru dolnoprzepustowego.

Wejścia: Model ma dwa wejścia, RCA i głośnikowe, więc nie powinno być żadnych problemów z jego podłączeniem. Potwierdzają to osoby wykonujące test subwooferów pod siedzenie tej marki.

Aluminiowa komora: Warto zwrócić uwagę na aluminiową, odlewaną pod ciśnieniem komorę. Dzięki niej możliwe jest dobre odwzorowanie basowych brzmień.

 

Wady

Skomplikowana instalacja: Część użytkowników ma problem z tym, aby dobrze podłączyć urządzenie. Ta czynność według nich zajmuje więcej czasu, niż powinna.

 

 

 

 

Jaki subwoofer samochodowy pod siedzenie wybrać?

 

Podczas jazdy wielu kierowców słucha muzyki. Dla niektórych nie jest ona jedynie elementem towarzyszącym, lecz ważnym czynnikiem, który poprawia komfort jazdy. Aby poprawić jakość odtwarzanej muzyki, wiele osób decyduje się na wybór specjalistycznego sprzętu. Abyśmy mogli wyraźnie słuchać ciężkich tonów powinniśmy zainwestować w dobry subwoofer. Chcesz wybrać ten najlepszy? Zastosuj się do wskazówek z naszego krótkiego poradnika.

Najlepszy subwoofer samochodowy pod siedzenie w 2021 roku nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Jeżeli sprzęt jest zbyt duży, to z pewnością nie zmieści się we wskazanym przez nas miejscu. Właśnie dlatego wybierz subwoofer, który swobodnie mieści się po siedzeniem każdego samochodu. Ważne jest również, aby można było swobodnie wyciągnąć sprzęt spod siedzenia.

Wiele osób powtarza, że najlepsze subwoofery samochodowe pod siedzenie mają dużą moc. Optymalny wynik to od 150 W do 250 W. Taka moc pozwala nam na wyraźne odsłuchiwanie bardzo wysokich oraz niskich tonów. Wszystko jednak zależy od naszych preferencji. Jeżeli oczekujesz od sprzętu dużej mocy, to najlepszym wyborem będzie subwoofer, który ma moc około 500 W.

Do wyboru mamy dwa rodzaje subwooferów: pasywny oraz aktywny. Pierwszy z nich musi być podłączony do wzmacniacza, co może zająć trochę czasu. Takie rozwiązanie gwarantuje jednak wysoką jakość odtwarzanej muzyki. Skomplikowane podłączenie sprzętu może jednak wymagać porady fachowca. Z kolei subwoofer aktywny to taki, którego wszystkie części są zamknięte w jednym urządzeniu. Jakość muzyki nie jest tak dobra, jak w przypadku pierwszego typu, lecz instalacja zajmuje nie więcej niż kilka minut.

Subwoofery różnią się również pod względem konstrukcji. Jednym z najpopularniejszych urządzeń jest subwoofer closed, który nie ma żadnych otworów i generuje bardzo dobrej jakości dźwięk. Typ compact-sub ma bardzo małe gabaryty, więc z pewnością zmieści się pod siedzeniem każdego samochodu. Z kolei subwoofer redpass ma dwa oddzielne głośniki. Emituje on wysokiej jakości dźwięki i dlatego jest wybierany przez osoby, którym zależy na tym parametrze. Subwoofer bandpass niweluje zniekształcenia liniowe poprzez przenoszenie niskich tonów.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ