Najlepsze głośniki samochodowe JBL

Ostatnio aktualizowane: 18.07.24

 

Głośniki samochodowe JBL – Ranking

 

 

JBL CS 760 C

 

Naszą pierwszą propozycją jest model JBL CS 760 C. Jest to najlepszy głośnik samochodowy w 2024 roku. Jest on szerokopasmowy i składa się z dwóch, pomniejszych elementów komponentowych. Pierwszy odpowiada za niskie tony, takie jak np. bas, drugi natomiast jest odpowiedzialny za tony wysokie.

Wszystkie elementy przykryte są miękką, wysokiej jakości polipropylenową membraną zawierającą w sobie rozdzielający filtr. Samo urządzenie ma średnicę wynoszącą 16,5 cm, dzięki czemu bez problemu zmieści się w każdym aucie.

Jest to sprzęt dla osób lubiących mocne brzmienie, gdyż taki głośnik zapewnia doskonałą jakość dźwięku nawet najbardziej rockowych utworów, nastawionych na dużą ilość niskich tonów. Ponadto, model ten działa w oparciu o system I-Mount, który polega na polepszeniu jakości dźwięku, jeśli jest to konieczne. Maksymalna moc urządzenia wynosi 150 W. Minimalne pasmo przenoszenia wynosi 20 kHz a maksymalne 55 kHz.

Opinie na temat tego produktu są bardzo pochlebne. Konsumenci docenili głośnik samochodowy JBL CS 760 C za jego wysoką jakość dźwięku oraz atrakcyjną cenę.

 

 

 

 

JBL CS 1214

 

Naszą kolejną propozycją w tym zestawieniu jest głośnik samochodowy JBL CS 1214. Jest to model, który zapewni doskonałą jakość dźwięku w Twoim aucie. Średnica tego urządzenia wynosi aż 30 cm, jednak mimo tak dużego rozmiaru instalacja tego produktu nie będzie stanowiła żadnego problemu. Jego moc szczytowa wynosi 1000 W a moc ciągła 250 W.

Minimalne pasmo przenoszenia tego modelu to 23 kHz a maksymalne: 45 kHz. Urządzenie to posiada cewkę 4 Ohm, która daje możliwość zamontowania dodatkowego, szerokopasmowego wzmacniacza. Dodatkowym atutem tego modelu jest jego dynamiczny, a zarazem elegancki design. Czułość tego urządzenia wynosi 93 dB, dlatego zarówno przy niskich, jak i wysokich tonach, odtwarzany dźwięk jest przyjemny dla ucha. Głośnik ten jest pokryty polipropylenową membraną, która zapewnia większą jakość dźwięku.

Opinie na temat głośnika samochodowego JBL CS 1214 są bardzo pochlebne. Ten głośnik samochodowy JBL w dobrej cenie zyskał uznanie konsumentów nie tylko za wysoką jakość wykonania, ale także wspaniały dźwięk odtwarzany w trakcie jazdy samochodem.

 

 

 

 

JBL CS 752

 

Naszą ostatnią propozycją jest głośnik samochodowy JBL w dobrej cenie, czyli model CS 752. Jest to dwudrożny model o szerokości 13 cm, który świetnie będzie współgrać z fabrycznym radiem auta. Ponadto, ten uniwersalny rozmiar sprawdzi się w przypadku dowolnego auta.

Urządzenie tego typu doskonale spisze się zarówno u osób lubiących mocne brzmienie, jak również tych, którzy gustują w bardziej spokojnej muzyce. Jego stożkowe membrany typu PLUS ONE zapewniają wspaniałą jakość dźwięku, niezależnie od gatunku muzyki i liczby basów. Oprócz tego, model ten działa w oparciu o system I-Mount, który poprawia jakość obrazowania audio.

Opinie na temat modelu JBL CS 752 są bardzo pochlebne. Konsumenci docenili go ze względu na bardzo atrakcyjną cenę oraz ciekawy design, który będzie pasował do wnętrza każdego samochodu.

 

 

 

 

Jaki głośnik samochodowy JBL wybrać?

 

Każde auto posiada radio z wbudowanym systemem audio. Jednak jakość takiego urządzenia często pozostawia wiele do życzenia, dlatego warto jest zainwestować w dobry sprzęt grający. W sklepach elektronicznych jest wiele modeli głośników samochodowych, różniących się od siebie głośnością, basem i wieloma innymi parametrami. Tak duża liczba produktów może utrudnić wybór dobrego sprzętu. Dlatego przygotowaliśmy poradnik i ranking, w którym przedstawiamy najlepsze głośniki samochodowe JBL w 2024 roku.

Amerykańska firma JBL została założona w 1946 roku przez Jamesa Bullough Lasing’a. Zasłynął on nie tylko z produkcji głośników, ale przede wszystkim z udźwiękowienia pierwszego filmu w historii kinematografii. To właśnie zainspirowało Lasing’a do późniejszych prac nad innowacyjnym sprzętem dźwiękowym. W aktualnym asortymencie marki mamy nie tylko urządzenia audio do użytku domowego, ale również system nagłośnienia aut.

Przed zakupem takiego urządzenia, warto jest zwrócić uwagę na rodzaje głośników samochodowych dostępnych w sklepach. Wśród modeli wyróżniamy sprzęt dwustożkowy, dość przestarzały i o słabej jakości dźwięku oraz szerokopasmowy, składający się z jednego, dużego elementu zawierającego zarówno niskie, jak i wysokie tony. Należy jednak pamiętać, że najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie kilkuczłonowego zestawu głośników, który będzie doskonale rozprzestrzeniał dźwięk w aucie. Jest to jednak dość kosztowny zakup.

Zanim zdecydujemy się na tego typu sprzęt, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na moc samych głośników. Jest ona rozróżniana ze względu na moc szczytową oraz RMS. Ta pierwsza osiągana jest w określonych momentach utworu, natomiast RMS to stały poziom pracy głośnika.

Warto również zwrócić uwagę na jakość wykonania urządzenia, co łatwo można określić przyglądając się membranie danego modelu. Jest to element każdego sprzętu audio, przypominający kształtem cienką blaszkę lub kawałek tkaniny. Odpowiada on za wytwarzanie fal dźwiękowych w trakcie drgań wywołanych pracą głośnika. Taka membrana powinna mieć idealnie gładką powierzchnię, dzięki czemu unikniemy charakterystycznego dla uszkodzonego sprzętu buczenia.

Podczas zakupu głośników samochodowych ważne jest również, by sprawdzić pasmo przenoszenia danego modelu. Odpowiada ono jakości dźwięku i słyszalność tonów wysokich oraz niskich.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ