Ranking 3 najlepszych napęd do bram skrzydłowych w 2023

Ostatnio aktualizowane: 23.09.23

 

Napęd do bramy skrzydłowej – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli masz bramę skrzydłową i szukasz do niej sprawnie działającego napędu, nasz ranking jest dla Ciebie. Obejmuje on opisy dobrej jakości modeli. Wybierając poszczególne sprzęty, kierowaliśmy się nie tylko ich parametrami, ale także wystawionymi przez konsumentów recenzjami. Faac 414 to napęd do bramy skrzydłowej, który znalazł się na pierwszym miejscu w zestawieniu. Urządzenie zostało zrobione z dobrych gatunkowo materiałów. Dlatego też sprzęt wykazuje sporą odporność na działanie zróżnicowanych temperatur, więc może być użytkowany niezależnie od panującej pory roku. Produkt sprzedawany jest w komplecie z solidnie zrobionymi pilotami i wszystkimi niezbędnymi do instalacji akcesoriami. Napęd ma funkcję awaryjnego otwierania bramy, dzięki czemu możemy wjechać na posesję nawet w przypadku wstrzymania dostawy prądu. Drugie miejsce w rankingu zajął model Linea Arm300. Ten napęd do bramy wyposażono w trwały korpus. Urządzenie jest wodoodporne, więc działa sprawnie nawet w przypadku silnych opadów deszczu. Napęd ma funkcję automatycznego zamykania bramy.


3 najlepszych napęd do bram skrzydłowych. Opinie w 2023 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Montaż napędu do bramy przebiega bardzo sprawnie, a na dodatek jest łatwy. Sam napęd jest dobrze wykonany i odporny na przeciążenia. Bardzo duża siła ciągu oznacza, że napęd można zamontować nawet do dużych bram.

Wady

Osprzęt nie jest zbyt szybki. Wolne zamykanie i otwieranie bramy może być frustrujące w sytuacjach, kiedy spieszymy się do pracy.

Podsumowanie

Ten sprzęt jest dobrze wykonany, więc nie ulega zniszczeniu pod wpływem ekstremalnych temperatur. Jeżeli jednak awaria się pojawi, to mamy możliwość szybkiego demontażu oraz obsługiwania bramy ręcznie.

Drugi wybór

Zalety

Napęd ma kilka ciekawych funkcji, które ułatwiają korzystanie z bramy. Jest to między innymi funkcja furtki oraz zapamiętywanie ustawień. Stopień ochrony IP44 oznacza, że sprzęt jest odporny na działanie wilgoci, słońca oraz wiatru.

Wady

Według niektórych osób napęd jest stosunkowo głośny. Podczas otwierania i zamykania bramy słyszymy go my oraz nasi sąsiedzi. Może to być dla niektórych osób niezbyt komfortowe.

Podsumowanie

Czas pełnego otwarcia wynosi 18 sekund. W zestawie znajdują się 2 piloty, dzięki którym kierujemy bramą. Ich zasięg wynosi od 30 m do 50 m. Maksymalna waga obsługiwanego skrzydła nie może przekraczać 150 kg.

Rozważ też

Zalety

Ze względu na brak ruchomych części napęd jest bardzo cichy. Sprzęt można bardzo łatwo zaprogramować, odbywa się to z pomocą trzech przycisków. Napęd zwalnia podczas zamykania oraz otwierania, więc nie generuje żadnego hałasu.

Wady

Niektóre osoby zauważyły, że w przypadku awarii znalezienie części zastępczych jest trudne. Musimy liczyć się z tym, że napęd trzeba będzie naprawić lub zakupić nowy sprzęt.

Podsumowanie

Instalacja prezentowanego napędu jest łatwa oraz nie zajmuje zbyt dużo czasu. Sprzęt ma również pamięć pozycji bramy i nie zmienia ustawień, jeśli sami o tym nie zdecydujemy. Sterowanie napędem nie sprawia żadnego problemu.

 

1. Zestaw automatyki do bram skrzydłowych FAAC 414

 

Napęd Faac 414 jest przeznaczony do bram ze skrzydłami o długości do 4 m i maksymalnej wadze do 200 kg. Produkt pasuje do każdego rodzaju słupka i jest łatwy w montażu. Został on wyposażony w samoblokujące siłowniki tubowe. Z tego powodu prezentowany model nie wymaga stosowania dodatkowych zamków.

Napęd idealnie nadaje się do przydomowych bram, które nie są zbyt często otwierane i zamykane. Jest on odporny zarówno na bardzo niskie, jak i wysokie temperatury (od -20 st. C do 55 st. C). Produkt niezawodnie pracuje w każdych warunkach atmosferycznych.

Konsumenci docenili model Faac 414 za solidność. Ma on specjalne zabezpieczenie przeciwzgnieceniowe. Moduł elektroniczny (umieszczony na płytce centrali sterującej) kontroluje bezpośrednio siłę ciągu napędu. W razie awarii mechanizm blokujący pozwala na ręczną obsługę i odblokowanie skrzydeł.

Napęd do bramy ze skrzydłem o długości do 4 m Faac 414 jest wyposażony w 2 siłowniki mechaniczne. W zestawie znajduje się centrala sterująca i piloty.

 

Zalety

Sprawne działanie w trudnych warunkach atmosferycznych: Urządzenie jest przystosowane do działania w każdych warunkach atmosferycznych. Bez względu na to, czy na dworze panuje mróz, czy jest bardzo upalnie, Twoja brama będzie automatycznie się otwierała.

Niezbędne elementy montażowe w zestawie: Do kompletu dołączono wszystkie niezbędne akcesoria montażowe (uchwyty i elementy mocujące). Użytkownik nie musi więc dokonywać dodatkowych zakupów, aby zainstalować sprzęt.

Piloty: Znajdujące się w zestawie piloty są solidnie wykonane i mają spory zasięg. Nie zacinają się w trakcie pracy, co zwiększa komfort ich użytkowania.

Możliwość awaryjnego otwierania bramy: Użytkownik może ręcznie otworzyć bramę, korzystając ze specjalnego kluczyka.

Moduł elektroniczny: Sprzęt wyposażono w moduł elektroniczny, który kontroluje siłę napędu bramy, a tym samym gwarantuje jej bezpieczne użytkowanie.

 

Wady

Instrukcja obsługi: Znajdująca się w zestawie instrukcja obsługi i montażu sprzętu nie jest czytelna i brakuje w niej ważnych informacji. W rezultacie użytkowanie sprzętu okazuje się skomplikowane.

 

 

 

 

2. Linea Napęd Arm300 Do Skrzydłowych Full Zestaw Arm300Full

 

Linea Arm300 Full to produkt przeznaczony do bram dwuskrzydłowych (maksymalna długość skrzydła to 175 cm, jego waga nie powinna przekraczać 150 kg). Napęd ma system fotokomórek, który podnosi nasze bezpieczeństwo. W momencie, gdy brama rozpozna stojącą przed sobą przeszkodę nie zamknie się. To zapobiega groźnym w skutkach wypadkom.

Model Linea Arm300 Full idealnie nadaje się do bram posesyjnych (otwieranych do 30 razy na dobę). Siłowniki i centrala mają wodoodporną obudowę, dlatego z pewnością nie uszkodzi ich deszcz i śnieg. Po każdym otwarciu napęd zamyka bramę automatycznie. W razie potrzeby możemy tę opcję wyłączyć.

Na podstawie opinii konsumentów można wywnioskować, że jest to napęd do bramy skrzydłowej w dobrej cenie. W zestawie znajduje się pilot 4-kanałowy. Ma własny kod tożsamości, który możemy skopiować i tym samym zaprogramować zapasowe piloty dla innych domowników.

Linea Arm300 to dobry napęd do bramy skrzydłowej do 800 zł. Maksymalna szerokość obsługiwanego skrzydła wynosi 175 cm, a jego waga – 150 kg.

 

Zalety

Funkcja furtki: Model ma funkcję furtki, która umożliwia jedynie częściowe otwarcie bramy albo wyłącznie jednego skrzydła. Jest to przydatne np. w sytuacji, kiedy zapomnieliśmy klucza do małej bramki, a mamy pod ręką tylko pilot do napędu.

Korpus: Urządzenie ma solidnie zrobiony korpus. Do jego wykonania wykorzystano dobrej jakości aluminium, jak również śrubę ze stali nierdzewnej. Oba materiały są uznawane za trwałe.

Automatyczne zamykanie bramy: Napęd automatycznie zamyka bramę po określonym czasie od jej otwarcia. Spiesząc się do pracy czy na ważne spotkanie, nie musimy pamiętać o tym, aby wcisnąć odpowiedni przycisk na pilocie, aby zabezpieczyć posesję.

Obudowa: Centrala i siłowniki są zrobione z wodoodpornych tworzyw. Są one odporne na każde warunki pogodowe (słońce, wiatr, deszcz).

 

Wady

Jakość wykonania pilotów: Dołączone do kompletu piloty są podatne na zarysowania, więc szybko tracą swój atrakcyjny wygląd.

 

 

 

 

3. Zestaw siłowników do bramy Nice Wingo 2024

 

Przedstawiamy napęd Nice Wingo 2024, który jest przeznaczony do bram o zwiększonej intensywności użytkowania (powyżej 30 cykli na dobę). Maksymalna, dopuszczalna długość skrzydła to 4 m, jego waga nie powinna przekraczać 400 kg. Montaż powyższego modelu sprawia, że brama przesuwa się płynnie i nie hałasuje przy zamykaniu.

Produkt wyposażono w system fotokomórek, który sprawia, że skrzydła nie zamkną się w przypadku wykrycia przeszkody. Ponieważ siłowniki mają wytrzymałą, wodoodporną obudowę z pewnością nie uszkodzi ich deszcz, silny wiatr ani duży mróz. Mówi się, że najlepsze napędy do bramy skrzydłowej działają nawet w przypadku przerwy w dostawie prądu. Dlatego centrala powyższego modelu została przystosowana do zasilania awaryjnym akumulatorem.

Konsumenci zgodnie twierdzą, że napęd marki Nice jest funkcjonalny i łatwy w montażu. Ma on opcję furtki, dzięki której nie musimy czekać na całkowite otworzenie się bramy, aby wejść na posesję. Dla wielu osób atutem jest też dołączony do zestawu, praktyczny pilot. Można go zamontować na desce rozdzielczej samochodu.

Napęd Nice Wingo 2024 jest przeznaczony do bramy o maksymalnej długości skrzydła równej 2 m i wadze całkowitej do 400 kg.

 

Zalety

Działa sprawnie w okresie mrozów: Z komentarzy użytkowników wynika, że urządzenie działa skutecznie nawet w trakcie intensywnych mrozów. Nie ma więc obaw, że będziemy musieli parkować swój samochód na podjeździe.

Wykrywanie przeszkód: Model ma system wykrywania przeszkód. Jeśli obok bramy pojawi się coś, co mogłoby zakłócić jej pracę, napęd ją zatrzymuje, jednocześnie zmieniając jej tor ruchu.

Montaż: Znajdujące się w zestawie akcesoria montażowe, jak i dobrze opracowana instrukcja sprawiają, że instalacja urządzenia jest stosunkowo łatwa, nawet dla osób posiadających małe doświadczenie w tym zakresie.

 

Wady

Siłownik: Zdaniem niektórych osób jakość wykonania siłownika nie jest najlepsza, dlatego element ten łatwiej ulega awariom.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki napęd do bramy skrzydłowej wybrać?

 

Aby brama skrzydłowa mogła działać w odpowiedni sposób musimy dokupić do niej napęd. Jednak znalezienie takiego produktu sprawia wielu osobom mnóstwo problemów. Wszystko ze względu na różnorodność oferty sklepów. Postanowiliśmy nieco ułatwić Ci zakup i przygotowaliśmy krótki poradnik. Zawiera on kilka wskazówek na temat wyboru właściwego napędu. Znajdziesz tu również ranking prezentujący 3 modele w dobrych cenach.

Automatycznie otwierana i zamykana brama to bardzo wygodne rozwiązanie. Możemy nią sterować przy użyciu pilota bez konieczności wychodzenia z auta. W ten sposób możemy też podnieść bezpieczeństwo zarówno nasze, jak i całej posesji. Żadna osoba z zewnątrz nie jest w stanie otworzyć bramy bez specjalnego pilota. Tym samym zmniejsza się ryzyko włamania oraz kradzieży. Obecnie dużą popularnością cieszą się modele skrzydłowe, gdyż można je zamontować bezpośrednio do słupów ogrodzeniowych. Ponadto są one odpowiednie zarówno dla dużych, jak i niewielkich działek. Jednak do prawidłowego działania takich bram potrzebny jest dobrze dobrany napęd.

Zanim wybierzemy się na zakupy musimy dokładnie zmierzyć zarówno same skrzydła, jak i całą bramę. Istotna jest jej szerokość i głębokość osadzenia. Wymiary są nam niezbędne do tego, by dobrze dobrać napęd (producenci zwykle podają, do jakiej maksymalnej długości i wagi skrzydła przeznaczony jest dany model). Jeśli o tym zapomnimy, trudno nam będzie dokonać właściwego wyboru. Wówczas zakupiony produkt będzie pracował niestabilnie. To z kolei spowoduje, że brama nie otworzy się całkowicie, a to utrudni nam wjazd samochodem na posesję.

Bardzo istotne jest to, jak często zamierzamy otwierać i zamykać bramę. Napęd może być przeznaczony do typowej pracy domowej lub intensywnej. Źle dobrany model może się bardzo szybko zużyć, dlatego warto o tym pamiętać. Produkt dedykowany do użytku domowego jest przystosowany do ok. 30 cykli (otwarć i zamknięć) dziennie. Napęd zamontowany na bramie parkingu przy zakładzie pracy czy wspólnocie mieszkaniowej musi być przystosowany do częstszego użytkowania (zdarza się, że wykonuje on nawet kilkaset cykli każdego dnia).

Najlepszy napęd do bramy skrzydłowej w 2023 roku jest bardzo łatwy w montażu. Jego instalacja nie powinna wymagać wykonania specjalnych przeróbek bram, aby można go było zamocować (co może być dużym wydatkiem). Dobrej jakości produkt musi wykazywać odporność na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, a także wysokich i niskich temperatur. Inaczej szybko ulegnie on uszkodzeniu i nie będzie prawidłowo działać.

 

 

Dodaj komentarz

9 KOMENTARZ

Jarek

October 10, 2022 at 7:22 pm

Witam,
Mam napęd z firmy BFT zarówno w brame wjazdowej jak i garażowej. Wszystko działa jak należy. Solidne wykonanie, wizualnie prezentuje się ok. Nalezy tylko odpowiedni zestaw dobrać pod swoją bramę

Odpowiadać
Longi

October 30, 2022 at 7:23 pm

BFT jest super. Widzę, że teraz jest duże zainteresowanie tą firmą. Mam zestawy od niech w bramie wjazdowej skrzydłowej. Montował i programował profesjonalny instalator. Działa super

Odpowiadać
Świat motoryzacji

November 15, 2022 at 12:02 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.com

Odpowiadać
Świat motoryzacji

October 23, 2022 at 6:39 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.com

Odpowiadać
Damian

November 22, 2021 at 9:33 am

BFT według mnie jest dobrym rozwiązaniem, z uwagi na jakość wykonania automatyki, prostotę montażu i łatwe programowanie. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania siłownika, zastosowane materiały, budowę centrali sterującej. Poza tym dużą wygodę w takim codziennym użytkowaniu dają U-Link i U-Control

Odpowiadać
Lolek

September 10, 2022 at 1:06 pm

@Damian zgadzam się z Tobą . Mam z BFT zestaw w bramie wjazdowej. Działa juz kilka lat. Zero awarii czy usterek. Brama jeździ dużo i wszystko jest ok

Odpowiadać
Janek

August 28, 2022 at 7:04 pm

Rónież mam automatykę z BFT. Działa super. Wszystko sprawnie, cicho i bez awarii. Najważniejsze to odpowiednio dobrać siłowniki do wielkości i ciężaru bramy

Odpowiadać
Świat motoryzacji

September 17, 2022 at 10:23 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.com

Odpowiadać
Świat motoryzacji

November 22, 2021 at 9:56 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.com

Odpowiadać