Ranking 3 najlepszych napędów do bramy Faac w 2023

Ostatnio aktualizowane: 28.05.23

 

Napędy do bram Faac – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Jedną z najczęściej polecanych firm zajmujących się produkcją napędów do bram jest Faac. To producent z wieloletnim doświadczeniem, który oferuje duży wybór wysokiej jakości produktów. W tym rankingu znajdziesz opisy kilku dobrze ocenianych przez użytkowników napędów do bram. Pierwszym z nich jest Faac 740, który jest przystosowany do pracy w różnych warunkach pogodowych. Sprzęt oferuje wiele opcji m.in. otwarcie częściowe, kiedy chcemy po prostu wejść na posesję albo jesteśmy na rowerze. Warto też zastanowić się nad zakupem napędu do bramy Faac 414 przeznaczonym do skrzydła o długości do 4 m. W przypadku awarii możliwa jest obsługa ręczna urządzenia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Napęd do bramy jest dostępny w zestawie z wszystkim potrzebnymi do instalacji akcesoriami. Kupujący otrzymuje aż 3 piloty do otwierania bramy. Działają one sprawnie i mają stosunkowo duży zasięg. Sprzęt jest dostosowany do pracy w niskiej i wysokiej temperaturze.

Wady

Przeglądając zamieszczone w Internecie opinie, można znaleźć komentarze, z których wynika, że mechanizm otwierania ręcznego czasami się zacina. Bywają momenty, w których trudno z niego skorzystać.

Podsumowanie

Sprzęt jest dostosowany do otwierania bram ważących do 500 kg. Maksymalna siła napędu wynosi 450 N. Pobór prądu jest równy 1,5 A. Model ma magnetyczny wyłącznik krańcowy. Sprzęt jest łatwy w montażu.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt ma wysokiej jakości obudowę, która gwarantuje długi czas użytkowania bez awarii. Wszystko dlatego, że dobrze zabezpiecza wewnętrzny mechanizm. Napęd ma tubową konstrukcję i to m.in. dlatego jest łatwy w instalacji.

Wady

W zestawie znajdują się piloty do otwierania bramy. Część kupujących zwraca uwagę, że ich zasięg powinien być nieco większy. Wtedy korzystanie z napędu byłoby nieco wygodniejsze.

Podsumowanie

Model jest przeznaczony do bram skrzydłowych o długości do 4 m. Napęd ma tubowe siłowniki samoblokujące. Sprzęt jest dostosowany do pracy w różnych warunkach pogodowych, w temperaturze od -20 st. C. do +55 st. C.

Rozważ też

Zalety

Napęd do bramy można obsługiwać ręcznie w przypadku awarii czy chwilowej przerwy w dostawie prądu. W komplecie znajdują się 3 piloty 4-kanałowe, które dobrze działają. Zestaw zawiera też inne niezbędne do instalacji i pracy akcesoria.

Wady

Obsługa tego sprzętu okazuje się na początku trudna. W szczególności osoby, które pierwszy raz mają okazję korzystać z napędu do bramy, potrzebują więcej czasu na poznanie wszystkich funkcji i zasad działania modelu.

Podsumowanie

Maksymalny udźwig tego urządzenia wynosi 200 kg. Napęd działa sprawnie niezależnie od tego, czy na zewnątrz jest ciepło czy zimno. Istnieje możliwość ustawienia każdego siłownika (do wyboru jest 8 poziomów).

 

 

3 najlepszych napędów do bramy Faac. Opinie w 2023 roku

 

1. Napęd do Bramy Faac 740

 

Osoby, które chcą zakupić napęd do bramy Faac w dobrej cenie powinny bliżej przyjrzeć się modelowi Faac 740. Produkt ten, w porównaniu z innymi sprzętami, nie kosztuje zbyt wiele. Dlatego też na jego zakup może sobie pozwolić większa liczba osób. Waga urządzenia wynosi 16 kg, zaś maksymalna waga skrzydła nie może przekraczać 500 kg.

Napęd ma następujące wymiary: 29,5 cm x 22,5 cm x 32, 5 cm. Ma on wbudowany silnik 230 V, który jest niezawodny i nie zacina się w trakcie pracy. Obudowa modelu została zrobiona z wytrzymałych, odpornych na uszkodzenia materiałów. Dzięki temu możemy mieć pewność, że sprzęt nie ulegnie zbyt szybko zniszczeniu. Do zestawu dołączony jest m.in. wygodny pilot, który umożliwia sterowanie bramą.

W Internecie można znaleźć wiele opinii na temat modelu Faac 740. Produkt uznawany jest przez konsumentów za solidnie wykonany i funkcjonalny. Użytkownicy podkreślają, że montaż napędu nie jest trudny i nie zajmuje zbyt wiele czasu. W komplecie otrzymujemy czytelną instrukcję obsługi.

Model 740 to bardzo dobry napęd do bramy Faac do 1500 zł. Maksymalna siła ciągu wynosi 450 N, a największy moment obrotowy 18 Nm.

 

Zalety

Wysoka jakość wykonania: Trzeba przyznać, że ten model jest wykonany z dobrej jakości materiałów. Potwierdzeniem na to jest to, że działa sprawnie niezależnie od warunków atmosferycznych. Sprzęt jest dostosowany do pracy w temperaturze od -20 st. C. do +55 st.

Dostępne funkcje: Napęd ma kilka ciekawych funkcji, które zapewniają większą wygodę użytkowania. Wyróżnić można m.in. otwarcie częściowe, przydatne szczególnie wtedy, kiedy nie ma osobnej bramki na swobodne wejścia i wyjścia. Model ma też licznik cykli pracy.

Łatwa instalacja: Jak podają użytkownicy, instalacja napędu nie jest bardzo skomplikowana. Sprzęt ma wbudowaną jednostkę centralną, a w instrukcji jest dokładnie wyjaśnione, jak zamontować wszystkie elementy.

Przeznaczenie: To urządzenie wytrzymuje obciążenie do 500 kg, więc jest dostosowane niemal do każdej przydomowej bramy.

Akcesoria w zestawie: Napęd jest sprzedawany w zestawie z różnymi akcesoriami: Podstawą montażową, 2-kanałowym odbiornikiem radiowym, 3 pilotami i jedną parą fotokomórek.

 

Wady

Mechanizm otwierania ręcznego: Kupujący zwracają uwagę na to, że mechanizm ręcznego otwierania czasami się zacina.

 

 

 

 

2. Napęd do Bramy Faac 414

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć Faac 414, czyli niezawodnego napędu do bram. Będzie on odpowiedni do skrzydła o długości do 4 m. Waga siłownika jest równa 6,5 kg. Obudowa została zrobiona z odpornych na działanie temperatur tworzyw. Stanowi to gwarancję tego, że produkt będzie spełniał swoje zadanie przez długi czas.

Do zestawu dołączone zostały dwa piloty o długim zasięgu. Dzięki nim będziemy mogli otwierać bramę zanim pojawimy się przed domem. Dużą zaletą urządzenia jest to, że w komplecie znajdują się kluczyki do awaryjnego otwierania bramy. Warto dodać, że model ten wykazuje dużą odporność na działanie zarówno niskich, jak i wysokich temperatur (od -20 st. C do 55 st. C).

Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta. Jest to potwierdzenie solidnego wykonania. Ten napęd do bram jest łatwy w instalacji. W zestawie otrzymujemy kołki montażowe i inne, niezbędne elementy. Montaż ułatwia także czytelna instrukcja obsługi w języku polskim.

Napęd Faac 414 jest przeznaczony do bram skrzydłowych o długości do 4 m. Siła uciągu wynosi 3500 N. Prędkość ruchu skrzydła to 16 mm/s.

 

Zalety

Otwieranie awaryjne: Jednym z elementów zestawu jest klucz do awaryjnego otwierania bramy. Sprawdza się on wtedy, kiedy sprzęt nie ma dostępu do zasilania albo z jakichś przyczyn ulegnie awarii.

Wytrzymała obudowa: Jak potwierdził test napędów do bramy Faac, model 414 ma wytrzymałą obudowę, która skutecznie zabezpiecza wewnętrzny mechanizm. Sprzęt działa dobrze w niskiej i wysokiej temperaturze.

Siłowniki: Dostępne w komplecie siłowniki są przystosowane do każdego rodzaju słupków, zarówno tych zrobionych z metalu, jak i klinkieru.

Łatwy montaż: Za zakupem prezentowanego napędu do bramy przemawia to, że jego instalacja nie jest skomplikowana i można sobie z nią poradzić także samodzielnie, bez korzystania z usług fachowców.

 

Wady

Zasięg pilotów: Część osób uważa, że zasięg dołączonych do zestawu pilotów do zdalnego otwierania bramy powinien być nieco większy.

 

 

 

 

3. Faac Zestaw do Bram Dwuskrzydłowych Genius G-Bat 400

 

Faac Genius G-Bat 400 to napęd do bram o długości skrzydła do 4 m. Produkt wytrzymuje obciążenie do 200 kg. Siłownik jest niezwykle wydajny i silny. Zgodnie z opiniami konsumentów nie zacina się w trakcie pracy, a jego obsługa jest bardzo prosta.

Użytkownik ma możliwość awaryjnego odblokowania urządzenia. Dzięki temu może otworzyć bramę ręcznie. Jest to bardzo ważne w przypadku braku zasilania. Nie musimy się martwić o to, że nie wjedziemy na posesję, kiedy w naszym domu zabraknie prądu. Obudowa napędu została zrobiona z wytrzymałych tworzyw. Są one odporne na działanie temperatur, co jest konieczne w przypadku urządzeń przeznaczonych do używania na zewnątrz.

Do zestawu dołączone są wszystkie elementy niezbędne w trakcie montażu. W rezultacie instalacja napędu przebiega bez problemu. Konsumenci potwierdzają, że czynność ta nie zabiera dużo czasu. W komplecie znajdują się też m.in. dwa piloty umożliwiające sterowanie bramą.

Faac Genius G-Bat 400 to napęd, który wytrzymuje ciężar do 200 kg. Jest on dostosowany do bram dwuskrzydłowych o maksymalnej długości 3 m.

 

Zalety

Bezawaryjna praca: Koło zębate jest wykonane z brązu i dobrze współpracuje ze stalową śrubą. Oba elementy gwarantują bezawaryjną pracę.

Bezpieczeństwo użytkowania: Ten zestaw warto docenić za to, że korzystanie z niego jest bezpieczne. Centrala ma moduł elektroniczny, który umożliwia regulację siły napędu (8 stopni do wyboru). Można tak ustawić sprzęt, aby działał on płynnie.

Tubowe siłowniki: Napęd do bramy skrzydłowej ma siłowniki tubowe z opcją samoblokady. Nie ma konieczności używania dodatkowych zamków.

 

Wady

Obsługa: Na początku obsługa sprzętu bywa skomplikowana. Dotyczy to w szczególności osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z takiego urządzenia.

 

 

 

 

Jaki napęd do bramy Faac wybrać?

 

Napęd do bramy to bardzo przydatne urządzenie. Zapewnia nam wygodę – nie musimy za każdym razem wysiadać z samochodu, aby wjechać na posesję. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że zakup tego typu sprzętu nie należy do najprostszych zadań. W sklepach można znaleźć wiele modeli, co zdecydowanie nie ułatwia wyboru. Postanowiliśmy więc przygotować dla Ciebie krótki poradnik. Wskazujemy w nim, jakie cechy mają najlepsze napędy do bram Faac. Na końcu tekstu znajduje się także krótkie zestawienie, w którym zawarte zostały opisy najczęściej polecanych przez konsumentów produktów.

 

Do naszego rankingu wybraliśmy napędy do bram Faac. Zdecydowaliśmy się na tę markę, ponieważ cieszy się ona popularnością wśród użytkowników. Przedsiębiorstwo to uznawane jest za pioniera w produkcji automatyki do bram wjazdowych. Oferowane przez firmę produkty odznacza wysoka jakość i funkcjonalność.

Przed zakupem napędu do bramy musimy sprawdzić wysokość naszego skrzydła, a także jego wagę. Na opakowaniach sprzętów widnieje informacja, na temat maksymalnej wysokości i obciążenia. Jest to niezwykle istotne. Jeśli kupimy urządzenie nieprzystosowane do rodzaju posiadanej przez nas bramy, niestety nie spełni ono naszych oczekiwań.

Konsumenci zgodnie twierdzą, że najlepszy napęd do bramy Faac w 2023 roku wykonany jest z dobrych gatunkowo tworzyw. Obudowa modelu powinna wykazywać dużą odporność na uszkodzenia i działanie temperatur. Musimy pamiętać o tym, że sprzęt montowany jest na zewnątrz. Zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura mogłaby oddziaływać na sprawność produktu. Dlatego warto upewnić się, że wybrany przez nas model ma dużą tolerancję na warunki atmosferyczne. Kolejną, ważną sprawą jest możliwość ręcznej obsługi bramy. Ta opcja jest konieczna, jeśli zasilanie zostanie odłączone. W innym wypadku nie będziemy mogli wjechać na swoją posesję.

Trzeba także zwrócić uwagę na to, czy w zestawie otrzymujemy wszystkie, niezbędne do montażu elementy. Zalecamy także zapoznanie się z opiniami konsumentów. Można w nich znaleźć informację na temat tego, czy instalacja jest prosta, a dołączona do kompletu instrukcja obsługi wystarczająco czytelna. Jeśli montaż będzie zbyt trudny, będziemy musieli ponieść dodatkowe koszty instalacji przed wyspecjalizowaną w tej dziedzinie firmę.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ