Ostatnio aktualizowane: 05.08.21

 

Napęd do bramy – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Napęd do bram dwuskrzydłowych Nice Wingo 3524 to według użytkowników jeden z najlepszych sprzętów tego typu w bieżącym roku. Jest to oczywisty wniosek nasuwający się nam po analizach wielu ocen i opinii konsumentów, którzy już nabyli ten produkt. W skład tego urządzenia wchodzą dwa mocne siłowniki samohamowne. Każdy z nich bez problemu obsługuje skrzydło bramy ważące nawet 200 kg. Napęd do bramy dwuskrzydłowej zawiera także dwa piloty, radioodbiornik oraz centralę sterującą. Producent zaleca nam dodatkowy zakup akumulatora, dzięki któremu produkt będzie działać nawet podczas awarii zasilania. Wielu nabywców zdecydowało się na ten model, ponieważ działa on bez zarzutu nawet w ekstremalnych temperaturach. Jeśli jednak wolisz siłownik do bramy jednoskrzydłowej, warto rozważyć zakup modelu Faac 414, który jest wyposażony w samoblokujące się siłowniki tubowe. Tak samo, jak model Nice Wingo 3524, jest on odporny na wpływ skrajnych temperatur nawet do +55 st. C. Napęd Faac 414 został zaprojektowany specjalnie do jednoskrzydłowych, szerokich bram.

5 najlepszych napęd do bram. Opinie w 2021 roku

 

Automatycznie otwierana brama to niezastąpione rozwiązanie na każdej posesji. Jej każdorazowe zamykanie po wjechaniu i wyjechaniu zajmuje czas, a w okresie zimowym bywa szczególnie nieprzyjemne. Poza tym, jeśli mieszkasz przy ruchliwej ulicy i za każdym razem musisz blokować przejazd, samoczynnie otwierana brama będzie niezastąpiona. Aby brama działał automatycznie, potrzebujemy specjalnego automatu do bramy. Dlatego też stworzyliśmy ten oto ranking napędów do bramy.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Jest to jeden z bardziej cichych napędów do bram. Podczas otwierania lub zamykania nie wydaje prawie żadnych dźwięków. Urządzenie to jest bardzo łatwe do zamontowania. Poza tym jest ono odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

Wady

Wielu użytkowników twierdzi, że prezentowany napęd do bramy działa bardzo powoli. Na otwarcie lub zamknięcie bramy musimy czekać około 40 sekund. Jest to więc opcja dla bardziej cierpliwych osób.

Podsumowanie

Jeżeli zależy nam na bardzo wytrzymałym napędzie do bramy wybierzmy Nice Wingo 3524. Jest on odporny na czynniki zewnętrzne oraz uszkodzenia mechaniczne, więc z pewnością długo nam posłuży. Jego jedyną wadą jest jego wolna praca.

Drugi wybór

Zalety

Prezentowany napęd został bardzo solidnie wykonany. Nie musimy więc martwić się, że po kilku zastosowaniach przestanie działać. Poza tym sam potrafi wykryć, czy na jego drodze nie znajduje się jakiś przedmiot.

Wady

Niektórzy konsumenci uważają, że po kilku latach napęd do bramy Faac 414 zaczyna być awaryjny. Trzeba go dość często serwisować. Głównym tego powodem są słabnące siłowniki. Jednak dzieje się to z większością napędów do bram.

Podsumowanie

Model ten spełni wysokie oczekiwania konsumentów. Przystosowany został do szerokich wjazdów, takich, które mają co najmniej 4 m. Wraz z napędem dostajemy cały zestaw do samodzielnego montażu. Produkt cieszy się uznaniem wielu osób.

Rozważ też

Zalety

Jest to najtańszy napęd do bram w naszym zestawieniu. Oprócz dogodnej ceny jego dodatkowym atutem jest łatwa obsługa i montaż. Każdy może obsługiwać ten sprzęt bez żadnego problemu.

Wady

Linea ARM100 to napęd przeznaczony jedynie do bram garażowych. Nie możemy zamontować go w bramie wjazdowej. Jest on również przystosowany jedynie do bram o długości 2,2 m. Ogranicza to zatem jego zastosowanie.

Podsumowanie

Produkt ten nadaje się do bram garażowych o długości 2,2 m. Jest to to jedna z tańszych propozycji na polskim rynku. Niewątpliwą zaletą modelu jest łatwa obsługa. Odstraszać może ograniczone zastosowanie.

 

1. Napęd Nice Wingo 3524 do bramy skrzydłowej 7m

 

Nice Wingo 3524 o mocy 85 W to zestaw do bram dwuskrzydłowych przeznaczony do skrzydeł o maksymalnej długości 2 m. Urządzenie zapewnia płynne, bezszelestne działanie, co jest zasługą zaawansowanej elektroniki. Jest to model wysoce odporny na uszkodzenia i awarie.

Cechuje go łatwy montaż, a poza tym jest to produkt dostępny w atrakcyjnej cenie. W skład zestawu wchodzą: 2 siłowniki samohamowne Wingo, radioodbiornik SMXI, centrala sterująca MC424L i 2 piloty Flo2re. W sprzęcie tym zastosowano modułową elektronikę, którą można programować za pomocą trzech przycisków. Obsługuje skrzyło o maksymalnej wadze 200 kg.

Urządzenie działa we współpracy z radioodbiornikami ze złączem typu SM. Siłownik ma amperometryczny system wykrywania przeszkody, co zwiększy nasze bezpieczeństwo. Posiada też opcję programowania pauzy oraz możliwość częściowego otwarcia bramy.

Do zestawu można dokupić akumulator awaryjny PS124, dzięki któremu siłowniki otworzą i zamkną furtkę, również w razie braku zasilania. Ten najlepszy napęd do bramy działa bezawaryjnie w temperaturach od -20 st. C do + 50 st. C. Produkt ten ceniony jest za solidne wykonanie i wysoką bezawaryjność.

Nice Wingo 3524 to automat do bramy, zaprojektowany głównie z myślą o bramach o projekcie dwuskrzydłowym i maksymalnej długości jednego skrzydła nawet do 2 m. Napęd jest wyposażony w stosunkowo mocny silnik o mocy 85 W, który gwarantuje nam szybką i jednocześnie cichą pracę.

 

Zalety

System wykrywania przeszkód: Amperometryczny system pozwala na szybkie wykrycie przeszkód znajdujących się na torze ruchu bramy. Przy wykryciu przeszkody, napęd zatrzymuje się, a następnie zmienia kierunek ruchu bramy.

Funkcja furtki: Pozwala na otwarcie tylko jednego skrzydła. Takie rozwiązanie okazuje się wygodne podczas jazdy rowerem lub motorem. Dzięki tej funkcji nie musimy już czekać przed bramą na jej pełne otwarcie.

Funkcja płynnego zwolnienia: Łagodny start i płynne zwolnienie podczas zamykania bramy pozwalają dobrać prędkość tak, by uniknąć silnego szarpnięcia podczas rozruchu lub zatrzymania. To minimalizuje prawdopodobieństwo wystąpienia awarii.

Tryb ręczny: Dzięki zastosowaniu minimalnej ilości części ruchomych i poręczny mechanizm odblokowania awaryjnego w wypadku nagłego braku zasilania, brama nie sprawia żadnych problemów w obsłudze w trybie ręcznym.

Napęd samohamowny: Po zatrzymaniu pracy silnika sprzęt blokuje się mechanicznie, dzięki czemu nie musimy dodatkowo ryglować zamkiem.

 

Wady

Wolna praca: Część osób narzeka na to, że siłownik wolno działa i trzeba czekać nawet 40 sekund, aż brama się otworzy.

 

 

 

 

2. Napęd do bramy Faac 414 zestaw automatyki do bramy

 

Kolejny produkt, jaki chcemy zaproponować to FAAC 414. Napęd ten wyposażony jest w siłowniki tubowe, które są samoblokujące. Urządzenie wykrywa obecność pojazdu na swojej drodze, a więc mamy zapewnione pełne bezpieczeństwo. Urządzenie jest odporne na działanie skrajnych temperatur od -20 st. C do +55 st. C.

Produkt ma tubową konstrukcję, a więc jego montaż jest prosty i szybki. Model ten przeznaczony jest do skrzydeł o maksymalnej długości 4 m, a więc idealnie sprawdzi się w przypadku bardzo szerokich wjazdów.

Zestaw zawiera wszystkie akcesoria niezbędne do montażu siłownika na bramie. Poza tym w komplecie znajdują się dwa piloty. Opinie o napędach do bramy tej marki są bardzo pochlebne.

W swoich opiniach, konsumenci podkreślają, że napęd do bramy jednoskrzydłowej cechuje solidne wykonanie. Wysoko oceniają jego możliwości, a także łatwy montaż.

Faac 414 to model do długiej bramy jednoskrzydłowej. Jest wyposażony między innymi w system przeciwzgnieceniowy. Mimo iż ciężar siłownika wynosi zaledwie 6,5 kg, to jego udźwig wynosi aż 3 500 N. Mechanizm posiada prędkość ruchu skrzydła do 16 mm/ s i zabezpieczenie termiczne do – 140 st. C.

 

Zalety

Tryb ręczny: W przypadku awarii lub nagłej przerwy w dostawie energii elektrycznej, mechanizm odblokowujący pozwala nam na obsługę ręczną bramy, więc nawet w sytuacjach awaryjnych wyjedziemy z posesji.

Bezpieczeństwo: Urządzenie posiada nowoczesne zabezpieczenie przeciwzgnieceniowe – gdy na torze ruchu skrzydła zostanie wykryta przeszkoda brama automatycznie zatrzymuje się i zmienia kierunek pracy.

Trwałość: Doświadczenie w zakresie konstrukcji napędów do bram automatycznych sprawia, że produkty firmy Faac od lat zostają wyróżniane na rynku międzynarodowym. Uważane są za mało awaryjne.

Prosty montaż: Produkt idealny do obsługi bram na posesjach o niedużej przestrzeni. Konstrukcja tubowa zapewnia łatwy montaż.

 

Wady

Cena: Koszt zakupu produktu jest dość wysoki. Może się on oczywiście zmieniać w zależności od miejsca zakupu. Trzeba jednak zauważyć, że mimo wszystko stosunek ceny do jakości jest naprawdę dobry.

 

 

 

 

3. ARM100 napęd do bramy garażowej

 

Dobry i tani napęd do bramy Linea ARM100 to trzecia propozycja w naszym zestawieniu. Urządzenie przeznaczone jest to modeli o maksymalnej powierzchni 8 m i wysokości 2 m. Model ten ma amperometryczny system bezpieczeństwa, a więc zatrzymuje się, gdy wykrywa przeszkodę.

Posiada też specjalne oświetlenie. Zestaw zawiera: centralę, dwa piloty, łańcuch metalowy, szyny metalowe i wszystkie niezbędne akcesoria montażowe. Jest to jedna z najlepszych propozycji skierowanych do mieszkańców bardzo chłodnych terenów, gdzie zimą temperatura spada do nawet -30 st. C, gdyż zakres temperatury pracy wynosi od -35 st. C do + 60 st. C.

Prezentowany napęd do bramy garażowej zyskał uznanie wielu konsumentów. Przede wszystkim wysoko oceniają jego stosunek jakości do ceny. Poza tym test napedów do bramy wykazał, że dużym uznaniem cieszy się system podświetlania bramy, a także to, że urządzenie działa bez zarzutu nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych.

Linea ARM 100 to dobry napęd do bramy do 1000 zł. Przeznaczony jest do sprzętów, których powierzchnia nie przekracza 8 metrów, w tym 2 metrów wysokości. Produkt idealnie radzi sobie w niskich temperaturach, nawet do -30 st. C.

 

Zalety

Tryb zamykania: Producent wyposażył swój produkt w możliwość zaprogramowania automatycznego lub półautomatycznego zamykania bramy po 30 lub 60 sekundach, odpowiednio do naszych potrzeb.

Przyłącze do domofonu: Napęd został wzbogacony o włącznik impulsowy. Z jego pomocą możemy bez trudu podłączyć przedmiot do naszego domofonu lub wideodomofonu, dzięki czemu wygodnie sterujemy napędem bramy już z domu.

Funkcja miękkiej pracy: Miękki start i zatrzymanie zapewnia konserwację silników i ochronę przed gwałtownymi szarpnięciami powodowanymi nagłym rozruchem. Takie działanie sprawia, że silniki będą pracować dłużej i wydajniej.

Ręczne odblokowanie: W zestawie otrzymujemy także niepozorną linkę, która służy do awaryjnego wysprzęglania bramy. Jest pomocna w wypadku nagłej przerwy w dostawie energii.

 

Wady

Brak możliwości podłączenia zapasowego akumulatora: W przeciwieństwie do innych propozycji na rynku nie mamy tu możliwości podłączenia dodatkowego akumulatora.

 

 

 

 

4. Nice Mhouse WG2S Napęd Do Bram

 

Siłownik do bram dwuskrzydłowych Mhouse WG2S/02 to czwarty produkt godny uwagi. Jest to urządzenie składające się 2 siłowników elektromechanicznych z przekładnią ślimakową. W skład zestawu wchodzą też 2 czterokanałowe nadajniki radiowe z kodem dynamicznie zmiennym, centrala sterująca do sterowania i trzy kluczyki wysprzęglenia oraz uchwyty montażowe.

Urządzenie jest łatwe w montażu. Jest wyposażone w system regulujący pracę, w tym wielkość otwarcia, czas pauzy czy funkcję automatycznego zamykania. Produkt przeznaczony jest do instalacji na skrzydle o maksymalnej wadze 250 kg i długości 2,2 kg.

Urządzenie działa bez zarzutów nawet w trudnych warunkach atmosferycznych – przy temperaturach od -20 st. C do + 50 st. W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że jest to urządzenie bardzo wydajne. C. Sam producent zapewnia, że wytrzymuje do 50 cykli otwierania i zamykania w ciągu dnia.

W efekcie będzie to idealna propozycja nie tylko do użytku prywatnego, ale też firmowego, gdzie użycie bramy może być wzmożone.

Mhouse WG2S/02 to produkt do bram dwuskrzydłowych złożony z siłowników elektromechanicznych. Sprzęt jest łatwy w instalacji, świetnie radzi sobie w temperaturach wahających się od -20 st. C do +50 st. C.

 

Zalety

Wybór zasilania: Każdy może wybrać opcję zasilania: elektryczne ( 230/ 24 V) lub ekologiczne zasilanie energią słoneczną, dzięki której zmniejszymy rachunki za prąd.

Wytrzymałość: Urządzenie działa sprawnie w trudnych warunkach atmosferycznych. Uważane jest za mało awaryjne.

Easy Connection System: Dzięki Easy Connection System można podłączyć siedem par fotokomórek. Dodatkowo system automatycznie rozpoznaje przeszkody i określa najlepsze parametry funkcjonowania naszej bramy.

 

Wady

Ograniczona ilość cykli na godzinę: Centrala kontroluje ilość cykli w przeciągu godziny i ogranicza ich liczbę do 10. Na posesji firmowej może zmuszać to nas do tymczasowego zostawiania bramy otwartej.

Rozmiary skrzydła: Skrzydła obsługiwane przez model Mhouse WG2S/02 są rozmiarowo ograniczone do 2,2 m długości i 250 kg wagi.

 

 

 

 

5. Napęd bramy przesuwnej Automat KSE180

 

Nasza ostatnia propozycja to napęd do bramy przesuwnej KSE180. Jest to urządzenie z wbudowanym modułem sterowania, wyposażone w odbiorniki radiowy 433,92Mhz. Model ten obsługuje nawet skrzydła o wadze 1000 kg, a więc będzie idealny w miejscach, gdzie zainstalować są wysokie bramy zabezpieczające (firmy, place budowy itp.).

Do zestawu dołączone są 2 piloty czterokanałowe, płyta montażowa i mocowania oraz klucze umożliwiające odblokowanie napędu, gdy zabraknie prądu. W sumie model ten obsługuje do 30 pilotów, a z dodatkowym odbiornikiem do 60.

Sprzęt ten jest wyposażony w baterię podczerwieni w postaci fotokomórek, które chronią bramę przed kolizjami. Poza tym, model ten został wyposażony w funkcję automatycznego blokowanie napędu po zatrzymaniu oraz zamykania po wjeździe na posesję. Innym ciekawym rozwiązaniem jest zabezpieczenie przeciążeniowe wykrywające przeszkody oraz funkcja automatycznego cofania.

Sprzęt ten działa bez zarzutów w ekstremalnych temperaturach od -30 st. C do +60 st. C. Przez konsumentów model ten ceniony jest za solidne wykonanie i to, że wytrzymuje spore obciążenia.

Napęd do bramy przesuwnej Elektrobim KSE 180 posiada wbudowany odbiornik radiowy 433,92 Mhz, a sieć fotokomórek chroni bramę przed możliwością kolizji i uszkodzenia.

 

Zalety

Wytrzymałość: Napęd KSE 180 jest wyjątkowo wytrzymały. Bez nawet najmniejszych problemów obsługuje bramy o wadze nawet do 1000 kg.

Automatyczna blokada: Po zatrzymaniu pracy napędu, brama zostaje automatycznie zablokowana. Dodatkowo, po wjeździe na posesję brama zostaje zamknięta automatycznie.

Rozbudowa napędu: Starając się spełnić wszystkie wymagania konsumentów firma Elektrobim zapewnia możliwość rozbudowy. Użytkownicy mogą rozszerzyć liczbę pilotów o 30 sztuk oraz podłączyć dodatkowe fotokomórki.

 

Wady

Prędkość otwierania: Zależna od typu bramy, do której zainstalowano napęd, jednak średnia prędkość liniowa jest niska w porównaniu z konkurencją – zaledwie 12 metrów na minutę.

Jakość materiału: Pokrywa napędu została wykonana z tworzywa sztucznego, które jest odporne na trudne warunki atmosferyczne, ale tylko przez pewien okres.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki napęd do bramy kupić?

 

Brama wjazdowa na posesję prywatną lub firmową musi być praktyczna, aby jej codzienne otwieranie i zamykanie nie stanowiło dla nas problemu. Bardzo popularnym rozwiązaniem są bramy rozsuwane z napędem. Taki mechanizm sprawia, że nie musisz wychodzić z auta, aby otwierać bramę i ją zamykać. Aby ułatwić Ci zakup sprzętu do otwierania wjazdu, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Skupimy się w nim na cechach dobrego urządzenia, kwestiach doboru do posiadanej bramy. Postaramy się też odpowiedzieć na pytanie, jaki napęd do bramy wybrać, aby działał bez zarzutów przez wiele lat.

 

 

Wymiary bramy

Przy zakupie napędu należy uwzględnić wymiary bramy, jaką chcemy zainstalować. Producenci takich sprzętów zawsze podają maksymalny ciężar skrzydła, z jakim urządzenie jest w stanie pracować. Pamiętaj jednak, aby nie kupować modelu, który jest w stanie obsługiwać maksymalnie ciężar naszego skrzydła, zawsze musimy mieć zapas mocy, nawet do 40%.

To zapobiega awariom. Kolejna kwestia to długość skrzydła, też podawana w opisie produktu. Niektórzy producenci zamiast długości podają powierzchnię bramy, jaką obsługuje dany napęd. W przypadku lżejszych, aluminiowych bram, należy upewnić się, jak wygląda waga napędu. Jeśli będzie on zbyt ciężki, może znacznie obciążyć bramę.

 

Odporność na działanie warunków atmosferycznych

Urządzenia tego typu są narażone na działanie niskich i wysokich temperatur, a więc przy zakupie napędu należy uwzględnić to, w jakich zakresach temperatur taki sprzęt może pracować. Jeśli mieszkasz w bardzo mroźnym regionie lub na przykład Twoje urządzenie jest wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, zakres temperatur jest szczególnie istotny. Może on wynosić nawet od -35 st. C do +65 st. C, aczkolwiek najpopularniejsze są modele działające w temperaturach od -20 st. C do +50 st. C. Urządzenie musi mieć też wodoszczelną obudowę.

 

Zasilanie – jaki napęd do bramy jest najlepszy?

Urządzenia tego typu zasilane są prądem, ale jak wiadomo czasem zdarzają się przerwy w dostawie prądu. Dlatego polecamy najlepsze napędy do bramy, które mają zasilanie awaryjne, umożliwiające otworzenie przy użyciu specjalnego kluczyka lub też pilotem.

 

Jak często można otwierać bramę?

W przypadku bram na posesjach prywatnych nie odgrywa to dużej roli, bo tylko w niektóre dni zdarza nam się otwierać i zamykać bramę więcej niż 10 razy dziennie. Natomiast, w przypadku firm, zwłaszcza transportowych, czynnik ten jest bardzo istotny. Jeśli więc kupujesz napęd do bramy, która będzie otwierana kilkadziesiąt razy dziennie, dokładnie sprawdź ten aspekt.

 

Zabezpieczenia i inne funkcjonalne rozwiązania

Dobry napęd powinien mieć czujnik wykrywania przeszkód. Jest to szczególnie istotne, gdy mamy dzieci, które mogą stanąć na drodze zamykającej się bramy. Przyda się też wtedy, gdy z jakiś przyczyn zatrzymamy samochód na drodze skrzydła. Urządzenia tego typu bardzo często są wyposażone w system automatycznego zamykania po wjechaniu na posesję czy też wyjechaniu z niej. Kolejna kwestia, to system podświetlania wjazdu lub też lampka, która sygnalizuje o otwieraniu/zamykaniu bramy.

Inne funkcje, jakie znajdziemy w tego typu sprzętach to regulacja szybkości otwierania i zamykania oraz możliwość częściowego otwarcia. Warto też sprawdzić opinie konsumentów na temat płynności działania bramy. Oczywiste jest, że jeśli zakupisz model nieodpowiedni do posiadanego skrzydła (nie obsługuje danej wagi czy długości), całość będzie się zacinać. Musisz jednak wiedzieć, że występują też takie typy, które mimo zainstalowania na odpowiedniej bramie, nie działają płynnie.

 

Skład zestawu

Warto sprawdzić, co znajduje się w zestawie z napędem. Dobrze, jeśli komplet zawiera wszystkie elementy montażowe. Ułatwi nam to instalację urządzenia, a potem jego obsługę.

 

 

Obsługa

Urządzenia tego typu obsługiwane są specjalnym pilotem. Najczęściej do zestawu dołączane są dwie sztuki pilotów zdalnego sterowania. Nie oznacza to jednak, że napęd może być uruchamiany wyłącznie przez dwa takie piloty. Często istnieje możliwość skonfigurowania większej ilości takich sprzętów. W modelach napędów przeznaczonych do dużych bram wjazdowych, na przykład do firmy czy na plac budowy, istnieje możliwość połączenia nawet 30 pilotów. W innych, po instalacji dodatkowego odbiornika, nawet 60. Przed zakupem napędu warto też sprawdzić, z jakiej odległości działa pilot, abyśmy nie musieli wychodzić z auta, żeby otworzyć bramę.

 

Montaż

Warto zwrócić uwagę na system montażu. W przypadku wielu sprzętów jest on prosty i nie wymaga zatrudniania specjalisty, ale dostępne są też bardziej zaawansowane urządzenia, których samodzielnie nie zainstalujemy.

 

Napędy do bram w dobrych cenach

Koszt zakupu napędu do bramy zależy od tego, z czego składa się zestaw i jakie funkcje posiada. Najtańsze modele, miedzy innymi  napędy do bramy garażowej w sieci Castorama, znajdziesz na rynku już za 400 zł, ale niestety bardzo często są to sprzęty, które nie cechują się zbyt płynną pracą, bywają awaryjne i niestety nie są zbyt odporne na działanie warunków atmosferycznych. Dobre urządzenie tego typu to koszt przynajmniej 800 zł. Cena zależy też od tego, jak dużą bramę obsługuje napęd. Więcej zapłacisz za sprzęt, który bez zarzutów pracuje przy temperaturze nawet -35 st. C, jak również taki wyposażony w oświetlenie czy zaawansowany system regulacji pracy.

 

 

Ile kosztuje montaż napędu do bramy skrzydłowej?

 

Bardzo ważnym elementem konstrukcji bramy wjazdowej jest napęd. To dzięki niemu całe urządzenie działa bez zarzutów. Gdy już kupimy taki sprzęt, należy go zamontować w naszej bramie. Wiele osób na pewno zastanawia się, czy montaż produktu jest drogi? Co więcej, jaki napęd do bramy skrzydłowej jest polecany przez specjalistów i Internautów? Na te i kilka innych pytań odpowiemy w naszym artykule, który znajdziesz poniżej.

 

 

Samodzielny montaż

Zapewne wiele osób zastanawia się, czy jest w stanie samodzielnie zamontować napęd do bramy skrzydłowej. Niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Czynność tę odradzamy osobom, które rzadko wykonują domowe pracy lub przeprowadzają remonty. Niestety, montaż napędu jest trudniejszy niż wbicie gwoździa. Dlatego, jeśli nie masz doświadczenia w używaniu narzędzi i nie znasz się na podłączaniu przewodów lepszym wyjściem będzie zatrudnienie fachowca. Dzięki temu unikniesz awarii.

Jeśli masz jednak doświadczenie w pracach remontowych, możesz spróbować wykonać tę czynność samodzielnie. Zanim jednak przystąpisz do montażu napędu, zapoznaj się z opisem i specyfikacją techniczną produktu. Da Ci to pewność, że czynność przebiegnie poprawnie.

 

Montaż napędu krok po kroku

Pierwszym krokiem jest nawiercenie otworów w słupkach. To w nich umieścisz wsporniki, które należy przymocować śrubami, bo zapewnia to większą stabilność. Wspomniane wcześniej wsporniki muszą też zostać przymocowane do skrzydeł bramy. Kolejnym krokiem jest odbezpieczenie siłowników. Jest to też moment, gdy sprawdzamy, czy odpowiednio rozstawiliśmy wsporniki. Warto wykonać też próbę otwarcia i zamknięcia bramy. Jeśli zauważysz, że nie otwiera się ona w pełni, to znaczy, że źle zamocowałeś siłownik (zbyt blisko pionowej osi zawiasów) i musisz to poprawić. Z kolei, gdy brama nie chce się domknąć oznacza to, że mocowanie jest zlokalizowane za daleko osi zawiasów.

Następnym krokiem jest podłączenie kabla zasilającego, który powinien być wcześniej zamontowany w słupku przez elektryka. Tę czynność powinien wykonać specjalista, gdyż źle wykonana może spowodować spięcie lub porażenie prądem.

W pobliżu jednego ze wsporników trzeba zainstalować centralę sterującą. Potem montujemy słupki z fotokomórką po obu stronach. Przykręcamy je do betonowego fundamentu, do którego wcześniej poprowadzono kable zasilające. Ostatnim krokiem jest montaż włącznika i podłączenia wszystkich przewodów z centralą.

 

 

Koszty montażu napędu do bramy skrzydłowej

Wielu z nas decyduje się na samodzielny montaż napędu do bramy, w obawie przed wysokimi kosztami. Szukając fachowca szybko zauważysz, że w cenniku taka usługa może kosztować nawet 500 zł – bez doprowadzenia przewodów instalacji i prac murarskich. Właśnie do wykonania tej pierwszej czynności niezbędna nam będzie pomoc specjalisty (elektryka). Na szczęście kwota 500 zł to nie jedyna opcja i na pewno znajdziesz tańszej oferty, w zależności od miasta koszt usługi waha się od 200 do 400 zł. Samodzielne poprowadzenie przewodów jest niebezpieczne. Na szczęście takie prace elektryczne kosztują od 20 zł do 50 zł – w zależności od gruntu. Ponieważ montaż przewodów w twardym podłożu jest trudniejszy, koszty usługi są wyższe.

Jak widzisz, koszty montażu są dość wygórowane. Jednak płacąc specjaliście masz pewność, że napęd do bramy garażowej uchylnej, czy segmentowej zostanie poprawnie i szybko zamontowany. Samodzielne wykonanie czynności, zwłaszcza przez amatorów, może być czasochłonne. Montaż zajmuje profesjonaliście około 2-3 h. Z kolei osobom bez doświadczenia czynność może zająć nawet 3 dni, a do tego możemy uszkodzić napęd.

 

 

FAQ

 

P1: Jak zamontować napęd do bramy?

Posiadanie tradycyjnej bramy przesuwnej, dwuskrzydłowej lub uchylnych drzwi garażowych umożliwia unowocześnienie systemu za pomocą urządzeń przeznaczonych do automatycznego zamykania i otwierania bez konieczności wysiadania z samochodu. Dostępność różnego rodzaju rozwiązań sprawia, że konsument może samodzielnie zamontować napęd bez konieczności użycia specjalistycznych narzędzi. Zestaw przeznaczony do samodzielnego montażu składa się z: Siłowników, fotokomórki, centralki sterującej, sygnalizatora oraz pilotów. Montaż należy zacząć od nawiercenia otworów w odpowiednich miejscach, zamocowania wsporników do ramienia siłownika, odblokowania modułu i sprawdzenia, czy wszystko pasuje oraz odpowiedniego wyregulowania. Oprócz tego trzeba w odpowiedni sposób podłączyć zasilanie, zainstalować oprogramowania oraz zamontować słupki wyposażone w fotokomórki. Na sam koniec należy zamontować włącznik i podłączyć centralkę sterującą.

 

P2: Jaki napęd do bramy garażowej segmentowej?

Większość dostępnych bram garażowych ma możliwość zainstalowania napędu, który zdecydowanie ułatwi codzienne korzystanie. W przypadku takich rozwiązań użytkownik nie musi specjalnie wysiadać z samochodu, aby dostać się do garażu, wystarczy tylko nacisnąć jeden przycisk, aby brama automatycznie się podniosła. W zależności od wybranego wariantu użytkownik może zdecydować się na mechanizm z paskiem zębatym, łańcuchem lub przekładnią ślimakową. Wszystkie opcje będą dobrym rozwiązaniem w przypadku bramy segmentowej jedno lub dwustanowiskowej. Klasyczny mechanizm pozwala na uniesienie w czasie od 0,3 m/s do 1,5 m/s, co jest bardzo ważne, jeśli chodzi o przepustowość przejazdu. Decydując się na wybór napędu automatycznego, należy sprawdzić, w jaki sposób brama uniesie się w sytuacji awaryjnej, takiej jak brak prądu lub uszkodzenie mechanizmu.

P3: Ile kosztuje napęd do bramy?

Poszukując dobrego napędu do bramy, należy sprawdzić kilka bardzo ważnych parametrów, które bezpośrednio wpływają na cenę produktu. Proste konstrukcje do wjazdów o maksymalnej długości skrzydła 1,7 metrów oraz wadze do 150 kg to koszt od 700 do 1500 zł. Wersje przeznaczone do skrzydeł o łącznej długości 4 metrów oraz ciężarze do 200 kg to wydatek od 1500 do 1800 zł. Siłowniki, które mogą unieść większy ciężar, kosztują nawet do 2500 zł. Napędy do bram garażowych na łańcuchu lub pasku kosztują od 500 do 2000 zł i mają w zestawie specjalne moduły radioodbiornika, którymi steruje się za pomocą pilota.

 

P4: Jak podłączyć prąd do napędu do bramy?

Montaż napędu do bramy nie jest trudnym zadaniem i może poradzić sobie z nim każdy, kto ma minimalne pojęcie o majsterkowaniu. Jedynym problem, jaki może pojawić się podczas montażu, jest podłączenie instalacji elektrycznej i lepiej powierzyć to zadanie osobie mającej uprawnienia elektryka do 1 kV. Zasilanie należy podciągnąć z budynku i doprowadzić za pomocą przepustów wykonanych z rur PCW, których średnica będzie 1,5 raza większą niż kabel znajdujący się w środku. Przewód wkopany w grunt na głębokość 25-40 cm musi być oznaczony niebieską folią sygnalizacyjną. Podłączenie do centrali sterującej należy wykonać zgodnie z instrukcją dołączoną do zestawu.

 

P5: Jaki napęd do bramy Nice czy Faac?

Poszukując sprawdzonego napędu do bramy wjazdowej lub garażowej, należy zdecydować się na wybór najwyższej jakości. Koszty zakupu oraz podłączenia są na tyle duże, że nie warto oszczędzać i kupować słabej jakości produktów niewiadomego producenta. Zarówno Nice, jak i Faac są pionierami wśród producentów napędów automatycznych, dlatego też podjęcie decyzji o wyborze jednego powinno być uzależnione od potrzeb użytkownika oraz dostępności danego rozwiązania. Zakup dobrego mechanizmu oraz prawidłowy montaż są gwarancją, że napęd będzie działał bez zarzutu, a konsument będzie zadowolony.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 05.08.21

Napęd do bramy skrzydłowej – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli masz bramę skrzydłową i szukasz do niej sprawnie działającego napędu, nasz ranking jest dla Ciebie. Obejmuje on opisy dobrej jakości modeli. Wybierając poszczególne sprzęty, kierowaliśmy się nie tylko ich parametrami, ale także wystawionymi przez konsumentów recenzjami. Faac 414 to napęd do bramy skrzydłowej, który znalazł się na pierwszym miejscu w zestawieniu. Urządzenie zostało zrobione z dobrych gatunkowo materiałów. Dlatego też sprzęt wykazuje sporą odporność na działanie zróżnicowanych temperatur, więc może być użytkowany niezależnie od panującej pory roku. Produkt sprzedawany jest w komplecie z solidnie zrobionymi pilotami i wszystkimi niezbędnymi do instalacji akcesoriami. Napęd ma funkcję awaryjnego otwierania bramy, dzięki czemu możemy wjechać na posesję nawet w przypadku wstrzymania dostawy prądu. Drugie miejsce w rankingu zajął model Linea Arm300. Ten napęd do bramy wyposażono w trwały korpus. Urządzenie jest wodoodporne, więc działa sprawnie nawet w przypadku silnych opadów deszczu. Napęd ma funkcję automatycznego zamykania bramy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Montaż napędu do bramy przebiega bardzo sprawnie, a na dodatek jest łatwy. Sam napęd jest dobrze wykonany i odporny na przeciążenia. Bardzo duża siła ciągu oznacza, że napęd można zamontować nawet do dużych bram.

Wady

Osprzęt nie jest zbyt szybki. Wolne zamykanie i otwieranie bramy może być frustrujące w sytuacjach, kiedy spieszymy się do pracy.

Podsumowanie

Ten sprzęt jest dobrze wykonany, więc nie ulega zniszczeniu pod wpływem ekstremalnych temperatur. Jeżeli jednak awaria się pojawi, to mamy możliwość szybkiego demontażu oraz obsługiwania bramy ręcznie.

Drugi wybór

Zalety

Napęd ma kilka ciekawych funkcji, które ułatwiają korzystanie z bramy. Jest to między innymi funkcja furtki oraz zapamiętywanie ustawień. Stopień ochrony IP44 oznacza, że sprzęt jest odporny na działanie wilgoci, słońca oraz wiatru.

Wady

Według niektórych osób napęd jest stosunkowo głośny. Podczas otwierania i zamykania bramy słyszymy go my oraz nasi sąsiedzi. Może to być dla niektórych osób niezbyt komfortowe.

Podsumowanie

Czas pełnego otwarcia wynosi 18 sekund. W zestawie znajdują się 2 piloty, dzięki którym kierujemy bramą. Ich zasięg wynosi od 30 m do 50 m. Maksymalna waga obsługiwanego skrzydła nie może przekraczać 150 kg.

Rozważ też

Zalety

Ze względu na brak ruchomych części napęd jest bardzo cichy. Sprzęt można bardzo łatwo zaprogramować, odbywa się to z pomocą trzech przycisków. Napęd zwalnia podczas zamykania oraz otwierania, więc nie generuje żadnego hałasu.

Wady

Niektóre osoby zauważyły, że w przypadku awarii znalezienie części zastępczych jest trudne. Musimy liczyć się z tym, że napęd trzeba będzie naprawić lub zakupić nowy sprzęt.

Podsumowanie

Instalacja prezentowanego napędu jest łatwa oraz nie zajmuje zbyt dużo czasu. Sprzęt ma również pamięć pozycji bramy i nie zmienia ustawień, jeśli sami o tym nie zdecydujemy. Sterowanie napędem nie sprawia żadnego problemu.

 

 

3 najlepszych napęd do bram skrzydłowych. Opinie w 2021 roku

 

1. Zestaw automatyki do bram skrzydłowych FAAC 414

 

Napęd Faac 414 jest przeznaczony do bram ze skrzydłami o długości do 4 m i maksymalnej wadze do 200 kg. Produkt pasuje do każdego rodzaju słupka i jest łatwy w montażu. Został on wyposażony w samoblokujące siłowniki tubowe. Z tego powodu prezentowany model nie wymaga stosowania dodatkowych zamków.

Napęd idealnie nadaje się do przydomowych bram, które nie są zbyt często otwierane i zamykane. Jest on odporny zarówno na bardzo niskie, jak i wysokie temperatury (od -20 st. C do 55 st. C). Produkt niezawodnie pracuje w każdych warunkach atmosferycznych.

Konsumenci docenili model Faac 414 za solidność. Ma on specjalne zabezpieczenie przeciwzgnieceniowe. Moduł elektroniczny (umieszczony na płytce centrali sterującej) kontroluje bezpośrednio siłę ciągu napędu. W razie awarii mechanizm blokujący pozwala na ręczną obsługę i odblokowanie skrzydeł.

Napęd do bramy ze skrzydłem o długości do 4 m Faac 414 jest wyposażony w 2 siłowniki mechaniczne. W zestawie znajduje się centrala sterująca i piloty.

 

Zalety

Sprawne działanie w trudnych warunkach atmosferycznych: Urządzenie jest przystosowane do działania w każdych warunkach atmosferycznych. Bez względu na to, czy na dworze panuje mróz, czy jest bardzo upalnie, Twoja brama będzie automatycznie się otwierała.

Niezbędne elementy montażowe w zestawie: Do kompletu dołączono wszystkie niezbędne akcesoria montażowe (uchwyty i elementy mocujące). Użytkownik nie musi więc dokonywać dodatkowych zakupów, aby zainstalować sprzęt.

Piloty: Znajdujące się w zestawie piloty są solidnie wykonane i mają spory zasięg. Nie zacinają się w trakcie pracy, co zwiększa komfort ich użytkowania.

Możliwość awaryjnego otwierania bramy: Użytkownik może ręcznie otworzyć bramę, korzystając ze specjalnego kluczyka.

Moduł elektroniczny: Sprzęt wyposażono w moduł elektroniczny, który kontroluje siłę napędu bramy, a tym samym gwarantuje jej bezpieczne użytkowanie.

 

Wady

Instrukcja obsługi: Znajdująca się w zestawie instrukcja obsługi i montażu sprzętu nie jest czytelna i brakuje w niej ważnych informacji. W rezultacie użytkowanie sprzętu okazuje się skomplikowane.

 

 

 

 

2. Linea Napęd Arm300 Do Skrzydłowych Full Zestaw Arm300Full

 

Linea Arm300 Full to produkt przeznaczony do bram dwuskrzydłowych (maksymalna długość skrzydła to 175 cm, jego waga nie powinna przekraczać 150 kg). Napęd ma system fotokomórek, który podnosi nasze bezpieczeństwo. W momencie, gdy brama rozpozna stojącą przed sobą przeszkodę nie zamknie się. To zapobiega groźnym w skutkach wypadkom.

Model Linea Arm300 Full idealnie nadaje się do bram posesyjnych (otwieranych do 30 razy na dobę). Siłowniki i centrala mają wodoodporną obudowę, dlatego z pewnością nie uszkodzi ich deszcz i śnieg. Po każdym otwarciu napęd zamyka bramę automatycznie. W razie potrzeby możemy tę opcję wyłączyć.

Na podstawie opinii konsumentów można wywnioskować, że jest to napęd do bramy skrzydłowej w dobrej cenie. W zestawie znajduje się pilot 4-kanałowy. Ma własny kod tożsamości, który możemy skopiować i tym samym zaprogramować zapasowe piloty dla innych domowników.

Linea Arm300 to dobry napęd do bramy skrzydłowej do 800 zł. Maksymalna szerokość obsługiwanego skrzydła wynosi 175 cm, a jego waga – 150 kg.

 

Zalety

Funkcja furtki: Model ma funkcję furtki, która umożliwia jedynie częściowe otwarcie bramy albo wyłącznie jednego skrzydła. Jest to przydatne np. w sytuacji, kiedy zapomnieliśmy klucza do małej bramki, a mamy pod ręką tylko pilot do napędu.

Korpus: Urządzenie ma solidnie zrobiony korpus. Do jego wykonania wykorzystano dobrej jakości aluminium, jak również śrubę ze stali nierdzewnej. Oba materiały są uznawane za trwałe.

Automatyczne zamykanie bramy: Napęd automatycznie zamyka bramę po określonym czasie od jej otwarcia. Spiesząc się do pracy czy na ważne spotkanie, nie musimy pamiętać o tym, aby wcisnąć odpowiedni przycisk na pilocie, aby zabezpieczyć posesję.

Obudowa: Centrala i siłowniki są zrobione z wodoodpornych tworzyw. Są one odporne na każde warunki pogodowe (słońce, wiatr, deszcz).

 

Wady

Jakość wykonania pilotów: Dołączone do kompletu piloty są podatne na zarysowania, więc szybko tracą swój atrakcyjny wygląd.

 

 

 

 

3. Zestaw siłowników do bramy Nice Wingo 2024

 

Przedstawiamy napęd Nice Wingo 2024, który jest przeznaczony do bram o zwiększonej intensywności użytkowania (powyżej 30 cykli na dobę). Maksymalna, dopuszczalna długość skrzydła to 4 m, jego waga nie powinna przekraczać 400 kg. Montaż powyższego modelu sprawia, że brama przesuwa się płynnie i nie hałasuje przy zamykaniu.

Produkt wyposażono w system fotokomórek, który sprawia, że skrzydła nie zamkną się w przypadku wykrycia przeszkody. Ponieważ siłowniki mają wytrzymałą, wodoodporną obudowę z pewnością nie uszkodzi ich deszcz, silny wiatr ani duży mróz. Mówi się, że najlepsze napędy do bramy skrzydłowej działają nawet w przypadku przerwy w dostawie prądu. Dlatego centrala powyższego modelu została przystosowana do zasilania awaryjnym akumulatorem.

Konsumenci zgodnie twierdzą, że napęd marki Nice jest funkcjonalny i łatwy w montażu. Ma on opcję furtki, dzięki której nie musimy czekać na całkowite otworzenie się bramy, aby wejść na posesję. Dla wielu osób atutem jest też dołączony do zestawu, praktyczny pilot. Można go zamontować na desce rozdzielczej samochodu.

Napęd Nice Wingo 2024 jest przeznaczony do bramy o maksymalnej długości skrzydła równej 2 m i wadze całkowitej do 400 kg.

 

Zalety

Działa sprawnie w okresie mrozów: Z komentarzy użytkowników wynika, że urządzenie działa skutecznie nawet w trakcie intensywnych mrozów. Nie ma więc obaw, że będziemy musieli parkować swój samochód na podjeździe.

Wykrywanie przeszkód: Model ma system wykrywania przeszkód. Jeśli obok bramy pojawi się coś, co mogłoby zakłócić jej pracę, napęd ją zatrzymuje, jednocześnie zmieniając jej tor ruchu.

Montaż: Znajdujące się w zestawie akcesoria montażowe, jak i dobrze opracowana instrukcja sprawiają, że instalacja urządzenia jest stosunkowo łatwa, nawet dla osób posiadających małe doświadczenie w tym zakresie.

 

Wady

Siłownik: Zdaniem niektórych osób jakość wykonania siłownika nie jest najlepsza, dlatego element ten łatwiej ulega awariom.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki napęd do bramy skrzydłowej wybrać?

 

Aby brama skrzydłowa mogła działać w odpowiedni sposób musimy dokupić do niej napęd. Jednak znalezienie takiego produktu sprawia wielu osobom mnóstwo problemów. Wszystko ze względu na różnorodność oferty sklepów. Postanowiliśmy nieco ułatwić Ci zakup i przygotowaliśmy krótki poradnik. Zawiera on kilka wskazówek na temat wyboru właściwego napędu. Znajdziesz tu również ranking prezentujący 3 modele w dobrych cenach.

Automatycznie otwierana i zamykana brama to bardzo wygodne rozwiązanie. Możemy nią sterować przy użyciu pilota bez konieczności wychodzenia z auta. W ten sposób możemy też podnieść bezpieczeństwo zarówno nasze, jak i całej posesji. Żadna osoba z zewnątrz nie jest w stanie otworzyć bramy bez specjalnego pilota. Tym samym zmniejsza się ryzyko włamania oraz kradzieży. Obecnie dużą popularnością cieszą się modele skrzydłowe, gdyż można je zamontować bezpośrednio do słupów ogrodzeniowych. Ponadto są one odpowiednie zarówno dla dużych, jak i niewielkich działek. Jednak do prawidłowego działania takich bram potrzebny jest dobrze dobrany napęd.

Zanim wybierzemy się na zakupy musimy dokładnie zmierzyć zarówno same skrzydła, jak i całą bramę. Istotna jest jej szerokość i głębokość osadzenia. Wymiary są nam niezbędne do tego, by dobrze dobrać napęd (producenci zwykle podają, do jakiej maksymalnej długości i wagi skrzydła przeznaczony jest dany model). Jeśli o tym zapomnimy, trudno nam będzie dokonać właściwego wyboru. Wówczas zakupiony produkt będzie pracował niestabilnie. To z kolei spowoduje, że brama nie otworzy się całkowicie, a to utrudni nam wjazd samochodem na posesję.

Bardzo istotne jest to, jak często zamierzamy otwierać i zamykać bramę. Napęd może być przeznaczony do typowej pracy domowej lub intensywnej. Źle dobrany model może się bardzo szybko zużyć, dlatego warto o tym pamiętać. Produkt dedykowany do użytku domowego jest przystosowany do ok. 30 cykli (otwarć i zamknięć) dziennie. Napęd zamontowany na bramie parkingu przy zakładzie pracy czy wspólnocie mieszkaniowej musi być przystosowany do częstszego użytkowania (zdarza się, że wykonuje on nawet kilkaset cykli każdego dnia).

Najlepszy napęd do bramy skrzydłowej w 2021 roku jest bardzo łatwy w montażu. Jego instalacja nie powinna wymagać wykonania specjalnych przeróbek bram, aby można go było zamocować (co może być dużym wydatkiem). Dobrej jakości produkt musi wykazywać odporność na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, a także wysokich i niskich temperatur. Inaczej szybko ulegnie on uszkodzeniu i nie będzie prawidłowo działać.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 05.08.21

Jeśli zależy Ci na zakupie dobrego napędu do bramy, sprawdź, jakie modele ma w swojej ofercie marka Nice. Zdajemy sobie sprawę z tego, że duży wybór produktów często wiąże się z tym, że trudno nam podjąć konkretną decyzję na temat inwestycji w dany sprzęt. Z tego też powodu postanowiliśmy przygotować ranking, w którym przedstawiamy opisy najczęściej wybieranych modeli. Wyróżnia je trwałość, łatwa obsługa i funkcjonalność. Nice Rox 600 Era Flor to napęd do bramy, który znalazł się na pierwszym miejscu w zestawieniu. Produkt zrobiono z dobrych gatunkowo materiałów – brązu i stali, które wykazują sporą odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników zewnętrznych. Model sprawnie działa zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach. Konsumenci wskazują, że sprzęt jest łatwy w obsłudze. Na drugim miejscu w rankingu uplasował się napęd do bramy Nice Wingo 3524. Jest on prosty w montażu, więc czynność tę można wykonać samodzielnie, bez pomocy fachowców.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Konsumenci doceniają, że napęd ma tryb ręczny. W rezultacie można otworzyć bramę, nawet jeśli jest chwilowa przerwa w dostawie prądu. Przydatnym elementem jest potencjometr - umożliwia on regulację siły urządzenia, a w rezultacie dostosowanie go do typu ogrodzenia.

Wady

Choć producent zapewnia, że montaż modelu nie jest skomplikowany, w rzeczywistości czynność ta okazuje się problematyczna. Jeśli nie mamy doświadczenia w tego typu pracach, będziemy musieli skorzystać z pomocy fachowców.

Podsumowanie

Mimo niewielkich wad urządzenie jest bardzo dobrze oceniane przez użytkowników. Wynika to m.in. z tego, że model zrobiono z dobrych gatunkowo materiałów. Napęd wykazuje odporność na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Produkt ma spore obciążenie maksymalne.

Drugi wybór

Zalety

Funkcja łagodnego startu zmniejsza ryzyko uszkodzenia urządzenia wskutek użycia zbyt dużej siły. Do napędu można podłączyć akumulator. Przydaje się to szczególnie wtedy, kiedy przez wiele godzin nie mamy dostępu do prądu. W zestawie otrzymujemy wszystkie potrzebne akcesoria montażowe.

Wady

Pojedyncze osoby wskazują, że jakość wykonania produktu nie jest idealna. Głównie mowa tutaj o zamku do awaryjnego otwierania bramy. Według niektórych recenzji element ten jest podatny na korozję, więc szybko się niszczy.

Podsumowanie

Napęd do bramy ma funkcję furtki. Łatwy montaż sprawia, że nie trzeba płacić dodatkowych pieniędzy za instalację - można ją wykonać samodzielnie. Model jest uznawany za prosty w obsłudze.

Rozważ też

Zalety

Jakość wykonania pilotów dwukanałowych jest bardzo dobra - są one odpowiednio wyprofilowane i się nie zacinają. Urządzenie ma opcję automatycznego zamykania bramy. Użytkownik nie musi pamiętać, aby po wyjeździe z posesji naciskać odpowiedni przycisk.

Wady

Instrukcja obsługi i sposobu instalacji Nice Wingo 2024 nie jest do końca czytelna. Obudowa modelu nie wykazuje zbyt dużej odporność na uszkodzenia mechaniczne. Po pewnym czasie na jej powierzchni widać zarysowania.

Podsumowanie

Model wyposażono w 2 siłowniki samohamowne. Ma on także wbudowane ograniczniki krańcowe. Produkt jest przeznaczony do bramy dwuskrzydłowej. W zestawie znajduje się m.in. radioodbiornik i wszystkie elementy montażowe. Napęd do bramy ma opcję łagodnego startu.

 

 

Napędy do bramy Nice – Ranking

 

 

Nice Rox 600 Era Flor

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Nice Rox 600 Era Flor. Jest to napęd do bramy przesuwnej o ciężarze do 600 kg, który cechuje się łatwością montażu, estetycznym wzornictwem i niezawodnością.

Urządzenie wyposażone zostało w system mechaniczny, umożliwiający otwieranie i zamykanie bramy ręcznie. Jest to szczególnie przydatne w przypadku braku prądu elektrycznego lub nieprawidłowego funkcjonowania bramy. Czas pracy i przerwy oraz siła w tym modelu są regulowane.

Model ten jest samohamowny. Oznacza to, że brama blokuje się mechanicznie po zatrzymaniu pracy silnika. Dzięki temu nie ma potrzeby dodatkowego zamykania bramy przy użyciu zamka. Jednocześnie zwiększa to bezpieczeństwo, gdyż nie jest możliwe jej ręczne otwarcie.

Urządzenie posiada również funkcję płynnego zwolnienia podczas zamykania i łagodnego startu. Dzięki niej zmienia prędkość w celu uniknięcia silnego szarpnięcia w momencie otwierania lub zamykania bramy.

Osoby, które zdecydowały się na zakup urządzenia twierdzą, że jest to napęd do bramy Nice w dobrej cenie. Twierdzą oni, że dzięki niemu brama pracuje płynnie i nie hałasuje.

Rox 600 Era Flor to bardzo dobry napęd do bramy Nice do 1200 zł. W zestawie znajduje się komplet fotokomórek i radioodbiornik. Maksymalne obciążenie modelu wynosi 600 kg.

 

Zalety

Wykonanie: Model zrobiono z brązu i stali, czyli materiałów wykazujących bardzo dużą wytrzymałość. Nie ma więc obaw, że na skutek działania różnych czynników zewnętrznych mechanizm szybko się zepsuje.

Potencjometr: Siłownik został wyposażony w potencjometr, który umożliwia łatwą regulację siły pracy napędu. To pozwala dostosować urządzenie do rodzaju posiadanej przez nas bramy.

Tryb ręczny: Dobrym rozwiązaniem jest to, że użytkownik ma możliwość skorzystania z trybu ręcznego. Jest on bardzo przydatny w przypadku braku prądu lub awarii mechanizmu.

Wytrzymałość: Napęd do bramy może pracować w temperaturze od -20 st. C do +50 st. C. W związku z tym montując go na zewnątrz nie ma obaw, że w przypadku wyjątkowo niskich, czy skrajnie wysokich temperatur mechanizm przestanie działać.

Obsługa: W komplecie znajdują się 2 piloty umożliwiające łatwą obsługę modelu. Są one solidnie wykonane.

 

Wady

Montaż: Aby zamontować mechanizm, trzeba skorzystać z pomocy fachowców. Samodzielna instalacja jest bardzo trudna i czasochłonna.

 

 

 

 

Nice Wingo 3524

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć modelu Nice Wingo 3524. Jest to napęd do bram skrzydłowych, przeznaczony do modeli o długości skrzydła do 3,5 m i ciężarze do 400 kg.

Urządzenie pracuje bardzo cicho dzięki zastosowaniu opatentowanego układu wewnętrznych komponentów i mniejszej ilości części ruchomych. Napęd wyposażony został w system wykrywania przeszkody, który sprawia, że brama zmienia kierunek ruchu po napotkaniu ewentualnej bariery. Posiada również funkcję furtki, czyli częściowego otwarcia bramy. Dzięki temu nie musimy czekać na jej całkowicie otwarcie, jeśli idziemy pieszo lub jedziemy rowerem.

Napęd umożliwia również mechaniczne blokowanie się bramy po zatrzymaniu pracy silnika oraz automatycznie sprawdza, czy fotokomórki są sprawne i gdy wszystko działa jak należy. Jego moc wynosi 50 W.

Warto zwrócić uwagę na pozytywnie oceny konsumentów, które można znaleźć w Internecie. Użytkownicy napędu twierdzą, że jest on bezawaryjny i cicho pracuje.

Napęd do bramy dwuskrzydłowej Nice Wingo 3524 o długości jednego skrzydła do 3 m i wadze do 200 kg. Model sprzedawany jest w zestawie z elementami montażowymi.

 

Zalety

Funkcja furtki: Wygodę użytkowania napędu zwiększa funkcja furtki, która pozwala na częściowe otwarcie bramy np. kiedy chcemy wpuścić kogoś na posesję bez wychodzenia z domu, a mała bramka jest zamykana na klucz.

Funkcjonalność: Do prezentowanego urządzenia możemy w razie potrzeby podpiąć akumulator. Zwiększa to funkcjonalność modelu i pozwala z niego korzystać, nawet jeśli przez dłuższy czas nie mamy dostępu do prądu.

Prosta instalacja: Z zamieszczonych w Internecie opinii wynika, że napęd do bramy jest stosunkowo łatwy w montażu, więc każdy powinien sobie z tym poradzić.

Bezpieczeństwo użytkowania: Centrala ma opcję łagodnego startu, która znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia całego mechanizmu na skutek użycia zbyt dużej siły.

 

Wady

Zamek do awaryjnego otwierania bramy: Konsumenci wskazują, że zamek do awaryjnego otwierania bramy jest podatny na korozję. Na jego powierzchni szybko pojawia się rdza.

 

 

 

 

Nice Wingo 2024

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Nice Wingo 2024. Jest to zestaw do bram dwuskrzydłowych, składający się z dwóch siłowników, centrali sterującej, radioodbiornika oraz dwóch pilotów dwukanałowych.

Napęd Nice Wingo 2024 przeznaczony jest do średniej wielkości bram skrzydłowych, o długości skrzydła do 2 m i ciężarze do 200 kg. Wyposażony jest on w szereg przydatnych opcji, które zwiększają jego funkcjonalność. Są to między innymi system wykrywania przeszkody, mechanizm automatycznego odblokowania czy możliwość płynnego zwolnienia podczas zamykania i łagodnego startu.

Moc urządzenia wynosi 50 W. Jego dużą zaletą jest system samohamowny, który mechanicznie blokuje bramę po zatrzymaniu pracy silnika. Konsumenci w swoich opiniach podkreślają, że Nice Wingo 2024 to solidny sprzęt dostępny za rozsądną cenę. Użytkownikom podoba się również to, że napęd można łatwo rozszerzyć o lampę ostrzegawczą i jedną lub dwie linie fotokomórek.

Nice Wingo 2024 to napęd do bramy dwuskrzydłowej o długości do 2 m (jedno skrzydło). W zestawie znajduje się radioodbiornik i dwa piloty dwukanałowe.

 

Zalety

Akcesoria montażowe: Komplet zawiera wszystkie, niezbędne do montażu elementy. Nie trzeba więc kupować dodatkowych akcesoriów i zastanawiać się, co będzie nam potrzebne, aby poprawnie zainstalować sprzęt.

Fototest: Przed otwarciem bramy następuje sprawdzenie, czy fotokomórki są sprawne. Jeśli tak, urządzenie wprawia cały mechanizm w ruch. Stanowi to gwarancję bezpieczeństwa dla Ciebie i Twojej rodziny.

Automatyczne zamykanie: Na komfort użytkowania Nice Wingo 2024 wpływa to, że nie trzeba pamiętać o tym, aby zamknąć bramę. Dzieje się to automatycznie.

 

Wady

Solidność wykonania: Pojedyncze osoby zwracają uwagę na to, że solidność wykonania produktu nie jest najlepsza. Tego typu opinie nie są jednak zbyt częste.

 

 

 

 

Jaki napęd do bramy Nice wybrać?

 

Napęd to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możemy otworzyć bramę nie wysiadając z samochodu. Zapewnia on również większe bezpieczeństwo, gdyż nie ma możliwości aby ktoś z zewnątrz wszedł na naszą posesję. Jednak aby brama działała długo i bezawaryjnie, warto sprawdzić, jakie rozwiązanie najlepiej zastosować. Na rynku istnieje wiele firm, które produkują różne typy napędów. Jeśli zastanawiasz się, który typ wybrać, koniecznie zapoznaj się z niniejszym artykułem. Znajdziesz w nim odpowiedź na pytanie, czym cechuje się najlepszy napęd do bramy Nice w 2021 roku.

 

 

Firma Nice jest jednym z liderów rynkowych w segmencie automatyki dla domu i przemysłu. W ofercie tej marki znaleźć możemy napędy do bram przesuwnych, skrzydłowych, garażowych oraz rolet, segmentowe bramy garażowe, systemy parkingowe czy systemy kontroli ruchu pieszych. Wszystkie produkty charakteryzują się solidnym wykonaniem oraz zastosowaniem nowoczesnych technologii. Nabywając sprzęt tej firmy możemy mieć pewność, że posłuży nam on przez długie lata.

Wybierając nowe urządzenie konieczne jest jego dopasowanie do rodzaju naszej bramy. Jeśli jesteśmy właścicielami modelu skrzydłowego, powinniśmy dobrać napęd do wymiarów bramy. W tym celu należy dokładnie zmierzyć długość jej skrzydła, wysokość oraz głębokość osadzenia. Błędnie dobrane parametry spowodują, że praca urządzenia będzie niestabilna. Ważna jest także intensywność użytkowania bramy, którą można podzielić na pracę przydomową (do 50 cykli otwierania i zamykania) oraz intensywną (powyżej 50 cykli). Do wytężonej pracy zaleca się napędy o większej sile silników.

Właściciele bram przesuwnych powinni mieć na uwadze przede wszystkim ciężar bramy, do której należy dobrać moc urządzenia. Im jest ona cięższa, tym wymaga mocniejszego silnika. Warto zwrócić uwagę również na stan techniczny bramy. Mechanizm powinien działać bez zarzutu, tzn. musi sprawnie otwierać się i zamykać w całym zakresie, bez szarpania i problemów z ruszaniem.

Jeśli planujesz zakup napędu do bramy garażowej, miej na uwadze jej wysokość oraz powierzchnię. Im większa powierzchnia bramy garażowej, tym większa musi być siła ciągnięcia i pchania napędu oraz jego prędkość przesuwu. Ponadto, najlepsze napędy do bramy Nice mają wbudowane oświetlenie energooszczędne LED, które ułatwia jego użytkowanie.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 05.08.21

Najlepszy napęd do bramy Faac – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jedną z najczęściej polecanych firm zajmujących się produkcją napędów do bram jest Faac. To producent z wieloletnim doświadczeniem, który oferuje duży wybór wysokiej jakości produktów. W tym rankingu znajdziesz opisy kilku dobrze ocenianych przez użytkowników napędów do bram. Pierwszym z nich jest Faac 740, który jest przystosowany do pracy w różnych warunkach pogodowych. Sprzęt oferuje wiele opcji m.in. otwarcie częściowe, kiedy chcemy po prostu wejść na posesję albo jesteśmy na rowerze. Warto też zastanowić się nad zakupem napędu do bramy Faac 414 przeznaczonym do skrzydła o długości do 4 m. W przypadku awarii możliwa jest obsługa ręczna urządzenia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Napęd do bramy jest dostępny w zestawie z wszystkim potrzebnymi do instalacji akcesoriami. Kupujący otrzymuje aż 3 piloty do otwierania bramy. Działają one sprawnie i mają stosunkowo duży zasięg. Sprzęt jest dostosowany do pracy w niskiej i wysokiej temperaturze.

Wady

Przeglądając zamieszczone w Internecie opinie, można znaleźć komentarze, z których wynika, że mechanizm otwierania ręcznego czasami się zacina. Bywają momenty, w których trudno z niego skorzystać.

Podsumowanie

Sprzęt jest dostosowany do otwierania bram ważących do 500 kg. Maksymalna siła napędu wynosi 450 N. Pobór prądu jest równy 1,5 A. Model ma magnetyczny wyłącznik krańcowy. Sprzęt jest łatwy w montażu.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt ma wysokiej jakości obudowę, która gwarantuje długi czas użytkowania bez awarii. Wszystko dlatego, że dobrze zabezpiecza wewnętrzny mechanizm. Napęd ma tubową konstrukcję i to m.in. dlatego jest łatwy w instalacji.

Wady

W zestawie znajdują się piloty do otwierania bramy. Część kupujących zwraca uwagę, że ich zasięg powinien być nieco większy. Wtedy korzystanie z napędu byłoby nieco wygodniejsze.

Podsumowanie

Model jest przeznaczony do bram skrzydłowych o długości do 4 m. Napęd ma tubowe siłowniki samoblokujące. Sprzęt jest dostosowany do pracy w różnych warunkach pogodowych, w temperaturze od -20 st. C. do +55 st. C.

Rozważ też

Zalety

Napęd do bramy można obsługiwać ręcznie w przypadku awarii czy chwilowej przerwy w dostawie prądu. W komplecie znajdują się 3 piloty 4-kanałowe, które dobrze działają. Zestaw zawiera też inne niezbędne do instalacji i pracy akcesoria.

Wady

Obsługa tego sprzętu okazuje się na początku trudna. W szczególności osoby, które pierwszy raz mają okazję korzystać z napędu do bramy, potrzebują więcej czasu na poznanie wszystkich funkcji i zasad działania modelu.

Podsumowanie

Maksymalny udźwig tego urządzenia wynosi 200 kg. Napęd działa sprawnie niezależnie od tego, czy na zewnątrz jest ciepło czy zimno. Istnieje możliwość ustawienia każdego siłownika (do wyboru jest 8 poziomów).

 

 

Napędy do bram Faac – ranking

 

1. Napęd do Bramy Faac 740

 

Osoby, które chcą zakupić napęd do bramy Faac w dobrej cenie powinny bliżej przyjrzeć się modelowi Faac 740. Produkt ten, w porównaniu z innymi sprzętami, nie kosztuje zbyt wiele. Dlatego też na jego zakup może sobie pozwolić większa liczba osób. Waga urządzenia wynosi 16 kg, zaś maksymalna waga skrzydła nie może przekraczać 500 kg.

Napęd ma następujące wymiary: 29,5 cm x 22,5 cm x 32, 5 cm. Ma on wbudowany silnik 230 V, który jest niezawodny i nie zacina się w trakcie pracy. Obudowa modelu została zrobiona z wytrzymałych, odpornych na uszkodzenia materiałów. Dzięki temu możemy mieć pewność, że sprzęt nie ulegnie zbyt szybko zniszczeniu. Do zestawu dołączony jest m.in. wygodny pilot, który umożliwia sterowanie bramą.

W Internecie można znaleźć wiele opinii na temat modelu Faac 740. Produkt uznawany jest przez konsumentów za solidnie wykonany i funkcjonalny. Użytkownicy podkreślają, że montaż napędu nie jest trudny i nie zajmuje zbyt wiele czasu. W komplecie otrzymujemy czytelną instrukcję obsługi.

Model 740 to bardzo dobry napęd do bramy Faac do 1500 zł. Maksymalna siła ciągu wynosi 450 N, a największy moment obrotowy 18 Nm.

 

Zalety

Wysoka jakość wykonania: Trzeba przyznać, że ten model jest wykonany z dobrej jakości materiałów. Potwierdzeniem na to jest to, że działa sprawnie niezależnie od warunków atmosferycznych. Sprzęt jest dostosowany do pracy w temperaturze od -20 st. C. do +55 st.

Dostępne funkcje: Napęd ma kilka ciekawych funkcji, które zapewniają większą wygodę użytkowania. Wyróżnić można m.in. otwarcie częściowe, przydatne szczególnie wtedy, kiedy nie ma osobnej bramki na swobodne wejścia i wyjścia. Model ma też licznik cykli pracy.

Łatwa instalacja: Jak podają użytkownicy, instalacja napędu nie jest bardzo skomplikowana. Sprzęt ma wbudowaną jednostkę centralną, a w instrukcji jest dokładnie wyjaśnione, jak zamontować wszystkie elementy.

Przeznaczenie: To urządzenie wytrzymuje obciążenie do 500 kg, więc jest dostosowane niemal do każdej przydomowej bramy.

Akcesoria w zestawie: Napęd jest sprzedawany w zestawie z różnymi akcesoriami: Podstawą montażową, 2-kanałowym odbiornikiem radiowym, 3 pilotami i jedną parą fotokomórek.

 

Wady

Mechanizm otwierania ręcznego: Kupujący zwracają uwagę na to, że mechanizm ręcznego otwierania czasami się zacina.

 

 

 

 

2. Napęd do Bramy Faac 414

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć Faac 414, czyli niezawodnego napędu do bram. Będzie on odpowiedni do skrzydła o długości do 4 m. Waga siłownika jest równa 6,5 kg. Obudowa została zrobiona z odpornych na działanie temperatur tworzyw. Stanowi to gwarancję tego, że produkt będzie spełniał swoje zadanie przez długi czas.

Do zestawu dołączone zostały dwa piloty o długim zasięgu. Dzięki nim będziemy mogli otwierać bramę zanim pojawimy się przed domem. Dużą zaletą urządzenia jest to, że w komplecie znajdują się kluczyki do awaryjnego otwierania bramy. Warto dodać, że model ten wykazuje dużą odporność na działanie zarówno niskich, jak i wysokich temperatur (od -20 st. C do 55 st. C).

Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta. Jest to potwierdzenie solidnego wykonania. Ten napęd do bram jest łatwy w instalacji. W zestawie otrzymujemy kołki montażowe i inne, niezbędne elementy. Montaż ułatwia także czytelna instrukcja obsługi w języku polskim.

Napęd Faac 414 jest przeznaczony do bram skrzydłowych o długości do 4 m. Siła uciągu wynosi 3500 N. Prędkość ruchu skrzydła to 16 mm/s.

 

Zalety

Otwieranie awaryjne: Jednym z elementów zestawu jest klucz do awaryjnego otwierania bramy. Sprawdza się on wtedy, kiedy sprzęt nie ma dostępu do zasilania albo z jakichś przyczyn ulegnie awarii.

Wytrzymała obudowa: Jak potwierdził test napędów do bramy Faac, model 414 ma wytrzymałą obudowę, która skutecznie zabezpiecza wewnętrzny mechanizm. Sprzęt działa dobrze w niskiej i wysokiej temperaturze.

Siłowniki: Dostępne w komplecie siłowniki są przystosowane do każdego rodzaju słupków, zarówno tych zrobionych z metalu, jak i klinkieru.

Łatwy montaż: Za zakupem prezentowanego napędu do bramy przemawia to, że jego instalacja nie jest skomplikowana i można sobie z nią poradzić także samodzielnie, bez korzystania z usług fachowców.

 

Wady

Zasięg pilotów: Część osób uważa, że zasięg dołączonych do zestawu pilotów do zdalnego otwierania bramy powinien być nieco większy.

 

 

 

 

3. Faac Zestaw do Bram Dwuskrzydłowych Genius G-Bat 400

 

Faac Genius G-Bat 400 to napęd do bram o długości skrzydła do 4 m. Produkt wytrzymuje obciążenie do 200 kg. Siłownik jest niezwykle wydajny i silny. Zgodnie z opiniami konsumentów nie zacina się w trakcie pracy, a jego obsługa jest bardzo prosta.

Użytkownik ma możliwość awaryjnego odblokowania urządzenia. Dzięki temu może otworzyć bramę ręcznie. Jest to bardzo ważne w przypadku braku zasilania. Nie musimy się martwić o to, że nie wjedziemy na posesję, kiedy w naszym domu zabraknie prądu. Obudowa napędu została zrobiona z wytrzymałych tworzyw. Są one odporne na działanie temperatur, co jest konieczne w przypadku urządzeń przeznaczonych do używania na zewnątrz.

Do zestawu dołączone są wszystkie elementy niezbędne w trakcie montażu. W rezultacie instalacja napędu przebiega bez problemu. Konsumenci potwierdzają, że czynność ta nie zabiera dużo czasu. W komplecie znajdują się też m.in. dwa piloty umożliwiające sterowanie bramą.

Faac Genius G-Bat 400 to napęd, który wytrzymuje ciężar do 200 kg. Jest on dostosowany do bram dwuskrzydłowych o maksymalnej długości 3 m.

 

Zalety

Bezawaryjna praca: Koło zębate jest wykonane z brązu i dobrze współpracuje ze stalową śrubą. Oba elementy gwarantują bezawaryjną pracę.

Bezpieczeństwo użytkowania: Ten zestaw warto docenić za to, że korzystanie z niego jest bezpieczne. Centrala ma moduł elektroniczny, który umożliwia regulację siły napędu (8 stopni do wyboru). Można tak ustawić sprzęt, aby działał on płynnie.

Tubowe siłowniki: Napęd do bramy skrzydłowej ma siłowniki tubowe z opcją samoblokady. Nie ma konieczności używania dodatkowych zamków.

 

Wady

Obsługa: Na początku obsługa sprzętu bywa skomplikowana. Dotyczy to w szczególności osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z takiego urządzenia.

 

 

 

 

Jaki napęd do bramy Faac wybrać?

 

Napęd do bramy to bardzo przydatne urządzenie. Zapewnia nam wygodę – nie musimy za każdym razem wysiadać z samochodu, aby wjechać na posesję. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że zakup tego typu sprzętu nie należy do najprostszych zadań. W sklepach można znaleźć wiele modeli, co zdecydowanie nie ułatwia wyboru. Postanowiliśmy więc przygotować dla Ciebie krótki poradnik. Wskazujemy w nim, jakie cechy mają najlepsze napędy do bram Faac. Na końcu tekstu znajduje się także krótkie zestawienie, w którym zawarte zostały opisy najczęściej polecanych przez konsumentów produktów.

 

 

 

Do naszego rankingu wybraliśmy napędy do bram Faac. Zdecydowaliśmy się na tę markę, ponieważ cieszy się ona popularnością wśród użytkowników. Przedsiębiorstwo to uznawane jest za pioniera w produkcji automatyki do bram wjazdowych. Oferowane przez firmę produkty odznacza wysoka jakość i funkcjonalność.

Przed zakupem napędu do bramy musimy sprawdzić wysokość naszego skrzydła, a także jego wagę. Na opakowaniach sprzętów widnieje informacja, na temat maksymalnej wysokości i obciążenia. Jest to niezwykle istotne. Jeśli kupimy urządzenie nieprzystosowane do rodzaju posiadanej przez nas bramy, niestety nie spełni ono naszych oczekiwań.

Konsumenci zgodnie twierdzą, że najlepszy napęd do bramy Faac w 2021 roku wykonany jest z dobrych gatunkowo tworzyw. Obudowa modelu powinna wykazywać dużą odporność na uszkodzenia i działanie temperatur. Musimy pamiętać o tym, że sprzęt montowany jest na zewnątrz. Zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura mogłaby oddziaływać na sprawność produktu. Dlatego warto upewnić się, że wybrany przez nas model ma dużą tolerancję na warunki atmosferyczne. Kolejną, ważną sprawą jest możliwość ręcznej obsługi bramy. Ta opcja jest konieczna, jeśli zasilanie zostanie odłączone. W innym wypadku nie będziemy mogli wjechać na swoją posesję.

Trzeba także zwrócić uwagę na to, czy w zestawie otrzymujemy wszystkie, niezbędne do montażu elementy. Zalecamy także zapoznanie się z opiniami konsumentów. Można w nich znaleźć informację na temat tego, czy instalacja jest prosta, a dołączona do kompletu instrukcja obsługi wystarczająco czytelna. Jeśli montaż będzie zbyt trudny, będziemy musieli ponieść dodatkowe koszty instalacji przed wyspecjalizowaną w tej dziedzinie firmę.