Opinie o MoniMoto

Ostatnio aktualizowane: 28.05.23

 

Najważniejsze zalety

Sprzęt, po jego ukryciu w obudowie motocykla czy roweru, stanowi zabezpieczenie przed nieautoryzowanym użyciem pojazdu. W przypadku wykrycia kradzieży sprzęt natychmiast zawiadomi właściciela o tym fakcie wprost na jego telefon komórkowy. Dane lokalizacyjne GPS są wysyłane co 5 minut na telefon właściciela pojazdu. MoniMoto ma własny zasilacz, który pozwoli na jego 12-miesieczna eksploatację.

 

Najważniejsze wady

Do lokalizatora jest dołączona w komplecie międzynarodowa karta SIM mikro. Użytkowanie numeru tej karty jest zapewnione na 2 miesiące od zakupu. Po upłynięciu tego czasu koszt użytkowania wynosi około 3 Euro miesięcznie. Przy braku wniesionej opłaty urządzenie staje się bezużyteczne, bo nie będzie wysyłać sygnałów na telefon właściciela pojazdu. Zatem użytkowanie MoniMoto to cena zakupu urządzenia i jego miesięczna eksploatacja.

 

Werdykt: 9.4/10

Model chętnie jest wybierany przez rowerzystów i motocyklistów, bo, jak przekazują jest skuteczny w informowaniu właścicieli o położeniu pojazdu. Dodatkowo sprzęt jest łatwy w uruchomieniu i sparowaniu z telefonem za pomocą aplikacji Monimoto. Test pokazał także, że jako urządzenie bezprzewodowe, jest ono niełatwe do wykrycia przez złodziei. MoniMoto jest też chwalony za dokładną lokalizację GPS.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Inteligentna funkcja ochrony przed kradzieżą

Monimoto to urządzenie innowacyjne, stosowane również jako najnowsze rozwiązanie antykradzieżowe w nowoczesnych autach. Działanie jego polega na sprzężeniu trackera z kluczem radiowym. Jeden z elementów ukrywa się w motocyklu lub rowerze, a drugi nosi przy sobie właściciel. Alarm kradzieżowy jest uruchamiany wówczas, gdy pojazd oddala się od klucza zdalnego sterowania będącego w kieszeni właściciela. W takim wypadku tracker, ukryty w motocyklu, zaczyna wysyłać sygnały lokalizacyjne do telefonu właściciela, co 5 minut aktualizując położenie pojazdu. Dzięki temu, że oba elementy (zarówno tracker jak i klucz radiowy) mają własne zasilanie nie ma potrzeby podłączania ich do jakichkolwiek urządzeń zasilających. Dzięki temu też tracker ukryty w konstrukcji motoru czy roweru jest trudno wykrywalny przez złodzieja i właściciel pojazdu ma większe szanse na jego odzyskanie. 

Instalacja

Aby rozpocząć użytkowanie sprzętu, po jego zakupie należy go zainstalować i skonfigurować. Chodzi tu przede wszystkim o aplikację Monimoto na telefon. Po rozpakowaniu modułu śledczego należy pobrać, aplikację Monimoto, której dołączone wskazówki poprowadzą użytkownika przez proces instalacji. Według opinii użytkowników nie jest to trudny proces i zajmie najwyżej 10 minut. Istotnym elementem startu przygody z urządzeniem Monimoto jest staranne ukrycie urządzenia zwanego trackerem w niewidocznym miejscu obudowy motocykla czy roweru. Tu należy wykazać się inwencją, aby utrudnić potencjalnemu złodziejowi dostrzeżenie przedmiotu i jego deinstalację. Staraj się umieścić tracker w miejscu nieoczywistym, aby złodziej nie miał świadomości istnienia zabezpieczenia. 

 

Zasilanie

Jak już wspomniano, zarówno tracker, jak i klucz radiowy są wyposażone we własne zasilanie. Są to baterie pracujące nawet przez rok od ich założenia. W przypadku trackera zasilanie odbywa się za pomocą dwóch baterii typu CR123A, a klucz radiowy jest zaopatrzony w baterię CR2450. Zatem w trakcie eksploatacji wystarczy pamiętać jedynie o corocznej wymianę baterii na nowe do bezawaryjnego działania obu elementów urządzenia. Zasilanie bateryjne trackera ma także tę zaletę, że nie trzeba prądu do jego działania czerpać z akumulatora motocykla i tym samym przeprowadzać do niego kabli, które w łatwy sposób pokazałyby potencjalnemu złodziejowi jego ukrycie. Urządzenie zasilane w ten sposób bardzo łatwo zdekatyzować przecinając prowadzące do niego kable. W przypadku Monimoto nie ma takiego ryzyka.

 

Międzynarodowa karta SIM mikro

Do sprawnego działania klucza radiowego sparowanego z trackerem i przesyłania informacji lokalizacyjnych na telefon właściciela pojazdu jest konieczne wyposażenia trackera w kartę SIM. To dzięki niej tracker łączy się z telefonem wysyłając co 5 minut dane dotyczące aktualnej lokalizacji motocykla czy roweru z zamontowanym trackerem. Dane lokalizacyjne zaczynają być wysyłane, gdy motocykl z ukrytym trackerem zaczyna się oddalać od klucza radiowego, który zwykle spoczywa w kieszeni właściciela. Sprzęt został więc wyposażony w międzynarodową kartę SIM mikro z gwarancją działania jej w wszystkich krajach Unii Europejskiej i innych krajach europejskich. Jej działanie jest opłacone przez pierwsze dwa miesiące od zakupu sprzętu, potem do korzystania z funkcji przesyłania lokalizacji na telefon komórkowy jest konieczne opłacenie miesięcznego abonamentu wynoszącego niespełna 3 Euro miesięcznie. 

 

Aplikacja Monimoto – opinie

Kluczem do sprawnego działania urządzenia antykradzieżowego jest aplikacja Monimoto. To od jej funkcjonalności zależy wygoda użytkowania całego sprzętu i skuteczności przeciw kradzieżowej.  Jak przekazują użytkownicy aplikacja stworzona przez producenta jest intuicyjna i zawiera kilka cenionych funkcji diagnostycznych. Na uwagę zasługuje informacja o stanie baterii zarówno klucza jak i trackera, pozwalająca na utrzymanie urządzeń w stałej gotowości. Użytkownicy chwalą też codzienny komunikat ze strony systemu o treści „wszystko w porządku”. Daje to pewność właścicielowi motocykla, że aplikacja wciąż czuwa i w razie niebezpieczeństwa również wyśle powiadomienie. 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ