Ranking 10 najlepszych kasków motocyklowych w 2022

Ostatnio aktualizowane: 02.10.22

 

Kask motocyklowy – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Kask motocyklowy to jeden z najważniejszych elementów chroniących motocyklistę przed obrażeniami w trakcie wypadku. Aby uniknąć nieszczęścia, warto zainwestować w wysokiej jakości model, który będzie w stanie uchronić kierującego motocyklem. Jednym z polecanych produktów dla kobiet jest kask Naxa F25/D przeznaczony do rekreacyjnej jazdy. Model w kolorze białym wyróżnia się niewielką wagą. Dodatkowo ma demontowalny podbródek, deflektor nosa oraz wizjer ze wzmocnioną odpornością na zarysowania. Innym polecanym modelem jest kask motocyklowy otwarty Motor Skuter JST AOP04D01K2K301 z miękką i wygodną wyściółką wewnętrzną. Kask na motor został wykonany z wysokiej jakości materiału i opatrzono go homologacją europejską ECE R22-05, zatem spełnia on normy bezpieczeństwa.

10 najlepszych kasków motocyklowych. Opinie w 2022 roku 

 

Wybierając odpowiedni kask na motor, warto zwrócić uwagę na jego parametry bezpieczeństwa oraz homologację, która pozwala poruszać się w nim po drogach. Produkt należy wybierać zgodnie z jego przeznaczeniem. Inny kask powinien być zakupiony do jazdy rekreacyjnej, a inny do jazdy sportowej. Aby dowiedzieć się, jaki model jest odpowiedni, warto sprawdzić ranking kasków motocyklowych, w którym znajdują się najlepsze produkty z danej kategorii. 

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model Naxa F25/D ma zaawansowany system wentylacji znajdujący się z przodu, z tyłu oraz u góry. Dzięki temu osoba poruszająca się motocyklem odczuwa optymalny komfort w czasie jazdy. Antyalergiczny, wyjmowany wkład można wyprać w pralce. Dobrze dopasowana osłona na nos zapobiega parowaniu szyb.

Wady

Niektóre użytkowniczki podają, że miały trudności z regulowaniem pasków.

Podsumowanie

Skorupa kasku została wykonana z kompozytu karbonu oraz trwałego i lekkiego ABS. Waga modelu to zaledwie 1450 gram. Wizjer jest wysoce odporny na zarysowania, dzięki czemu można go znacznie dłużej użytkować. Model ma homologację ECE R22-05.

Drugi wybór

Zalety

Kask posiada homologację europejską ECE R22-05, jest wygodny, lekki i nie ogranicza ruchów użytkownika. Zintegrowana blenda przeciwsłoneczna jest odporna na zarysowania, wewnątrz kask wyłożono materiałem antyalergicznym. Jest on starannie zapakowany i nie ulega uszkodzeniom podczas transportu.

Wady

Pojedyncze osoby zauważają niewielkie niedociągnięcia w jakości kasku. Dla jednych jest to trudność z odpięciem paska pod szyją, inni uważają, że daszek nad blendą jest tandetny, a kolejni twierdzą, że blenda jest zbyt ciemna.

Podsumowanie

To wersja limitowana lekkiego kasku w rozmiarze M dla użytkowników quadów, skuterów i motocykli. Wnętrze jest przyjemne i miękkie i nie sprzyja zaparowywaniu blendy. Kask jest dobrze dopasowany do głowy i nie ogranicza w poruszaniu głową. Kask jest w czarnym kolorze.

Rozważ też

Zalety

Kask motocyklowy LS2 FF399 VALIANT jest przystosowany do montażu interkomu, a dobre wyciszenie pozwala prowadzić rozmowy w trakcie jazdy. Model ma dobrą wentylację, dzięki której można komfortowo z niego korzystać. Kask został wykonany z wysokiej jakości materiałów. Jego dużą zaletą jest dobra szerokość pola widzenia, nieograniczająca widoczności.

Wady

Użytkownikom przeszkadza uciążliwy ucisk w okolicy policzków po zamknięciu szczęki. Przy pokonywaniu dłuższych odcinków drogi jest to nieprzyjemne dla osoby kierującej motocyklem.

Podsumowanie

Aerodynamiczna skorupa kasku szczękowego LS2 FF399 VALIANT sprawia, że można się w nim poruszać z dużą prędkością bez ryzyka utraty stabilności. Waga modelu to 1700 gram. Produkt jest dostępny w dwóch rozmiarach skorupy, aby lepiej można było go dopasować.

 

 

Kask motocyklowy damski

 

1. Naxa F25/D Damski Kask Motocyklowy

 

Kask motocyklowy Naxa F25/D to model wykonany z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo w czasie rekreacyjnej jazdy na jednośladzie. Produkt ma lakierowaną powłokę odporną na zarysowania, a także specjalną osłonę na nos zapobiegającą parowaniu szyby w czasie jazdy. Powłoka znajdująca się na skorupie jest odporna na szkodliwe promieniowanie UV. Produkt ma europejską homologację ECE R22-05, uprawniającą do poruszania się po drogach. 

Ten damski kask motocyklowy waży zaledwie 1450 gram. Niewielka waga zdecydowanie podnosi komfort użytkowania. Na uwagę zasługuje również system szybkiego odpinania wizjera oraz zapinania paska. Produkt został wyposażony w osłonę podbródka zapewniającą dobrą ochronę motocyklisty. Dużą zaletą modelu Naxa F25/D jest antyalergiczny, wyjmowany wkład, który można wyprać w pralce. Kask dostępny jest w kilku rozmiarach, dlatego można go z łatwością dopasować do swoich potrzeb. 

Test kasków motocyklowych pokazuje, że jest to model chętnie wybierany przez kobiety poruszające się na jednośladzie. A dostępny w serwisie Allegro ten kask motycyklowy można kupić za przystępną cenę. Co więcej, do produktu dołączony jest oryginalny pokrowiec, w którym można przechowywać kask poza sezonem. 

 

 

 

 

Kask motocyklowy otwarty

 

2.  Kask Motocyklowy Otwarty Motor Skuter JST AOP04D01K2K301

 

Kask motocyklowy otwarty Motor Skuter JST AOP04D01K2K301 to limitowana wersja w rozmiarze M, czyli przeznaczona dla użytkowników o obwodzie głowy 57-58 cm, który będzie przydatny przy wycieczkach motocyklem, skuterem czy quadem. Kask wyposażono w praktyczną, chowaną blendę odporną na promienie UV i parowanie. Wewnątrz kask wyłożono antyalergicznym materiałem, który jest bezpieczny i nie powoduje uczuleń, ale też i żadnych otarć. 

Kask motocyklowy otwarty jest również dobrze wentylowany nie powodując pocenia się głowy. Ważnym elementem jest fakt spełniania przez kask wymaganych norm europejskich, co utwierdza użytkowników, że dobrze chronią swoją głowę podczas jazdy motocyklem. Waga kasku jest niewielka, bo wraz z opakowaniem klient otrzymuje paczkę o wadze 0.9 kg.

Trzeba też dodać, że opakowanie jest staranne, nie tylko nie zagraża uszkodzeniu kasku podczas transportu, ale też nadaje się na prezent. Użytkownicy natomiast przekazują, że zintegrowana blenda przeciwsłoneczna jest odporna na zarysowania, a pod nią większości użytkowników zmieszczą się okulary. 

 

 

 

 

Kask motocyklowy LS2

 

3. Kask Motocyklowy Modułowy LS2 FF399 VALIANT

 

Modułowy kask motocyklowy LS2 FF399 VALIANT podnosi komfort jazdy dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów. Skorupa ma specjalny kształt, który pozwala jeździć motocyklem z dużą prędkością. Produkt dobrze sprawdzi się zarówno w czasie jazdy po mieście, jak i na dłuższych wyjazdach. Kask motocyklowy ma podnoszoną do tyłu część szczękową, która pozwala używać go jako model otwarty. Produkt waży 1700 gram. 

Model LS2 FF399 VALIANT ma zamontowany dyfuzor wizjera, którego zadaniem jest ograniczenie parowania, często występującego w trakcie jazdy motocyklem. Kask został pokryty specjalną powłoką chroniącą go przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Zastosowano w nim wygodną blendę przeciwsłoneczną, którą można z łatwością opuścić i podnieść. Oprócz tego kask ma kurtynę znajdującą się przy podbródku, ograniczającą podwiewanie w trakcie jazdy z dużą prędkością. 

Kierowcy jednośladów doceniają model za możliwość wyboru dwóch rozmiarów skorup, co bezpośrednio wpływa na komfort użytkowania. Zebrał on pozytywne opinie wśród kierowców, którzy zdecydowali się na zakup tego produktu. Użytkownicy zwracają uwagę na bardzo dobre wyciszenie, umożliwiające prowadzenie rozmów przez interkom w trakcie jazdy. 

 

 

 

 

Kask motocyklowy dla dziecka

 

4. Kask motocyklowy dziecięcy Enduro Quada z Goglami Aviator ECE R22-05

 

Kask motocyklowy przeznaczony dla dzieci i młodzieży musi być bezpieczny i dobrze dopasowany do głowy, aby zapewniać odpowiednie bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Model w dziecięcym rozmiarze o zmniejszonej skorupie hełmu pozwala właściwie dobrać produkt. Jest on dostępny w rozmiarze XXS, który jest przystosowany do obwodu głowy 51-52 cm. Kask motocyklowy dla dziecka Aviator ECE R22-05 został zrobiony z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają duży komfort podczas użytkowania. Model jest lekki i komfortowo się w nim jeździ. 

Kask Aviator ECE R22-05 to limitowana edycja zaprojektowana z myślą o młodych pasjonatach motorsportu. Wytrzymała konstrukcja pozwala bezpiecznie poruszać się na motocyklu typu cross lub zwykłym skuterze. Model został zaprojektowany w taki sposób, aby w trakcie upadku chronić głowę przed dużymi obrażeniami. Kask motocyklowy cross ma przyznaną homologację europejską ECE R22-05. 

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego modelu potwierdzają, że jest to dobry i tani kask motocyklowy zapewniający optymalne bezpieczeństwo. Rodzice, którzy go zakupili, wystawiają o nim pozytywne opinie i potwierdzają, że dzieci chętnie z niego korzystają oraz nie odczuwają dyskomfortu w czasie jazdy. 

 

 

 

 

Kask motocyklowy szczękowy

 

5. Kask Motocyklowy Szczękowy Caberg DUKE II

 

Caberg DUKE II to model uważany za jeden z najlepszych, który w teście bezpieczeństwa Sharp zdobył aż 5 gwiazdek. Starannie zaprojektowany i wykonany z solidnych materiałów szczękowy kask motocyklowy to produkt, który został przystosowany do turystycznych wyjazdów poza miasto. Model ma blendę przeciwsłoneczną odporną na zarysowania oraz mocowanie pinlock. DUKE II ma zamontowaną na szczęce specjalną wentylację, która jest wydajna i zapewnia odpowiedni komfort w trakcie jazdy. 

Kask motocyklowy męski Caberg DUKE II został przystosowany do montażu większości systemów łączności bezprzewodowej, zarówno tej uniwersalnej, jak i tej przeznaczonej do konkretnego modelu. Wizjer to przezroczysta szybka wykonana z trwałego materiału. Skorupa kasku została zrobiona z wytrzymałego LG Chem HI 100H High Impact ABS. Wewnętrzną wyściółkę można prać w pralce, a co najważniejsze materiał ma właściwości antybakteryjne. Waga produktu to zaledwie 1550 gram. 

Motocykliści posiadający ten model chwalą go za bardzo dobrą aerodynamikę. Kask dobrze przylega do głowy i jest odpowiednio wygłuszony. Osoba kierująca pojazdem ma możliwość prowadzenia swobodnej rozmowy przez łączność bezprzewodową. 

 

 

 

 

Kask motocyklowy retro

 

6. AWI AG221D Kask Motocyklowy Retro

 

Jeśli nadal zastanawiasz się jaki kask motocyklowy kupić i trudno Ci podjąć decyzję, zapoznaj się z modelem AWI AG221D kask motocyklowy retro. Kask ten składa się z klasycznego kasku Retro Style, do którego dołączono oryginalną goglo-maskę. Maska ta, dając nieprawdopodobny efekt wizualny, składa się z dwóch części. Są to gogle i dolna część maski zakrywająca usta z podbródkiem. W razie potrzeby tę dolną część można zdjąć i używać same gogle.

Pod goglami mieszczą się okulary korekcyjne. Produkt wykonano z dobrej jakości materiałów, pasuje on do obwodu głowy wynoszącego 58-60 cm, a zapięcie typu clik-clak pozwala na szybkie założenie, jak i zdjęcie nakrycia głowy.

Wewnątrz kask wypełniono miękką, antyalergiczną pianką zapewniającą komfort noszenia, goglo-maska w kolorze czarnym – mat, podobnie jak pozostała część skorupy, została wyposażona w szkiełko gogli w formie wielokolorowej lustrzanki, co dodatkowo dodaje kaskowi charakteru. Kask motocyklowy retro chętnie jest kupowany przez właścicieli motocykli typu Harley, Chopper, Drag czy Cruise,a  także innych zabytkowych modeli.

 

 

 

 

Cichy kask motocyklowy

 

7. Cichy Kask Motocyklowy Cassida

 

Model Cassida z długą szybą jest zaprojektowany w taki sposób, aby spełniać wszystkie właściwości kasku zamkniętego. Produkt  jest odpowiedni dla motocyklistów, którzy czują się mało komfortowo w produkcie zabudowanym, a pokonują wyłącznie krótkie odcinki drogi całkowicie rekreacyjnie. Cichy kask motocyklowy został wykonany z innowacyjnego i bardzo trwałego materiału, jakim jest poliwęglan. Jest on odpowiednio wyciszony, co zdecydowanie podnosi komfort jazdy. 

Po całkowitym zamknięciu szyby model jest w pełni integralny. W zestawie znajduje się przezroczysta szyba, jednak istnieje możliwość zakupu wersji przyciemnianej w kolorze czarnym. Wewnątrz modelu umieszczono wygodną, miękką i wyjmowaną podszewkę, którą można wyczyścić. Wkładka została wykonana z oddychającego materiału, aby zapewnić większy komfort w trakcie użytkowania. Model ma dwie homologacje: ECE 22.05 oraz DOT. Kask zamyka się za pomocą klamry mikrometrycznej. Waga modelu wynosi 1200 gram. 

Opinie o kaskach motocyklowych Cassida są pozytywne. Użytkownicy chwalą je za optymalny stosunek jakości do ceny oraz komfort podczas użytkowania. Prezentowany model jest dostępny w kilku kolorach (na przykład kask motocyklowy zielony) i rozmiarach od XS do XXL. Dzięki temu każdy motocyklista może wybrać odpowiednio dopasowany kask. 

 

 

 

 

Kask motocyklowy chopper

 

8. Kask Horn H627 Blenda Chopper Motor, Skuter, Kominiarka

 

Horn H627 to kask motocyklowy przeznaczony do jazdy na jednośladach typu chopper oraz miejskich skuterach. Można go również zakładać na weekendowe przejażdżki oraz na dłuższe wyjazdy. Otwierana szyba została wykonana z mocnej pleksi, a skorupa z wytrzymałego poliwęglanu. Kask jest lekki, ponieważ waży tylko 1167 gram. Model zamyka się za pomocą klamry mikrometrycznej, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Producent zastosował specjalny system wentylacji, który zapewnia optymalny przepływ powietrza. 

Kask motocyklowy na chopper będzie odpowiedni dla motocyklistów, którzy o wiele lepiej czują się w otwartym modelu. Ma on wbudowany system szybkiej wymiany pleksiglasu bez konieczności używania narzędzi. Specjalna blenda ma filtr słoneczny chroniący wzrok kierowcy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dodatkowo model został pokryty specjalną powłoką zapobiegającą zarysowaniom. Wnętrze kasku wyścielono przyjemną w dotyku wyściółką, która pozwala skórze oddychać. 

Użytkownicy, którzy zakupili ten kask motocyklowy na choppera potwierdzają, że jest to dobry kask motocyklowy. Producent oferuje możliwość dokupienia szyby w czarnym kolorze. Motocykliści chętnie kupują ten model ze względu na wysoką jakość oraz dobrą cenę produktu. 

 

 

 

 

Dobry kask motocyklowy do 1000 zł

 

9. Kask motocyklowy HJC i90 Solid Pearl

 

Nowoczesny kask motocyklowy HJC i90 Solid Pearl to kompaktowy model mający podwójną homologację. Został on dopasowany do najnowszych wymogów bezpieczeństwa i gwarantuje odpowiednią ochronę motocykliście w razie upadku. Zintegrowana osłona przeciwsłoneczna zapewnia duży komfort w trakcie jazdy po drogach publicznych, a co najważniejsze skutecznie blokuje oślepiające promienie słoneczne. Kask ma dobrze zaprojektowaną wentylację zwiększającą wygodę. 

Specjalna wyściółka pochłania nadmiar wilgoci, a antybakteryjny materiał chłonie nieprzyjemne zapachy. Wewnętrzna wkładka jest wyjmowana i można ją wyprać w pralce. Skorupa wykonana jest z trwałego poliwęglanu, który jest bardzo lekki i oferuje dobre dopasowanie oraz wysoki komfort dzięki technologii CAD. W kasku umieszczono także bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób noszących okulary. Wewnątrz znajdują się specjalne rowki umożliwiające noszenie okularów podczas jazdy. Model jest przystosowany do podłączenia interkomu. 

Motocykliści posiadający ten produkt potwierdzają, że jest to dobry kask motocyklowy do 1000 zł, który spełnia wszystkie oczekiwania. Kask motocyklowy z interkomem jest bardzo solidnie wykonany i wygodnie się go użytkuje, co jest bardzo ważne szczególnie dla osób pokonujących długie trasy na motocyklu. 

 

 

 

 

Kask motocyklowy Shark

 

10. Shark Kask Integralny Spartan Carbon Skin Kolor

 

Shark kask integralny Spartan Carbon Skin kolor to model w rozmiarze M, czyli przeznaczony dla osób z obwodem głowy od 57 do 58 cm. Kask ma kolor czarny mat, jego skorupa została wykonana za pomocą techniki wtryskiwania materiału termoplastycznego. Wnętrze wypełniono wymienną wyściółką, którą można wyjąć do prania, materiał ten ma wysokie właściwości oddychające, a do systemu wentylacji wykorzystano symulację numeryczną CFD.

Jako szybkę wizjera zastosowano przezroczysty materiał o grubości 2,2 mm z właściwościami anti-scratch i ochroną przeciw UV 380. Mechanizm wizjera zamykany zatrzaskiem, pozwala na bezproblemową wymianę szybki bez użycia narzędzi. Przyjazny jest również system zapięcia microloock zaopatrzony w szybki mechanizm zwalniający.

Kask motocyklowy Shark ma też możliwość demontażu elementu na linii skroni, zabieg ten pozwala na użycie kasku w okularach korekcyjnych. warto też wspomnieć, że wizjer został wzmocniony pod względem odporności na zarysowania. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki kask motocyklowy kupić? 

 

Kask motocyklowy to bardzo ważny element wyposażenia, którego zadaniem jest ochrona motocyklisty przed ewentualnym urazem doznanym podczas wypadku lub wywrócenia się. Wciąż mało osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotna jest inwestycja w model, który zapewnia odpowiednią ochronę. W trakcie upadku człowiek staje się całkowicie bezwładny. W takiej chwili najważniejsza jest odpowiednia amortyzacja siły uderzenia podczas wypadku, gdyż może on skończyć się tragicznie. Z tego względu osoby poruszające się na jednośladach nie powinny wsiadać na motocykl bez odpowiedniego zabezpieczenia. Nawet niegroźnie wyglądający wypadek może źle wpłynąć na zdrowie, także w późniejszym etapie życia. Z tego względu należy zawsze zakładać odpowiednie elementy stroju. Zastanawiając się, jaki jest najlepszy kask motocyklowy warto sprawdzić jego różne rodzaje i dopasować go do wymagań użytkownika. 

Jaki kask motocyklowy wybrać? 

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów kasków motocyklowych. Szukając odpowiedniego modelu należy wziąć pod uwagę wymagania dotyczące jego użytkowania. Inny produkt będzie potrzebny motocykliście, który pokonuje długie międzynarodowe trasy, a po inny sięgnie osoba jeżdżąca rekreacyjnie kilka razy w miesiącu. Warto brać również pod uwagę rodzaj posiadanego motocykla oraz jego możliwości. Kask potrzebny do jazdy na skuterze o pojemności 50 cm3 lub 125 cm3 zdecydowanie różni się od hełmu niezbędnego do jazdy na motocyklu o dużej mocy. Inny model będzie potrzebny osobie jeżdżącej w zawodach motocrossowych. Poszukując idealnego modelu, koniecznie trzeba przeanalizować okoliczności, w jakich będzie użytkowany. W przypadku kasków cena powinna być ostatnim kryterium przy podejmowaniu decyzji. Warto pamiętać, że jest to element, który może uratować życie. Jakie są rodzaje kasków motocyklowych? 

 

Kask integralny 

Kask integralny jest całkowicie zabudowany. Skorupa składa się z jednego elementu tworzącego całość i ma za zadanie osłaniać twarz kierowcy. Takie modele są bardzo popularne i chętnie wybierane przez motocyklistów ze względu na dobrą ochronę przed wiatrem. Cechą charakterystyczną dla takiego modelu jest również doskonała aerodynamika. Kaski integralne dzielą się na dwie grupy: Sportowe i turystyczne. Modele sportowe przeznaczone są dla osób, które jeżdżą na sportowych motocyklach w mocno pochylonej pozycji. Te dostosowane do szybkiej jazdy są specjalnie zaprojektowane, aby zwiększyć pole widzenia w pozycji leżącej. Wentylacja w takim modelu jest znacznie bardziej rozbudowana, co bezpośrednio przyczynia się do zwiększenia hałasu w trakcie szybkiej jazdy. Najlepsze kaski motocyklowe sportowe zazwyczaj są zapinane na DD ring oraz nie mają blendy przeciwsłonecznej. Modele turystyczne są wyprofilowane w taki sposób, aby lepiej można było w nich jeździć w pozycji wyprostowanej. Zapięcie w takim kasku jest wygodne. Większość modeli ma blendę przeciwsłoneczną oraz daje możliwość zainstalowania interkomu. 

 

Kaski otwarte 

Modele otwarte to kaski o różnych konstrukcjach, które mają wspólną cechę. Jest to brak szczęki. Są przystosowane dla osób podróżujących wolniej, które dodatkowo preferują jazdę miejską. To odpowiednie modele na motocykle typu skutery, choppery lub cruisery. Otwarty kask motocyklowy orzeszek przystosowany jest do powolnej jazdy, w trakcie której szum wiatru nie jest na tyle odczuwalny, aby powodował dyskomfort dla użytkownika. Dodatkowo otwarty kask jest bardzo wygodny w trakcie upałów. Przysłona daje poczucie odpowiedniego zabezpieczenia i chroni kierowcę przed ewentualnymi opadami deszczu. Klasyczne modele mają również chowaną blendę, która pozwala zabezpieczyć oczy motocyklisty przed szkodliwymi promieniami słońca. 

 

Kaski off-road 

Kaski przeznaczone do sportu wyczynowego, jakim jest off-road, zdecydowanie różnią się od standardowych modeli. Różnica jest zauważalna w szczególności w konstrukcji. Modele do jazdy w terenie mają solidniejszą budowę i są znacznie lepiej wentylowane. Warto zwrócić uwagę, że oprócz zwykłych kanałów wentylacyjnych, w takim kasku szczęka znajduje się w niewielkiej odległości od twarzy. W ten sposób motocyklista uzyskuje lepszą wentylację, która pozwala zaczerpnąć świeże powietrze. W modelach przeznaczonych do motocrossu nie ma wizjera. Kierowca musi założyć gogle dopasowane do danego kasku. Warto zwrócić uwagę na to, że wysokiej jakości okulary również powinny być wentylowane. Kaski typu off-road są lekkie i wygodne w użytkowaniu. 

Kaski szczękowe 

Modele szczękowe są bardzo podobne do kasków integralnych oraz otwartych. Szczęka zamontowana jest na specjalnym zawiasie, który umożliwia podnoszenie lub opuszczanie tego elementu. Skorupa składa się z dwóch części, dlatego motocyklista ma możliwość jazdy w dwóch wariantach – otwartym lub integralnym. Dużą zaletą kasku szczękowego jest to, że w każdej chwili kierowca może się napić lub zaczerpnąć powietrza bez konieczności jego ściągania. Kupując taki model warto jednak zwrócić uwagę na jego parametry a w szczególności na homologację. Niektóre kaski mają jedną, która uprawnia do jazdy wyłącznie jako zamknięty. Tylko modele z podwójną homologacją dają możliwość jazdy po drodze w obu opcjach. Oprócz tego należy sprawdzić, czy producent oferuje w zestawie przyciemnianą blendę lub przysłonę. Najlepszy kask motocyklowy ma dodatkowe elementy, które umożliwiają komfortowe korzystanie z niego. 

 

Kaski motocyklowe w dobrych cenach 

W zależności od preferowanego modelu kasku oraz jego przeznaczenia ceny za produkt mogą być różne. Ten klasyczny przeznaczony do jazdy miejskiej to wydatek od 200 do 500 zł. Droższe modele z dodatkowymi funkcjami, które zostały wykonane z wyższej jakości materiałów to koszt wahający się od 800 do 1500 zł. Kaski sportowe typu off-road są znacznie droższe od tradycyjnych. Model przeznaczony do ekstremalnej jazdy po torze może kosztować nawet 3000 złotych. W zależności od rodzaju aktywności warto wybrać sprzęt, który zapewni odpowiednie bezpieczeństwo oraz ochroni kierowcę w razie upadku. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak dopasować kask motocyklowy? 

Dobrze dopasowany kask motocyklowy to gwarancja bezpieczeństwa oraz wygody. Zbyt mały model spowoduje, że wewnętrzna wyściółka będzie ściskała głowę, a motocyklista będzie odczuwać duży dyskomfort. Kask o znacznie większej średnicy niż zalecany będzie sprawiał problemy w trakcie jazdy. Może się przemieszczać, blenda opadać w trakcie hamowania i przyspieszania, a model, który miał być cichy, stanie się bardzo głośny. W trakcie wyboru odpowiedniego modelu należy zmierzyć obwód głowy za pomocą metra krawieckiego, który powinno się umieścić nad uszami w najszerszym miejscu. Podany wymiar trzeba porównać z tabelą konkretnego producenta i wybrać odpowiedni rozmiar. Zdarzają się sytuację, gdy motocyklista musi wybrać mniejszy lub większy model. W rozwianiu wątpliwości pomoże obsługa pracująca w sklepie. 

 

P2: Gdzie kupić kask motocyklowy? 

Zakupu kasku motocyklowego nie powinno się dokonywać na ostatnią chwilę. Udając się do sklepu, warto poświęcić trochę czasu i przymierzyć kilka różnych modeli, aby upewnić się, że dobrze leży. Po dokładnym zmierzeniu obwodu głowy należy wybrać z tabeli odpowiedni rozmiar, a następnie przymierzyć go i sprawdzić, czy właściwie przylega. Zakup kasku w sklepie motocyklowym to najlepsze rozwiązanie, szczególnie dla początkującego motocyklisty. Stacjonarnie kierowca może skorzystać z pomocy wykwalifikowanego personelu, który pomoże w dobraniu odpowiedniego modelu. 

P3: Jak wyciszyć kask motocyklowy?

Wyciszenie kasku motocyklowego nie jest proste. Producenci zabraniają ingerowania w materiał znajdujący się wewnątrz. Istnieją jednak sposoby, które pozwalają uniknąć nieprzyjemnego dzwonienia w uszach oraz zmęczenia hałasem. Wielu motocyklistów w trakcie jazdy po autostradzie korzysta ze stoperów wkładanych do uszu. Dzięki zastosowaniu tej metody kierowca może uniknąć dyskomfortu powodowanego przez długą jazdę na motocyklu przy dużej prędkości. Na rynku dostępne są stopery przeznaczone do jazdy na jednośladzie. Mają one specjalny odpowietrznik, który zapobiega uczuciu zatkanego ucha. Niektórzy motocykliści potwierdzają również, że dobrym sposobem na uniknięcie bólu głowy jest założenie kominiarki. Jest to dobry sposób, o ile temperatura na zewnątrz nie jest wysoka. 

 

P4: Jak pomalować kask motocyklowy?

Odnawianie kasku motocyklowego w zależności od potrzeb wymaga czasu i odpowiednich materiałów. Malowanie w przydomowym garażu jest możliwe, jednak należy to zrobić w prawidłowy sposób. Do wykonania tego zadania potrzebne będą materiały, takie jak dobrej jakości farba w sprayu, wodny papier ścierny oraz taśma malarska. Przed malowaniem skorupę należy dokładnie zmatowić za pomocą papieru. Następnie konieczne jest odtłuszczenie powierzchni, które wykonuje się benzyną ekstrakcyjną. Po odtłuszczeniu można przystąpić do malowania podkładem, a następnie po wyschnięciu, do nakładania farby właściwej. Na sam koniec warto pomalować kask lakierem bezbarwnym dla lepszego efektu. 

 

P5: Jak zmierzyć kask motocyklowy? 

Mierzenie kasku motocyklowego powinno odbywać się po dokładnym dopasowaniu danego modelu do rozmiaru głowy użytkownika. Próbowanie modelu bez wcześniejszego ściągnięcia dokładnych wymiarów nie jest dobrym pomysłem, ponieważ ciężko dobrać odpowiedni rozmiar, szczególnie osobie, która dopiero zaczyna przygodę z motocyklem. Na pierwsze mierzenie warto udać się do profesjonalnego sklepu ze sprzętem dla motocyklistów. Po dokonaniu pomiaru należy delikatnie nasunąć kask na głowę, a następnie zapiąć go pod szyją. W następnym etapie konieczne jest wykonanie kilku ruchów głową i sprawdzenie, czy wyściółka znajdująca się wewnątrz nigdzie nie uciska. Należy pamiętać, aby w odpowiedni sposób zapiąć kask, ponieważ tylko wtedy można stwierdzić, czy jest on dobrze dopasowany. 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Angelka

June 30, 2021 at 9:25 am

Na jakie podstawie w rubryce wady kask NAXA F25 D stwierdono iż cytuje:” Model nie jest przystosowany do szybkiego poruszania się po drogach, ponieważ w razie wypadku nie zapewnia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.”
Kask NAXA F25 jaki użytkuje posiada homologacje ECER 22-05,jest to standard bezpieczeństwa wymagany dla kasków motocyklowych , ten sam dla HJC,SHOEI,MT etc.
Pisanie tego rodzaju opini Świadczy o amatorstwie redaktorów waszej strony …..

Odpowiadać
Świat motoryzacji

July 9, 2021 at 9:39 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i wskazanie błędu. Tekst został zredagowany.

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.com

Odpowiadać