Ranking 8 najlepszych interkomów motocyklowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.07.24

 

Interkom motocyklowy – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Interkomy motocyklowe to urządzenia ułatwiające komunikację między osobami podróżującymi jednośladem. W przypadku wyboru odpowiedniego modelu warto sprawdzić dodatkowe funkcje, które pozwolą na rozszerzenie funkcjonalności sprzętu. Jednym z polecanych modeli jest MaxTo M2, umożliwiający jednoczesne połączenie od 6 motocyklistów. Sprzęt można sparować z dwoma telefonami, odtwarzaczem lub nawigacją. Innym polecanym produktem jest Sena SMH5-FM-UNIV wyróżniający się szybkim transferem Bluetooth 3.0. Model jest wodoodporny, dzięki czemu można go używać nawet w czasie deszczu. Interkom motocyklowy ma wbudowany system automatycznej redukcji szumów w czasie jazdy.


8 najlepszych interkomów motocyklowych. Opinie w 2024 roku 

 

Wybór wysokiej jakości urządzenia przeznaczonego do komunikacji między motocyklistami lub kierowcą i pasażerem wymaga sprawdzenia opinii innych użytkowników. Interkom z dodatkowymi funkcjami przyda się osobom, które spędzają każdą wolną chwilę na jednośladzie i chcą mieć dostęp do muzyki, radia oraz komunikatów z nawigacji. Aby wybrać najlepszy produkt, warto sprawdzić ranking interkomów motocyklowych, w którym znajdują się najlepsze modele z danej kategorii. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie przeznaczone do bezprzewodowej komunikacji umożliwia prowadzenie rozmowy pomiędzy 6 motocyklistami jednocześnie. Sprzęt ma system DSP oraz EDR, który gwarantuje brak opóźnień w trakcie rozmowy. Interkom można ładować w trakcie jazdy. Model ma wbudowany moduł umożliwiający słuchanie radia.

Wady

Użytkownicy zwracają uwagę, że producent podaje zasięg interkomu wynoszący 1000 metrów, gdzie realny wynosi zaledwie 600 metrów. Jest to uciążliwe podczas poruszania się w terenie zabudowanym.

Podsumowanie

Interkom MaxTo M2 to sprzęt umożliwiający wykonanie połączenia między urządzeniami innego producenta. Model wykorzystuje do komunikacji łączność Bluetooth 5.1. Czas czuwania urządzenia wynosi 12 dni. Model ma wbudowany system pozwalający na automatyczne oddzwanianie na ostatni numer przychodzący.

Drugi wybór

Zalety

Interkom motocyklowy Sena to urządzenie przeznaczone do użytkowania w każdą pogodę. Sprzęt jest wodoodporny, dzięki czemu motocyklista może korzystać z interkomu w każdej sytuacji. Model ma wbudowany system pozwalający na wykonanie automatycznej korekty szumów oraz możliwość sterowania za pomocą głosowych komunikatów.

Wady

Model Sena SMH5-FM-UNIV jest wyposażony w baterię litowo-polimerową, która pozwala na prowadzenie stałej rozmowy w trybie konferencji do 7 godzin.

Podsumowanie

Urządzenie Sena SMH5-FM-UNIV to bezprzewodowy zestaw przystosowany do komunikacji między motocyklistami oraz do prowadzenia rozmów za pomocą telefonu komórkowego. Sprzęt ma zasięg do 700 metrów i pozwala na wykonywanie rozmów do 7 godzin na jednym ładowaniu. Urządzenie czuwa przez 7 dni.

Rozważ też

Zalety

Uniwersalny interkom motocyklowy Midland BTX2 PRO S Single ma duży zasięg wynoszący 1200 metrów. Model ma wydajną baterię, która umożliwia prowadzenie rozmów do 23 godzin. Czas ładowania baterii wynosi zaledwie 2 godziny, dzięki czemu sprzęt jest szybko gotowy do dalszej drogi.

Wady

Osoby, które zdecydowały się na zakup interkomu motocyklowego Midland BTX2 PRO S Single zwracają uwagę, że sprzęt nie ma pilota zdalnego sterowania ułatwiającego obsługę.

Podsumowanie

Wysokiej jakości interkom motocyklowy został przystosowany do obsługi 8 sparowanych interkomów jednocześnie. Model ma wbudowany system pozwalający na sterowanie głosem oraz możliwość głosowego wybierania numeru. Sprzęt korzysta z łączności Bluetooth V4.2 + A2DP. Wymiary urządzenia to 9 cm x 4,5 cm x 1,8 cm.

 

Interkom do kasku

 

1. Interkom MaxTo M2 Konferencja do 6 Kasków

 

Urządzenie MaxTo M2 jest przeznaczone do bezprzewodowej komunikacji i umożliwia prowadzenie rozmowy pomiędzy 6 motocyklistami jednocześnie. Jest to zatem odpowiedź dla wszystkich, którzy zadają sobie pytanie jaki interkom do kasku kupić. Interkom do kasku można sparować ze smartfonem, nawigacją oraz zestawem słuchawkowym. Sprzęt ma wbudowany system DSP oraz EDR, który gwarantuje brak opóźnień w trakcie rozmowy. Ma także wbudowany moduł umożliwiający słuchania radia w czasie jazdy, co jest dużym udogodnieniem dla osób lubiących wiedzieć, co dzieje się na świecie. 

Interkom MaxTo M2 to sprzęt umożliwiający wykonanie połączenia między urządzeniami innego producenta. Model wykorzystuje do komunikacji łączność Bluetooth 5.1. Czas czuwania urządzenia wynosi 12 dni. Model ma wbudowany system pozwalający na automatyczne oddzwanianie na ostatni numer przychodzący. Interkom można ładować w trakcie jazdy.

Test interkomów motocyklowych wskazuje, że wielu motocyklistów chętnie wybiera ten model ze względu na możliwość wykonania połączenia z 6 osobami jednocześnie. Użytkownicy chwalą ten produkt bo ma długi maksymalny czas rozmowy wynoszący 10 godzin. 

 

 

 

 

Interkom Sena

 

2. Interkom motocyklowy z radiem Sena SMH5-FM-UNIV

 

Interkom Sena to urządzenie, które sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych. Model jest wodoodporny, dzięki czemu motocyklista może korzystać z interkomu w trakcie deszczu. Sprzęt ma wbudowany system pozwalający na wykonanie automatycznej korekty szumów oraz możliwość sterowania za pomocą komunikatów głosowych wydawanych przez użytkownika. Interkom na motocykl pozwala na jednoczesne połączenie ze smartfonem, MP3, nawigacją oraz innym urządzeniem do komunikacji. 

Urządzenie Sena SMH5-FM-UNIV to bezprzewodowy zestaw przystosowany do komunikacji między motocyklistami oraz do prowadzenia rozmów przez telefon komórkowy. Sprzęt ma zasięg do 700 metrów i pozwala na wykonywanie rozmów do 7 godzin na jednym ładowaniu. Urządzenie czuwa przez 7 dni. Czas ładowania baterii litowo-polimerowej wynosi 2,5 godziny. 

Motocykliści zwracają uwagę, że jest to dobry interkom motocyklowy marki Sena, który pasuje do wielu kasków dostępnych na rynku. Urządzenie jest łatwe w obsłudze dzięki przyciskowi Jog Dial. 

 

 

 

 

Interkom Midland

 

3. Intercom MIDLAND BTX2 PRO S LR

 

Uniwersalny interkom Midland BTX2 PRO S Single to sprzęt pozwalający na bezproblemowe porozumiewanie się między motocyklistami. Model ma duży zasięg wynoszący 1200 metrów. Urządzenie ma zamontowaną wydajną baterię, która umożliwia prowadzenie rozmów do 23 godzin. Czas ładowania wynosi zaledwie 2 godziny, dzięki czemu sprzęt jest szybko gotowy do dalszej drogi. Urządzenie pozwala na automatyczną regulację głośności, co jest bardzo wygodne w trakcie podróży. 

Wysokiej jakości interkom motocyklowy Midland BTX2 PRO S Single Hi Fi został przystosowany do obsługi 8 sparowanych urządzeń jednocześnie. Model ma wbudowany system pozwalający na sterowanie głosem oraz możliwość głosowego wybierania numeru. Sprzęt korzysta z łączności Bluetooth V4.2 + A2DP. Model ma także radio FM. Wymiary urządzenia to 9 cm x 4,5 cm x 1,8 cm.

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup interkomu motocyklowego Midland są zadowoleni z wyboru wysokiej jakości urządzenia. Model ma optymalny zasięg, jest prosty w obsłudze oraz ma czytelną instrukcję w zestawie. 

 

 

 

 

Interkom Freedconn

 

4. Interkom Motocyklowy Freedconn Bluetooth na Kask T-COM SC V3

 

Freedconn to urządzenie przeznaczone do prowadzenia rozmów za pomocą łączności bezprzewodowej Bluetooth w czasie jazdy motocyklem. Model umożliwia sparowanie maksymalnie dwóch interkomów jednocześnie, co oznacza, że sprzęt nadaje się dla kierowcy i pasażera podróżującego jednośladem. Urządzenie pozwala na połączenie za pomocą Bluetooth z telefonem komórkowym oraz na odbieranie połączeń przychodzących. 

Interkom Freedconn to model pozwalający na wykonanie rozmów do 10 godzin za pomocą telefonu oraz do 7 godzin między kierowcą i pasażerem. Produkt ma wszystkie niezbędne funkcje takie jak możliwość oddzwaniania na ostatni numer znajdujący się na liście w telefonie. Czas czuwania urządzenia wynosi do 7 dni. Interkom komunikuje się za pomocą Bluetooth V4.2 + EDR. Model ma wbudowany akumulator Li-Ion, którego czas ładowania wynosi do 4 godzin. Wymiary interkomu wynoszą 3,9 cm x 8,1 cm x 1,9 cm. 

Osoby, które zakupiły produkt, potwierdzają, że interkom dobrze spełnia swoje zadanie podczas prowadzenia rozmów między kierowcą i pasażerem. Jakość prowadzonej rozmowy jest optymalna, a sam interkom został wykonany z dobrej jakości materiału. 

 

 

 

 

Interkom V6

 

5. Interkom Motocykl Ejeas V6 Pro 1200m Bkuetooth

 

Najnowszy model Interkom Ejeas V6 Pro to produkt zaprojektowany z myślą o wymagających motocyklistach, którzy poszukują urządzenia umożliwiającego wykonywanie rozmów między 6 różnymi osobami. Model ma funkcję Full Duplex, która pozwala rozmawiać i jednocześnie słuchać muzyki. Sprzęt ma opcję umożliwiającą automatyczne odbieranie połączeń przychodzących oraz oddzwaniania na ostatni numer znajdujący się na liście w smartfonie. 

Model Ejeas V6 Pro ma wydajną baterię 850 mAh pozwalającą na 12 godzin pracy oraz do 400 godzin czuwania. Sprzęt umożliwia wykonanie połączenia między motocyklistami znajdującymi się w odległości do 1200 metrów w terenie otwartym. Tani interkom motocyklowy ma wbudowany system High-End, który skutecznie redukuje szumy przy prędkości do 140 km/h. 

Motocykliści potwierdzają, że jest to dobry i tani interkom motocyklowy, który wyróżnia się wydajną baterią o dużej pojemności. Sprzęt zwiększa komfort w trakcie jazdy jednośladem, co dodatkowo jest doceniane przez motocyklistów. 

 

 

 

 

Interkom Ejeas

 

6. Interkom Motocyklowy Ejeas E2 Bluetooth na 2 Kaski

 

Interkom Ejeas E2 to urządzenie przeznaczone do przesyłania dźwięku drogą radiową między kierowcą jednośladu i pasażerem. Sprzęt umożliwia wygodne połączenie między 4 urządzeniami, a także pomiędzy nawigacją, smartfonem i odtwarzaczem muzycznym typu MP3 i MP4. Model pozwala na automatyczne odbieranie połączeń przychodzących, co jest bezpieczne i bardzo wygodne w trakcie jazdy na motocyklu. Urządzenie ma wbudowane diody LED sygnalizujące o gotowości interkomu do pracy. 

Urządzenie Ejeas E2 ma duży zasięg do 1200 metrów w terenie otwartym. Po sparowaniu z nawigacją użytkownik może odsłuchiwać komendy głosowe za pomocą interkomu. Urządzenie ma system redukcji szumów VOX, DSP oraz EDR. Model jest wyposażony w wydajny akumulator o pojemności 500 mAh pozwalający na prowadzenie rozmów do 10 godzin. Interkom jest wodoodporny i został wykonany z wysokiej jakości materiałów. 

Opinie o interkomach motocyklowych Ejeas są pozytywne wśród osób, które zdecydowały się na zakup dobrej jakości sprzętu. Konsumenci są zadowoleni z prostej obsługi urządzenia oraz z bezproblemowego parowania interkomów. 

 

 

 

 

Interkom głośnomówiący

 

7. Interkom Motocyklowy 2K IMX335 SONY WIFI BT, SCS S11

 

Interkom Motocyklowy 2K IMX335 SONY WIFI BT, SCS S11 to połączenie interkomu motocyklowego i kamery, którą można użyć jako wideorejestrator jazdy. Za jej pomocą możemy nagrać 6 godzin materiału filmowego w jakości 2560x1440px, a obsługa jest dostępna za pomocą aplikacji na smartfona.

Inne cechy kamery to kąt widzenia 120 stopni i możliwość obsługi kart pamięci do 128 GB. Użytkownik ma też do dyspozycji sterowanie wszelkimi ustawieniami oraz podglądem na żywo, a także swobodne odtwarzanie zrealizowanych nagrań. Interkom posiada wbudowany moduł Wi-Fi i pozwala na bezproblemowa komunikacje miedzy uzytkownikami. Można go też sparować z nawigacją, telefonem czy odtwarzaczem muzycznym.

Wbudowany akumulator 1950mAh zapewnia 30 godzin rozmów i do 15 dni czuwania, a na jego pełne naładowanie wystarcza 2,5 godziny. Interkom głośnomówiący został też wyposażony w dwa rodzaje mikrofonów – dla zamkniętych i otwartych kasków, a w każdym zestawie znajduje się zestaw montażowy, za pomocą którego montaż jest banalnie prosty.

 

 

 

 

Interkom Nolan

 

8. Intercom Nolan N-COM B901S N91/N90-2/G9.1

 

Uniwersalnym urządzeniem zdaje się być Intercom Nolan N-COM B901S N91/N90-2/G9.1, pozwalający na połączenie jeden do jednego lub komunikację grupową. Interkom Nolan jest też kompatybilny przez Bluetooth z urządzeniami innych marek.

Mamy tu także zintegrowane radio FM z opcja udostępniania muzyki do drugiego kasku i możliwość połączenia za pomocą Bluetooth z nawigacją satelitarną. gdy użyjemy przewodu nimi USB podłączymy sprzęt do komputera i dokonamy niezbędnych ustawień. Zasięg interkomu wynosi 600 m i jest on dobrze dopasowany do kasku i zapewnia łatwy i szybki montaż. Waga urządzenia to zaledwie 120 g.

Jednocześnie zostało ono wyposażone w klawiaturę, która można obsługiwać w grubych rękawicach motocyklowych. Za pomocą sprzętu obsłużysz też swój telefon i jego połączenia przychodzące i wychodzące za pomocą poleceń głosowych. Automatyczne tłumienie szumów dba to jakość połączenia, a system auto ON/OFF dba o stan naładowania baterii, wyłączając sprzęt, gdy nie jest używany.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki interkom motocyklowy kupić? 

 

Najlepsze interkomy motocyklowe to bardzo praktyczne gadżety, które sprawdzają się podczas podróży motocyklem. Urządzenia służą przede wszystkim kierowcom i pasażerom, aby sprawnie i bezproblemowo mogli się porozumieć między sobą w czasie jazdy bez konieczności zjeżdżania na pobocze drogi. Interkomy to także sprawdzone rozwiązanie dla osób, które w czasie jazdy lubią słuchać muzyki lub potrzebują skorzystać z nawigacji. Po połączeniu urządzenia ze smartfonem motocyklista może słuchać wskazówek głosowych pochodzących z najpopularniejszych aplikacji do nawigowania. Zaletą interkomów jest także możliwość odbierania połączeń i wygodne prowadzenie rozmowy w czasie jazdy. 

Niewielki sprzęt pozwala zwiększyć komfort podróżowania i umożliwić wykonywanie czynności, które sprawiłyby trudność bez podłączonego interkomu. Wygodę z korzystania interkomu docenią osoby podróżujące z pasażerem lub jeżdżące ze znajomymi, którzy poruszają się na innych jednośladach. Interkom umożliwia sprawne porozumiewanie się w czasie jazdy, co zdecydowanie ułatwia wspólną podróż. 

Jaki interkom motocyklowy wybrać? 

Motocykliści, zastanawiając się, jaki jest najlepszy interkom motocyklowy, powinni wiedzieć, że na rynku są dostępne dwa rodzaje urządzeń. W zależności od wybranego wariantu użytkownik ma do dyspozycji model przewodowy i bezprzewodowy. W przypadku tych pierwszych dużymi plusami są niska cena oraz dłuższa praca na jednym ładowaniu. Minusem takiego rozwiązania są kable, które należy sprawnie rozprowadzić w kasku, co zajmuje sporo czasu. Oprócz tego użytkowanie sprzętu z okablowaniem jest mniej wygodne zarówno dla motocyklisty, jak i pasażera. Głównie z tego względu większość osób decyduje się na zakup modelu bezprzewodowego, który jest droższy od przewodowego. Interkom bezprzewodowy łączy się za pomocą Bluetooth, co zdecydowanie zwiększa komfort. Urządzenie wymaga ładowania przed każdą długą podróżą, jednak użytkownik nie musi martwić się o skomplikowany montaż oraz okablowanie. 

 

Dlaczego warto zdecydować się na interkom motocyklowy? 

Decyzję o zakupie interkomu motocyklowego warto przemyśleć tak samo, jak w przypadku każdych innych zakupów. W przypadku osób, które każdą wolną chwilę spędzają na jednośladzie, kupno urządzenia do komunikacji będzie bardzo dobrym pomysłem. Interkom motocyklowy sprawdzi się przede wszystkim w trakcie podróży z pasażerem lub innymi motocyklistami. Interkom pełni funkcję nie tylko sprzętu ułatwiającego rozmowę, ale przede wszystkim informującego kierowców o danym zagrożeniu. 

Zalety sprzętu docenią osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z jazdą na motocyklu. Dzięki stałej łączności kierowcy dwóch różnych maszyn mogą być w stałym kontakcie i poradzić się w razie awaryjnej sytuacji. Urządzenie do łączności bezprzewodowej sprawdzi się także w sytuacji, gdy jedna z osób będzie jechać daną trasą po raz pierwszy. Wiadome jest, że prędkość na motocyklu jest znacznie wyższa niż w samochodzie i o wiele łatwiej o popełnienie błędu. Z tego względu dobrze jest słuchać rad osoby, którą już tą drogą jechała i ma doświadczenie w pokonywaniu zakrętów na konkretnym odcinku. 

Interkom motocyklowy oprócz możliwości stałego kontaktu oferuje także opcję pozwalającą na słuchanie ulubionej muzyki lub radia w trakcie jazdy. Najlepszy interkom motocyklowy ma moduł umożliwiający słuchanie ulubionej stacji radiowej, jadąc do pracy lub na wycieczkę. Nowoczesny sprzęt ma opcję umożliwiającą redukcję szumów, co jest bardzo wygodne w czasie jazdy na motocyklu sportowym rozwijającym wysokie prędkości. Interkom motocyklowy ma także funkcję pozwalającą na automatyczną regulację głośności w zależności od rozwijanej prędkości. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ motocyklista nie musi sam zmieniać głośności i tym samym odrywać rąk od kierownicy. 

Interkomy motocyklowe w dobrych cenach 

Zakup interkomu motocyklowego jest dobrym pomysłem dla osób podróżujących z pasażerem lub przyjaciółmi na innych jednośladach. Wiele osób interkom motocyklowy zamierza kupić przez serwisy interentowe takie jak Allegro czy Aliexpress.  Przewodowe modele są tańsze od produktów bezprzewodowych. Podstawowy interkom przewodowy to wydatek od 50 do 350 zł w zależności od dodatkowych funkcji. W przypadku zakupu sprzętu bezprzewodowego motocyklista musi liczyć się z wydatkiem od 300 zł wzwyż. Wysokiej jakości urządzenia z dodatkowymi funkcjami, które pozwalają na połączenie 2 i więcej kasków jednocześnie to wydatek od 1200 zł do 3500 zł. 

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest interkom motocyklowy?

Interkom motocyklowy to urządzenie pozwalające na porozumiewanie się motocyklistów pomiędzy sobą w trakcie jazdy. Urządzenie sprawdza się także w przypadku motocyklisty podróżującego z pasażerem i umożliwia swobodną rozmowę między podróżującymi jednośladem osobami. Łączność bezprzewodowa Bluetooth umożliwia wykonanie bezpłatnego połączenia, które jest aktywne przez całą podróż. Zestaw interkomu składa się z dwóch elementów takich jak słuchawki i mikrofon, które są zamontowane w kasku motocyklowym. Moduł zewnętrzny odpowiedzialny za łączność znajduje się na zewnątrz kasku. Wiele dostępnych modeli umożliwia wykonanie połączenia ze smartfonem i odtwarzanie muzyki w czasie jazdy lub odbieranie połączeń bez konieczności stawania motocyklem na poboczu. 

 

P2:  Jak działa interkom motocyklowy?

Działanie interkomu motocyklowego jest bardzo proste. Działa on na podobnej zasadzie jak słuchawka Bluetooth, która jest wykorzystywana przez kierowców do odbierania połączeń przychodzących oraz do prowadzenia bezpiecznej rozmowy bez odrywania rąk od kierownicy w przypadku prowadzenia samochodu. Interkomy tego samego producenta łączą się ze sobą dzięki specjalnemu, szyfrowanemu pasmu. Takie rozwiązanie pozwala utrzymywać stałe połączenie nawet do 2 km na otwartej przestrzeni. Stosowanie dwóch takich samych urządzeń umożliwia także zachowanie wysokiej jakości dźwięku, dzięki czemu motocykliści słyszą się bardzo wyraźnie. W przypadku parowania sprzętów dwóch różnych producentów jakość połączenia może okazać się słaba, a interkomy mogą gubić sygnał. 

P3:  Jak zrobić interkom motocyklowy?

Wykonanie interkomu motocyklowego, który sprawdzi się w przypadku kierowcy i pasażera, jest możliwe, o ile obie osoby posiadają słuchawkę Bluetooth. Zastosowanie takiego rozwiązania jest ciekawą alternatywą, jeśli motocyklista nie chce montować profesjonalnego interkomu do kasku. Dwie słuchawki Bluetooth sparowane z telefonem komórkowym mogą okazać się dobrym rozwiązaniem, aby wykonać połączenie i pozostać w stałym kontakcie. Zakup dobrej jakości słuchawki Bluetooth to wydatek od 50 do 100 zł. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że posiadacz tego urządzenia może stosować sprzęt nie tylko w trakcie podróży motocyklem, ale w każdej innej sytuacji. 

 

P4:  Jak zamontować interkom w kasku?

Montaż interkomu jest uzależniony od tego, czy użytkownik posiada kask przystosowany do zainstalowania urządzenia bezprzewodowego. Producenci interkomów biorą pod uwagę fakt, że na rynku dostępne są różnego rodzaju kaski, dlatego też coraz więcej urządzeń umożliwia bezproblemowy montaż. Nie ma więc znaczenia, czy motocyklista posiada kask integralny, szczękowy czy otwarty. Większość dostępnych modeli pozwala na bezproblemowe wypięcie wnętrza kasku, co dodatkowo ułatwia proces podłączenia. Kable należy w odpowiedni sposób zainstalować, a sam mikrofon powinien znaleźć się jak najbliżej ust. Wielu producentów oferuje dwa rodzaje mikrofonów. W zestawie znajduje się model na elastycznym ramieniu oraz drugi w postaci cienkiego kabelka. Mikrofon na kablu montuje się w kaskach integralnych. Do modelu szczękowego oraz otwartego lepiej sprawdzi się mikrofon na elastycznym ramieniu. Centrale od interkomu należy dobrze przymocować do skorupy kasku. 

 

P5:  Jak sparować interkom?

Parowanie interkomów jest tak samo proste, jak łączenie ze sobą dwóch urządzeń obsługujących łączność bezprzewodową Bluetooth. Modele tego samego producenta łączą się ze sobą za pomocą szyfrowanego pasma automatycznie po włączeniu. Użytkownik nie musi wykonywać żadnych dodatkowych operacji. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że unikatowe szyfrowanie pasma Bluetooth pozwala na wykonanie swobodnej rozmowy z drugim motocyklistą znajdującym się w pewnej odległości. Parowanie interkomu ze smartfonem jest równie proste, ponieważ telefon komórkowy po wejściu w ustawienia łączności bezprzewodowej sam zobaczy urządzenie i nawiąże połączenie. 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Rafał

March 10, 2021 at 2:34 pm

Mam pytanie. jak powstaje ten ranking? jakie parametry są brane pod uwagę i w jaki sposób?

Odpowiadać
Świat motoryzacji

March 27, 2021 at 12:01 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Wybierając produkty do rankingu kierujemy się zarówno opiniami konsumentów, jak i ceną i parametrami produktu.

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.com

Odpowiadać