Ostatnio aktualizowane: 26.10.21

 

Najważniejsze zalety:

Ponieważ jest to wideorejestrator z kamerą cofania, nagrywa nie tylko to, co dzieje się z przodu pojazdu, ale również z tyłu. Za sprawą sprzętu można uniknąć przypadkowego uderzenia w inny samochód, słupek czy podobną przeszkodę. Ponadto urządzenie ma obiektyw z bardzo szerokim kątem widzenia wynoszącym 170 stopni.

 

Najważniejsze wady:

Część kupujących przyznaje, że początkowo obsługa kamery nie jest łatwa, nawet po kilkukrotnym zapoznaniu się z instrukcją. Z tego powodu dopasowanie sposobu działania sprzętu do własnych potrzeb zajmuje dużo czasu.

 

Werdykt: 9.4/10

Publikowane na temat modelu Xblitz Dual Core opinie są w większości pochlebne. Jak twierdzą kierowcy, liczba zalet sprzętu przeważa nad wadami, dlatego warto go kupić. Jest on praktyczny, a do tego solidny, gdyż działa niezawodnie zarówno w niskiej, jak i stosunkowo wysokiej temperaturze. Ponadto kamerę łatwo się montuje za pomocą przyssawki.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Tryb parkingowy

Wideorejestrator z pewnością przypadnie do gustu osobom, które zostawiają samochód na wiele godzin na parkingu przed blokiem lub firmą, w której pracują. Może się zdarzyć, że nieuważny kierowca uderzy w pojazd, ale nie przyzna się do winy i szybko ucieknie z miejsca zdarzenia nie zostawiając swoich danych kontaktowych. Dzięki kamerze można go szybko namierzyć. Jest to możliwe, ponieważ kiedy wyczuje ona silny wstrząs, automatycznie rozpocznie nagrywanie, a dodatkowo zabezpieczy plik przed nadpisaniem oraz przypadkowym usunięciem. Tym samym będziemy mieć cenny dowód, który pomoże w znalezieniu osoby odpowiedzialnej za zniszczenie naszego samochodu. Aby tryb parkingowy działał prawidłowo sprzęt musi być przez cały czas podłączony do gniazdka zapalniczki samochodowej. Jednak nie powinno to przyczynić się do rozładowania akumulatora. Potwierdzeniem tego jest specjalnie przeprowadzony test Xblitz Dual Core.

Gwarancja solidności

Nie wszystkie wideorejestratory są tak samo solidne, jednak model marki Xblitz na pewno nie ulegnie awarii na skutek np. działania niskiej temperatury. Obudowa jest wodoszczelna, a dodatkowo wykazuje odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i na działanie promieni UV. To oznacza, że kamera może być przez cały czas w samochodzie, nie ma potrzeby częstego wypinania jej z uchwytu. Nie można nie wspomnieć o tym, że urządzenie nie jest duże ani ciężkie, dlatego nie będzie ograniczać widoczności kierowcy.

 

Możliwość robienia zdjęć

Cena Xblitz Dual Core nie jest wysoka, ale nie należy się obawiać, że urządzenie szybko się zepsuje lub okaże się, że ma za mało przydatnych funkcji. Wideorejestrator nagrywa filmy w rozdzielczości do 1920×1080 pikseli, a ponadto daje możliwość robienia zdjęć (maksymalna rozdzielczość to 12 Mpix). Istotne jest, że również kamera cofania gwarantuje wyraźny obraz, dlatego możemy zachować ostrożność podczas parkowania.

 

Ciekawy design

To, jak prezentuje się wideorejestrator nie wpływa na wygodę użytkowania czy efektywność działania, ale często także jest ważną kwestią. Pod względem designu model Xblitz Dual Core wyróżnia się na tle podobnych urządzeń. Materiałem wykonania obudowy jest matowe tworzywo sztuczne, a umieszczony na środku obiektyw jest otoczony metalową ramką. To sprawia, że kamera wygląda nowocześnie.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ