Opinie o Uniroyal MS Plus 77

Ostatnio aktualizowane: 02.12.22

 

Najważniejsze zalety:

Są to tanie opony zimowe dostosowane na każde, nawet najbardziej wymagające warunki zimowe. Ogumienie zrobiono z mieszanki gumy wykazującej dużą odporność na ścieranie. Ma ona porowatą strukturę, co przekłada się na większy komfort jazdy. Bieżnik jest tak wykonany, aby pokonywanie zakrętów było bezpieczne.

 

Najważniejsze wady:

Opony mają wysoki współczynnik toczenia (klasa E), dlatego też po ich założeniu można niekiedy zauważyć, że zużycie paliwa stało się nieco większe. Ogumienie generuje hałas na poziomie 71 dB.

 

Werdykt: 9.6/10

Uniroyal MS Plus 77 to opony zimowe przeznaczone do kompaktowych samochodów osobowych średniej i wyższej klasy. Ich średnica jest równa 16 cali. Indeks nośności wynosi 91, a indeks prędkości jest oznaczony jako T (190 km/h). Spora grupa kierowców uważa, że warto zainwestować w Uniroyal MS Plus 77. Cena produktu jest atrakcyjna w porównaniu z jego wytrzymałością.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Specjalnie dobrana konstrukcja

Bieżnik ma jodełkowy wzór i szeroko otwarte rowki, dzięki czemu opona sprawnie porusza się po śniegu, błocie i właściwie każdej mokrej nawierzchni zachowując jednocześnie bardzo dobrą przyczepność. Wykonany w ten sposób bieżnik skutecznie odprowadza wodę, która zbiera się na ogumieniu, więc nie mamy problemu ze zjawiskiem nazywanym aquaplaningiem (gromadzenie się wody i niemożność jej odprowadzenia, prowadzi do zmniejszenia przyczepności opon). Opony gwarantują maksymalne bezpieczeństwo jazdy w trakcie opadów deszczu i śniegu, na co wskazują pozytywne opinie o Uniroyal MS Plus 77. Na modelu znajdują się gęsto ułożone lamele, które zapewniają odpowiednią trakcję na śniegu. Dzięki takiemu rozwiązaniu opony niejako bardziej przyczepiają się do podłoża, więc istnieje zdecydowanie mniejsze ryzyko wpadnięcia w poślizg.

Jakość wykonania

Mieszanka gumowa, którą wykorzystano w procesie produkcji ogumienia ma bardzo dobre właściwości. Przede wszystkim, na co dowodem jest przeprowadzony przez kierowców test Uniroyal MS Plus 77, opony nie ścierają się zbyt szybko, więc można z nich korzystać wiele sezonów bez obaw o swoje bezpieczeństwo. Mieszanka gumowa została opracowana specjalnie na mokre nawierzchnie, co daje pewność, że materiał wykazuje dobrą przyczepność także do śliskiego podłoża. Warto także wspomnieć o dużych, sztywnych blokach znajdujących się w strefie barkowej bieżnika, które wykazują mniejszą podatność na zniekształcenia i pozwalają na pewne i bezpieczne pokonywanie zakrętów.

 

Bezpieczeństwo jazdy

Każdy kierowca, który kupuje nowe opony zimowe do swojego samochodu zwraca szczególną uwagę na jakość ich wykonania przekładającą się na bezpieczeństwo jazdy. Ogumienie Uniroyal MS Plus 77 cieszy się dużym zainteresowaniem, bo daje możliwość pewnego prowadzenia auta. Kierowca może skupić się na drodze i nie martwić się o to, że opony nie zapewniają dobrej przyczepności, a w konsekwencji łatwo wpaść w poślizg. W części centralnej i barkowej bieżnika są szerokie kanały, które zwiększają przepływ wody i pozwalają na lepsze przyleganie czoła bieżnika do powierzchni. Producent zapewnia, podobnie do kierowców, którzy mieli okazję przetestować Uniroyal MS Plus 77, że są to opony, które umożliwiają sprawne hamowanie na oblodzonej powierzchni. 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ