Opinie o Nokian WR D4

Ostatnio aktualizowane: 23.09.23

 

Najważniejsze zalety:

Opony gwarantują bezpieczeństwo jazdy zimą, kiedy drogi są śliskie. Pokonywanie zakrętów, przy zachowaniu odpowiedniej prędkości, nie stanowi żadnego zagrożenia. Potwierdza to wykonany przez kierowców test Nokian WR D4. Do produkcji opon wykorzystano mieszankę gumy z dodatkiem oleju rzepakowego, krzemionki i naturalnego kauczuku, co zwiększa ich wytrzymałość.

 

Najważniejsze wady:

Czytając opinie można natrafić na komentarze sugerujące, że ruszenie autem pod górę, przy mokrej nawierzchni, nie zawsze jest tak proste, jak można by tego oczekiwać. Niemniej jednak kierowcy są zgodni, że ogumienie dobrze sprawdza się na zaśnieżonej drodze.

 

Werdykt: 9.8/10

Nokian WR D4 to dla wielu osób najlepsze opony zimowe, o czym można przeczytać w recenzjach dostępnych na różnych stronach internetowych. Ogumienie jest przeznaczone do samochodów osobowych. Jego średnica wynosi 15 cali, indeks nośności to 91, a indeks prędkości T (190 km/h).

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Mieszanka kauczukowa

Do produkcji prezentowanych opon wykorzystano mieszankę kauczukową Nokian Twin Trac Silica. Zawiera ona naturalny kauczuk, olej rzepakowy i krzemionkę, co sprawia, że ogumienie zdecydowanie lepiej radzi sobie na drodze, kiedy warunki nie są zbyt dobre. Wykorzystanie tego typu materiałów stanowi też gwarancję dużej wytrzymałości. Producent zapewnia, że zastosowana mieszanka gumowa zwiększa stabilność jazdy i gwarantuje dobrą przyczepność do jezdni, niezależnie od zmiany temperaturowych. Ogumienie wykazuje stosunkowo niski opór toczenia, dlatego też nie powinniśmy odczuć, że po zmianie opon zużycie paliwa jest większe, wręcz przeciwnie, może nawet dojść do jego zmniejszenia. Z uwagi na solidne wykonanie warto kupić Nokian WR D4. Cena produktu w stosunku do jakości wykorzystanych materiałów nie jest wysoka.

Bloki Snow Performance i Stiff Handling

Na komfort i bezpieczeństwo jazdy duży wpływ ma nie tylko materiał, ale też sposób wykonania ogumienia. W przypadku Nokian WR D4 zastosowano bloki Snow Performance, które zapewniają dobrą wydajność podczas jazdy na śniegu. Są to małe bloki bieżnika znajdujące się po obu stronach centralnego żebra, przecinane lamelami. Podzielono je na trzyelementowe grupy, co również ma wpływ na łatwość prowadzenia. Ogumienie ma także sztywne bloki ułatwiające manewrowanie pojazdem, nazywane Stiff Handling Blocks. Są one wyposażone w ciężkie lamele poprawiające trakcję. Biegną one od środka w stronę barku i stają się płytsze. Taka konstrukcja sprawia, że kierowca ma większe wyczucie jazdy i dzięki temu łatwiej manewruje pojazdem. Na środku bloków barku znajduje się lamela aktywacyjna, która przydaje się podczas przyśpieszania i hamowania, gdy przyczepność kół do jezdni jest najważniejsza.

 

Innowacyjne rozwiązania

Przy produkcji ogumienia zastosowano wiele nowatorskich rozwiązań, które wpłynęły w znacznym stopniu na komfort jazdy. Mowa tutaj m.in. o zoptymalizowanych lamelach bloku, czyli Nokian Block Optimized Siping, które zapewniają bardzo dobrą przyczepność, a tym samym łatwość prowadzenia pojazdu nawet przy brzydkiej pogodzie. Każdy blok i lamela ma dokładnie dobrany kształt. Na precyzję prowadzenia duży wpływ ma także żebro Steering Precision Rib. W punkcie centralnym jest ono masywne i mocne. Lamele nie znajdują się na całej szerokości, co jak zapewnia producent, gwarantuje lepszą kontrolę w trakcie jazdy. Należy też wspomnieć o polerowanych rowkach, bo to od nich zależy poziom bezpieczeństwa na mokrych drogach. Ułatwiają one usuwanie wody i błota pośniegowego z ogumienia, a pozytywne opinie o Nokian WR D4 są tego potwierdzeniem.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ