Opinie o Kormoran SNOW

Ostatnio aktualizowane: 23.02.24

 

Najważniejsze zalety:

Opony zimowe mają bloki bieżnika ustawione w kształcie V. Jest ich sporo, podobnie jak lameli, co przekłada się na lepszą przyczepność do śliskich nawierzchni. Atutem jest również to, że pojawiająca się na powierzchni ogumienia woda jest szybko odprowadzana. W rezultacie jazda w deszczu, po śniegu czy zasypanych drogach jest bezpieczniejsza. Kierowcy łatwiej zachować maksymalną kontrolę nad samochodem.

 

Najważniejsze wady:

Pojedyncze osoby wskazują, że bieżnik stosunkowo szybko zaczyna się zużywać, szczególnie jeśli często jeździmy autem. Niemniej jednak tego typu opinie stanowią mały odsetek w porównaniu z wieloma pozytywnymi recenzjami.

 

Werdykt: 9.4/10

Ogumienie jest polecane przez wiele osób, które twierdzą, że zapewnia ono stabilność i pewność na drodze. Opony są dostosowane do trudnych warunków pogodowych. Model ma średnicę równą 17 cali. Indeks nośności jest równy 96, a indeks prędkości ma oznaczenie H (210 km/h). Opony w trakcie jazdy generują hałas na poziomie 72 dB.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Bieżnik kierunkowy

Prezentowane ogumienie ma bieżnik kierunkowy. Ten rodzaj konstrukcji jest polecany do opon zimowych i przekłada się na lepsze osiągi na drodze. Bieżnik kierunkowy swoim wyglądem przypomina literę V lub U. Opony, które go mają należy montować zgodnie ze wskazaniem na producenta. Ważne informacje na ten temat znajdują się na etykiecie. Wśród zalet tego ogumienia wymienia się szybkie odprowadzanie wody spod opony. Jest to możliwe dzięki szerokim rowkom w obwodzie i lejkowatym rowkom poprzecznym. Jak pokazał test Kormoran SNOW, opony z bieżnikiem kierunkowym zapewniają lepszą odporność na aquaplaning, nawet o 20% – 30% w porównaniu z modelami, które mają inną konstrukcję. Kierowcy, którzy zdecydowali się na montaż tego ogumienia zapewniają też, że gwarantuje ono bezpieczną jazdę, nawet jeśli na drodze znajduje się błoto pośniegowe. 

Przeznaczenie 

Kormoran SNOW to opony klasy ekonomicznej odpowiednie przede wszystkim do aut miejskich. Ogumienie powinno sprostać oczekiwaniom kierowców, którzy lubią jazdę po mieście, a ich przebieg jest mały lub umiarkowany. Jeśli używasz samochodu jako środka transportu do pracy, jeździsz nim na zakupy i tylko czasami udajesz się na dłuższe wycieczki, dobrym wyborem będzie zakup Kormoran SNOW. Cena opon jest stosunkowo niska, tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę ich solidne wykonanie, długi czas eksploatacji i to, że gwarantują na drodze maksymalne bezpieczeństwo.

 

Materiał wykonania

Kupując ogumienie do swojego samochodu należy zwrócić uwagę na jakość jego wykonania. Opony Kormoran SNOW zrobiono z mieszanki gumowej z dodatkiem krzemionki. W rezultacie model zachowuje miękkość nawet przy niskich temperaturach, a jednocześnie pozostaje sztywny. Niższe opory toczenia przekładają się na mniejsze zużycie paliwa, co doceni każdy kierowca. Czytając opinie o Kormoran SNOW, można dojść do wniosku, że jest to wytrzymały produkt przeznaczony do eksploatacji przez wiele sezonów.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ