Opinie o Dębica Frigo HP2

Ostatnio aktualizowane: 23.09.23

 

 

Najważniejsze zalety:

Opony zimowe są wykonane w taki sposób, aby kierowca mógł zachować maksymalną kontrolę nad pojazdem, także przy wymagającej pogodzie. Przeprowadzony przez kierowców test Dębica Frigo HP2 stanowi dowód, że hamowanie, nawet na śliskiej nawierzchni jest efektywne. Wykorzystane do produkcji materiały są wysokiej jakości, więc ogumienie zachowuje swoje właściwości na długo.

 

Najważniejsze wady:

Trzeba przyznać, że model generuje spory hałas w trakcie jazdy. Z informacji podanej przez producenta wynika, że wynosi on nawet do 71 dB. Pewna grupa użytkowników wskazuje, że chcąc słuchać radia trzeba ustawić większą głośność.

 

Werdykt: 9.7/10

Opony zimowe zachowują dobre właściwości przez wiele sezonów. Zostały one zrobione z mieszanki gumowej powstałej na bazie krzemionki. Ogumienie ma masywne klocki barkowe i dużo lameli, co przekłada się na poprawę stabilności jazdy i lepszą przyczepność do jezdni. Na modelu znajduje się znak 3PMSF, który potwierdza przystosowanie do trudnych zimowych warunków.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dobra trakcja na śniegu 

Jazda samochodem zimą przy wymagających warunkach na drodze bywa dla wielu kierowców sporym wyzwaniem. Z tego też powodu opinie o Dębica Frigo HP2 potwierdzające dobrą trakcję na śniegu stanowią sporą zachętę do zakupu prezentowanych opon. Ogumienie ma system samoblokujących się lamel, więc sprawne poruszanie się po drodze pokrytej śniegiem czy błotem pośniegowym jest łatwiejsze. Elementy te utrzymują odpowiednią sztywność opony. Rowki w kształcie litery W, znajdujące się w centralnej części bieżnika, odpowiadają na efektywne odprowadzanie wody i błota z powierzchni opon. Duża ilość lameli przekłada się też na większą powierzchnię styku opony z podłożem. To z kolei sprawia, że autem łatwiej się kieruje, a w razie potrzeby można wyhamować pojazd odpowiednio wcześnie (skrócona droga hamowania). Wszystkie wspomniane rozwiązania konstrukcyjne wpływają na bezpieczeństwo kierowcy i podróżujących z nim osób. 

Informacje szczegółowe

Opony Dębica Frigo HP2 są przeznaczone do aut osobowych i dostosowane do jazdy w warunkach zimowych. Ich rozmiar to 205/55R16. Indeks nośności wynosi 91, a indeks prędkości jest oznaczony jako H (210 km/h). Klasa hamowania ma znak B, z czego wynika, że samochód z tym ogumieniem można stosunkowo szybko zatrzymać. W efekcie kierowca może zachować sprawność manewrów także przy nie najlepszych warunkach pogodowych. Opony zimowe mają średnicę równą 16 cali i generują hałas maksymalnie na poziomie 71 dB.

 

Przeznaczenie

Ogumienie powstało z myślą o kierowcach, którzy chcą zachować dynamikę jazdy. Produkt spełnia oczekiwania wymagających konsumentów, dla których kluczowe znaczenie ma bezpieczeństwo jazdy, a take wytrzymałość opon zimowych. Ogumienie ma oznaczenie 3PMSF, czyli symbol trzech szczytów górskich i płatka śniegu. Stanowi to dowód na to, że opony są dostosowane do jazdy po zaśnieżonym terenie i sprawdzają się nawet w bardzo wymagających warunkach. Należałoby wspomnieć, że produkt został zrobiony z mieszanki gumowej na bazie krzemionki, co zapewnia dobrą elastyczność bez względu na niskie temperatury. Producent udziela 5-letniej gwarancji na opony Dębica Frigo HP2. Cena produktu jest przystępna.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ