Ostatnio aktualizowane: 03.03.21

 

Konsumenci często pytają jaką żarówkę samochodową kupić. Ten problem pojawia się bardzo często, ponieważ obowiązek posiadania sprawnych świateł z przodu i tyłu zmusza nas do ciągłego sprawdzania ich sprawności przed każdym wyruszeniem naszym pojazdem. Przydatny w wyborze pasującego do nas modelu jest ranking żarówek H7. Aby móc korzystać z żarówki przez dłuższy czas i nie martwić się o swoje bezpieczeństwo podczas jazdy, powinno się zdecydować na firmowe żarówki, które już od dawna cieszą się popularnością.

 

Senso

Produkty, na które warto zwrócić uwagę, to na pewno te wyprodukowane przez firmę Senso, a w szczególności ich modele żarówek LED-owych. Firma ta już od wielu lat specjalizuje się w  produkcji żarówek, a jej modele są bardzo wytrzymałe. Długość świecenia, dzięki zastosowanym technologiom, jest znacznie większa. Ponadto światło wytwarzane przez modele tej firmy jest bardzo wyraźne i jasne, przy czym nie oślepia ludzi i zwierząt na drodze. Jest to bardzo ważny aspekt, na który powinny zwracać uwagę w szczególności osoby jeżdżące po zmroku. Wyraźne światło pozwala na szybsze dostrzeżenie przeszkód, a co za tym idzie, kierowca ma większą szansę na uniknięcie wypadku lub potrącenia pieszych, którzy często nie noszą odblasków. Kolejną zaletą tej firmy jest łatwość w montażu jej produktów. Do zamontowania pojedynczej żarówki wystarczy kilka minut, jednak ten czas zmienia się indywidualnie w zależności od typu samochodu. 

Osram

Osram tworzy żarówki nie tylko samochodowe i już od dawna jest liderem na rynku świetlówek, żarówek i diod. Energooszczędność produktów tej firmy jest na bardzo wysokim poziomie i  są one rekomendowane do samochodów, które są bardzo zaawansowane pod względem elektroniki. Dzięki żarówkom Osram można rekompensować nadmiar pobieranego prądu, a oszczędność wynosi aż do 80%. Wytrzymałość produktów to kolejna z zalet tej firmy. Średni czas żywotności produktu to ponad 100 godzin pracy. Dlatego raz zakupione żarówki tej firmy powinny posłużyć przez długi czas i zapewnić maksimum bezpieczeństwa podczas jazdy po zmroku. Firma Osram poprzez zastosowanie zaawansowanej budowy swoich produktów, skupiła się również na tym, aby konsumenci nie musieli tracić czasu podczas montażu. Dlatego jej modele są szybkie w montażu i zaoszczędzą nasz czas podczas ich wymiany.

 

Bosch

Firmę Bosch zna każdy. Bosch, oprócz sprzętów ogrodniczych i domowych, specjalizuje się w produkcji żarówek, a najpopularniejsze modele to Plus 90. Ten niemiecki gigant specjalizuje się w elektronice samochodowej, również w elementach oświetlenia pojazdu. Firma zatrudnia prawie pół miliona pracowników na całym świecie oraz obraca miliardami, jej produkty przynoszą bardzo duże zyski i są wybierane przez wielu, ponieważ są uważane za najlepsze. 

 

Philips

Trudno, aby w zestawieniu topowych producentów oświetlenia samochodowego pominąć Philipsa. Firma ta ma swoje filie na całym świecie i zajmuje się produkcją bardzo dużej części sprzętu domowego, ogrodowego oraz samochodowego. Produkty Philips znane są z dobrego wykonania oraz dbałości o szczegóły, które są widoczne także w żarówkach H7. Najlepszym modelem jest X-treme Vision, który oferuje ok 130% mocniejszy strumień światła i łagodną dzienną barwę. Producent określił żywotność tego modelu aż na 450 godzin. 

Hella

Innym, kojarzonym z oświetleniem samochodowym koncernem jest Hella, czyli firma, która zajmuje się głównie produkcją reflektorów i żarówek, które są szybkie w montażu, a do tego są dobrze wykonane. Hella to firma, która poza żarówkami oraz reflektorami zajmuje się też produkcją innych części do samochodów, sprzedawanych na całym świecie. Hella ma bardzo duże doświadczenie, ponieważ zaczęła swoją działalność jeszcze przed II Wojną Światową, można więc spodziewać się produktów wysokiej jakości.  

 

Tungsram

Ostatnią firmą, jaka znajdzie się na tej liście jest Tungsram. Jest to węgierski producent, aktualnie niezbyt popularny. Jego tradycja sięga końca XIX wieku. Już od tamtych czasów specjalizował się w produkcji oświetlenia. Aktualnie Tunsgram produkuje pod marką General Electric, której jakość jest porównywalna z czołowymi producentami żarówek. Produkty tej firmy należą do najtańszych na rynku, a jednocześnie są solidnie wykonane. W ofercie firmy znajdą się też produkty specjalne, takie jak linia Megalight Ultra, która jest bardziej wytrzymała i świeci mocniej.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 03.03.21

 

Wymiana żarówek w samochodzie to najtańszy sposób na poprawę jego oświetlenia. Jeżeli chcemy mieć lepszą widoczność na drodze, lub po prostu nasze poprzednie żarówki się przepaliły, warto zwrócić uwagę na to, czym je zamienimy. Różnic między nimi jest wiele, począwszy od ceny, jakości wykonania, wyglądu a kończąc na mocy. Oto jak poprawnie zabrać się za ich montaż:

 

Sprawdź, jak trudna jest wymiana żarówek w Twoim aucie

Pomiędzy markami, a nawet modelami aut, istnieją istotne różnice w budowie reflektorów oraz w sposobie ich montowania. W starszych samochodach zwykle łatwiej jest wymienić żarówki niż w tych nowych, a we współczesnych jest to wręcz niewykonalne dla laika, bez żadnych wcześniejszych przygotowań. Obecnie nie wystarczy tylko podnieść maskę, wyjąć poprzednią żarówkę i włożyć nową, często wiąże się to nawet z potrzebą rozmontowania niemal połowy przodu pojazdu. 

 

Zachowaj bezpieczeństwo

Warto pamiętać, aby nie dotykać palcami szklanej bańki żarówki halogenowej, ponieważ może to spowodować szybsze jej przepalenie, a nawet wybuch. Jeżeli już dotknie się jej gołą dłonią, warto przemyć bańkę spirytusem lub odtłuszczaczem. Przed zabraniem się za wymianę, najlepiej jest odszukać instrukcję opisującą proces wymiany w danym modelu auta, ponieważ nawet eksperci w tej dziedzinie, nie są w stanie natychmiast powiedzieć jak trudna będzie wymiana.

Upewnij się, że potrzebujesz zwiększonej wydajności oświetlenia

Żarówki H7 mają dużo większą moc niż inne modele. Oświetlenie, które oferują zapewni nam dobrą widoczność na drodze, nawet podczas słabych warunków pogodowych, jednak może się ono okazać nadmiernym podczas dobrej pogody. Dlatego, jeżeli dopiero zaczyna się sezon dobrych warunków do jazdy, prawdopodobnie moc oferowana przez te żarówki będzie nam niepotrzebna, a z powodu dość szybkiej eksploatacji, istnieje ryzyko, że będziemy musieli ponownie je wymieniać, gdy nadejdzie jesień lub zima. 

 

Dobierz żarówki pasujące do akumulatora

Zanim skupisz się na wysokiej wydajności, upewnij się, że Twój samochód jest w stanie jej podołać. Światła samochodowe czerpią energię z akumulatora, a jego napięcie różni się zależnie od modelu pojazdu. Większość nowoczesnych aut ma akumulatory z napięciem ładowania 14,4 V, a to nie zawsze wystarczy dla najbardziej wymagających żarówek. Niedobór napięcia może spowodować, że wysokiej mocy żarówka będzie świecić gorzej od tej standardowej, a to niwelowałoby cel jej zakupu, który wiązał się również ze zwiększoną ceną. Aby sprawdzić napięcie akumulatora, wystarczy przyłożyć końcówki multimetru do jego biegunów (i osobno do kostki zasilającej żarówkę), a następnie włączyć silnik.

 

Pomyśl nad barwą światła

Na opakowaniach żarówek zaczynają się pojawiać informacje na temat, ile kelwinów mają. Opis ten służy do określenia właśnie barwy światła, która może się wahać między ciepłą, a zimną. Wraz ze wzrostem ilości kelwinów, barwa staje się coraz zimniejsza, daje bardziej „kseonowe” zbliżone do niebieskiego światło. Wzrost temperatury światła może iść w parze ze zwiększoną wydajnością, jednak nie zawsze się to zgadza. Czasami, aby zmienić barwę, stosuje się rozmaite filtry mające na celu zatrzymanie światła o określonej długości fali, przepuszczając to, na którym nam zależy. Mimo że uzyskamy w ten sposób wymaganą temperaturę, ograniczymy wtedy ilość mocy wychodzącej z żarówki, osłabiając tym samym jej możliwości oświetlenia drogi. 

Zwróć uwagę na koszty wymiany 

Podczas jazdy dziennej moc żarówek jest większa w stosunku do potrzeby, a jednak wciąż jest wykorzystywana w pełni. Jeżeli często przepalają się nam żarówki, warto się zastanowić, czy potrzebne są nam właśnie takie modele. Trzeba wziąć pod uwagę to, że nawet jeśli bardzo rzadko jeździmy w trudnych warunkach, to  w takiej sytuacji oszczędzanie na oświetleniu może się źle skończyć. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie ze świateł do jazdy dziennej, które czasem są elementem wyposażenia pojazdu, a jeśli nie, można zainwestować w ich zamontowanie. 

 

Pamiętaj o precyzji podczas wymiany żarówek

Żarówka H7 jest delikatna, dlatego trzeba uważać przy rozpakowywaniu modelu. Dodatkowo trzeba unikać dotykania klosza, gdyż może to spowodować problemy w działaniu żarówki, ale może się też wiązać z ryzykiem rozbicia jej. Szkło jest bardzo kruche, dlatego przy montażu trzeba uważać, by nie uderzyć nim w metalowe części, co może być trudne w niektórych modelach, które mają bardzo mało miejsca na manewry w obrębie reflektorów. Ponadto, każda niedokładność przy montażu może się wiązać, ze zmianą kąta świecenia reflektora, co może znacznie pogorszyć widoczność na drodze, prowadząc nawet do wypadków. Jeżeli wymiana żarówki wymaga rozmontowania większości przodu samochodu, warto zastanowić się nad pomocą mechanika, gdyż ponowne złożenie go w całość, może nas przerosnąć i możemy skończyć z masą części i brakiem transportu.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 03.03.21

 

Najważniejsze zalety:

Prezentowana żarówka H7 została wykonana z wysokiej jakości materiałów. Do jej produkcji wykorzystano solidne szkło, które nie jest podatne na działanie wysokich temperatur. Dodatkowo nie niszczy się na skutek działania promieniowania słonecznego. Philips H7 Vision ma homologację ECE.

 

Najważniejsze wady:

Czytając pojedyncze opinie o Philips H7 12V 55W PX26D można dowiedzieć się, że trwałość żarówek nie jest najlepsza. Zdarza się, że już po kilku miesiącach konieczna jest ich wymiana, a to wiąże się z ponoszeniem dodatkowych kosztów.

 

Werdykt: 9.6/10

Zestaw mimo pewnych wad jest doceniany przez kierowców. Żarówki zdecydowanie poprawiają widoczność na drodze, więc ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji jest zmniejszone. Mają one moc równą 55 W, a ich temperatura barwowa to 4300 K. Jak podaje producent, zapewniają o 10 m dłuższą wiązkę światła niż standardowe modele dostępne do kupienia w wielu sklepach.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Bezpieczeństwo jazdy

Każdemu kierowcy, który przygotowuje swój samochód do jazdy zależy na zapewnieniu sobie i pasażerom możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Dobre oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia, dlatego należy je wybierać z rozwagą. Prezentowany przez nas model generuje mocną wiązkę światła, która dobrze oświetla obszar przed maską. Kierowca już z daleka widzi, czy na drodze nie znajduje się jakiś obiekt, który trzeba wyminąć, nawet jeśli na danym odcinku jezdni nie ma dobrego oświetlenia. Test Philips H7 12V 55W PX26D pokazał, że żarówki dobrze spełniają swoje zadanie.

Popularny i doceniany producent 

Często czynnikiem, który zachęca do zakupienia danego produktu, jest to, że jest on produkcji znanego producenta. Chyba każdy zna markę Philips, bo działa ona na rynku już od wielu lat. Tym samym wyróżnia ją doświadczenie. Opisywane przez nas żarówki H7, a także inne modele tego producenta są chętnie wybierane przez kierowców na całym świecie. To pozwala sądzić, że spełniają one ich oczekiwania, a w związku z tym warto zastanowić się nad ich zakupem. 

 

Jakość wykonania

Należy zwrócić uwagę na jakość wykonania zestawu. Żarówki zostały zrobione z wytrzymałego szkła kwarcowego, które wykazuje dużą odporność na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Oświetlenie samochodowe działa sprawnie niezależnie od pogody. Co więcej, wspomniany materiał wykonania nie jest podatny na negatywny wpływ promieniowania UV i wilgoć. Dodatkowo cena Philips H7 12V 55W PX26D nie jest wysoka. W rezultacie nie trzeba wydawać dużo pieniędzy, aby zapewnić sobie dobre oświetlenie samochodowe i zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze. Żarówki mają homologację ECE, więc spełniają określone normy prawne.

 

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 03.03.21

 

Najważniejsze zalety:

Z uwagi na to, że żarówki H7 mają standardową moc wynoszącą dokładnie 55 W, można mieć pewność, że korzystanie z nich jest bezpieczne. Są one dostosowane do każdego typu reflektorów samochodowych, co zwiększa ich uniwersalność. Żarówki mają homologację, więc spełniają wymogi prawne.

 

Najważniejsze wady:

Nieliczni właściciele aut twierdzą, że trwałość produktu powinna być lepsza. Niestety zdarza się, że z niewiadomych przyczyn żarówka się przepala przed gwarantowanym przez producenta czasem. Niemniej jednak nie jest to regułą.

 

Werdykt: 9.4/10

Cena Tungsram Megalight Ultra jest przystępna, tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę to, że w zestawie znajdują się dwie sztuki. Żarówki mają specjalny filtr UV, który skutecznie zapobiega matowieniu szkła reflektora i odbłyśnika.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Właściwości

MegaLight Ultra to samochodowe żarówki halogenowe węgierskiej marki Tungsram o ugruntowanej pozycji na rynku (dobre opinie wśród konsumentów). Dają one do 120% więcej światła na drodze, a to oczywiście przekłada się na większe bezpieczeństwo kierowcy, podróżujących z nim osób i pozostałych uczestników ruchu. Wiązka światła jest dłuższa o 45 m, więc kierowca podczas jazdy po zmroku widzi nawet oddalone od niego obiekty i może w porę zareagować. Lepsze światło to też gwarancja komfortu jazdy. Osoby wystawiające opinie o Tungsram Megalight Ultra są zadowolone z właściwości produktu.

Specyfikacja

Żarówki samochodowe MegaLight Ultra mają gniazdo PX26d i wykorzystują technologię halogenową. Ich napięcie wynosi 12V, a moc jest równa 55 W. Warto wspomnieć o tym, że model ma homologację E1. To oznacza, że spełnia wymagania stawiane przez prawo. Kierowca ma pewność, że żarówki są zgodne z ustalonymi normami i można z nich korzystać na wszystkich drogach publicznych w całej Unii Europejskiej. Produkt jest zamknięty w wygodnym, solidnie zrobionym opakowaniu. 

 

Konstrukcja

Właściciele aut, którzy zdecydowali się kupić produkt przeprowadzili test Tungsram Megalight Ultra. Wynika z niego, że konstrukcja żarówki została dobrze przemyślana, aby model spełniał wszystkie wymagania. Żarówka została napełniona w 100% ksenonem. W rezultacie emituje jasne światło o odpowiedniej intensywności. Nawet jeśli będziemy poruszać się po słabo oświetlonej drodze, dojrzymy wszystko, co ważne i będziemy mogli zachować maksymalną kontrolę nad autem.

 

Przeznaczenie

Dlaczego konsumenci decydują się na zakup żarówki Tungsram H7 MegaLight Ultra? Do inwestycji zachęca ich to, że produkt ma homologację, a dodatkowo jest uniwersalny. Żarówki znajdują zastosowanie jako światła mijania, przeciwmgielne i drogowe. Możliwości ich wykorzystania są szerokie.

 

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 03.03.21

 

Najważniejsze zalety:

Żarówki H7 powinny odznaczać się wytrzymałością i taki właśnie jest model Osram H7 Night Breaker Laser 64210NBL. W porównaniu ze standardowym produktem ta żarówka generuje nawet do 130% więcej światła, a ponadto jej zasięg jest dłuższy nawet o 40 m. Stanowi to gwarancję bezpiecznej jazdy. 

 

Najważniejsze wady:

Trzeba wiedzieć, że w zestawie znajduje się tylko jedna żarówka. Część osób uważa, że lepszym rozwiązaniem byłoby sprzedawanie dwóch sztuk w komplecie. Wtedy byłaby możliwość wymiany od razu dwóch źródeł światła, a nawet jeśli nie jest to konieczne, zostaje jedna zapasowa żarówka.

 

Werdykt: 9.7/10

Jak wskazują opinie, Osram Night Breaker Laser H7 to dobra żarówka samochodowa. Jej temperatura barwowa to 3600 K, a strumień świetlny wynosi 1500 lm. Trwałość produktu jest określana na 250 h. Moc modelu wynosi 55 W. Żarówka ma trzonek PX26d.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Technologia ablacji

Prezentowany produkt wykorzystuje technologię ablacji, która pozwala zwiększyć ilość światła w konkretnych miejscach na drodze. Polega ona na tym, że z użyciem lasera usuwany jest niebieski filtr z pewnej części bańki (na wysokości skrętki), co sprawia, że żarówka generuje więcej światła. To przekłada się na większe bezpieczeństwo na drodze. Ten model gwarantuje lepszą widoczność niż inne dostępne na rynku, czego dowodem jest test Osram Night Breaker Laser H7 i jego pozytywne wyniki. 

Wysoka jakość wykonania

Aspektem, na który każdy niewątpliwie zwraca uwagę, niezależnie od tego, co kupuje jest trwałość danego produktu. Tak samo jest w przypadku tej żarówki H7. Jest ona zrobiona z dobrych gatunkowo materiałów, więc istnieje małe ryzyko, że dojdzie do jej przypadkowego uszkodzenia. Wysoką odporność na awarie zapewnia trwała konstrukcja żarnika. Dokładne wymiary modelu to: długość – 59 mm i średnica – 12 mm. Masa produktu wynosi 12,5 g. Warto dodać też, że w procesie produkcji zostało wykorzystane włókno wolframowe, a do napełnienia użyto 100% ksenonu, co zagwarantowało dodatkowy strumień światła. 

 

Lepsze widzenie

Właściciela aut przyznają, że cena Osram Night Breaker Laser H7 nie jest wygórowana, tym bardziej, że trwałość produktu określono na 250 h (nie ma konieczności jego częstej wymiany). To zdecydowanie zachęca do jego zakupu. Kolejnym, równie ważnym aspektem jest moc światła. Żarówka generuje tak duży strumień świetlny, że mamy zagwarantowaną najlepszą widoczność na drodze, co przekłada się na bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu. Do głównych zalet produktu zalicza się to, że zapewnia on nawet do 130% więcej światła niż inne modele, do tego 40 m dłuższą wiązkę, a światło jest nawet o 20% bielsze.

 

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 03.03.21

 

Żarówki H7 – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Przygotowaliśmy ranking żarówek H7, z którym powinien zapoznać się każdy kierowca. Na podstawie analizy opinii konsumentów udało nam się wytypować najbardziej popularne obecnie modele. Produktem, który zebrał bardzo dużo pochlebnych recenzji jest Philips X-tremeUltinon LED Gen2. To zestaw dwóch trwałych żarówek, które generują długą i jasną wiązkę światła. Dzięki nim prowadzenie samochodu po zmroku nie przyczynia się do szybkiego zmęczenia oczu, łatwo można też dostrzec zagrożenie na drodze. Godny uwagi jest także model Osram H7 Night Breaker Laser 64210NBL, który wyprodukowano z użyciem technologii ablacji. Z części szklanej bańki usunięto niebieski filtr, co sprawia, że światło emitowane przez żarówkę jest mocniejsze.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

8 najlepszych żarówek H7. Opinie w 2021 roku

 

Przygotowaliśmy ranking żarówek H7, który z pewnością zainteresuje kierowców. Opisaliśmy w nim modele zapewniające odpowiednio jasne światło, dzięki którym jazda samochodem po zmroku jest bardziej komfortowa i co ważne, bezpieczniejsza.

 

Żarówki LED H7

 

1. Philips Żarówki H7 X-tremeUltinon LED Gen2

 

Chcielibyśmy zaprezentować Philips X-tremeUltinon LED Gen2, czyli żarówki H7 LED o mocy 25 W. Ich instalacja nie stanowi dużego problemu ze względu na możliwość dokupienia specjalnych pierścieni pasujących do konkretnych modeli aut różnych marek. W zestawie znajdziemy dwa źródła światła.

Żarówki są trwałe, a to oznacza, że nie przepalają się zbyt szybko i nie wymagają częstej wymiany. Zapewniają one o 250% jaśniejsze światło w porównaniu do podobnych modeli, jego temperatura barwowa to 5800 K. Z tego względu nie musimy mocno wytężać wzroku w czasie jazdy autem po zmroku, co zapobiega odczuwaniu zmęczenia.

Według kierowców to bardzo dobre żarówki H7 LED, które gwarantują bezpieczną podróż samochodem w nocy. Sprawiają one, że dobrze widzimy to, co dzieje się na drodze i jeśli zajdzie taka potrzeba, możemy szybko zahamować czy ominąć przeszkodę. Na wydajność zestawu pozytywnie wpływają wykorzystane technologie, takie jak systemy zarządzania ciepłem AirFlux oraz AirCool.

 

 

 

 

Żarówki H7 Osram

 

2. Osram H7 Night Breaker Laser 64210NBL

 

Osram H7 Night Breaker Laser 64210NBL to żarówka H7 o mocy 55 W, której trwałość jest określana na 250 godzin. Generuje ona strumień światła o temperaturze barwowej 3600 K. W porównaniu do innych samochodowych świateł mijania prezentowany model wytwarza o ok. 40 m dłuższą wiązkę światła, jest ono bielsze o 20%.

Podczas produkcji żarówki wykorzystano technologię ablacji. Polega to na usunięciu za pomocą lasera niebieskiego filtra z określonej części bańki, na wysokości skrętki. To sprawia, że emitowana jest większa wiązka światła. Ciekawe jest również to, że do wypełnienia bańki został użyty czysty ksenon.

Dlaczego kupujący chętnie wybierają produkt Night Breaker Laser 64210NBL? Twierdzą oni, że to najmocniejsze żarówki H7 Osram, wyróżniające się wytrzymałością. Bardzo dobrze oświetlają one drogę po zmroku.

 

 

 

 

Żarówki H7 Philips

 

3. Philips H7 Vision 12V 55W PX26D

 

Kierowcy, którzy chcą znaleźć dobre i tanie żarówki H7, powinni zapoznać się z zestawem Philips Vision 12V 55W PX26D. Znajdziemy w nim dwa źródła światła o mocy 55 W, których temperatura barwowa wynosi 4300 K. Generują one o 10 m dłuższą wiązkę niż standardowe żarówki samochodowe.

Materiałem wykonania produktu jest szkło kwarcowe, odporne na działanie promieni UV, wysokie temperatury, a także drgania. Ponieważ ciśnienie wewnątrz żarówek jest utrzymywane na tym samym poziomie, emitowane przez nie światło jest mocne i stabilne. Model jest zgodny ze standardami jakościowymi homologacji ECE.

Komplet cieszy się dużym zainteresowaniem konsumentów. Uważają oni, że żarówki H7 Philips są nie tylko wytrzymałe, ale i łatwe w montażu. Po ich założeniu można zauważyć, że podróżowanie samochodem wieczorami stało się bardziej komfortowe.

 

 

 

 

Żarówki H7 LED z homologacją

 

4. Żarówka LED H7 12000lm Homologacja Diody V8

 

Bardzo ważne jest to, aby kierowcy wybierali tylko żarówki H7 LED z homologacją, takie jak produkt 12000lm Homologacja Diody V8. Trwałość modelu to ok. 50 000 godzin. Jest on wyposażony w specjalny mechanizm kulkowy, blokujący kołnierz żarówki w wybranym przez nas ustawieniu. To pozwala na dostosowanie kąta padania światła.

W zestawie znajdziemy dwie żarówki H7 o łącznej mocy 55 W. Mają one wbudowane filtry CAN-BUS, dlatego w autach z rozbudowanym systemem elektronicznym nie powinny pojawiać się żadne błędy. Zdejmowany kołnierz sprawia, że możemy bez trudu zamontować komplet nawet w tych lampach, do których dostęp jest znacząco utrudniony.

Wśród posiadaczy produktu przeprowadzono test żarówek H7 i okazało się, że wyróżnia się on pod względem trwałości i wytrzymałości. Kierowcom bardzo podoba się też to, że instalacja nowego źródła światła w reflektorze nie trwa zbyt długo.

 

 

 

 

Żarówki H7 białe

 

5. Philips Żarówki H7 WhiteVision Ultra 4200K + W5W

 

Philips WhiteVision Ultra 4200K + W5W to żarówki H7 generujące białe światło, jego temperatura barwowa to 4200 K. Z tego względu widoczność na drodze po zmroku jest znacznie lepsza i mamy zapewniony wyższy poziom bezpieczeństwa. Jednocześnie model zapobiega zbyt szybkiemu zmęczeniu oczu i pojawieniu się uczucia senności.

W skład zestawu wchodzą dwie żarówki. Mają one certyfikat ECE, a to oznacza, że zostały dopuszczone do ruchu drogowego. Nie musimy się więc obawiać, że w przypadku kontroli dostaniemy mandat lub policjanci zatrzymają dowód rejestracyjny naszego auta.

Mimo że prezentowane żarówki H7 emitują białe światło, nie oślepiają kierowców jadących z naprzeciwka. Zdaniem kupujących to jedna z najważniejszych zalet produktu. Zestaw jest chwalony również za szybkie rozpraszanie zmroku i możliwość dostrzeżenia zagrożenia na drodze ze stosunkowo dużej odległości.

 

 

 

 

Żarówki H7 Tungsram

 

6. Tungsram Żarówki H7 MegaLight Ultra +120%

 

Żarówki H7 Tungsram MegaLight Ultra +120% znacząco poprawiają widoczność na drodze po tym, jak zapadnie zmrok. Generują one długą, szeroką i odpowiednio jasną wiązkę światła, co pozytywnie wpływa na komfort prowadzenia auta. Wszystkie znaki i przeszkody są dobrze widoczne i to bez potrzeby wytężania wzroku.

Do wypełnienia żarówek wykorzystano ksenon, w efekcie czego emitowane światło jest tak jasne. Mają one homologację, dlatego mogą być bez przeszkód używane na drogach na terenie całej Unii Europejskiej. Moc modelu wynosi 55 W, dlatego jest bezpieczny dla każdego rodzaju reflektorów samochodowych i nie wywołuje spięć.

Konsumenci publikują pozytywne opinie o żarówkach H7 marki Tungsram i podobnie jest w przypadku opisywanego zestawu. Zapewnia on dostatecznie szerokie pole widzenia nocą, co znacząco zmniejsza ryzyko kolizji czy innych, równie niebezpiecznych zdarzeń na drodze.

 

 

 

 

Żarówki ksenonowe H7

 

7. Zestaw HID Xenon H1 H3 H4 H7 UltraSlim AC

 

Zestaw HID Xenon H1 H3 H4 H7 UltraSlim AC to ksenonowe żarówki H7, które są dobrze zabezpieczone przed działaniem wilgoci, a także zmianami temperatury. Mają one mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną, a ich trwałość to nawet 1500 – 2000 godzin. Montaż kompletu nie jest kłopotliwy, ogranicza się to do wymiany źródeł światła, zawieszenia przetwornic oraz przełożenia kilku kabli.

Żarówki generują dużą ilość światła, które pod względem temperatury barwowej jest podobne do światła dziennego. Z tego względu prowadzenie samochodu nocą nie jest tak męczące dla oczu. Zestaw jest uniwersalny i można zamontować go w większości aut różnych marek.

Co na temat produktu sądzą kupujący? Z opublikowanych przez nich recenzji wynika, że żarówka H7 Xenon jest łatwa w montażu. Co więcej, dzięki niej auto prezentuje się bardziej stylowo, co jest ważne dla osób zwracających uwagę na wygląd swojego samochodu.

 

 

 

 

Żarówki H7 Bosch

 

8. Żarówka Bosch Ultra White 4200K

 

Samochodowe żarówki H7 Bosch Ultra White 4200K mają moc równą 55 W. Temperatura barwowa światła, jakie emitują, to 4200 K. Kiedy porównamy model do standardowych, halogenowych żarówek, okaże się, że ma on do 30% większą moc świetlną. Jest on wypełniony ksenonem, a część szklanej bańki pokryto niebieską powłoką.

Wybrane do zestawienia żarówki H7 Bosch są na tyle trwałe, że nie trzeba wymieniać ich co kilka czy kilkanaście miesięcy. Zapewniają one efekt przypominający światło lamp ksenonowych, z tego powodu samochód wygląda nowocześniej. Model ma homologację ECE R37 i E1, więc nie ma przeszkód, aby zamontować go w aucie.

Dla większości kierowców produkt marki Bosch to dobra żarówka H7. Po umieszczeniu jej w lampie można poczuć wyraźną różnicę w kwestii komfortu prowadzenia auta po zmroku. Oczy nie męczą się tak szybko i nie odczuwamy senności. Niezależnie od pory, możemy bezpiecznie dojechać do celu.

 

 

 

 

Akcesoria do żarówki H7

 

Mocowanie żarówki H7

 

Adapter Blaszka Mocowanie Żarówki LED H7 AM02

 

Osobom, którym potrzebne jest mocowanie żarówki H7, polecamy adapter AM02. Nadaje się on do większości modeli aut popularnych marek, takich jak BMW, VW, Mercedes, Saab, Ford i Skoda.

Wymiary mocowania są równe: 22 mm x 8 mm. Jest ono wykonane ze stali nierdzewnej, której grubość wynosi 0,5 mm. Adapter montuje się pod kołnierzem żarówki, nie jest to zbyt trudne.

Produkt znalazł się w naszym rankingu, gdyż często się przydaje. Może się zdarzyć, że bez specjalnego adaptera zamontowanie żarówek H7 w aucie nie jest możliwe, dlatego warto zastanowić się nad jego zakupem.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie żarówki H7 kupić?

 

Poza rankingiem, przygotowaliśmy również krótki poradnik zakupowy. Podpowiadamy w nim, co należy wziąć pod uwagę, wybierając żarówki H7 do swojego samochodu. Za sprawą poniższych wskazówek można uniknąć rozczarowania zakupem.

Moc

Jedną z bardziej istotnych kwestii, które należy uwzględnić podczas podejmowania decyzji, jakie żarówki H7 wybrać, jest moc. To bardzo ważny parametr, którego wartość standardowo wynosi 55 W dla aut osobowych i 70 W dla aut ciężarowych. Wszystkie tego typu produkty otrzymują homologację na drogi publiczne na terenie całej Unii Europejskiej. W sklepach znajdziemy też modele o nieco większej lub mniejszej mocy, przykładowo 25 W czy 35 W. Najważniejsze jest to, aby były one dopuszczone do użytku.

 

Trwałość

Trwałość żarówki określa, jak długo żarnik, czyli najważniejszy element jej budowy, będzie sprawnie pracował. Producenci podają ją w godzinach, a za dobry wynik uznaje się już 250 – 350 h. Od trwałości źródła światła zależy to, jak często będziemy musieli go wymieniać. Jeżeli będzie to konieczne co kilka miesięcy, z pewnością szybko stanie się uciążliwe. Najlepsze żarówki H7 działają niezawodnie przez długi czas i pozwalają mieć pewność, że nie przepalą się w najmniej spodziewanym momencie, przykładowo w czasie długiej podróży.

 

Temperatura barwowa światła

Na podstawie podanej temperatury barwowej możemy się dowiedzieć, jakiego koloru jest światło generowane przez żarówkę. Oznacza się je w Kelwinach, a im więcej ich jest, tym zimniejszy jest odcień świetlnego strumienia. Przyjmuje się, że temperatura barwowa do 3500 K to barwa ciepła, od 3500 do 5000 K barwa neutralna, a powyżej 5000 K barwa zimna. Pod tym względem dostępne na rynku żarówki H7 różnią się, gdyż ich temperatura barwowa mieści się w zakresie od 3600 K do nawet 6000 K. Bardzo ważne jest to, żeby światło było dostatecznie jasne, nie oślepiało kierowców jadących z naprzeciwka, a jednocześnie nie powodowało zmęczenia oczu.

 

Wytrzymałość

Żarówki samochodowe są zbudowane z bańki, w której umieszczony jest żarnik. Powinna być ona wykonana z mocnego szkła kwarcowego, które nie jest podatne na zmiany temperatury czy poziomu wilgotności. Wybrany przez nas model powinien być dodatkowo odporny na drgania i wstrząsy.

 

Liczba sztuk w zestawie

Na pytanie: jakie są najlepsze żarówki H7?, wielu kierowców odpowiada, że zależy to nie tylko od temperatury barwowej czy trwałości, ale i liczby sztuk w zestawie. Możemy zdecydować się na zakup kompletu, w skład którego wchodzą dwa źródła światła, ewentualnie pojedynczych sztuk. Jednak warto mieć na uwadze, że wymieniając żarówki na inny typ, powinno się je montować parami, gdyż tylko wtedy mamy zapewnione odpowiednie oświetlenie drogi po obu stronach auta.

Kolor 

Najbardziej popularne żarówki H7 to te w kolorze białym, sprawdzające się w każdych warunkach. Emitują one światło o temperaturze barwowej od 4300 K do 5000 K, a więc podobne do światła słonecznego. Są też modele żółte, ale nie wszystkie sprawdzają się równie dobrze, gdyż oświetlają drogę słabiej niż białe, w dodatku często nie są odpowiednio szybko zauważane przez kierowców jadących z naprzeciwka. W ofercie niektórych marek znajdziemy też żarówki z efektem światła ksenonowego, a nawet zielone, fioletowe czy niebieskie, zmieniające wygląd auta na bardziej nowoczesny.

 

Żarówki H7 w dobrych cenach

Żarówki H7 nie są drogie, a dotyczy to zarówno modeli mniej, jak i bardziej znanych marek. Za zestaw dwóch sztuk zapłacimy średnio kilkadziesiąt złotych, ale są też modele kosztujące nieco więcej, bo 100 – 600 zł. To żarówki renomowanych producentów, wyposażone w nowoczesne technologie, mające na celu zwiększenie ich wytrzymałości i trwałości.

 

 

FAQ

 

P1: Żarówki H7 LED – czy są legalne?

Obecnie żarówki H7 LED wciąż zyskują na popularności, ponieważ są wydajne, bardzo dobrze oświetlają drogę, a w dodatku sprawiają, że samochód wygląda nowocześniej. Jednak część kierowców ma wątpliwości, czy tego typu źródła światła są w 100% legalne i można je bez przeszkód zamontować w aucie. Co prawda w nowoczesnych pojazdach żarówki LED są elementem standardowego wyposażenia, jednak starsze modele samochodów nie są odpowiednio przystosowane do ich używania. Po zamontowaniu tego typu źródła światła pojazd traci homologację, więc jazda nim po drogach publicznych może skończyć się mandatem lub zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

P2: Żarówka H4 a H7 – jaka jest różnica?

H4, jak również H7 to symbole stosowane do oznaczania żarówek świateł mijania. Jest jedna podstawowa różnica pomiędzy nimi, o której warto pamiętać. H4 to modele dwuwłóknowe, a H7 modele jednowłóknowe. Co to oznacza? Żarówki H4 działają jak światło mijania, gdy świeci pierwsze włókno. Po przełączeniu na drugie włókno pełnią one funkcję świateł drogowych, czyli tzw. długich. Z kolei jednowłóknowe modele H7 działają tylko jako światła mijania, nie można ich przełączyć. Ważne jest też to, że niektóre samochody są przystosowane do montażu żarówek H4, a inne do H7, nie można ich stosować zamiennie.

 

P3: Żarówka H7 – jak zamontować?

Zamontowanie żarówki H7 nie powinno okazać się bardzo kłopotliwe, nawet gdy robimy to po raz pierwszy. Ponieważ pełni ona funkcję świateł mijania, należy przede wszystkim odbezpieczyć metalową zawleczkę i wyjąć starą żarówkę ze specjalnego zatrzasku, w którym tkwi model odpowiadający za światła mijania. Istotne jest to, aby chwycić nowe źródło światła w odpowiedni sposób. Nie możemy trzymać go za szklany klosz, bo w ten sposób zostawimy na nim zanieczyszczenia. Pod wpływem działania wysokiej temperatury przyczyniają się one do zmatowienia szkła i skrócenia trwałości żarówki. Po zamontowaniu nowego źródła światła wystarczy ponownie zabezpieczyć zawleczkę.

 

P4: Żarówka H7 – gdzie kupić?

Tak naprawdę żarówki H7 możemy kupić w wielu różnych miejscach. Mowa tu nie tylko o sklepach z częściami samochodowymi, ale też o hiper- oraz supermarketach. Jeżeli nie mamy dużo wolnego czasu, żeby wybrać się na zakupy, dobrym rozwiązaniem jest złożenie zamówienia przez Internet. Dzięki temu kupimy żarówki o dowolnej porze, również w dni wolne od handlu. Zaletą robienia zakupów online jest też to, że na porównywanie cen produktów i czytanie opinii możemy poświęcić tak dużo czasu, jak jest to konieczne. Warto podkreślić, że w porównaniu do stacjonarnych sklepów, żarówki samochodowe dostępne online nierzadko są nieco tańsze.

P5: Ile kosztuje żarówka H7?

Wielu kierowców zastanawia się, ile kosztuje trwała oraz wydajna żarówka H7. Nie jest ona bardzo droga, dotyczy to także produktów oferowanych przez renomowane marki. Średnio za zestaw, w skład którego wchodzą dwie żarówki, zapłacimy od 25 do 80 zł. Na rynku dostępne są też znacznie droższe modele, za które trzeba zapłacić kilkaset złotych (przeważnie od 100 zł do 600 zł). Dotyczy to głównie żarówek wyposażonych w najnowocześniejsze technologie, wydłużające ich trwałość.