Ostatnio aktualizowane: 21.01.21

 

Czujniki parkowania zostały wymyślone po to, aby ułatwić kierowcom manewr, który uważany jest za jeden z najtrudniejszych. Chodzi tu oczywiście o parkowanie, które niejednokrotnie powoduje powstanie nowych rys i otarć na naszym pojeździe. Aby zapobiec uszkodzeniu auta, warto zainstalować zestaw czujników ostrzegający o niebezpiecznym zbliżaniu się do przeszkody. Jaki komplet będzie najlepszy do naszego pojazdu? Który producent oferuje dobre rozwiązanie problemu z trudnością parkowania samochodu? 

 

Valeo 

Valeo to producent części zamiennych do samochodów osobowych. W Polsce zakład powstał w 1996 roku, początkowo jego siedzibą była miejscowość Zielonki. Firma zajmuje się projektowaniem oraz produkcją na dużą skalę wymienników ciepła, czyli chłodnic: oleju, powietrza turbodoładowującego, silnika, klimatyzacji oraz modułów chłodzących. Oprócz tego produkuje również mechanizmy wycieraczek i pióra wycieraczek, lampy tylne i przednie, kompresory i rozruszniki. Przedsiębiorstwo zatrudnia wykwalifikowanych inżynierów, którzy są odpowiedzialni za wdrażanie najbardziej innowacyjnych produktów. Valeo współpracuje z pionierami przemysłu motoryzacyjnego: koncernem Volkswagen, PSA, MAN, Scania, Daimler oraz Ford. Produkty oferowane przez firmę Valeo są chętnie wybierane przez konsumentów. Producent ma w swojej ofercie części zamienne oraz systemy zintegrowane do wielu pojazdów. Oprócz tego kierowca może zakupić zaawansowane systemy wspomagające, mające różne przydatne funkcje. Ranking czujników parkowania wskazuje, że są to produkty godne polecenia, które chętnie są wybierane przez konsumentów. Użytkownicy chwalą sobie opcje regulacji parametrów urządzenia, a także funkcję wyłączania czujników w przypadku ciągnięcia przyczepy towarowej.  

 

Blow 

Marka Blow na początku swojej działalności działała w branży multimedialnych urządzeń samochodowych. Dopiero po pewnym czasie producent wprowadził na rynek asortyment poszerzony o nawigacje samochodowe, tablety, smartfony, kompletne car audio oraz pozostałe akcesoria. Blow zapewnia również swoim konsumentom niezbędne wsparcie techniczne w przypadku awarii lub uszkodzenia sprzętu. Produkty marki są dostępne w wielu sklepach elektronicznych i komputerowych. Możemy zakupić je również w wielu hipermarketach. Producent oferuje nowoczesne i dobre jakościowo produkty, które spełnią oczekiwania niejednej wymagającej osoby. Marka Blow ma w swojej ofercie uniwersalne, ultradźwiękowe czujniki cofania wyposażone w wyświetlacz LED z buzzerem. 

Sencor 

Marka Sencor została założona w 1969 roku w Japonii. Jej nazwa powstała z połączenia japońskiego słowa “sen” oznaczającego 1000 oraz łacińskiego słowa “cor”, które oznacza serce. Marka skupia się na ludziach oraz na ich wygodzie, dlatego też oferuje wysokiej jakości produkty, które mają być praktyczne w codziennym użytkowaniu. Przełomowy moment w działalności firmy to rok 1972, kiedy wyprodukowano pierwszy wielościeżkowy magnetofon. Marka stała się popularna dzięki produkcji samochodowego odtwarzacza kasetowego. Od 2000 roku firma stale poszerza swój asortyment, kładąc duży nacisk na jakość oferowanych produktów, i to nie zmieniło się od początku jej funkcjonowania. Wciąż podąża za innowacyjnością oraz światowymi trendami. W ofercie Sencor każdy znajdzie coś dla siebie, począwszy od artykułów gospodarstwa domowego, elektroniki użytkowej, tabletów, telefonów, aż do elektroniki samochodowej. Kierowcy chętnie sięgają po bezprzewodowy model czujników parkowania japońskiej marki. Zestaw składa się z: 4 sensorów, wyświetlacza LCD, modułu sterującego, akcesoriów do montażu oraz szczegółowej instrukcji obsługi, w której wyjaśniono, w jaki sposób urządzenie należy zainstalować. 

 

Amio 

Amio to jedna z firm zajmujących się importem oraz dystrybucją akcesoriów samochodowych oraz części z branży lotniczej. Jej oferta składa się z kilku tysięcy dobrej jakości produktów. Amio specjalizuje się w oświetleniu samochodowym, a jej produkty dostępne są nie tylko w Polsce, ale również za granicą, w krajach takich jak Portugalia, Hiszpania, Grecja, Niemcy, Czechy czy Słowacja. Firma korzysta z nowoczesnych narzędzi informatycznych – platforma B2B do współpracy z partnerami. Oferta handlowa Amio jest stale poszerzana o nowe produkty w poszczególnych kategoriach. W przypadku części samochodowych są to: systemy monitorowania ciśnienia w oponach, aluminiowe nakrętki na wentyle, końcówki tłumików, żarówki samochodowe, klucze i narzędzia oraz czujniki parkowania. Użytkownicy chwalą sobie produkty Amio, ponieważ są dobre jakościowo. 

 

EPS 

EPS to dostawca części samochodowych, obecny na rynku od 1946 roku. Specjalizuje się w produkcji elementów układu zapłonowego, czujników oraz włączników/wyłączników. Produkty tej firmy uznawane są za niezawodne i wykonane z wysokiej jakości materiałów, co potwierdzają liczne certyfikaty otrzymane na rynku krajowym i zagranicznym. EPS stale kontroluje swoje produkty i poddaje je licznym testom. W swojej ofercie firma ma m.in. elektromagnetyczne czujniki parkowania, które można zainstalować w pojeździe bez wiercenia. 

Lago 

Firma Lago to krajowy dystrybutor elektronicznych akcesoriów samochodowych. Skupia się na produkcji i dystrybucji produktów z wąskiej specjalizacji, co wiąże się z dużym doświadczeniem w zakresie tworzenia elektroniki do samochodów. Lago oferuje swoim konsumentom produkty wysokiej jakości, które są nowoczesne i dobrze przemyślane. W ofercie firmy kierowca znajdzie m.in. czujniki parkowania, kamery cofania, rejestratory trasy, oświetlenie ksenonowe, światła do jazdy dziennej, ringi CCFL do BMW oraz LED markery. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu Lago oferuje solidne czujniki parkowania do przodu i tyłu. Urządzenia wyposażone są w sygnalizację optyczną oraz dźwiękową, a do tego wykrywają przeszkody znajdujące się w odległości do 2 metrów od pojazdu. 

 

Bosch 

Bosch to niemiecki producent specjalizujący się w produkcji sprzętów domowych, części zamiennych do samochodów oraz urządzeń stosowanych w przemyśle. Koncern skupia fabryki rozmieszczone w 60 różnych krajach, a także dysponuje siecią dystrybucji zlokalizowaną na całym świecie. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1886 roku przez Roberta Boscha. Obecna siedziba to miasto Gerlingen, zlokalizowane w regionie Stuttgart. Szeroki asortyment firmy oferuje konsumentom m.in. kompletne układy hamulcowe, filtry oleju, filtry powietrza, przewody, cewki, świece zapłonowe, akumulatory, czujniki cofania, a także żarówki i wycieraczki. Wszystkie produkty firmy Bosch wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które wcześniej przechodzą rygorystyczne testy. Ze względu na solidność produktów oraz wieloletnie doświadczenie, wielu kierowców wybiera właśnie firmę Bosch. Czujniki parkowania niemieckiego producenta są przystosowane do montażu zarówno na tylnym, jak i przednim zderzaku. Do zestawu dołączona jest instrukcja obsługi, która ułatwia samodzielną instalację.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments