Ostatnio aktualizowane: 30.09.20

 

Wielu kierowców obawia się, że zakupiony odkurzacz samochodowy nie będzie miał wystarczającej mocy, aby usunąć z pojazdu wszystkie zanieczyszczenia. Sceptycznie do takich przenośnych sprzętów nastawione są również osoby, które zdecydowanie  wolą odkurzać, używając zwykłego domowego urządzenia. Mimo wszystko warto zwrócić uwagę na modele przeznaczone do sprzątania samochodów. Na jaki produkt jakiej firmy powinniśmy się zdecydować? 

 

Black & Decker

Firma Black & Decker została założona w 1910 roku przez Alonzo Deckera oraz Duncana Blacka. Od nazwisk właścicieli przedsiębiorstwo nosi swoją nazwę. Amerykański producent specjalizuje się w produkcji AGD oraz elektronarzędzi. Historia firmy rozpoczęła się w niewielkim warsztacie w Baltimore, gdzie powstawały pierwsze projekty. Obecnie Black & Decker kojarzone jest z innowacyjnością oraz przemyślanymi produktami, które na co dzień przydają się w naszych domach. To właśnie ta firma jest producentem pierwszej na świecie wiertarki akumulatorowej oraz nożyc do żywopłotu. Black & Decker produkuje wysokiej klasy elektronarzędzia, takie jak: wiertarki, wkrętarki, szlifierki, strugi i frezarki, a także narzędzia ogrodowe (kosiarki, podkaszarki, nożyce do żywopłotu, pilarki łańcuchowe, odkurzacze i dmuchawy ogrodowe). Oprócz tego dostępne są artykuły gospodarstwa domowego (odkurzacze, myjki do szyb) oraz sprzęty motoryzacyjne, takie jak np. kompresory. Ranking odkurzaczy samochodowych potwierdza, że urządzenia tego producenta są godne uwagi. Oferowane modele bezprzewodowe są lekkie, wydajne oraz praktyczne. 

 

Bosch 

Niemieckie przedsiębiorstwo Bosch zostało założone w 1886 roku w Stuttgarcie przez przemysłowca Roberta Boscha. Firma nosi nazwę pochodzącą od jego nazwiska. Siedzibą spółki jest niemieckie miasto Gerlingen w rejencji Stuttgart. Przedsiębiorstwo dzieli się na trzy działy: Technika przemysłowa, technika motoryzacyjna oraz dobra użytkowe i techniczne wyposażenie budynków. Dział dóbr użytkowych obejmuje branże takie jak: systemy zabezpieczeń, elektronarzędzia, technika grzewcza oraz sprzęty gospodarstwa domowego. Od 1967 roku Bosch wraz z firmą Siemens zajmują się produkcją m.in. zmywarek, pralek automatycznych, chłodziarek czy suszarek. W swojej ofercie Bosch ma również produkty takie jak: odkurzacze pionowe, workowe, bezworkowe oraz samochodowe. Kupujący chwalą sobie ich bezawaryjną pracę, co przekłada się na zainteresowanie produktem. Modele przeznaczone do sprzątania w pojeździe wyposażone są w wydajny akumulator oraz system High Airflow, zapewniający lepsze efekty podczas porządków. 

Kärcher

Firma Kärcher została założona w 1935 roku przez Alfreda Kärcher, wynalazcę, który z czasem rozpoczął produkcję i sprzedaż produktów opierających się o własne rozwiązania. Początkowo była to tylko dziedzina techniki grzewczej, dopiero w 1950 roku przedsiębiorca wynalazł urządzenie wysokociśnieniowe z funkcją podgrzewania wody. Do dziś firma Kärcher pozostała rodzinnym przedsiębiorstwem. Obecnie jest jednym z największych producentów sprzętów czyszczących. W swojej ofercie ma m.in. urządzenia wysokociśnieniowe, odkurzacze samochodowe i stacjonarne, odkurzacze przemysłowe, myjki do okien, urządzenia do czyszczenia wykładzin tekstylnych, parownice, oczyszczacze powietrza oraz myjnie przemysłowe. Klienci indywidualni oraz firmy doceniają produkty Kärcher. Odkurzacze samochodowe nadają się zarówno do sprzątania pojazdu, jak i odkurzania w piwnicy, garażu czy warsztacie samochodowym. Urządzenia przeznaczone do tego celu mają dużą moc ssącą oraz są praktyczne i trwałe. 

 

Sena 

Sena to firma z polskimi korzeniami, która została założona w 1992 roku. Rozpoczęła działalność, produkując uniwersalne modele pokrowców samochodowych, a po pewnym czasie swój asortyment poszerzyła o dywaniki. Od początku istnienia firma zajmuje się również dystrybucją produktów poprzez sieci marketów i hipermarketów. Asortyment Sena znany jest w krajach takich jak: Austria, Belgia, Czechy, Dubaj, Estonia, Finlandia, Grecja, Litwa, Łotwa, Słowacja, Włochy czy Ukraina. Od 2013 roku firma produkuje pod własną marką o nazwie Q11. Oprócz akcesoriów samochodowych i fotelików dziecięcych ma w swojej ofercie: Żarówki, płyny eksploatacyjne, kompresory, kanistry, akcesoria do mycia i pielęgnacji pojazdu oraz odkurzacze samochodowe. Modele przeznaczone do czyszczenia pojazdów są poręczne, praktyczne i wyposażone w dodatkowe nasadki do odkurzania różnych powierzchni. 

Baseus 

Firma Baseus została założona przez Shenzhen Times Innovation Technology Co., Ltd. w 2009 roku. Baseus to skrót od “Base on User”, które również jest sloganem reklamowym marki. Projektanci pracujący w Baseus stawiają na praktyczny i nowoczesny design oraz na stały rozwój produktu. Oferta chińskiego producenta obejmuje asortyment z kategorii: Dom, samochód, podróż, biuro, audio oraz gry. W każdej z nich konsument ma do dyspozycji bogaty wybór ładowarek  indukcyjnych, ładowarek sieciowych, uchwytów do telefonu, słuchawek Bluetooth, powerbanków oraz organizerów. Produkty marki Baseus są znane z charakterystycznego wyglądu oraz dobrej jakości materiałów wykorzystanych do produkcji. Odkurzacze samochodowe Baseus są lekkie, zajmują mało miejsca i mają zainstalowany wydajny akumulator. 

 

Philips 

Holenderski producent sprzętu elektronicznego Philips znany jest na całym świecie. Firma została założona w 1891 roku, a jej obecną siedzibą jest Amsterdam. W 1963 roku wynalazła kasetę magnetofonową, a w 1982 roku wraz z Sony wprowadziła na rynek płytę kompaktową. Philips przejął przedsiębiorstwa takie jak: Magnavox, Mullard oraz VLSI. Jednymi z najpopularniejszych produktów są: Automatyczny ekspres do kawy, oczyszczacz powietrza, szczoteczka soniczna oraz maszynka OneBlade. Philips kojarzony jest także ze sprzętem do depilacji świetlnej IPL – Lumea. Oprócz tego holenderski producent zajmuje się wprowadzaniem na rynek przenośnych odkurzaczy samochodowych, które słyną ze swojej wysokiej jakości.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments