Ostatnio aktualizowane: 22.01.21

 

Kamery samochodowe, zwane również rejestratorami jazdy, od kilku lat są bardzo popularne. W nowych samochodach wideorejestratory montowane są jako wyposażenie podstawowe, a właściciele starszych pojazdów chętnie kupują modele uniwersalne, które z łatwością można zainstalować w aucie. Decydując się na zakup kamery samochodowej, warto wiedzieć, jakie funkcje mają dobre egzemplarze. Który producent oferuje produkt wysokiej jakości, spełniający oczekiwania konsumentów? 

 

Viofo 

Viofo to firma założona w 2011 roku. Specjalizuje się w projektowaniu oraz produkcji kamer samochodowych. Obecnie Viofo uważana jest za jedną z przodujących firm zajmujących się innowacyjnymi technologiami ułatwiającymi pracę kierowców. Przedsiębiorstwo ma szeroką sieć dystrybucji na całym świecie, w tym w Australii, Ameryce Północnej, Wielkiej Brytanii, Turcji oraz w Polsce. Większość produktów Viofo ma wbudowane funkcje, które są bardzo przydatne w czasie podróży. Ranking kamer samochodowych pokazuje, że są to produkty wysokiej jakości, spełniające oczekiwania konsumentów. Wideorejestratory nagrywają obraz w rozdzielczości Quad HD i 4K UHD. Dodatkowo mają wbudowany moduł GPS, Wi-Fi oraz łączność Bluetooth. Użytkownicy są zadowoleni z zakupu, cenią sobie jego funkcjonalność oraz solidność. 

 

Mio 

Firma Mio to tajwański producent sprzętu elektronicznego. Spółka została założona w 2002 roku, a jej główną siedzibą jest Tajpej. Mio jest jednym z największych producentów nawigacji samochodowej i rowerowej GPS. Oferuje urządzenia, które od lat są wybierane przez konsumentów w Europie środkowo-wschodniej. Firma ma niezawodne i intuicyjne produkty, łatwe w obsłudze. W ofercie Mio oprócz nawigacji znajdują się także kamery samochodowe oraz wszystkie niezbędne przybory. Wideorejestratory wyposażone są w ruchome głowice, które umożliwiają odpowiednie ustawienie we właściwym kierunku oraz mają duży kąt widzenia nawet do 130 stopni. Kamery samochodowe Mio są wykonane z wysokiej jakości materiałów, co dodatkowo jest doceniane przez konsumentów. 

Navitel 

Navitel to firma powstała w 2006 roku. Specjalizuje się w opracowywaniu oprogramowania nawigacyjnego oraz map w nawigacjach samochodowych. Firma o globalnym zasięgu, która w ofercie ma głównie nawigacje samochodowe, tablety, kamery samochodowe, systemy AV oraz różnego rodzaju przydatne przyrządy. Navitel zajmuje się także opracowywaniem i tworzeniem map, które są na bieżąco aktualizowane przy współpracy z zespołem geodetów i kartografów. Dwufunkcyjne kamery samochodowe pozwalają rejestrować obraz z przodu oraz z tyłu pojazdu. Urządzenia są wykonane z wysokiej jakości materiału, a obudowa jest metalowa. Użytkownicy doceniają produkty Navitel za dobrej jakości nagrania oraz automatyczne włączanie wideorejestratora po uruchomieniu jednostki napędowej. 

 

OmniVision

OmniVision to chińskie przedsiębiorstwo założone w 1990 roku. Główna siedziba firmy znajduje się w Santa Clara w Kalifornii, jednak biura zlokalizowane są na całym świecie. Korporacja zajmuje się projektowaniem oraz rozwijaniem zaawansowanych technologii, które następnie są wykorzystywane do użytku w telefonach komórkowych, notebookach czy kamerach samochodowych. Rejestratory jazdy OmniVision są wyposażone w wiele przydatnych dla kierowcy funkcji. Urządzenia mają aparat, czujnik ruchu i wstrząsów, Wi-Fi, GPS oraz rejestrator dźwięku. Konsumenci chwalą kamery samochodowe za jakość zapisu obrazu w 4K UHD (3840×2160) oraz szeroki kąt widzenia 150 stopni. Dodatkową zaletą urządzeń jest menu w języku polskim. 

 

Xiaomi 

Xiaomi to jedno z najmłodszych chińskich przedsiębiorstw, które w krótkim czasie osiągnęło duży sukces. Firma została założona w 2010 roku przez Lei Jun. W Polsce produkty Xiaomi są na rynku dopiero od 2016 roku, początkowo były dostępne wyłącznie za pośrednictwem firmy ABC Data. Oferta chińskiego producenta obejmuje głównie smartfony oraz elektronikę użytkową. Xiaomi produkuje również: tablety, kamery sportowe, kamery samochodowe, inteligentne opaski, telewizory, powerbanki, słuchawki, routery, hulajnogi, smartwatche. Wideorejestratory przeznaczone do nagrywania obrazu przed pojazdem mocuje się za pomocą specjalnej taśmy montażowej, a nie na przyssawkę. Kamery samochodowe są niewielkie, co oznacza, że w żaden sposób nie ograniczają pola widzenia kierowcy. Konsumenci chwalą urządzenia za funkcję sterowania głosem. Kamery samochodowe nagrywają obraz w rozdzielczości 2340×1296 pikseli, a kąt widzenia obiektywu to 140 stopni. 

Blaupunkt 

Blaupunkt to niemiecka firma założona w 1923 roku. Od początku istnienia przedsiębiorstwo znane jest z wysokiej jakości oferowanych produktów, charakteryzujących się dobrymi parametrami technicznymi i niezawodnością. W Polsce Blaupunkt znany jest od 1993 roku. W ofercie firmy znajdują się głównie sprzęty z kategorii car audio, takie jak radia samochodowe, nawigacje, zestawy głośnomówiące oraz kamery samochodowe. Oprócz tego Blaupunkt oferuje także: telewizory, klimatyzatory, tablety, systemy alarmowe, wyposażenie kuchni oraz home audio. Wideorejestratory samochodowe zapisują obraz w wysokiej rozdzielczości do 4032×3024 pikseli. Urządzenia są wyposażone w czytnik kart pamięci SD oraz wyświetlacz LCD. Użytkownicy chwalą kamery samochodowe Blaupunkt za dobrej jakości nagrania oraz tryb nocny umożliwiający rejestrowanie obrazu przez całą dobę. 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments