Ostatnio aktualizowane: 21.01.21

 

Nawigacje samochodowe ułatwiają życie wielu osobom, niezależnie od tego, czy wykorzystują je w swojej pracy czy też w drodze na urlop. Warto wiedzieć, które wśród dostępnych urządzeń będą sprawować się najlepiej. Przeglądając oferty różnych producentów należy również sprawdzić, czy w pakiecie z nawigacją otrzymujemy dożywotnią aktualizację map. Pora poznać czołowych producentów nawigacji samochodowych. 

 

TomTom 

Holenderskie przedsiębiorstwo TomTom zostało założone w 1991 roku. Początkowo firma nosiła nazwę Palmtop Software, a w 2008 roku została przejęta przez Tele Atlas. Od 2012 firma TomTom współpracuje z Apple i udostępnia na potrzeby aplikacji Apple Maps dane z map cyfrowych, które służą użytkownikom iPhone’ów. Podobną umowę firma TomTom podpisała z Uberem. Holenderski producent w swojej ofercie ma aplikacje do nawigacji na smartfony, kamery sportowe, zegarki sportowe z funkcją GPS, nawigacje samochodowe oraz systemy wspomagające zarządzaniem flotą. Firma TomTom rozszerzyła ofertę o nawigacje skierowane do motocyklistów, właścicieli kamperów oraz samochodów ciężarowych. Producent oferuje również dodatki w postaci stale aktualizowanej informacji drogowej oraz opcji planowania trasy z uwzględnieniem warunków panujących na drodze. Do aktualizacji map w nawigacji wystarczy tylko zainstalowanie specjalnej aplikacji dostępnej na komputery PC i Mac, a następnie uruchomienie jej i podłączenie urządzenia do komputera za pomocą kabla USB. Co więcej, ranking nawigacji samochodowych pokazuje, że konsumenci bardzo chętnie decydują się na zakup urządzenia firmy TomTom ze względu na możliwość dożywotniej aktualizacji map drogowych. 

Yanosik 

Twórcą popularnej aplikacji na smartfony i nawigacji samochodowej “Yanosik” jest firma Neptis S.A., która została założona w 2008 roku. Rok po założeniu przedsiębiorstwa miała miejsce premiera aplikacji stworzonej z myślą o kierowcach “Yanosik”, a w 2009 roku Neptis poszerzyła swoją ofertę o usługę do zarządzania flotą o nazwie „Flotis”, która bazowała na rozwiązaniach stosowanych w “Yanosiku”. W 2011 roku odbyła się premiera aplikacji mobilnej “Yanosik” na Androida, a następnie ofertę uzupełniono o aplikację dla Windows Phone 7 oraz iOS. Popularna aplikacja wraz z asystentem kierowcy w postaci terminala zjednoczyły społeczność kierowców, którzy wzajemnie wysyłają sobie komunikaty o niebezpieczeństwach na drodze. W 2014 roku firma podjęła decyzję o utworzeniu “Yanosika dla Firm”, czyli aplikacji do zarządzania oraz koordynowania zadań wykonywanych przez pracowników w terenie. Firma Neptis w lutym 2015 roku zawarła Umowę Partnerską z Polskim Koncernem Naftowym ORLEN S.A., w ramach której aplikacja “Yanosik” współpracuje z aplikacją “VITAY” przeznaczoną dla klientów stacji ORLEN. “Yanosik” to nie tylko bieżąca informacja o wypadkach drogowych i kolizjach, ale także sprawnie działający antyradar, który z wyprzedzeniem informuje o radarze lub patrolu policji w okolicy. Urządzenia nawigujące firmy Yanosik mają podobne funkcje, które znajdziemy w aplikacji mobilnej. Same urządzenia są jednak bardziej praktyczne, ponieważ służą tylko do nawigowania, a smartfony czasami rozpraszają uwagę kierowców. Urządzenia mają funkcję inteligentnego startu oraz wszystkie niezbędne przyciski na głównej konsoli, które są łatwo dostępne i czytelne dla kierowcy. 

 

Garmin 

Przedsiębiorstwo Garmin zostało założone w stanie Kansas w Stanach Zjednoczonych w 1989 roku. Firma głównie zajmuje się produkcją sprzętów elektronicznych, takich jak odbiorniki GPS i urządzenia wearables, czyli ubrań i akcesoriów ze wbudowaną technologią elektroniczną. Firma Garmin oferuje swoim klientom nawigacje, które są proste w obsłudze, wykonane z dobrej jakości materiałów, mają atrakcyjne wzornictwo oraz dobry stosunek jakości do ceny. Mają one przejrzyste menu, które ułatwia obsługę, a co więcej producent co jakiś czas udostępnia aktualizację map. Garmin to nie tylko nawigacje samochodowe. Firma specjalizuje się w nowoczesnych technologiach nawigacyjnych wykorzystywanych na drodze, na wodzie i w powietrzu. 

 

Mio

Firma Mio działa w branży nowych technologii od 1998 roku. Specjalizuje się w produkcji nawigacji samochodowych, rowerowych oraz rejestratorów jazdy. Produkty firmy Mio od lat uważane są za dobre, niezawodne oraz innowacyjne. Wielu klientów z Europy środkowo-wschodniej chętnie decyduje się na zakup produktów Mio. W swojej ofercie marka ma również akcesoria do nawigacji, takie jak karty pamięci, uchwyty, kable USB, przewody zasilające oraz etui. Dużą zaletą nawigacji tego producenta jest dożywotnia aktualizacja map. Co więcej, urządzenia mają wszystkie najpotrzebniejsze funkcje i wyraźne komunikaty głosowe, które są słyszalne również z tyłu pojazdu. 

Navitel 

Firma Navitel została założona w 2006 roku i specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania nawigacyjnego i map nawigacyjnych. Globalny zasięg firmy Navitel obejmuje Europę, Amerykę oraz Azję. Nawigacje samochodowe tego producenta mają wgrane oprogramowanie z mapami aż 45 państw. Oprócz tego, do dyspozycji kierowcy są urządzenia z wydajnymi procesorami, które reagują na każde polecenie. Użytkownik ma możliwość włożenia własnej karty pamięci do 32 GB. W ofercie znajdziemy nawigacje samochodowe i motocyklowe, wideorejestratory, tablety oraz akcesoria niezbędne do podłączenia sprzętu. Firma Navitel oferuje również innowacyjne rozwiązania dla przedsiębiorców. Dzięki Navitel Monitoring przedsiębiorca ma możliwość podglądu bieżącej lokalizacji swoich pojazdów, ilości przejechanych kilometrów i zużytego paliwa czy też szybkości, z jaką samochód się porusza i jego kierunek jazdy. 

 

Vordon 

Vordon działa na polskim rynku od 2010 roku. Firma początkowo oferowała swoim klientom tylko nawigacje oraz sprzęt GPS. Obecnie marka poszerzyła swoją ofertę o nawigacje motocyklowe, kamery cofania, radia samochodowe, monitory cofania, rejestratory jazdy oraz inne urządzenia i akcesoria elektroniczne montowane w samochodach. Produkty Vordon są wykonane z najwyższą starannością, co potwierdzają certyfikaty jakości RoHS oraz CE.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments