Ostatnio aktualizowane: 23.11.20

 

Montaż świateł do jazdy dziennej staje się coraz bardziej popularny. Wielu kierowców sięga po to rozwiązanie, kierując się oszczędnościami, jakie daje zestaw DRL. Podczas zakupu, warto jednak sprawdzić jakość takiego pakietu oświetleniowego, ponieważ nie wszystkie modele mają homologację. Jaki produkt będzie dobrym wyborem? Poniżej przedstawiamy uznanych producentów takich urządzeń.

 

Philips 

Firma Philips to holenderski producent elektroniki użytkowej. Przedsiębiorstwo zostało założone przez Gerarda Philipsa oraz jego ojca Frederika w 1891 roku. Początkowo fabryka zlokalizowana była w Eindhoven, gdzie rozpoczęto produkcję żarówek wykonanych z włókna węglowego. Od lat 20. XX wieku firma zaczęła wytwarzać inne produkty elektroniczne, a w 1939 roku powstała pierwsza golarka zasilana energią elektryczną “Philishave”. W tym samym czasie firma wprowadziła również pierwsze kasety magnetofonowe. Przedsiębiorstwo oferuje produkty do pielęgnacji ciała, artykuły gospodarstwa domowego, telewizory, systemy audio oraz różne elementy oświetlenia pojazdów i motocykli. Philips zachęca konsumentów do zakupu produktów, oferując np. 10-letnią gwarancję na młynek w automatycznych ekspresach do kawy za rejestrację na stronie internetowej producenta. Holenderska firma ma w ofercie nowoczesne żarówki LED, które poprawiają widoczność o ponad 200%. Są przystosowane do wymiany zwykłych żarówek halogenowych dzięki specjalnym adapterom. Na tego typu oświetlenie Philips udziela 2 lat gwarancji, którą można rozszerzyć do 3 lat. Modele LED są odpowiednikami zwykłych halogenów H1, H4, H7 czy H11, co oznacza, że można je instalować w większości samochodów. Ranking świateł do jazdy dziennej pokazuje, że żarówki Philips są chętnie kupowane przez kierowców. 

Magneti Marelli 

Magneti Marelli to włoskie przedsiębiorstwo, głównie zajmujące się projektowaniem oraz produkcją różnych systemów i zaawansowanych technologii dla przemysłu motoryzacyjnego na całym świecie. Firma została utworzona wspólnie przez koncern Fiata oraz włoskiego inżyniera Ercole Marelli w 1919 roku. Wówczas otrzymała nazwę F.I.M.M. – Fabbrica Italiana Magneti Marelli, a zakład otworzono w Sesto San Giovanni w pobliżu Mediolanu. Obecnie siedzibą zakładu jest Corbetta, zlokalizowana w jednej prowincji Mediolanu. Początkowo firma zajmowała się produkcją zapłonów magnetycznych oraz sprzętu elektrycznego. Firma zajmuje się opracowywaniem systemów bezpieczeństwa pojazdów, układów napędowych oraz części zamiennych do pojazdów. Oferta firmy obejmuje elektrykę i elektronikę, mechanikę, elementy karoserii, a także elementy eksploatacyjne.  Dla osób zajmujących się profesjonalnym tuningiem pojazdów Magneti Marelli przygotowało ofertę składającą się z: rur wydechowych, felg aluminiowych, kompletnych zestawów karoserii oraz elementów ozdobnych z włókna węglowego. Firma zajmuje się także produkcją świateł do jazdy dziennej z homologacją, które są wyposażone w funkcję StandBy, uruchamiającą oświetlenie wraz z rozruchem jednostki napędowej. Kierowcy, którzy zdecydowali się na zakup zestawu Magneti Marelli, są zadowoleni głównie ze względu na homologację  oraz ich wytrzymałość. Światła mają określoną żywotność do 100 000 h pracy. Konsumenci chwalą je za jakość wykonania oraz barwę światła. 

 

NSSC

Firma NSSC rozwija się od pierwszej połowy XXI wieku w jednej z metropolii chińskiego rynku Guangzhou – Kantonie. Od 2007 roku NSSC zajmowała się głównie produkcją profesjonalnego oświetlenia ksenonowego. W kolejnych latach intensywne prace oraz rozwój firmy przyczyniły się do rozpoczęcia produkcji oświetlenia do jazdy dziennej. Na rynku europejskim NSSC jest znana od 2011 roku. Również wtedy firma wchłonęła cenioną przez konsumentów markę Vertex. Pomimo dużej konkurencji, zainteresowanie produktami NSSC jest coraz większe. Producent oferuje wysokiej jakości oświetlenie, które spełnia wszystkie wymogi i zostało poddane testom wykonanym w warunkach laboratoryjnych. W ofercie firmy znajdują się LEDowe żarówki mijania, uniwersalne DRL oraz światła przeznaczone do montażu w konkretnych modelach pojazdów. Co więcej, światła NSSC mają homologację oraz certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. Użytkownicy są zadowoleni z wysokiej jakości produktów, które są wodoszczelne i mają aluminiową obudowę. 

Osram 

Osram to niemieckie przedsiębiorstwo, które zajmuje się głównie produkcją sprzętu oraz urządzeń oświetleniowych. Firma została założona w 1906 roku w Monachium, początkowo jako marka handlowa pod nazwą Deutsche Gasglühlicht-Anstalt. Dopiero w kolejnych latach utworzono nazwę Osram z połączenia nazw dwóch metali: osm oraz wolfram. Obecnie firma jest jednym z największych producentów żarówek na świecie. W ofercie ma ponad 5000 artykułów. Wśród nich znajdują się m.in.: oprawy oświetleniowe, lampy tradycyjne i specjalne, elastyczne rozwiązania oświetleniowe, elektroniczne układy zasilające, systemy sterowania i moduły, emitery, lasery, czujniki, diody LED oraz oświetlenie motoryzacyjne. Co więcej, modele DRL mają homologację, która daje możliwość jazdy z ich użyciem po drogach publicznych. Konsumenci kupujący zestaw świateł do jazdy dziennej są zadowoleni z użytkowania oświetlenia Osram. Chwalą zarówno ich efektywność działania, jak i łatwość instalacji całego zestawu.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments