Ostatnio aktualizowane: 03.03.21

 

Kompresory samochodowe to urządzenia, które dobrze sprawdzają się nie tylko w profesjonalnych zakładach wulkanizacyjnych. Można ich używać również w każdym warsztacie lub przydomowym garażu. Na rynku dostępnych jest sporo różnych modeli z wieloma przydatnymi funkcjami, które pozwalają nie tylko pompować koła, ale także służą jako urządzenie do malowania.  Poznajmy producentów tych urządzeń.

 

Stanley i Black & Decker

Firma Stanley została założona w 1843 roku przez Fredericka T. Stanleya. W 1857 roku powstała podobna firma Stanley Rule and Level Company, która została założona przez kuzyna Frederica – Henry’ego Stanleya. Dopiero w 1920 roku oba zakłady zostały połączone i wspólnie działające przedsiębiorstwo skupiło się na produkcji narzędzi ręcznych. Niezależnie, w 1910 roku Alonzo Decker oraz Duncan Black założyli firmę specjalizującą się w produkcji i sprzedaży maszyn do kapslowania butelek, maszyn do zbierania plonów bawełny oraz wielu innych. Firma powstała w Baltimore w Stanach Zjednoczonych i przez 100 lat działała jako samodzielne przedsiębiorstwo. Dopiero w 2010 roku firma The Stanley Works połączyło się ze spółką Black & Decker, tworząc Stanley Black & Decker. Narzędzia zaczęły być znane konsumentom dzięki niezawodnej trwałości oraz charakterystycznemu logo – żółtej lub czarnej żyletki. Od 2014 roku wyroby rozpoznawalne są dzięki logo z nazwą marki. Firma produkuje narzędzia przydatne w pracy,  także dobrze sprawdzające się w przydomowym warsztacie. Ranking kompresorów samochodowych potwierdza, że wielu konsumentów jest zadowolonych z wyboru narzędzi Stanley Black & Decker. Lekkie, małe i poręczne kompresory są praktycznie bezobsługowe i mają w zestawie przyrządy takie jak pistolet do malowania z manometrem. 

Makita

Makita to japońskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją elektrycznych oraz spalinowych narzędzi. Firma powstała w 1915 roku, zlokalizowana jest w mieście Anjō na wyspie Honsiu. W 1958 roku Makita stała się pierwszym przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją i sprzedażą elektrycznych strugów. W 1968 firma wyprodukowała pierwsze narzędzie zasilane akumulatorem. Była to wiertarka 6500-D. Makita skupia się na produkcji elektronarzędzi, urządzeń pneumatycznych, urządzeń akumulatorowych, a także narzędzi ogrodowych zasilanych spalinowo i elektrycznie. W Polsce firma ma siedzibę w Bielsku-Białej. Działalność w kraju rozpoczęła w 1995 roku. Dzięki temu produkty Makita są dostępne dla odbiorców w całej Polsce. Oprócz produktów takich jak wiertarki, wkrętarki, strugi, frezarki, odkurzacze czy myjki wysokociśnieniowe, w ofercie znajdują się także kompresory samochodowe. Mobilne modele zasilane są akumulatorem 12 V. Są przeznaczone do pompowania piłek, opon rowerowych oraz opon samochodowych. Użytkownicy polecają produkty firmy Makita, przede wszystkim z powodu ich trwałości i wykonania z wysokiej jakości materiałów. 

 

Carmotion

Carmotion to polska firma skupiająca się na opracowywaniu, produkcji oraz dystrybucji przyrządów samochodowych. Od 2003 roku przedsiębiorstwo działa w branży motoryzacyjnej. Wówczas znane było pod nazwą Jamax. Początkowo, firma sprzedawała swoje wyroby głównie za pośrednictwem Internetu. W 2007 roku przedsiębiorstwo nawiązało współpracę z wieloma fabrykami zlokalizowanymi na terenie kraju oraz za granicą. W 2012 roku firma zmieniła nazwę z Jamax na Carmotion. W ofercie firmy znajdują się: uchwyty na telefon, kable rozruchowe, apteczki pierwszej pomocy, trójkąty ostrzegawcze, linki holownicze oraz kompresory samochodowe. Przenośne kompresory zasilane są napięciem z gniazdka 12 V oraz z gniazdka sieciowego 230 V. Do zestawów dołączone są standardowe końcówki do pompowania opon, igły do piłek oraz dysze do urządzeń pneumatycznych. Konsumenci chwalą produkty Carmotion za dobry stosunek jakości do ceny. 

MacAllister

Firma MacAllister rozpoczęła działalność w 1945 roku. Początkowo współpracowała z Caterpillar Tractor Company, a po II wojnie światowej zaczęła sprzedawać swoje produkty, aby zaspokoić rosnące potrzeby społeczeństwa. Pomysłowość oraz innowacyjność urządzeń sprawiła, że pomimo wielu przeciwności MacAllister stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów. Od początku działalności firma stale poszerza swój asortyment, dba o rozwój i dobrą jakość swoich produktów. W ofercie firmy znajdują się: pompy zatapialne, pompy napowierzchniowe, glebogryzarki, kosiarki elektryczne, myjki wysokociśnieniowe, wiertarki, młotowiertarki, wkrętarki akumulatorowe, kompresory samochodowe, polerki oraz szlifierki. Konsumenci polecają narzędzia MacAllister, bo są wykonane z dobrych materiałów. Użytkownicy potwierdzają, że kompresory samochodowe spełniają wszystkie oczekiwania i są godne polecenia.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments