Opinie o Nokian Weatherproof

Ostatnio aktualizowane: 23.09.23

 

Najważniejsze zalety:

Opony pozwalają na bezpieczną jazdę samochodem zarówno w okresie wiosenno-letnim, jak i jesienno-zimowym. Potwierdzają to nie tylko sami kierowcy, ale również specjalnie przeprowadzony test Nokian Weatherproof. To bardzo dobry wybór dla posiadaczy kompaktowych aut miejskich. Kierunkowa rzeźba w kształcie litery „V” zapewnia szybkie odprowadzanie nadmiaru wody oraz błota pośniegowego.

 

Najważniejsze wady:

Część kupujących przyznaje, że te opony całoroczne z grupy R15 nie sprawdzają się zbyt dobrze w większych autach. Także osoby pokonujące miesięcznie bardzo długie trasy powinni pomyśleć o zakupie innego ogumienia.

 

Werdykt: 9.4/10

Warto zastanowić się nad zakupem ogumienia Nokian Weatherproof. Opinie na jego temat są w większości pozytywne. Za sprawą opon można bezpiecznie poruszać się po mieście, niezależnie od pory roku czy warunków atmosferycznych. Ich indeks prędkości to T (190 km/h), a indeks nośności jest równy 91. Model jest zaliczany do klasy premium.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dobra przyczepność w każdych warunkach

Dla większości kierowców istotne jest to, że za sprawą opon marki Nokian można zachować przyczepność nie tylko na suchej, ale i mokrej nawierzchni. Dzięki temu można czuć się pewniej za kierownicą i nie obawiać się o bezpieczeństwo swoje ani podróżujących w aucie pasażerów. Zachowanie przyczepności jest możliwe ze względu na zastosowany kształt bieżnika. W środkowej części opony znajdują się klocki klinowe, a twarde lamele pozytywnie wpływają na przyczepność krawędzi.

Efektywne odprowadzanie nadmiaru wody

Powierzchnia ogumienia jest ponacinana w taki sposób, aby szybko i skutecznie odprowadzać nadmiar gromadzącej się wody czy błota. To znacząco zmniejsza ryzyko wpadnięcia w poślizg, co mogłoby być niebezpieczne (w szczególności na zakrętach). Co więcej, możemy dodatkowo mieć pewność, że zachowując zalecaną prędkość jazdy dostosowaną do warunków na drodze, uda nam się dostatecznie szybko zahamować. 

 

Trwała mieszanka gumy

Do produkcji opon wykorzystano starannie dobraną mieszankę gumy, która wykazuje podwyższoną odporność na ścieranie. Bardzo często kierowcy obawiają się, że całoroczne ogumienie szybko się zniszczy na skutek częstych podróży samochodem latem, kiedy temperatura nawierzchni znacząco wzrasta. Jednak decydując się na zakup modelu Nokian nie trzeba się o to martwić. Mieszankę gumy wzbogacono o dodatek krzemionki. Takie rozwiązanie pozwala na zmniejszenie oporu toczenia, a tym samym ograniczenie zużycia paliwa. Dzięki temu możemy też z łatwością zachować kontrolę nad pojazdem podczas jazdy w deszczu. Uważa się, że ogumienie z krzemionką jest bardziej elastyczne w niskich temperaturach, a to przekłada się na krótszą drogę hamowania.

 

Niski poziom generowanego hałasu

Opony generują hałas na poziomie 69 dB, co jest dobrym wynikiem (biorąc pod uwagę to, że jest to model całoroczny). Z tego względu podczas jazdy nie powinniśmy narzekać, że nie możemy swobodnie rozmawiać z pasażerami. Hałaśliwe ogumienie nierzadko utrudnia skupienie się na tym, co dzieje się na drodze. Kierowcy często nie mogą przez nie słuchać radia czy swojej ulubionej muzyki, a wtedy podróż staje się mniej komfortowa. Cena Nokian Weatherproof nie powinna wydawać się zbyt wysoka, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak duży poziom bezpieczeństwa mogą nam zapewnić te opony.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ