Opinie o Goodyear Vector 4Seasons G2

Ostatnio aktualizowane: 02.12.22

 

Najważniejsze zalety:

W trakcie jazdy ogumienie nie generuje zbyt dużego hałasu. Jak wykazały pochlebne opinie o Goodyear Vector 4Seasons G2, podczas podróży można słuchać muzyki czy rozmawiać przez zestaw głośnomówiący lub z siedzącym obok pasażerem. Poza tym opony mają niski opór toczenia, a więc po ich założeniu nie zwiększa się zużycie paliwa.

 

Najważniejsze wady:

To opony całoroczne o średnicy 16 cali, o których mówi się, że są trwałe. Jednak niektórzy kierowcy uważają, że mogą stosunkowo szybko się ścierać, głównie latem, na skutek częstych podróży po rozgrzanej nawierzchni.

 

Werdykt: 9.7/10

Co prawda nie jest to model pozbawiony wad, ale prawdopodobnie nie będziemy żałować jego zakupu. Opony umożliwiają bezpieczne podróżowanie samochodem zarówno latem, jak i zimą, nie trzeba obawiać się o nagłą utratę kontroli i wpadnięcie w poślizg. Jak zauważyło wiele osób, cena Goodyear Vector 4Seasons G2 jest atrakcyjna (biorąc pod uwagę, że to ogumienie klasy premium).

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Małe ryzyko aquaplaningu

Kupując opony Goodyear i zakładając je w swoim aucie możemy znacząco zmniejszyć ryzyko aquaplaningu. Nie musimy się obawiać, że nagle wpadniemy w poślizg (przykładowo na ostrym zakręcie) i doprowadzimy do kolizji. Kierunkowy bieżnik odpowiada za efektywne odprowadzanie wody, jak i błota pośniegowego, a dodatkowo zapewnia dobrą trakcję, również w stosunkowo trudnych warunkach. Gęste lamele waflowe wykonane w technologii 3D umożliwiają bezpieczną jazdę samochodem zimą. Ponieważ na ogumieniu można zauważyć oznaczenie w postaci płatka śniegu, nie ma wątpliwości, że zostało ono dobrze przystosowane do poruszania się autem w zimowych warunkach. Potwierdził to także test Goodyear Vector 4Seasons G2.

Zastosowanie nowoczesnych technologii

Podczas produkcji ogumienia wykorzystano kilka ciekawych i innowacyjnych technologii pozytywnie wpływających na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy autem. Przykładem jest Weather Reactive, czyli technologia, za sprawą której opony dopasowują się do aktualnych warunków na drodze, bez względu na porę roku, pogodę czy temperaturę. Trzeba też dodać, że model jest wyprodukowany ze specjalnie dobranej mieszanki gumy, która zachowuje odpowiednią elastyczność w upalne i mroźne dni. Nie ściera się ona zbyt szybko, co często zdarza się w przypadku opon zimowych używanych latem. Ciekawe jest również to, że na zakup modelu mogą zdecydować się posiadacze aut z napędem na cztery koła. Wszystko ze względu na blokową konstrukcję bieżnika.

 

Krótka droga hamowania bez względu na warunki pogodowe

Większość kierowców szukających opon całorocznych zwraca szczególną uwagę na drogę hamowania na mokrej nawierzchni. Określa się ją z wykorzystaniem skali od A do G (A to najkrótsza droga, a F najdłuższa, litera G nie jest brana pod uwagę). W przypadku modelu Goodyear Vector 4Seasons G2 jest to klasa B, co oznacza, że możemy stosunkowo szybko zahamować, kiedy zajdzie taka potrzeba. Tym samym można być pewnym, że ogumienie zapewnia nam dostateczny poziom bezpieczeństwa jazdy przez cały rok, a nie tylko wtedy, gdy nawierzchnia przez dłuższy czas pozostaje sucha. Krótka droga hamowania jest ważna podczas jazdy po mieście, bo wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do kolizji.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ