Opinie o Fulda MultiControl

Ostatnio aktualizowane: 02.12.22

 

Najważniejsze zalety:

Kierowcy przekonują, że to solidne opony całoroczne o średnicy 14 cali. Nie ścierają się one zbyt szybko, nawet w przypadku, gdy często jeździmy na nich latem, po rozgrzanym do wysokiej temperatury asfalcie. Jak pokazał test Fulda MultiControl, ogumienie znacząco zmniejsza ryzyko aquaplaningu.

 

Najważniejsze wady:

Po założeniu opon stosunkowo szybko można zauważyć zwiększone zużycie paliwa. Konieczne mogą być nieco częstsze wizyty na stacji paliw, a wynika to z tego, że ogumienie ma wyższy opór toczenia niż inne modele całoroczne zaliczane do klasy średniej.

 

Werdykt: 9.3/10

Opony są przeznaczone do małych aut osobowych poruszających się przede wszystkim po mieście. Ich indeks nośności wynosi 79, a indeks prędkości to T (190 km/h). Ponieważ bieżnik zużywa się równomiernie, nie musimy się obawiać, że po kilku sezonach samochód zacznie gwałtownie tracić przyczepność i trudno nam będzie zachować nad nim kontrolę. Mówi się też, że cena Fulda MultiControl jest niska.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Lamele 3D Bubble Blade

Ogumienie jest wyposażone w wykonane w technice 3D lamele Bubble Blade. Ich zadaniem jest lepsze prowadzenie na suchej, jak i ośnieżonej nawierzchni. Skuteczność zastosowania takiego rozwiązania potwierdzają wydawane o Fulda MultiControl opinie. Opony są niezawodne przez cały rok. Zimą pozwalają na bezpieczne poruszanie się po śniegu i błocie, a latem zapewniają bardzo krótką drogę hamowania. Lamele Bubble Blade usztywniają bieżnik, w efekcie czego ryzyko zbyt szybkiego ścierania opon jest zmniejszone do minimum. To ogumienie, na którym można bez przeszkód jeździć przez kilka sezonów, niezależnie od pogody.

Gwarancja komfortowej podróży

Opony gwarantują komfortową podróż, bez narzekania pasażerów na zbyt duży hałas zewnętrzny. Jest to możliwe, gdyż ogumienie zostało zaprojektowane tak, aby nie emitowało głośnych dźwięków podczas poruszania się z większą prędkością. Maksimum w przypadku modelu oferowanego przez markę Fulda to 67 dB. Z tego względu nic nie powinno nam przeszkadzać podczas słuchania radia, rozmawiania z jadącymi razem z nami osobami czy korzystania z zestawu głośnomówiącego. Co prawda charakterystycznego huku słyszanego podczas podróży samochodem nie da się całkowicie wyeliminować, ale warto szukać ogumienia pozwalającego na zredukowanie poziomu jego głośności.

 

Pełna kontrola nad autem

Dzięki ogumieniu można zachować pełną kontrolę nad swoim autem i bezpiecznie dojeżdżać do pracy, odwozić dzieci do szkoły czy jeździć na zakupy. Polimerowa mieszanka, z której wyprodukowano opony zachowuje odpowiednią elastyczność nawet przy ujemnej temperaturze. W dodatku nadmiar wody i błota pośniegowego jest efektywnie odprowadzany na zewnątrz, dlatego między oponą a nawierzchnią nie powstaje klin, który mógłby stać się przyczyną nagłego poślizgu. To bardzo dobra propozycja dla osób preferujących spokojny styl jazdy, które poza miasto wyjeżdżają niezbyt często. Dla nich zakup kompletu ogumienia zimowego i letniego wiąże się z dużym oraz nie do końca potrzebnym wydatkiem. Inwestycja w dobrej jakości, solidne opony całoroczne pozwala czuć się bezpiecznie za kierownicą, zwłaszcza jeśli jednocześnie przestrzegamy podstawowych zasad ruchu drogowego i nie przekraczamy nadmiernie dozwolonej prędkości. Wszystko to pozwala na uniknięcie kolizji, która czasem może mieć poważne konsekwencje.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ