Opinie o Dębica Navigator 2

Ostatnio aktualizowane: 23.09.23

 

Najważniejsze zalety:

Oferowane przez markę Dębica opony całoroczne są odporne na ścieranie, a wynika to z zastosowania wzmocnionej konstrukcji. Wyprodukowano je z solidnej mieszanki gumy. Szacuje się, że wydłuża ona okres eksploatacji ogumienia nawet do 9% (w porównaniu do starszych modeli). Opony są odpowiednim wyborem do wielu aut osobowych.

 

Najważniejsze wady:

Przeglądając publikowane na temat Dębica Navigator 2 opinie można trafić na komentarze kierowców narzekających na duży hałas generowany podczas jazdy. Twierdzą oni, że podczas jazdy trzeba zwiększyć poziom głośności radia.

 

Werdykt: 9.8/10

Ponieważ opony zapewniają skuteczne odprowadzanie błota pośniegowego i wody, pozwalają zachować przyczepność na drodze przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Wykazał to także przeprowadzony wśród kierowców test Dębica Navigator 2. Ogumienie jest wytrzymałe i na pewno nie zniszczy się już po kilku miesiącach. Indeks nośności wynosi 91, a indeks prędkości to T (190 km/h).

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni

Zakładając opony Dębica w swoim samochodzie nie musimy się obawiać o zachowanie przyczepności na mokrej czy błotnistej nawierzchni. Specjalnie zaprojektowana rzeźba bieżnika skutecznie zmniejsza ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu, czyli wpadnięciu w poślizg na skutek powstawania klinu wodnego między jezdnią a ogumieniem auta. Model został wyposażony w trzy szerokie, poprowadzone wzdłuż kanały, które razem z wieloma małymi nacięciami odprowadzają wodę i błoto pośniegowe. Możemy bezpiecznie pokonywać zakręty i mieć pełną kontrolę nad autem, co zapobiega kolizjom.

Bezpieczna jazda zimą

Opony umożliwiają bezpieczne podróżowanie samochodem zarówno latem, jak i zimą, gdy warunki na drodze nie należą do najłatwiejszych. Możemy bez obaw jeździć po mieście na zakupy czy dojeżdżać do pracy. Na ogumieniu znajduje się oznaczenie 3PMSF (symbol płatka śniegu i górskich szczytów), a to oznacza, że spełnia ono europejskie wymagania dotyczące opon zimowych. Warto podkreślić, że model sprawdza się dobrze również na mokrej nawierzchni i daje możliwość stosunkowo szybkiego zatrzymania się.

 

Dobra alternatywa dla opon letnich i zimowych

Nie wszyscy kierowcy pokonują rocznie bardzo długie trasy, a zmiana opon z letnich na zimowe (i na odwrót) bywa uciążliwa. Wiąże się to nie tylko z zakupem dwóch kompletów ogumienia, ale też z oczekiwaniem w kolejce do zakładu wulkanizacyjnego. Część osób może tego uniknąć. Dotyczy to głównie tych kierowców, którzy na co dzień wolą poruszać się środkami transportu publicznego lub pieszo, a samochodem dojeżdżają np. do sklepu czy jedynie od czasu do czasu wyjeżdżają na krótką wycieczkę poza miasto. Opony całoroczne to dla nich bardzo dobre rozwiązanie, bo można zaoszczędzić dużo czasu. Poza tym cena Dębica Navigator 2 nie jest wygórowana, to solidny model klasy ekonomicznej. Ogumienie zapewnia zimą większą przyczepność niż opony letnie, z kolei latem nie zużywa się tak szybko, jak te zimowe (co dzieje się na skutek jazdy po rozgrzanej nawierzchni). Poleca się je do aut osobowych, także tych kurierskich, którymi rzadko wyjeżdża się poza miasto.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ