Ostatnio aktualizowane: 21.01.21

 

Myślisz o zakupie nowych wycieraczek samochodowych, a może już zainwestowałeś w to akcesorium i chcesz dowiedzieć się, jak poprawnie przeprowadzić proces instalacji i o czym warto pamiętać podczas wykonywania tego zadania? Bez względu na to, jakie masz potrzeby nasz artykuł powinien Cię zainteresować. Dajemy w nim cenne rady niezbędne każdemu kierowcy, który chce dobrze zainstalować nowe wycieraczki i być zadowolony z ich zakupu. 

 

Dopasuj wycieraczki idealnie do swojego auta

Pierwszym krokiem przed zakupem nowych wycieraczek samochodowych jest to, aby dopasować ich rozmiar do modelu auta. Dlaczego poruszamy tę kwestię pisząc artykuł na temat instalacji piór? Jest ona bardzo ważna, bo jeśli zakupimy zły model, jego montaż spowoduje jedynie rozdrażnienie, ponieważ nie będzie możliwy. W związku z tym stracimy nie tylko pieniądze, ale i czas, a przede wszystkim nie wymienimy wycieraczek i nie będziemy mieć zapewnionej odpowiedniej widoczności w przypadku załamania pogody.

Jak kupić dobre wycieraczki do swojego samochodu? Przede wszystkim informacje na temat tego, jaka powinna być ich długość, znajdziemy w instrukcji pojazdu. Trzeba przyznać, że nie każdy wie, gdzie ona się znajduje, dlatego lepszym i szybszym rozwiązaniem jest sprawdzenie tej informacji w Internecie. Warto też pamiętać, że na opakowaniach wycieraczek producenci wskazują, do jakiego modelu samochodu są one odpowiednie.

Zachowaj precyzję i spokój

Podczas wymiany wycieraczek samochodowych bardzo ważne jest, aby zachować spokój i precyzję działania. Choć wydaje się to oczywiste, spora grupa kierowców nie mając odpowiedniego doświadczenia w wymianie tego akcesorium, chce to zrobić szybko. Wtedy łatwo jest uszkodzić zakupiony produkt, a nawet zarysować szybę. 

Pamiętajmy, że wymiana wycieraczek jest prostą czynnością, więc jeśli podejdziemy do niej na spokojnie, nie powinniśmy mieć żadnego problemu z jej wykonaniem. Drobne trudności mogą pojawić się za pierwszym razem, kiedy nie mamy jeszcze żadnego doświadczenia i nie do końca wiemy, jak krok po kroku postępować. 

Chcąc wymienić wycieraczki musimy podnieść ramiona wycieraczek do pozycji pionowej. Następnie wystarczy nacisnąć niewielki zatrzask znajdujący się na spodzie. Dzięki temu będziemy mogli łatwo przesunąć wycieraczkę i ją zdjąć. Kolejnym krokiem jest umieszczenie plastikowego adaptera na metalowych haku. Pamiętajmy, aby nie wciskać go do końca, bo nie będziemy mogli zamontować wycieraczki. Następnie wycieraczkę należy pociągnąć w górę ramienia do momentu usłyszenia charakterystycznego kliknięcia. Na tym etapie najważniejsza praca została wykonana i trzeba tylko opuścić pióra na szybę. Nie można robić tego zbyt gwałtownie. Musimy też zachować ostrożność, kiedy na ramionach nie są umieszczone wycieraczki. Jeśli przez przypadek trącimy je dłonią i opadną one mocno na szybę, może dojść do uszkodzenia jej. 

 

Nie zwlekaj z wymianą wycieraczek na nowe

W kwestii wymiany wycieraczek bardzo ważne jest to, aby dokonać tego w dobrym czasie. Nie można zwlekać z ich wymianą, bo mają one ogromny wpływ na bezpieczeństwo nasze i osób z nami podróżujących. Co świadczy o tym, że pióra wymagają wymiany? Przede wszystkim do instalacji nowych wycieraczek powinno przekonać to, że nie działają one tak dobrze, jak na początku. Jeśli na szybie mimo pracy akcesorium pozostają smugi, oznacza to, że stan wycieraczek nie jest idealny. Jeśli w centralnym polu widzenia lub poza nim regularnie pojawiają się smugi, oznacza to, że powinniśmy zmienić pióra na nowe. O konieczności zakupu nowego produktu może też świadczyć nieprzyjemny dźwięk towarzyszący pracy wycieraczek. Generowany przez nie hałas będzie z pewnością nieprzyjemny zarówno dla kierowcy, jak i podróżujących z nim osób i może skutecznie odwracać uwagę od tego, co dzieje się na drodze. Oczywiście nie możemy do tego dopuścić, bo wtedy znacznie spada bezpieczeństwo jazdy. Jeśli nie jesteśmy do końca skupieni na tym, co dzieje się na trasie, łatwiej o kolizję czy nawet poważny wypadek.

Jesteśmy przekonani, że stosując się do powyższych rad nie będziesz miał problemu z tym, aby zamontować wycieraczki samochodowe i dbać o to, aby zawsze sprawnie one działały. Instalacja piór nie jest skomplikowana, można to zrobić samodzielnie, nawet jeśli nie mamy żadnego doświadczenia. W razie problemów warto poszukać w Internecie krótkich filmików, w których kierowcy dokładnie pokazują, co zrobić krok po kroku, aby proces instalacji przebiegł pomyślnie. Jeśli mamy taką możliwość, możemy też poprosić o pomoc bardziej doświadczonego kierowcy. Zawsze należy mieć na uwadze to, że sprawnie działające wycieraczki z nieuszkodzoną gumą to niezbędny element każdego samochodu. Jak wiadomo, pogoda bywa nieprzewidywalna. Nie można więc zwlekać z wymianą piór mając nadzieję, że dobra aura się utrzyma. Sprawdzenie stanu wycieraczek jest szczególnie istotne, kiedy wybieramy się w dłuższą podróż.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments